Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez JERZY62 26 paź 2012, 11:12
nie ja mam inne obawy i smutki i nie myślę czy większe czy mniejsze od Twoich, ale pociesze Cię, życie i tak w kończy się śmiercią :-|
♪♪♪

przez Saraid 26 paź 2012, 11:16
bez obaw masa ludzi całe życie musi brać leki i zbytnio sie nie przejmują ..skoro jesteś przebadany to spokojnie niepotrzebnie sie tylko zadręczasz.Mnie często boli serce i to objawy nerwicowe,wcale nie zwracam na nie uwagi
Saraid

przez JERZY62 26 paź 2012, 12:03
a kiedyś w młodości miałem nerwice serca, przekichane uczucie, serce na chwilę przestaje bić a potem wali jak oszalałe ;)

a co do tego jeszcze czy Ci serce wysiądzie, to raczej wysiądzie wątroba od długiego zażywania leków niż serce, powtarzam, od długiego zażywania leków ;)
♪♪♪

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez misiek_1 19 lut 2013, 13:56
ja juz tego dłuzej nie wytrzymam, ciagle boli mnie serce nawet jak oddycham,mam juz tego dosyc.tez tak macie??? byłam kilka miesiecy temu u kardiologa miałam echo niby wszystko w porzadku.ja juz nie wiem co robic.

przez kaja123 19 lut 2013, 14:15
misiek_1 napisał(a):ja juz tego dłuzej nie wytrzymam, ciagle boli mnie serce nawet jak oddycham,mam juz tego dosyc.tez tak macie??? byłam kilka miesiecy temu u kardiologa miałam echo niby wszystko w porzadku.ja juz nie wiem co robic.

pytasz co robić - leczyć nerwicę :bezradny:

przez Camarde 20 lut 2013, 12:42
Moja historia z nerwicą również jest długa. nie wyleczyłam się z niej do końca ale dzięki zmianie pracy i otoczenia jest już lepiej. http://komdax.com Pozdrawiam.

przez perla86 20 lut 2013, 20:00
Jak wygladaja te skurcze? bo ja tego odroznic nie potrafi emnie jedynie szybciej biło teraz moze po blokerze si e uspokoilo ale dalej sie boje :( miałam ekg i echo nic specjalnego nie wyszło moze holtera warto robic?nie raz jak leze serce spokojnie bije ale jak poloze np komroke albo jakas rzecz to widac takie drgania przedmiotu normalnie boje sie co robic dalej :why:

przez acherontia-styx 20 lut 2013, 20:25
perla86, przestań panikować bo sama się tylko nakręcasz i później masz takie inne objawy. Skoro w badaniach czysto to nic Ci nie będzie. Zabierz się za porządne leczenie nerwicy a nie niepotrzebną diagnostykę.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez majcyk30 20 lut 2013, 20:33
perla86
Ja też tak mam dzisiaj chodze z holterem ale mój kardiolog kazał jeść magnez. Bóle serca mam co jakiś czas okazało się że to nie serce tylko mięśnie międzyżebrowe. Dzisiaj też pobolewa ale już jestem bardziej spokojna bo wiem że to nie serce.
Normalnie gdybyśmy nie byli nerwicowcami nie przejmowalibyśmy się. A tak to się nakręcamy sami. Ja nawet na siłownie nie pójde bo tętno mi wali jak szalone.Raz poszłam i tetno mi tak szalało że zrezygnowałam. Przy nerwicy mam zero ruchu i serce wariuje jak ma lekki wysiłek. Dlatego robie holter,echo,i wysiłkowe a potem zaczne ćwiczyć pomału przy wskazówkach kardiologa.

przez Cocoseque 20 lut 2013, 20:48
Mnie pomogły magnez oraz potas. Teraz czuję się lepiej, chociaż to czasem powraca.

przez perla86 20 lut 2013, 22:39
majcyk30 ja miałam echo i ekg teraz tam wyszła mi tylko puls wyzszy ale w domu mam normalny i tachyarytmia ale to tez chyba tło nerwowe tego sie boje ze to co wiecej :( tez nie mam wogole wysilku i po głupim sprzataniu wali mi szybko i mecze sie szybko i nie raz dysze to jest normalne?i co to te drgania jak sie przedmiot polozy to normalne?

Cocoseque mgnez biore juz dłuzszy czas( nie działa tak) ale kardiolog kazala pobrac do konca i przerwac bo dluzszy czas tez nie da skutku i potas mi dopisała

przez kaja123 20 lut 2013, 22:42
leaslie napisał(a):perla86, przestań panikować bo sama się tylko nakręcasz i później masz takie inne objawy. Skoro w badaniach czysto to nic Ci nie będzie. Zabierz się za porządne leczenie nerwicy a nie niepotrzebną diagnostykę.

ja się dołączę i zgadzam w 100% :D

przez perla86 20 lut 2013, 22:43
majcyk30 a ty robisz holter z cisnieniem czy ten co skurze wykrywa?podobno serce nie boli

-- 20 lut 2013, 22:08 --

Tylko dodatkowo to ja mam ciezki oddech nieraz i na klatce to jest najgorsze :(
Tez miewacie nierownomierne bicie serca jak to wyczuwacie?

-- 20 lut 2013, 22:09 --

Co do leczenia nerwicy czekam na terapie niestety sa duz ekolejki prywatnie obecnie mnie nie stac ale chyba farmakologie bede musiala znow wziasc

przez Triss 20 lut 2013, 23:49
Chciałam się Was poradzić odnośnie moich problemów z sercem (tak mi się przynajmniej wydaje, że to serce). Mam nerwicę lękową od gdzieś już 2 lat, ale generalnie daję radę w życiu codziennym, pracuję (nawet z sukcesami), uczę się, mam kochającego męża. Jest jedna, jedyna rzecz, która sprawia, że nie mogę się pozbyć tego cholerstwa, uwierzyć, że nic mi nie jest, mianowicie:
Od pewnego czasu (może też jakoś od dwoch lat) miewam szarpania w klatce piersiowej - zwykle czuję je na środku za mostkiem. Są mocne, troche mnie przytykają. Nie zdarzają się codziennie, czasem nie mam ich przez parę dni.. czasem jednak potrafią zdarzyć się kilka razy dziennie. Każdy taki atak trwa tylko kilka sekund, odczuwam skurcze, szarpnięcia - czasem jedno czasem kilka pod rząd (zwykle max 3). Uczuciu temu towarzyszy przerażenie, lęk o życie, panika (zaraz potem mi serce wali - ale to chyba z lęku) i jestem trochę oszołomiona.

Jako , że mimo całej tej "afery" z nerwicą staram się być osobą rozsądną - poszłam do kardiologa (ok miesiac temu). Usłyszałam, że nie raczej to nie serce, ale ok zrobimy badania. Dostalam skierowanie na echo (wszystko wyszlo super) i na holter (jeszcze nie zrobilam - termin za miesiąc).
Nawet się ucieszyłam, że to nie serce, aż do poniedzialku kiedy naprawdę męczyło mnie to cały dzień w pracy, wydawało mi się że umrę etc. Umówiłam się do innego kardiologa i usłyszałam: arytmia, skurcze dodatkowe, mam zrobić badania elektrolitów, magnezu, potasu etc. Badania wkrótce zrobię.

Co o tym myślicie? Czy ktoś z Was ma taki skurcze, szarpnięcia? Albo czy ktoś ma zdiagnozowane skurcze dodatkowe - jak to odczuwacie? Komu wierzyć? Mam koszmarny naprawdę tydzień przez to wszystko, a już naprawdę wydawało mi się, że wychodzę na prostą... W okół tych szarpań cały czas kręcą się moje myśli, boję się ich, nakręcają moją nerwicę...

Sortuj wg