Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze biorę Ketrel w dawce 400mg i prolaktyna była 271 czyli w norma, ale ja już nie mogę wytrzymać na Abilifi tz mam straszne mdłości, uczucie jak by mnie coś cały czas gryzło i pobudzało negatywnie i ostatnio kompletny brak motywacji wszystko mnie przerasta. Myślałem że może lepszy był by solian, ostatnio lekarka mi go proponowała. Ale boje się bo miałem wysoką prolaktynę bez abilifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logik obydwie pigułki bierzesz na raz??

 

Jeśli dobrze tolerujesz przyjmowanie tego leku o późniejszej porze w mniejszej dawce, to zapytaj lekarza czy można brać połowę dawki z rana i połowę po południu. Mi lekarka poleciła tak brać sertralinę, żebym nie odczuwał senności i jest git ;) ..ale co do solianu to nie wiem czy to przejdzie.

 

beladin sertralina też Ciebie usypiała? Wydaje się, że to drugi po fluoksetynie lek aktywizujący z SSRI? Przynajmniej ja mam takie odczucia, że większość leków przeciwdepresyjnych ma działanie zwiększające napęd (wenlafaksyna, sertralina, fluoksetyna, reboksetyna, citalopram). Wyjątki to podobno fluowoksamina i już wspomniana w innym wątku paroksetyna. (nie uwzględniam tu leków nie działających jako wychwyt zwrotny tj. mianseryna, mirtazapina, valdoxan).

Czemu zrezygnowałeś z sertraliny? Bo usypiała czy nie działała na lęki? (pytam bo prędzej czy później spotka mnie wybór między paroksetyną a sertraliną właśnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba poproszę o Solian psycho jak sie zmobilizuję i znów wybiorę. Poczytałem, że jest dobry na dystymię i nieźle aktywizuje.

Powiedzcie proszę panowie jak solin wpływa na męskość ( przez niewydolność w tym temacie szybko zrezygnowałem z wenli ) i czy przy małych dawkach rosną piersi ?

Dystymie mam bardzo długo, leków nie stosowałem dużo bo poza wenlą jeszcze seronil, który po początkowym dobrym działaniu odebrał mi całkiem napęd i ochotę na wszystko.

Był jeszcze dawno temu cital, który wyciągnął mnie ze zwykłej depresji i tyle moge o nim powiedzieć.

No a może coś innego aktywizującego i likwidującego zmęczenie i co zabierze z mojej głowy te nieustanne marzenie, że chcę już umrzeć (choć samobójstwa nie mam w planie i tak na prawdę chcę jeszcze pożyć)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie chyba lepiej zadziałał fluanxol, ale to kwestia bardzo indywidualna. Pogadaj o obu z lekarzem i wspólnie coś wybierzcie. Możesz zacząć od fluanxolu bo jest najzwyczajniej w świecie tańszy. Jak pomoże to ok, jak nie pomoże, to zmiana na solian. I tak nikt Ci nie wywróży, który dla Ciebie będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy branie Solianu ma sens, nie czuję żeby mnie jakoś specjalnie aktywizował, a do tego mam zaburzenia miesiączkowania :roll:

jeśli masz zab. miesiączkowania, to znaczy , że prolaktyna szaleje. a jeśli prolaktyna jest podwyższona, to w przyszłości skutkuje wieloma niefajnymi rzeczami, m.in. problemami z osteoporozą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie jak zaczęłam brać candele - super lek! miałam więcej energii, jak burza szalałam sprzątałam, biegałam; jak się okazało, byłam zbytnio pobudzona...rozjechało się wszystko, huśtawka rozbujała się totalnie, pojawiły się leki, niepokój, koszmary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam niefajnie. razem z solianem bralem kofeine w tabletkach. bralem 700mg solianu dalo sie spac. potem juz sie nie dalo. no to bralem 900mg solianu i dalo sie spac, a teraz juz sie nie da. no to wzialem 1100mg solianu na jedna dawke. jak to mnie nie polozy spac to spadam do psychiatry chyba po risperidon, bo to juz jest przegiecie. po prostu nie moge oka zmruzyc.

 

-- 12 sty 2013, 12:04 --

 

solian to jest o tyle niefajny lek, ze zalezy jak u kogo, ale zamiast pobudzac badzie zamulal i na odwrot. jednak wole leki o jednym profilu dzialania. przynajmniej wiadomo jak dziala, a nie ze nie wiadomo jak czlowiek bedzie sie czul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×