Nerwica a alkohol

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a alkohol

przez Polanka 09 wrz 2015, 03:19
Wojtek86

Poruszyła mnie Twoja historia. A najbardziej to w jak krotkim odstepie czasu straciles obojga rodzicow..nic dziwnego ze zwatpiles i zaczales pic. Pewnie nie miales wtedy lepszego pomyslu co ze soba zrobic a alkohol troche pomaga choc jest to zludne bo mozna wpasc w alkoholizm i wtedy alkohol staje sie dodatkowym problemem a nie pomocą. Zastanawiam sie ile masz lat? Czy nerwice zdiagnozował Ci psychiatra? Czemu nie wrociles do lekow jak bylo zle? Mysle ze to wszystko trzeba uporzadkowac zaczac od nowa. Zycie jest okrutne spotkało Cie cos strasznego. Ja CI wierze i jestem z Toba. Wierze ze masz ciezko. Ale pamietaj ze duzo zalezy od Ciebie. Nie zostawaj sam. To dobrze ze masz dziewczyne. Postaraj sie zeby dbac o ten zwiazek. Jesli ona Cie kocha to na pewno jest duzo w stanie dla Ciebie zniesc nawet Twoje picie lub inne złe stany. Idz do psychologa a byc moze skieruje Cie do psychiatry po leki i na terapie. Ból ktory przezyles trzeba przejsc ..wybaczyc zrozumiec i pozwolic mu odejsc. Czasem nie jest sie w stanie zrobic tego samemu tylko musi pomoc ktos. Terapia moze byc dobrym rozwiazaniem, Trzymaj sie cieplo

Nerwica a alkohol

przez kofel 03 gru 2015, 00:15
To dziwne, że ten wątek umarł. Alkohol to najlepszy srodek na lęki. Na równi z benzo jednak wolniej uzależniającym. Dla człowieka znerwicowanego to jedno piwo potrafi być tym czym 1mg klonazepamu.
Dlatego tak wciąga. Nie myślisz, lęki znikają, ta cudowna śmiałość, która przypomina Ciebie sprzed kilku lat.
Nerwica wciąga człowieka z miesiąca na miesiąc. Nim sie nie obejrzysz i jesteś wciągnięty niczym wąż w odkurzacz ze zbyt wielką głową by się przez owy otwór przecisnąć. Dusi Cię.
I dusza człowieka myśliciela. Który próbuje myśleć po swojemu, bo ma tak zakodowane w głowie, od narodzin. Próbuje myśleć jak to się stało co doprowadza do jeszcze większej głębi i podbija stan nerwicowy.
Tak, moim zdaniem osoby, które mają w sobie 'gen myśliciela' są najbardziej narażone na nerwicę.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Nerwica a alkohol

przez mateo383 10 wrz 2016, 14:48
kofel napisał(a):I dusza człowieka myśliciela. Który próbuje myśleć po swojemu, bo ma tak zakodowane w głowie, od narodzin. Próbuje myśleć jak to się stało co doprowadza do jeszcze większej głębi i podbija stan nerwicowy.
Tak, moim zdaniem osoby, które mają w sobie 'gen myśliciela' są najbardziej narażone na nerwicę.

Przepraszam za odkopanie tematu ale te slowa kolegi powyzej idealnie oddaja moje problemy. Wiecznie mysle: co zrobilem zle, co o mnie ludzie mowia, co bedzie jutro, mysle po swojemu dlatego ludzie maja mnie za dziwnego czlowieka, nie akcpetuje przyjetych norm moralnych, zawsze chcialem byc inny, nie chcialem zyc schematami. Tylko malo kto to akceptuje. A alkohol pomaga mi byc tacy jak inni, nie lubie sie bawic, nie lubie duzo mowic a po alkoholu to co innego. Wiem ze to nie wyjscie wiec prosze o porade do jakiego specjalisty udac sie w pierwszej kolejnosci.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg