Nerwica wegetatywna (somatyczna). Kto ją ma?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica wegetatywna (somatyczna). Kto ją ma?

przez zirn 28 gru 2010, 18:19
Hej
To normalka chyba co 3 Polak to przechodzi, głównie to z powodu bardzo szybkiego trybu życia tak zwanego pędu...
Pamiętaj błędem jest zbyt mocne skupianie się na sobie; ja przede wszystkim mam juz za sobą terapie w Klinice w Warszawie i ma się już dobrze.
Proce psychiczne są bardzo trudne do zrozumienia oczywiście mam juz to za sobą ale mam bo pomogli mi fachowcy a dalej juz sam kontynuowałem terapię, gdyż 3 miesiące to za mało by uzyskać jakis konkretny efekt.
Ale służe wskazówkami...
Z wyrazami szacunku
Artur

[Dodane po edycji:]

Hej
Z całym szacunkiem proszę nie rób jednego błędu nie panikuj w myśl zasady; tak szybko sie nie umiera
trudno bowiem zrozumieć nam laikom własną podświadomość a tam właśnie ukrywa się problem.
Przerażające jest to jak szybko to się rozprzestrzenia w dzisiejszej cywilizacji.
Strach zagląda nam często w oczy, ale strach zakodowany w naszej głowie to zupełnie inna rzecz.
Więc proszę uspokój sie i nie nabijaj sobie niczego do głowy ochłoń trochę i pomyśl o zaufanych i rzetelnie profesjonalnym personelu lekarzy, którzy mogą zrozumieć istotę problemu.
Ja trafiłem na jednego dosłownie stażystę w Klinice nerwic w Warszawie, który pozwolił mi zrozumieć błąd w myśleniu.
Ale to jeszcze była przede mną długa droga do wyleczenia.
Jestem teraz w Anglii parę lat mineło zanim stanołem mocno na nogach, ale tak naprawde wiele mamy blokad w naszym umysle....
Mogę pisać i pisać ale nie wiem czy uda mi się Cię przekonać bo wiem, że tylko nasze nabyte doświadczenia zmieniaja nasze nastawienie...
I jeszce jedno hipnoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod do leczenia ogólnie wszelkich lęków.
Ja osobiście po 10 latach doświadczeń i praktyk relaksu wypracowałem swoje techniki i widze jak mi pomagają szczególnie na podstawie życia tutaj w Angliii

Pozdrawiam
Z wyrazami szacunku
ARTUR

Re: Nerwica wegetatywna (somatyczna). Kto ją ma?

przez *Monika* 28 gru 2010, 20:03
zirn, Jak długo chodziles na terapię?
Czy na dzień dzisiejszy potrafisz mi odpowiedzieć na pytanie w czym tkwił Twój cały probem, konflikt,że cierpiałeś?
Czy mialeś jakąś diagnozę?
Obrazek
Główny Moderator

przez gbuczek 14 mar 2011, 23:23

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez on23 19 maja 2011, 10:18
Odświezam temat gdyż, nie bylo juz pisane od 2010r.

Moja nerwica wegetatywna(somatyczna) opiera sie glównie na bolach od szyji w góre, czyli różnego rodzaju
bólami z przodu głowy, sztywnienie karkku napreżaniu mięśni, bol gornyxh szczęk ,skroni, oulsujących skroni, uczucie uderzenia gorąca, poty :((( ból oczu (uczucie ściskania)

leki antydepresanty nie pomagają ;/ nic niepomaga z calego dnia mam 30 min spokoju

-- 19 maja 2011, 10:52 --

SORKI ZLE ZOBACZYLEM DATY ;/
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez ewaryst7 21 maja 2011, 07:07
Współczuję.. I rozumiem.Ja też CODZIENNIE czuję się żle..Od trzech lat.Mam dość.

przez on23 21 maja 2011, 08:58
Ja od dwóch lat się zmagam z tym dziadostwem juz w sumie leci trzeci.
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez *Monika* 21 maja 2011, 09:26
on23, Sam się zmagasz?
Mnie jak coś boli, albo coś dolega to idę wtedy do lekarza, albo innego specjalisty.
Obrazek
Główny Moderator

przez sebastian86 21 maja 2011, 09:34
ja mam somatyczną od 13 roku zycia i przez lata dochodzily tyko nowe objawy , przejebane zycie z tym
We Are The Champions 2016(L)

przez *Monika* 21 maja 2011, 09:36
No tak...ale Wy tylko o tym piszecie co Wam dolega. Robicie coś z tym? Czy tak na własną rękę sobie lawirujecie i stosujecie pseudo-leczenie?
Obrazek
Główny Moderator

przez carmen1988 21 maja 2011, 10:22
Ja mam nerwicę somatyczną. Objawia się przez układ oddechowy i pokarmowy. Od kiedy jestem na lekach jest lepiej, ale planuje jeszczę zmusić mojego psychiatrę do skierowania na psychoterapię grupową.
nerwica wegetatywna

przez *Monika* 21 maja 2011, 10:57
carmen1988, Bardzo dobry pomysł z tą psychoterapią.
A ze strony układu oddechowego, to jakie to objawy?
Bo u mnie to płytki oddech, biorę co jakiś czas głębsze wdechy, oddycham jak ryba.
Obrazek
Główny Moderator

przez carmen1988 21 maja 2011, 11:29
Monika1974, u mnie to jest płytki oddech i rzężenie pomieszane z kaszlem z rana, które przeważnie tabletki pomagają uniknąć. Ale często się łapie na tym,że próbuje złapać głębszy oddech i teoretycznie jestem w stanie, ale w praktyce wpadam w panikę.
nerwica wegetatywna

przez Dori26 21 maja 2011, 11:33
ja mam nerwice lekowa uogolniona z somatyzmem wiec wiem co czuja osoby z ta przypadloscia,mecze sie 5 lat ehh napoczatku klopoty z odychaniem,pozniej ucisk w glowie teraz zoladek i mysli ze zemndleje czego sie boje oczywiscie :? do tego chodze jakbym miala wypite masakra z tym somatyzmem i co dzien mam cos nowego :( tez mysle nad psychoterapia bo niewiem juz co dalej robic :bezradny:

przez on23 21 maja 2011, 11:37
Moj poranek, koszmar.

Wstałem skolowany spiacy, brak checi do zycia.

Aż łzy mi lecą, powiekszone wezły chłonne szyi plus pachwinowe, mialem biopsje i nic nie wyszlo ciekawego, Dzisiaj sie mecze, strasznie
głowa boli wrecz masakrycznie. nie ogarniam tematu, Mialem dzisiaj jechac z dziewczyną do znajomych na grilla i niestety musze chyba sobie go odposcic, czyli juz prowadze nie zadowlenie na twarzy mojej dziewczyny, Znów ma pretensje ze weekend a ja sie gorzej czuje :( ile bym oddał by czuc sie jak 3 lata temu :(((

Sortuj wg