Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

przez Misiek 27 paź 2008, 14:52
Mi tez się wydaje ze jestem niedotleniony....

przez patpatreze 27 paź 2008, 15:59
No ale chce byc pewien czy to napewno nerwica..czy nie cos innego..chciałbym zeby ktos mi napisał..dla mnie to jest szok..poniewaz nie denerwuje sie tak zeby wpadac w jakies paniki lub cos... jestem gdzies ze znajomymi a tutaj odrazu masakra kreci sie w głowie niedobrze zle sie oddycha...pozniej czuje sie zły oddech cały czas..nastepnie w nocy dreszcze ciało dretwieje okropne uczucie jakbym miał zaraz zemdlec..cały tydzien sie meczylem nie mogłem nigdzie wychodzic lezałem cały czas nie mogłem jesc czułem sie jakbym mial temperature...poprostu cos okropnego!!! :( chce wyjezdzac zwiedzac swiat ale teraz mam obawe ze gdzies pojade i znow zle sie tak poczuje, poniewaz w USA cieszyłem sie zyciem i nagle cos takiego mnie spotkało!! jestem w szoku :( boje sie ze spotka mnie to gdzies znow za granica!!!

prosze niech ktos mi napisze co powinnienem robic jakie badania...co byscie zrobili na moim miejscu!! jak to oceniacie?
prosze licze na WAS! dziekuje

przez oclass 27 paź 2008, 22:21
patpatreze napisał(a):No ale chce byc pewien czy to napewno nerwica..czy nie cos innego..chciałbym zeby ktos mi napisał..dla mnie to jest szok..poniewaz nie denerwuje sie tak zeby wpadac w jakies paniki lub cos... jestem gdzies ze znajomymi a tutaj odrazu masakra kreci sie w głowie niedobrze zle sie oddycha...pozniej czuje sie zły oddech cały czas..nastepnie w nocy dreszcze ciało dretwieje okropne uczucie jakbym miał zaraz zemdlec..cały tydzien sie meczylem nie mogłem nigdzie wychodzic lezałem cały czas nie mogłem jesc czułem sie jakbym mial temperature...poprostu cos okropnego!!! :( chce wyjezdzac zwiedzac swiat ale teraz mam obawe ze gdzies pojade i znow zle sie tak poczuje, poniewaz w USA cieszyłem sie zyciem i nagle cos takiego mnie spotkało!! jestem w szoku :( boje sie ze spotka mnie to gdzies znow za granica!!!

prosze niech ktos mi napisze co powinnienem robic jakie badania...co byscie zrobili na moim miejscu!! jak to oceniacie?
prosze licze na WAS! dziekuje

Powiem tyle ze od kilku dni mam podobny problem :lol: moze zaczne jednak od poczatku.
W piatek jak w kazdy inny dzien tygodnia wstalem do szkoly wszystko bylo normalnie itp gdy nagle okolo godziny 9.00 siedzac w lawce zaczelo robic mi sie duszno i zaczynalem miec klopoty z oddychaniem :shock: . Na drugiej godzinie j.polskiego bylo jeszcze gorzej bo mialem zawroty glowy i w ogole nie wiedzialem co sie dzieje na lekcji. Na przerwie bylem zdesperowany i chcialem wsiasc do auta i jechac do domu ale pomyslalem ze wezme sobie gume Airwaves i pojde na dwor. Po chwili poczulem ulge i poszlem na lekcje. W sobote rano bylo wszystko ok ale po poludniu gdy poszedlem z psem na spacer przypomnialem sobie o wydarzeniu z piatku, dostalem zawrotow glowy i musialem gleboko oddychac. Mialem te trudnosci az do wieczora, a na wieczor bylem ugadany z kumplami na dyskoteke, lecz mialem obawy co do tego, ale w koncu poszedlem. Na dysku bylo lajtowo bo nie myslalem o tym. W niedziele gdzies kolo godziny 18 poczulem znou scisk w plucach i niemoglem nabrac powietrza do pelna. Wtedy niewiem skad ale przyszla mi taka bania ze musze o tym zapomniec i zaczalem tanczyc Melbourne Shuffle :lol: . Oczywiscie o problemie zapomnialem i bylo ok ale pozniej znow to samo a ja juz bylem wyplompany i wolalem sie dusic :? (poszedlem spac, pomeczylem sie ale w koncu zasnalem). Dzis rano wszystko lajtowo, jade do szkoly i pomyslalem o pewnej dziewczynie(poznalem ja w ta sobote na dyskotece a wiedzialem ze wchodzi w ten dzien o tej porze do tego samego autobusu co ja jezdze w poniedzialki) nagle zaczelo robic mi sie slabo i duszno (widocznie jakis bodziec emocji musial cos we mnie ruszyc :( ) Na szczescie nie bylo jej bo chyba bym nie dal rady wydusic z siebie ani jednego slowa 8)
Kilka godzin temu doszedlem do wniosku ze nie moge z tym walczyc sam i powiedzialem to mojej mamie krok po kroku i powiedziala mi ze to nerwica oraz ze moja kuzynka rowniez miala taki problem i walczyla z nim pol roku. Poczytalem co nie co na necie i wszystko sie zgadza :roll: Jutro ide do lekarza, mam nadzieje ze jakos z tego wyjde :D

patpatreze moge Ci doradzic jedynie to zebys w czasie ataku zaczal robic cos i przestal myslec o tym po prostu zapomniec 8)
Ja robie narazie takie rzeczy:
-Tancze MS
-Dzwigam sztange lub wykonuje inne cwiczenia
-Wlaczam Youtube i jakis teledysk i zaczynam spiewac :mrgreen:
(ciagle kombinuje jak sie uspokoic nie bedac w domu ale to juz wyzsza szkola jazdy :oops: )
Jakby nie bylo te czynnosci mi pomagaja :P

P.S. Piszac tego posta na poczatku odczuwalem dusznosci ale konczac zapomnialem o moim problemie i przez chwile normalnie oddychalem ale po chwili znowu musialem gleboko oddychac :roll:

POZDRO 8)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez patpatreze 27 paź 2008, 23:55
NO ALE JAK Z TYM WALCZYC LUDZIE? CO MAM ROBIC ZEBY NP JAK WYJADE ZA GRANICE ZNOW TAK ZLE SIE NIE POCZUC? BOJE SIE ZE POJDE DO KNAJPY I ZNOW ZLE SIE TAK POCZUJE, NAJGROSZE BYŁ TO 2 JAK BYŁEM W USA...TRAGEDIA NIE MOGLEM NIC JESC DRETWIAŁO MI CAŁE CIAŁO OKROPNIE NIE MOGŁEM CHODZIC CZUŁEM SIE STRASZNIE CHORY!! BOJE SIE TEGO ZE POCZUJE ZNOW SIE TAK ZLE CO MAM ROBIC?!!!!! CZY OD NERWICY MOZNA POCZUC TAKI ATAK DUSZNOCI MOMENDALNIE ZE JEST CI SŁABO NIE DOBRZE NIE MOZESZ NIC JESC? DRETWIEJE CIAŁO? I POZNIEJ CAŁY CZAS WRACASZ LEKKO DO NORMY ALE CZUJESZ SIE OSŁABIONY I ZŁY ODDECH ZOSTAJE?!!

edit: Pstryk/// proszę nie pisać postów na włączonym caps locku :!: :?

przez cynosia27 28 paź 2008, 13:56
ja tez miewam problemy z oddychaniem :( ciezko jest,jangorsza jest ta hiperwentylacja :evil:
Pierwszy krok ku pokonaniu jakiejkolwiek trudności to jej akceptacja. "Czego nie da się pokonać trzeba przetrwać".

przez oclass 29 paź 2008, 18:35
patpatreze napisał(a):NO ALE JAK Z TYM WALCZYC LUDZIE? CO MAM ROBIC ZEBY NP JAK WYJADE ZA GRANICE ZNOW TAK ZLE SIE NIE POCZUC? BOJE SIE ZE POJDE DO KNAJPY I ZNOW ZLE SIE TAK POCZUJE, NAJGROSZE BYŁ TO 2 JAK BYŁEM W USA...TRAGEDIA NIE MOGLEM NIC JESC DRETWIAŁO MI CAŁE CIAŁO OKROPNIE NIE MOGŁEM CHODZIC CZUŁEM SIE STRASZNIE CHORY!! BOJE SIE TEGO ZE POCZUJE ZNOW SIE TAK ZLE CO MAM ROBIC?!!!!! CZY OD NERWICY MOZNA POCZUC TAKI ATAK DUSZNOCI MOMENDALNIE ZE JEST CI SŁABO NIE DOBRZE NIE MOZESZ NIC JESC? DRETWIEJE CIAŁO? I POZNIEJ CAŁY CZAS WRACASZ LEKKO DO NORMY ALE CZUJESZ SIE OSŁABIONY I ZŁY ODDECH ZOSTAJE?!!

Boisz sie prawda :( ? Ja wczoraj bylem u lekarza i kazal mi kupic jakies ziolka na uspokojenie :roll: ale ich nie kupilem i sie nie dusze :lol: A wiesz dlaczego? Bo sie nie boje 8) Po prostu wiem ze nic mi nie jest i tyle :D Tylko ze tobie chyba tak latwo jak mi to nie przyjdzie. Moja rada jest taka zebys wybral sie do psychologa a nie zalamywal sie tutaj co tobie dolega ;) :!:

przez suzak29 29 paź 2008, 19:33
Witajcie
polecam ćwiczenia rozluzniajace mięśnie szyi i karku sprzyjające lepszemu oddychaniu;)mi pomagaja;)

1. Usiądź lub stań prosto, wyprostuj głowę, rozluźnij szczękę, barki, ramiona i ręce.

2. Przez cały czas wykonywania ćwiczenia rytmicznie oddychaj przez nos.

3. Powoli i spokojnie obróć głowę w prawo, aż poczujesz lekki opór.

4. Teraz powtórz czynność obracając głowę w lewo.

5. Wróć do pozycji wyjściowej, spleć dłonie na karku i powoli odchyl głowę do tyłu, napinając lekko mięśnie szyi.

6. Wróć do pozycji wyjściowej, rozluźnij ramiona i ręce.

7. Powoli i spokojnie, napinając lekko mięśnie karku, pochyl głowę do przodu tak by dotknąć nią klatki piersiowej.

8. Wróć do pozycji wyjściowej, odpocznij chwilę.

9. Powoli i spokojnie przechyl głowę w bok, w prawo, tak by dotknąć prawym uchem prawego ramienia.

10. Wróć do pozycji wyjściowej, odpocznij chwilę.

11. Powoli i spokojnie przechyl głowę w bok, w lewo, tak by dotknąć lewym uchem lewego ramienia.

12. Ćwiczenie można powtórzyć kilkakrotnie.

Pozdrawiam i dużo zdrówka wszystkim życze

:D :D :lol:
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez Pstryk 29 paź 2008, 20:22
Fachowe suzak29, mnie tego uczyli w szpitalu i bardzo pomogło ;)
Pstryk

przez suzak29 29 paź 2008, 20:24
Witaj
dzieki a ,mnie tego nauczyli na terapi grupowej i wiele innych rzeczy;) :lol:
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez patpatreze 30 paź 2008, 20:06
Byłem u normalnego lekarza zaczeła mnie badac i powiedziała ze nie słyszy jak moje oskrzela pracują jak oddycham i ze moje gardło jest czerwone i migdały powiekszone..wiec mam do usuniecia...nie wiem czy moje objawy były spowodowane tymi migdałami bo podobno moga dobrze namieszac w organizmie swoimi bakteriami... wiec mam nadzieje ze jak je usune to bedzie wszystko ok...zrobili mi rengen klatki piersiowej za tydzien sie okaze co i jak... w domu czuje sie w miare ok.. itd nie mam az takich dusznosci..poprostu czasami ten oddech da sie nabrac a czasami jak ziewam.. ale jak wychodze na zewnatrz czuje sie gorzej...dzisiaj wyszedłem mam wrazenie ze szyja mi dretwieje i az uszy...i ze duszno sie robi..nie wiem co sie dzieje chodze jak nad chmurami... az sie wrocilem do domu.... ja juz nie wiem co mam robic!! to jest strasznie bo chce wyjezdzac cieszyc sie zyciem..a nie za kazdym razem jak wyjde albo gdzies pojde czuc sie zle!!! boooo! :(

---- EDIT ----

Bo tez do konca nie wiem jak z Wami jest? jak Wy macie?

Bo ja cały czas czuje ten zly oddech ale tez czuje sie osłabiony..spac mi sie chce ziewam cały czas...mam wrazenie ze moja szyja rosnie..i tak ze zaraz z bólu mi głowa wybuchnie!!! :/

przez danuta2543 31 paź 2008, 11:44
migdałów nie usuwaj wiesz jaki procent ludzi ma powiększone to nic niema wspólnego z migdałami poczekaj na wyniki

przez patpatreze 31 paź 2008, 12:34
No ale one sa duze i czerwone i w Los Angeles one ropniały bardzo... wiec lekarz powiedział ze bakterie mogły sie przedostac do organizmu który mi bardzo osłabia itd...nie wiem co robic... na jakie wyniki mam czekac?

Jakie Badania powinnienem sobie jeszcze wykonac?

przez danuta2543 31 paź 2008, 12:42
jeżeli są duże i utrudniają oddychanie to tak usuwać i dodatku ropne

---- EDIT ----

ale ta duszność to nie jest na tle nerwowym

przez patpatreze 31 paź 2008, 15:30
no doktor mi naciskała i ropniały migdały... a nie wiem w jakim stopniu moga one powodowac ze jak wychodze na zewnatrz czuje sie duzo gorzej... myslisz ze moje dusznosci nie sa na tle nerwowym?

Sortuj wg