Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia szkolna

przez carlosbueno 25 sie 2013, 08:03
elo napisał(a):
marimorena napisał(a):mnie dobija powtarzanie że studia to najlepszy okres życia, ten mój pierwszy rok jest jak dotąd najgorszym i nie wiem jak przetrwam resztę

studia to sa chyba takie super tylko w amerykanskich filmach komediowych albo dla tych co zyja od imprezy do imprezy :P

Dla mnie studia były chyba najlepszym okresem, oczywiście tak różowo nie było trochę problemów z zaliczeniami miałem i byłem raczej jednym z gorszych studentów z mojego roku, ale przynajmniej ludzie byli o wiele normalniejsi niż we wcześniejszych etapach edukacji. No i poza sesją był luz, mnóstwo wolnego czasu, imprezowanie no ale moje studia były bardzo łatwe i może dlatego.

A co do różnicy między pracą a szkołą to w szkole liczą się głównie wiadomości (poza ścisłymi przedmiotami z którymi miałem problemy) a ja pamięć mam przyzwoitą to se radziłem, a w pracy liczą się umiejętności, zdolności manulane i techniczne(chodzi mi o pracę fizyczną) a u mnie z nimi fatalnie dlatego w pracy se radziłem gorzej.
Największy Forumowy Maruda

Fobia szkolna

przez koszykova 25 sie 2013, 23:51
mnie dobija powtarzanie że studia to najlepszy okres życia, ten mój pierwszy rok jest jak dotąd najgorszym i nie wiem jak przetrwam resztę

mi też tak mówią. Inni cieszą się na studiach, imprezują, ja nie daje rady. Wszystko mnie przytłacza, też nie mogę wytrzymać już, a im dalej patrzę w przyszłość tym bardziej sie boję.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia szkolna

przez marimorena 26 sie 2013, 00:40
im dalej patrzę w przyszłość tym bardziej sie boję

dokładnie, dałoby się przeżyć z jakąś optymistyczną perspektywą, a jak się wydaje że będzie tylko gorzej to ciężko trochę..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia szkolna

przez koszykova 27 sie 2013, 18:05
Odliczam dni.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia szkolna

przez Rowerzysta96 27 sie 2013, 21:42
Ja też odliczam i z każdym dniem jest coraz gorzej .
Gdzie się nie ruszę wszędzie temat szkoła.
I jeszcze te rozpoczęcie roku , masa ludzi każdy się na Ciebie patrzy i ocenia .

Fobia szkolna

przez Lola Rose 29 sie 2013, 22:54
Jeszcze 3 dni wolności a później się zacznie.
Jestem jaka jestem

Fobia szkolna

przez Abbey 30 sie 2013, 02:39
:why: wolę umrzeć, niż tam wracać!
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Fobia szkolna

przez koszykova 30 sie 2013, 19:09
Rowerzysta96, Lola Rose, Vett, dacie rade. Najgorsze są te pierwsze dni i ta depresyjna jesień.

Vett, Ty masz w tym r.szkolnym mature tak? Skupiaj się tylko na tym. Jeszcze rok... [jak źle gadam to z*ebaj od razu :smile: ]
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Fobia szkolna

przez 30082013 30 sie 2013, 20:42
Nie wiem jak wytrzymam w szkole, ostatnio mi się nerwica lękowa pogłębiła. Jadę samochodem i wiem, że mogę wysiąść, niby wszystko ok, a ja nagle drętwieje, czuje mrowienie kończyn, kołatanie serca, zimno i drgawki (od zimna).
Ciekawe jak wysiedzę w szkole na pierwszych ławkach, gdzie 30 osób patrzy się na mnie. Dodatkowo 45 minut nie będę mógł pić, jeść, wyjść i inne takie sprawy - aż się boję.
Jeszcze Ci denerwujący nauczyciele, który lubią stresować i karać uczniów. Powiedzcie mi jak wygląda to na studiach na przykład, czy jest jeszcze gorzej niż w szkole?

Fobia szkolna

przez monk.2000 30 sie 2013, 22:16
Jedyna szansa to poznać swoje lęki i przegrupować się w głowie. Jak ktoś boi się ocen i stresu przed sprawdzianami przykładowo to warto przestać uczyć się dla wyników, a zacząć uczyć dla siebie, ewentualnie dla korzyści społecznej. Itd. Da się!
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Fobia szkolna

przez nerwa 30 sie 2013, 22:37
30082013 napisał(a): Powiedzcie mi jak wygląda to na studiach na przykład, czy jest jeszcze gorzej niż w szkole?

Przewaznie, na studiach to juz zupelnie inne zycie! :)
Mozna jesc, pić, wychodzic i robic co sie chce. I traktują cie jak czlowieka.
Wiec jak to teraz jakos przezyjesz - to potem gorzej juz na pewno nie bedzie ;)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Fobia szkolna

przez elo 30 sie 2013, 22:43
nerwa napisał(a):
30082013 napisał(a): Wiec jak to teraz jakos przezyjesz - to potem gorzej juz na pewno nie bedzie ;)

skad ta pewnosc?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Fobia szkolna

przez nerwa 30 sie 2013, 22:51
elo napisał(a):skad ta pewnosc?

z doświadczenia :)

-- 30 sie 2013, 21:55 --

Oczywiscie, pewnie roznie mozna trafic. Ale chodzi mi o takie ogolne traktowanie ludzi. Wydaje mi sie, ze w liceum uczniowie sa traktowani bardziej jak takie "dzieciaki", musza robic to czy tamto, mozna na nich krzyczec itd. Na studiach, sa bardziej "partnerskie" relacje, wszyscy są już dorosłymi ludzmi i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jest wieksza swoboda itd. - dlatego wydaje mi się, że jest lepiej.

I co najwazniejsze, uczysz sie juz tego co chcesz, tego co wybierzesz sobie, co cie interesuje. A nie - ze trzeba nauczyc sie, zdac i zapomniec bo sie do niczego nie przyda... tzn. na studiach tez zdarzaja sie takie przedmioty, ale mysle, ze znacznie mniej :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Fobia szkolna

przez marimorena 31 sie 2013, 01:16
moje studia się prawie nie różnią od liceum, tak samo nas kontrolują i te same problemy życia w grupie. mam jeszcze miesiąc i zaczynam schizować.

Sortuj wg