Skocz do zawartości
Nerwica.com

zwolnienie z wf-u


nieudacznik

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, do tej pory sądziłam że jak komuś płacą dobrze by ludzi trenował to mu sie chce, jak płacą średnio to mu sie nie chce. W końcu panie of WF przejmowały sie zazwyczaj jedną dziedziną (Pani nr. 1 ktora miała 1.95 wzrostu na co 2 lekcji kazała nam grać w siatkę lub trenować rzuty/podania etc., Pani nr. 2 (która notabene jest mistrzynią Lublina w piłce ręcznej) na co 2 lekcji oczywiście kazała nam grać w piłkę reczną, a na pozostałych lekcjach robiliśmy to co było "w programie". Jak chodziłam na prywatne ćwiczenia to nie tylko nie było żadnych komentarzy, ale panie sobie plotkowały ze mną bądź z mamą o zainteresowaniach, planach, wydarzeniach krajowych etc.

 

Ale przez takie historie do 2 dyscyplin jestem mocno zniechęcona i bardzo ciężko mnie do nich przekonać : Siatkówka (pisałam wyżej dlaczego) i pływanie. Też z powodu "uprzejmego" nastawienia trenerów. Po prostu na rehabilitacji pani mi naściemniała na temat basenu w szpitalu tak że nie mogłam sie doczekać wejścia do wody (mialo być 10 osób, grupa pływająca i nie pływająca, jedna część pływa zgodnie programem ćwiczeń, druga część pod okiem trenera uczy sie pływać i wykonuje na początku najprostsze ćwiczenia by potem robić to co grupa pływająca.)

Pierwszego dnia okazało sie że grupa składa sie z osob 3, z czego 2 rewelacyjnie pływające, a ja jedna umiałam tylko ledwo pieskiem pływać. Facet przyszedł, stwierdził że "20 razy motylkiem, potem 20 razy delfinem a potem jak chcecie", spytał sie czemu nie pływam a jak stwierdziłam że nie umiem pływać i miałam sie tu nauczyć, facet sie mocno zdziwił i sie spytał "To co ty tu dziecko robisz jak nie umiesz pływać?" i że "nikt mu nie powiedział że ktoś nie będzie umiał pływać bo tu zawsze przychodza osoby pływajace". Po czym poszedł czytać gazetę sportową. Przy pomocy jednej dziewczyny nauczyłam sie leżeć na wodzie i pływać z deską.

 

Ale teraz trafiłam do fajnego terapeuty. Trochę szurnięty facet ale w sumie zabawny. Na początku zajęć mam normalne ćwiczenia na kręgosłup, pod koniec pokazuje mi parę chwytów do samoobrony bo kiedys udzielał lekcji a teraz pracuje w szpitalu na oddziale rehabilitacji.

Trochę mi przywraca wiarę że nie wszyscy rehabilitanci którzy pracują "za darmo" (dostają tylko normalną pensję szpitalną) olewają pacjentów i chcą jak najszybciej odbębnić zajęcia i pozbyć sie pacjenta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amy18 ja też praktycznie nie umiem pływać. Na plecach tylko dam radę - ale to łatwizna. Do tego żabka w naprawdę marnym wykonaniu. I wiesz jak najlepiej się uczyć? samemu - koledzy mi próbowali wytłumaczyć, pomóc, a jednak okazało się że sam muszę to wyćwiczyć. Najlepiej próbować samemu na małej głębokości (20-30 cm mniej niż twój wzrost) i nie myśleć o żadnych instruktorach ani terapeutach. Trzeba to wyczuć, zsynchronizować i nikt tu nie pomoże jeżeli człowiek sam się tego nie nauczy. Polecam zupełnie rekreacyjnie - dla przyjemności basen - mam nadzieję że nie zraziłaś się na tyle żeby nie pójść i się nie pochlapać w wodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę wf-u. Od podstawówki. Mam złe wspomnienia i nie chcę do tego wracać. Nie lubię kiedy mi się coś narzuca, ale wiem, ze to jest nieuniknione. Na wf nie chodzę, ale to nie znaczy, że zrezygnowałam z sportów. Jeżdze konno,lubię róznego rodzaju sporty ekstremalne, kiedyś trenowałam boks, przewineło się judo, piłka ręczna i nożna.

Dużo zalezy od wf-isty. A ja niestety trafiłam na kiepska nauczycielke(co póżniej rokowało tym, ze moja niechęć do wf rosła). Laska wprost katowała nas książkami o szatanie(miałam wtedy z 10 lat)straszyła nas i mówiła,że nam zrobi cos złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję w sanatorium przynajmniej trochę nauczyć sie pływać. W sanatorium i tak będe miała basen wiec będzie dobry moment. Wszystkich stylów nei planuję sie uczyć, ale na tyle by wejść do basenu i czasami popływać bez deski. (narazie bez deski umiem tylko pieskiem).

 

Nienawidzę WF wprawdzie ale jednak całkowity brak ruchu to jednak źle sie kończy. Ja np. uwielbiam jeździć na rolkach (tylko teraz muszę sobie kupić nowe, bo stare już sie mocno zużyły.) i na rowerze :)

Napewno jest coś co każdy lubi robić i najlepiej sie tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś po zwolnienie z wf-u u lekarza, na wf-ie wszyscy mają mnie za najgorszego , zle cos odbije albo cos to odrazu wszyscy mi dogadują, a inni wiele razy cos zawalą i nikt im tego niewypomina... czuje sie poprostu ciamajdą chociaż są gorsi ode mnie ale są mocni w gębie i potrafią tylko dogadywać, ale powód miałem inny - szybko sie męczę i czesto serce mi bije jak oszalałe, co widac nawet przez koszulke, duzo na wf-ie biegamy i czesto niepotrafie złapać tchu. Tak se myśle po co ten głupi wf w liceum, w gimnazjum rozumiem ale liceum? mam profil mat-informatyczny a wf-u mam wiecej niz informatyki, jakbym mial profil sportowy to rozumiem... ta szkola jest do dupy jedym słowem.

 

Do lekarza poszedłem z mamą... tak mi łatwiej bo jak bym ja miał z nią gadać to bym tego zwolnienia niezałatwił... ale itak był stres przez cały czas przed wyjściem czułem "motylki" w brzuchu i ogólny niepokój, potem u lekarki cały czerwony i zacząłem się trząść - a zwłaszcza ta pieprzona głowa- okropne ale jakos przetrwałem i mam nareszcie te zwolnienie.

 

Myślicie sobie pewnie co za frajer ze mnie ale trudno, poprostu chciałem z siebie to wyrzucić, te negatywne emocje, pozdro.

 

Też nienawidzę wf-u. Nie będę ukrywał jestem słaby z niego. Ale nie jestem zupełnie beznadziejny. Znam wielu słabszych, którzy z pewnośćią nie mają aż takich problemów. Moja nerwica jest zapewne bardziej pokierowana szyderstwem i chamstwem innych osób, którzy starają się z wszystkich sił zrobić ze mnie głupka. Podobnie jak w twoim przypadku wf (chociaż szkoła też w mniejszym stopniu) wyzwalją u mnie skrajne reakcje - ból brzuca, nudności, drżenie całego ciała, ból głowy, całkowite wyczerpanie,. - szczególnie ból głowy, który w szkole towarzyszy mi dzień w dzień przez jakieś 2 godziny.

Myślicie, że na podstawie tego uzyskam zwolnienie wf-u. Jestem gotowy, w przypadku niepowodzienia wybić sobie palca - wiem, jak to brzmi sądze jednak, że jeżeli nie załatwię sobie zwolnienia to dostane jakiś wrzodów lub czegoś ze stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ze odswiezam...

 

uwierzcie mi za 2h jade blagac lekarza o zwolnienie.

 

w brzuchu mnie skreca, strasznie mi sie rece trzesa, serce mi mocno wali, szybko sie mecze i nie moge zlapac tchu.. po prostu dla mnie wf to istna katorga.

 

najgorsze to ze wszyscy jakos funkcjonuja tylko ja nie. i kazdy to zauwaza, smieje sie, a ja sie kalecze na tym wfie.

 

za 2h jade do lekarza, mam nadzieje ze sie uda zalatwic zwolnienie na caly rok. trzymajcie za mnie kciuki, chociaz watpie w to bo lekarz ten na oko wyglada na strasznego sluzbiste (nie napisze bo to jest lamanie regulaminu pracy itp itd) ale wierze, ze sie uda.

 

trzymajcie kciuki.

 

napisze czy sie uda jak wroce!

strasznie sie boje... :hide:

 

-- 05 paź 2011, 17:46 --

 

nie udalo sie, tak jak sie spodziewalem ;p

 

dal wyklad o tym ze tez ma syna ktory nie lubial wfu i tera ma przez to jakies problemy i on nie chce zebym tez zostal tak skrzywdzony.

 

no ale nic, moja mama ma znajomosci w rodzinnym ;p

 

wf jest ok, ale nienawidze gier zespolowych bo klasa wobec mnie nie jest w porzadku i podczas gry musze sie nasluchac wielu niemilych uwag wobec mnie, przez co wracam do domu ze strachem dnia jutrzejszego.

 

no, ale poprosze o takie zwolnienie z gier zespolowych ale zebym mogl cwiczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×