Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez reirei 11 sty 2006, 21:46
kiełbasa napisał(a):mnie hiperwentyluje po piciu (trzy piwa lub najmniejsza ilość wódki). duszę się wtedy okropnie, nie jestem w stanie nic powiedzieć, worki na mnie nie działają i jestem baaardzo spanikowana. dodatkowo zawsze się stresuję, ze ktoś zobaczy co się ze mną dzieje i dowie się o moich problemach :( już wolę się dusić w samotności. nie znam na to sposobu, po prostu po jakimś czasie przechodzi i już. i mam też tak przy dużym wysiłku fizycznym, np. w basenie. hiperwentylacja to dla mnie najbardziej dokuczliwy objaw nerwicy :/
Wzięłaś pod uwagę inne choroby? Ja mam hiperbilirubinemię, której objawy też występują po wysiłku fizycznym i ciężkostrawnych substancjach jak alkochol, czekolada, grzyby itd
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez DarkAngel 12 sty 2006, 00:09
reirei, znam tę nazwę ,to choroba wątroby?...........robisz się żółty po spożyciu alkocholu,itp?
Obrazek
ExModerator

przez reirei 12 sty 2006, 00:34
DarkAngel napisał(a):reirei, znam tę nazwę ,to choroba wątroby?...........robisz się żółty po spożyciu alkocholu,itp?
oooo znasz ten sit? dokładnie tak jak mówisz, oprócz tego jest jeszcze pare innych dziwactw, z czego najlepsza jest żółtaczka pod koniec drugiego dnia głodu :) :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DarkAngel 12 sty 2006, 00:39
Znam, tę chorobe. Mój kumpel z wojska ja miał. Pokazywał nam jak sie robi żółty.......ogólnie przesrane.....
Obrazek
ExModerator

przez reirei 12 sty 2006, 00:51
No to jest też boskie, ale najpierw wszędzie napływa ci krew i się robisz taki różowy, a potem robisz sie jednolicie żółtą plamą. Ale w sumie nic strasznego, jeśli się ją kontroluje jest ok, szkoda tylko że nie można krwi oddawać

przez reirei 12 sty 2006, 00:53
To wszystko tak a propos problemów z oddychaniem ;)

przez cicha woda 12 sty 2006, 01:09
wielkie dzięki za mnóstwo dodatkowych atrakcji :D :P :lol:
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

NERWICA LĘKOWA ("HYPERWENTYLACYJNA)

przez Iwcia24.9 18 sty 2006, 19:49
Czesc!Czy ma ktos probleby z oddychaniem/Bo ja np nie moge gleboko zlapac powietrza, wtedy zaczynam nerwowo je nabierac badz ziewac- ale nie zawsze uda mi sie zdobyc pelny oddech!Bardzo mnie to meczy!Czy ktos tez tak ma?Jak sobie z tym radzic?Do tego mam jeszcze problemy z wychodzeniem z domu.Zdarza mi sie ze jak wyjde sama to zaczyna mi sie robic slabo , nogi odmawiaja mi posluszenstwa!Czy macie tak?Jak sobie radzic?

przez cicha woda 18 sty 2006, 19:55
Znam to uczucie. Kiedy pojawia się lęk czuję się jakbym była cały czas na wdechu i też nie mogę wtedy normalnie oddychać. Na szczęście za jakiś czas to przechodzi.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Nerwica (hiperwentylacyjna)

przez Nina 18 sty 2006, 23:37
Hej, ja mam dokładnie tak samo!!! Strasznie się denerwuję tym ,że nie mogę głęboko nabrać powietrza. Jednak wiem, żę zdarza się to tylko jak o tym myślę. Staram się więc zająć myśli czymś innym i przechodzi:-)

przez bibi 18 sty 2006, 23:45
Iwcia zobacz ten post, może ci się przydada
http://www.forum.nerwica.com/viewtopic. ... wentylacja
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Aniolek_74 25 sty 2006, 10:38
Przy hiperwentylacji musisz sama sobie wyregulować oddech, na spokojnie, bez panicznego oddychania. Powoli i w miarę spokojnie powtarzaj sobie w myślach: wdech, przerwa na zatrzymanie powietrza, wydech, przerwa. Jak się na tym skoncentrujesz to zapomnisz, że sie dusiłaś :) Weź woreczek i oddychaj w niego. Przy hiperwentylacji dostarczasz organizmowi zbyt dużo tlenu. Potrzebny jest dwutlenek węgla, któy jest w wydychanym powietrzu. Tak, że oddychajac do woreczka dajesz go organizmowi i jest oki. Też tak miałam, bałam się, że zaraz się udusze, w efekcie czego szybkie oddychanie, łapczywe łapanie powietrza, potem sztywnienie całego ciała. Teraz wiem już co robić, więc udaje mi sie nad tym zapanować. Poza tym, jak czuje, że robi mi sie duszno to zaraz siegam do kieszeni po Relanium i staram się powoli oddychać. Działa. :)

Sortuj wg