Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

kasiatko, nie. Nie powoduje zadnych tendencji zwyzkowych, a jestem na tym zestawie (do tego jeszcze Trittico 300 mg) od 3 miesiecy. Jest bardzo stabilnie, normalnie, spokojnie i na rownej linii, bez zadnych odchylow w gore czy w dol. Czyli dokladnie tak, jak byc powinno. Wreszcie, po koszmarnej po prostu depresji, z ktorej wyciagali przez dwa miesiace. No ale oczywiscie mam dolaczona wysoka dawke stabilizatora i neuroleptyk. No a u Ciebie moze byc, ze chodzisz naspeedowana skoro bierzesz dwa silne antydepy naraz, bez stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ! Jestem 20 dzien na wenli 112,5mg, delikatnie zaczynam czuc,ze sie poprawia. Jutro mam zwiekszyc do 150mg.Biore ja na nerwice natrectw myslowych i nerwice lekowa. Biore razem z 10mg lexapro, wiec moze po prost mix zaczal dzialac ;). Ogolnie niby normalnie funkcjonowalam bez lekow, tzn na zewnatrz, chodzilam do pracy, robilam zakupy, zalatwialam rozne sprawy, ale ile mnie to kosztowalo tylko ja wiem. A teraz zaczynam wierzyc,ze bedzie latwiej, oczywiscie psychoterapie zaraz zaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odważnego lekarza,może nie mieszkasz w Polsce?U nas w PL,nikt raczej nie przepisze 2 silnych leków i to jest błąd,niedouczeni Ci nasi polscy psychiatrzy :(

Np w USA połączenie obu leków jest chyba dość często stosowane i to daje o wiele lepsze efekty,większe szanse na wyleczenie depresji.W PL lekarze boja się przepisywać takie kombinację leków,ze szkoda dla pacjentów.

zuzik44, bardzo się cieszę,ze wychodzisz na prosta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj taki mam własnie zamiar,moze dołącze mirtazapine do wenli,ten mix jest ponoć nr.1 jesli chodzi o skuteczność przeciwdepresyjną .

No taki mix ma wile pozytywnych opinii, jestem tylko ciekaw jak z libido po takim zestawieniu, czy też występuje obniżenie przyjemności z seksu i opóźnienie ejakulacji...

Ja na razie łykam mitre solo, w półce leży wenla 75mg ale boje się o to libido nieszczęsne bo ssri zniszczyło moje życie seksualne.

 

Ja po fluo wpadlem w stan że nawet bez lekow było lepiej brrrr nie dla wszystkich ten lek a już na pewno nie dla nerwicowców /lękowców.

SSRi to leki pierwszego rzutu przy takich zaburzeniach właśnie skierowane dla "nerwicowców/lękowców, przy czym w pierwszych tygodniach leczenia objawy niepożądane mogą się nasilić (przypadek mój) nasilone myśli samobójcze, lęki itp...

Przeczytaj sobie pierw ulotkę, i nie wierz lekarzowi że te leki działają po 2tyg bo dobrego efektu terapeutycznego można spodziewać się po 2 miesiącach a czasem i dłużej (przyp. mój) i zresztą nie tylko mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiam sie nad rozpoczeciem brania tego leku. Szczerze powiedziawszy to jestem obecnie wrakiem czlowieka. Wierzcie lub nie ale skutki uboczne odstawienia paroksetyny trwaly 16 miesiecy Moze i jestem tym czlowiekiem co bylem nim zaczalem cokolwiek brac ale nie spedze przeciez calego zycia w domu albo na sporadycznym wyjsciu np na rower. Dobra nie miejsce zeby sie tutaj zalic. Wiem ze paroksetyna i wenlafaksyna to jedne z najsilniejszych antydepresantow. Wiem jak dziala paro. Dla tych co brali oba specyfiki. Czy sa istotne podobienstwa w dzialaniu obu lekow?.No i tutaj pojawia sie najwazniejsza kwestia a mianowicie nerwowosc. Pamietam jeszcze jak kiedys bralem wenlafaksyne 2 tyg i o ile dobrze kojarze to momentami czulem sie na niej tak jakbym mialo mnie rozsadzic. BYlo to uczucie zgola inne niz w przypadku paroksetyny. Opieralo sie ono na naprawde silnym napieciu , moze to kwestia tej noradrenaliny?. W sumie to sam nie wiem po co pytam bo i tak zamierzam ja brac ale jezeli macie podobne odczucia prosze piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×