Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Amisulpryd

antagonista presynaptycznych receptorów dopaminowych:

D2: Ki= 3 ± 1 nM

D3: Ki = 3.5 ± 0.5 nM

 

antagonista

5-HT7a: Ki= 11.5 ± 0.7 nM <- że niby wpływ na ten receptor ma mieć afekt antydepresyjny a nie koniecznie wpływ na D2/D3.

5-HT2B: Ki= 13 ± 1 nM

 

oraz wykazuje słabe powinowactwo do 5-HT1A

 

źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2821721/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że na podwyższona prolaktynę bierze się bromergon.

Jak odłożysz solian to okres wróci. ale piszesz, że Ci pomaga na natręctwa. a myślałaś o takim leku jak abilify. Jest na schizofrenię i Chad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 dni będę brała Solian i mam pytania do osób które mają doświadczenie z tym lekiem. Przeczytałam wszystkie strony i ponoć nie powoduje on tycia co mnie bardzo cieszy bo fluanxol zabił mój metabolizm i przytyłam prawie 10kg.

 

Czy jeśli cierpiałam mlekotok na sulpirydzie ( i rispolepcie) jest duże prawdopodobieństwo, że przy amisulpirydzie będę cierpieć ten beznadziejny skutek uboczny? (mam brać docelowo chyba 100mg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, Guzik. też miałam mleko po risperidonie i sulpirydzie... i koniec końców po ami również. teraz poluję na inne neuroleptyki :P

 

Ojej.... :( Bo mi już chyba niewiele tych neuroleptyków zostało. Ketrel, fluanxol, rispolept, sulpiryd już brałam. Ponoć można brać jakieś bu.... albo bor cośtam na ten mlekotok. Może to byłoby jakieś rozwiązanie?

 

A w jakiej dawce brałaś amisulpiryd? Ja mam brać tylko 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam po kolei 50 -> 100 -> 200 [z czego 200 tylko przez 2-3 dni]. fakt, można na mleko brać Bromergon, ale to bez sensu - bromokryptyna Jest agonistą receptorów dopaminergicznych a amisulpryd antagonistą, czyli swoim działaniem się wypierają, czyli niszczysz mechanizm działania neuroleptyku przyjmując bromergon. niestety :/

 

-- 28 sie 2012, 18:10 --

 

po Abilify nie miałam mlekotoku

ale my nie mamy neuroleptyków na zniżkę, więc Abilify to nie tak lekką ręką... ;<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A abilify jest pewnie refundowany tylko na schizofrenie. Tak jak solian, ale 72zł to jeszcze nie taki kosmos co 410zł. Jak będę miała mlekotok po tym amisulpirydzie to będzie jakaś tragedia, będę miała wybór albo wrócić do fluanxolu po którym tyłam, albo do ketrelu po którym nie tyłam ale spałam po 14h dziennie, juhuuu, nic tylko wybierać! A ja chcę skończyć studia ale nie jako 200 kilowy grubas!

 

-- 28 sie 2012, 20:05 --

 

zielonawitolda Jesteś pewna że amisulpiryd w małych dawkach jest antagonistą? W małych dawkach nie blokuje dopaminy, tylko w dużych. Gdyby ktoś brał te dawki powyżej 300 czy 400 to może wtedy byłoby to bez sensu bo by się znosiło, a tak to chyba raczej wzmacnia to działanie. Ja tak to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ami w dużych dawkach (>400mg) jest antagonistą receptorów dopaminergicznych, blokuje D2 postsynaptyczne w uk. limbicznym. W małych dawkach (50-200mg) blokuje presynaptyczne receptory D2 i D3, co uwalnia dopaminę i skutkuje odhamowaniem- mi się wydaje, że nie można tego nazwać agonizmem, chyba nadal jest antagonistą, choć przy małych dawkach to bardziej mechanizm podobny do działania DRI. Takie mam luźne skojarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist Ja się kompletnie na tym nie znam, więc filozofować nie będę, ciekawa jestem tylko czy na pewno ta bromokryptyna która jest agonistą receptorów dopaminergicznych, znosi działanie amisulpirydu w małych dawkach, skoro blokuje te jakieś d2 i d3 to jest antagonistą tego czego ta bromokryptyna jest agonistą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, abilify nie jest tylko na schizofrenię. Jest tez na Chad. Np. wiele osób sobie go ceni bo działa aktywizująco. Nie mam schizy a łykam go właśnie na aktywizację i to jest jedyny lek który tak na mnie działa. A po za tym jest refundowany. Przepraszam że piszę akurat w tym dziale ale chciałam odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam już któryś raz. Nie jestem schizofreniczka. A płacę za niego 3,20zł

A po za tym od czego jest lekarz aby Cie poinformował.

nie wiem w takim razie co masz, stokrotko, ale Abilify legalnie refundowany jest jedynie przy schizofrenii i ChADdzie. i z tego co się orientuję to Guzik nie ma żadnej z wymienionych chorób, więc nas ta refundacja nie obejmuje. a jeśli Ty, nie masz ani schizo ani chadu, to ciesz się, że trafiłaś na lekarza, któremu nie straszne przepisywanie tego leku ze zniżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×