Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Smelka92 17 lip 2012, 15:34
Przewlekły ból głowy, proszę o pomoc.

Witam

Cierpię na nerwice już 2 lata nie będę opisywać swoich wszystkich dolegliwości gdyż było ich mnóstwo , chciałam się skupić na moim aktualnym problemie który odbiera mi całą radość z życia a dzisiaj spowodował że byłam skłonna jechać do psychiatryka i kazać się zamknąć w kaftan bezpieczeństwa...
Otóż cierpię na przewlekły ból głowy i nie wiem czy jest to spowodowane nowotworem mózgu czy nerwicą , bóle miałam od zawsze jednak od stycznia zmieniły one swój charakter , najpier do maja były to ataki bardzo silnego bólu raz na 2 tygodnie i tak zwane ćmienie głowy często z rana i w ciągu dnia . od maja mam bóle głowy codziennie...nie miewam już ataków bólu zbyt często ale WIECZNIE przez 24/h na dobe czuję tą głowę...nie wiem jak to opisać. najgorsze jest że budzę się od miesiąca z bólem . codziennie . byłam u okulistki , zbadała mi dno oka powiedziała że wszystko okejo ale dostałam skierowanie do neurologa nawet się o nie , nie prosząc więc teraz się boje że COŚ tam zobaczyła i mam raka...błagam niech mi ktoś powie coś o tych bólach bo już nie daje rady . szczerze mówiąc nie widzę sensu swojego życia z ciągle ćmiącą i bolącą głową...
Ostatnio edytowano 17 lip 2012, 22:54 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez bvb25 17 lip 2012, 16:00
http://forum.kardiolo.pl/temat11716.htm

http://commed.pl/mam-nerwice-czy-jestem ... t7433.html

Jest jeszcze tego mnóstwo ale nie mam dzisiaj głowy do szukania tych tematów.

Co do filmiku to najbardziej pasował określenie, że obraz wysyłany nie dociera do twojego mózgu.

-- 17 lip 2012, 16:02 --

Madzialenka, Jak u Ciebie to długo przecietnie trwa? Jakie leki zażywasz? Opisz cos więcej. Ja postanowiłem przezwyciężyć to bez leków od psychiatry, bo ogólnie od tygodnia się w miare dobrze czuje psychicznie, a tu chyba najbardziej o to chodzi nie?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 17 lip 2012, 16:34
http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/niedobor_magnezu.html warto poczytać, głównie temat o magnezie, witaminy pomagają jednak trzeba ich serio dużo brać, nie tylko tablety, ale również odpowiednia dieta. Nie wiem, spróbuj jakiegoś leku, nie wiem czy ten twój lek i mój (ponoć wielki CITAL) działa również na derealizacje . Ma ktoś pojęcie o tym ? Bo u mnie lekarze stwierdzili, że to nerwica(nie biorac pod uwage derealizacji, a moje objawy raczej na to wskazują.. ), czytałem , że derealizacja to również jakiś typ nerwicy, ale czy CITAL jest dobry zarówno na nerwice jaki i derealizacje ? Czy lekarze zrobili bład w moim przypadku ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 17 lip 2012, 20:48
Mi kiedyś po Citalu przeszla derealizacja a tak naprawdę to wszystkie antydepresanty leczą dd, ponieważ działają również przeciwlękowo. Zniknie lęk, zniknie też dd.

przez krystian2222 17 lip 2012, 22:48
Tylko, ze ja nie mam lęków, miałem lęk 3 dni, że umieram na początku, ale zrobiono mi rezonans i ok. Były takie 3 dni jeszcze później , że zaczynałem płakać bo nic nie pomaga, nic nie ustępuje i że to się już nigdy nie skończy.

Jutro będzie 3 tyg na Citalu równo jak narazie tylko zniknęła obręcz i rzadziej mam bóle głowy, ale to uczucie odrealnienia zostało. Cóż, pozostaje mi wierzyć.

Ja współczuje naszym przodkom, którzy na to cierpieli nie mając żadnyc lekarstw, chociażby tych na uspokojenie

przez *Monika* 17 lip 2012, 22:56
Smelka92, Przejrzyj proszę ten wątek.
Nie nakręcaj się póki nie będziesz miała dokładniejszych wyników badań.
PO za tym to może być zespół bólów głowy.
Czekaj spokojnie na diagnozę.
Obrazek
Główny Moderator

przez bvb25 17 lip 2012, 23:55
mi się wydaję, że głównie tutaj leczy podejście. Bo leki depresyjne wytwarzają seretonine odpowiedzialną za dobre samopoczucie. Ja od tygodnia powiedzmy, że czuję się dobrze psychicznie mimo tych dolegliwości, więc narazie wole leczyc to "naturalnie" tym bardziej, że leki od psychiatry mają dużo skutków ubocznych i nie zawsze są dobrze dobrane. Niema konkretnych leków na derealizację ale derealizacja to jest taki rodzaj nerwicy, a nerwice leczy się psychoterapią i lekami na depresje, proste
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 18 lip 2012, 12:18
Jakoś ciezko mi uwierzyć, że psychoterapia może pomóc. Pare rozmów z psychologiem i przestaje Cie boleć głowa i mijają te wszystkie mega nieprzyjemne, utrudniające życie zawroty ?

CO oni tam takiego na tych psychoterapiach robią, szukają jakiś twoich problemów ? I to wystraczy, wystarczy znaleźć to co nas męczyło kiedyś ?
Nie wiem, nie potrafie sobie tego jakoś wyobrazić.

Z drugiej strony miałem dużą wiare w CITAL, traktowałem go jak mojego wybawce, ale 3 tyg i zero zmian :(

przez agusiaww 18 lip 2012, 13:05
Smelka ja tez mialam mysli samobojcze, mnie glowa łupała ok 10 lat, szok.
Krystian też miałam na początku ucisk, i obręcz -jest to napięciowy ból głowy -wikipedia.
Ja jeszcze miałam tak,że mroczki, paraliż i do tego codziennie przez 24 godziny jakby mi ktoś wbijał gwoździe młotkiem w tył głowy, do tego zwroty. Dopiero mi pomogły leki antydepresyjne. Z artykułu ostanio, ktory czytałam wynika, że zdecydowana wiekszość ludzi, u ktorych sa niewyjasnione bóle głowy zazwyczaj leczeni są: betablokerami(leki z dziedziny kardiologii), leki p/padaczkowe/migrenowe(leki z dziedziny neurologii) i własnie przeciwdepresyjne (leki z psychiatrii). Krystain ja dopiero dobrze sie czułam po 1.5 brania leku przeciwdepresyjnego.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez krystian2222 18 lip 2012, 15:54
w sensie po ok 6 tygodniach brania leku ustały Ci zawroty . A jakie leki brałaś ?

Słuchajcie, głownie Madzialenka i Michał, właśnie odebrałem wyniki badań na tarczyce, wyszła mi nadczynność , możlwie , ze te zawroty i bóle własnie stąd wynikają ;oooo ?

Hormon tyreotropowy wynik: 5,640 norma 0,510-4.300, z tego co zdążyłem sprawdzić jest to niedoczynnośc, ma to jakiś wpływ, na moje `zawroty` otępienie i bóle głowy ?

przez bvb25 18 lip 2012, 17:16
Możesz mieć ale musisz koniecznie iść do lekarz rodzinnego z tym wynikiem bo nikt z nas nie jest lekarzem...
Ja miałem TSH 1.930, a wartości referencyjne miałem [0.27-4.20]

-- 18 lip 2012, 17:18 --

zrób sobie zaraz FT3 i FT4 to sa jakies szersze badania tarczycy w przypadku przekroczenia wartości

Doraźnie xanax

przez krystian2222 18 lip 2012, 17:26
FT 3 i FT 4 w normie, ale to co napisałem zawyżone, co świadczy o niedoczynności tarczycy . W życiu bym nie pomyślał. Lekarz rodzinny dopiero w niedziele. Dzisiaj postaram się jeszcze jechać do psychiatry tak ok godz 22,23 ewentualnie jutro

przez bvb25 18 lip 2012, 17:30
skoro FT 3 i FT 4 w normie, no to chyba ok ale lekarz rodzinny będzie najlepiej wiedział. Jak u Ciebie to się dokładnie to wszystko zaczęło z tymi objawami?

Doraźnie xanax

przez krystian2222 18 lip 2012, 17:59
4 tyg temu wróciłem do domu po 3, bo byłem z dziewczyną, no i wstałem sobie o 6 do pracy , wypiłem kawe , w drodze na budowe zapaliłem papierosa, później na budowie drugiego, o godzinie 10 wypiłem 2 kawe, o 14 trzecią, i jeszcze 2 tigery, bo strasznie przymulony byłem i bez sił, a ustawialiśy krawęzniki drogowe plus jeszcze ten dzień był okropnie ciepły . No i tak ok. 20 chyba jakoś źle się czułem, taki osłabiony byłem i głowa mnie bolała, plus takie poddernerwowany chodziłem i siostra mnie wkurzyła mega głupimi odzywkami , a to, że źle sie cuzłem, bolał mnie łeb i byłem wykończony to się jakoś strasznie wkurzyłem i dostałem takiego ucisku w głowie, taka jakby obręcz i takie zawroty to nasze `otepienie / odrealnienie ` I tak się zaczeła przygoda z lekarzami po kolei, obrecz mi pusciła po poru dniach . Teraz bóle głowy tez mam jakby rzadziej i mnei dokuczliwe, ale te niby zawroty zostały i uniemożliwiają normalne życie. W ogóle pierwszy tydzień tego to lezałem pod kołdra i chciałem tylko spać zeby od tego uczucia uciekac, jakos mega się bałem, pamiętam , że płakałem, że to już się nigdy nie skończy itd, że mi to na całe życie zostanie , taka panika

Sortuj wg