Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed dentysta jakie środki na uspokojenie ?


on23

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz, że zmyślam? To się rzadko zdarza, a ja mam właśnie to ''szczęście''. 10-tka była taka niepełnosprawna. Była wielkości 1/3 normalnego zęba.

To co opisałem to miałem po prawej stronie. Po lewej stronie też usuwałem ósemkę. Jakie zdziwienie było dentysty gdy przyszedłem za jakiś czas z zębem w tym miejscu, bo wybiła mi się 9-tka. I nie żaluj.pl mi tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agorafobia i dentysta...

 

Witam,

cierpię od dłuższego czasu na Agorafobie (i inne rzeczy) i teraz nadchodzi ten straszny czas kiedy nie mogę dalej odkładać wizyty u dentysty...tylko że się strasznie boje i nie mogę się przełamać i umówić na wizytę. Nie boje się samego dentysty, tej fobii nigdy nie zaliczyłem, tylko siedzenia w poczekalni, i później oczywiście uwiezienia na fotelu podczas zabiegu. Mój problem objawia się w taki (dla mnie) żenujący sposób że w sytuacjach stresowych odczuwam nieodpartą potrzebę wyjścia do ubikacji. Mam taki plan żeby zmniejszyć stres związany z wizytą poprzez pójście do bliskiego domu gabinetu, umówieniu się na rano by nie czekać w kolejce i skorzystaniu z bezbolesnego znieczulenia. Jednak to nie wystarcza i nadal się boje i wstydzę że podczas zabiegu będę musiał biec z otwartym zębem do ubikacji. Może ktoś inny zmierzył się z taką sytuacją i ma jakieś rady. Czy np powiedzieli o swoim problemie dentyście, czy wyjście podczas zabiegu było możliwe, czy może psychiatra przepisał coś co pomogło. Jutro idę do swojego psychiatry i mam nadzieje że się zlituje i przepisze mi coś czym się leczy ludzi z fobią na punkcie dentysty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×