Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Psychotropy a ciąża

Wiadomości w tym temacie: 145

Strona 8 z 11  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Reklama

Autor

Psychotropy a ciąża

Re: SSRI a ciąża
Post 28 sty 2010, 00:23 

Od: 23 sty 2010, 13:48
Odradzam...nie przy lekach, ale również dopóki się nie wyleczymy, badź zaleczymy (zwał jak zwał). Niestety wiem to z własnego doświadczenia i źle to się u mnie skończyło :cry: i niewątpliwie wpływ na to miała moją nerwica.Też mam w planach dzidziusia,chciałabym już się starac o dziecko ale niestety musi to na razie poczekać.

Psychotropy a ciąża
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: SSRI a ciąża
Post 28 sty 2010, 00:56 

Od: 12 wrz 2008, 00:39
no raczej wolałabym nie bo po co ryzykować , ale z drugiej srony nie wim czy kiedykolwiek odstawie te cholerne leki - niedawno miałam atak ;?

ciaza i Zoloft
Post 16 paź 2010, 10:52 

Od: 05 lip 2010, 11:59
Witam wszystkich jestem w 6 tyg ciazy i od 2,5 miesiaca na Zolofcie 50 mg a wiec I trymestr ciazy :( mam obawy chociaz moja psychiatra poinforowana przez intytut w Berlinie zapewnia mnie iz jest to najbardziej przebadany lek dla kobiet w ciazy(mam wszystko na wydrukowanym papierze wyslane przez ten instytut).Mam prosbe do Wszystkim Mam i przyszlych o jakiekolwiek informacje na ten temat i wymiane dosiwadczen czy ktorakolwiek z Was zazywala Zoloft w ciazy.Pozdrawiam Serdecznie.

Bellergot a ciąża-pomocy :(
Post 09 sty 2011, 19:33 

Od: 09 sty 2011, 19:20
Witam serdecznie!
Kochani piszę do Was poniewaz sama juz nie wiem co mam myśleć.Otóż obecnie jestem w 35 tygodniu ciąży,ostatnio przeżyłam kilka stresujących chwil,nie wiem czy sama bym sobie poradziła ,wtedy wydawało mi się że nie dam rady i tu moje zmartwienie,ponieważ zażyłam ziołowy uspokajający lek Bellergot a teraz się okropnie dręczę czy nie zaszkodzilam tym synkowi bo spodziewamy się chłopczyka.Nie brałam tych tabletek jakoś strasznie długo czy też w ogromnych ilościach tylko zdarzyło to się może 3-4 razy po 2 tabletki ale nie jednego dnia tyle razy.
Na tamtą chwilę stres mialam duży i tłumaczyłam sobie że to przecież nie jest bardzo silny lek i ziolowy więc chyba nie zaszkodzi a teraz jak emocje opadły to zaczęlam się dręczyć że mogłam małemu zaszkodzić.
Wiem że to bylo nie rozsądne i to bardzo z mojej strony ale niestety już się zdarzyło.
A więc kochane proszę Was o pomoc i opinię czy ten lek mógl jakoś wpłynąć na zdrowie mojego synka???Może któraś z Was miała jakieś styczności z tym lekiem.
Do porodu zostało mi już nie długo ale ta niepewność z dnia na dzień mnie wykańcza i dlatego zwracam się do Was z tym pytaniem.

Re: Bellergot a ciąża-pomocy :(
Post 09 sty 2011, 20:16 

Od: 29 paź 2008, 14:39
Tego leku nie wolno pod żadnym pozorem zażywać w czasie ciąży ze względu na ryzyko uszkodzenia płodu. Nie jest taki niewinny, zawiera bowiem mieszankę alkaloidów ze sporyszu i belladonny. Nie przypuszczam jednak żeby sporadyczne zażycie zaszkodziło dziecku. Zamartwianie się teraz nic już nie pomoże, a jeśli dręczy cię niepewność co do wpływu leku na synka, porozmawiaj na ten temat ze swoim ginekologiem. Teraz trzeba mieć nadzieję, ze wszystko będzie dobrze

______
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Post 09 sty 2011, 21:40 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Cytuj:
Nie przypuszczam jednak żeby sporadyczne zażycie zaszkodziło dziecku

:roll: tak jak z alkoholem....nawet po kieliszku wina niestety coś może być już nie tak.....ja bym nie ryzykowała....

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 09 sty 2011, 21:43 
Moderator

Od: 10 lis 2009, 13:14
Nie straszcie dziewczyny. Myślę ,że w takiej ilości jak piszesz nie miały żadnego wpływu. Wiadomo ,że się nie powinno, al ebez przesady to nie była heroina ani nic takiego - a przecież i narkomanki rodzą zdrowe dzieci.

Post 09 sty 2011, 22:02 

Od: 09 sty 2011, 19:20
Kuźwa ehhhhhhhhhh............................ już sama teraz nie wiem co myśleć,czuję ze te ostatnie dni oczekiwania na maleństwo będą najgorsze :(
Ale ciagle wierzę i nie tracę nadziei że synek będzie zdrowy i właśnie pocieszam się tym że kurcze inni wogóle o siebie nie dbają i rodzą zdrowe dzieci.
Dziękuję kochane za każdą odpowiedź

Post 09 sty 2011, 22:10 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Jak dla mnie to jest fundowanie sobie dodatkowego stresu....bo nie daj boże jak coś będzie nie tak to będziesz się obwiniać. Może zamiast tego melisa w mega ilościach, jakieś inne ziółka? hmm?

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 09 sty 2011, 23:27 

serduszko, teraz już się nie denerwuj bo to nic nie da, będzie dobrze nie przejmuj się!

Post 09 sty 2011, 23:33 
nic się nie powinno brać w ciąży. alkohol to alkohol. najwyżej stanie się coś Tobie a nie Twojemu dziecku. zupełnie inna sprawa. wolałabym umierać ze strachu, mieć wielkie ataki niż żeby istniała jakakolwiek szansa że zagrożę dziecku.

Post 09 sty 2011, 23:35 

dominika92, hmmm to tez nie takie proste bo stres i ataki też szkodzą dziecku :-|

Post 09 sty 2011, 23:37 
fobia, no na pewno..ale nie ma chemii dodatkowo..a tak oprócz ataków będzie jeszcze chemia bo nie za każdym razem będzie brać..:( dlatego ja się nie zdecyduję na dziecko póki nie będę w takim stanie, że ataki miną lub będą minimalnie :( no ale nie chodzi tu o krytykę, w każdym razie ja bym nie brała leków..

Post 09 sty 2011, 23:39 

dominika92, do brania leków też absolutnie nie zachęcam, najpierw starałabym pomóc sobie jakimiś innymi środkami relaks, psycholog, ziółka itp. ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |