Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tu o jakimś TOPie gadacie, no to tak:

 

1. 1001 przepisów kuchni polskiej na każdą okazję.

2. Kryminały, w sumie obojętnie jakie, byle było więcej dialogów, niż opisów, i żeby był jakiś "twist-off" na końcu.

3. Coelho, nie pamiętam tytułu, ale ten, co tam w nim jest o tym, żebym nie spinał za bardzo pośladów, tylko chciał, chciał, i jeszcze raz chciał, z całego serca, a wtedy to się spełni, bo cały wszechświat mi w tym pomoże.

4. Ta, o tym, znaczy się o nim, któren to nie może już bardziej niż chce, a nie chce bardziej, niż może. To znaczy to chyba, teraz mi się przypomniało, o niej jest, nie o nim. I tam na jakimś instrumencie klawiszowym ktoś gra, albo grają. Psychologiczna, nie pamiętam tytułu.

5. "Oskar i pani róża"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, Wszystkie przygody Sherlocka Holmesa , Morderstwo w Orient Express - Agahty Christi , oczywiście Stanisław Grzesiuk i wszystkie jego książki , o ile pamiętam napisał trzy , ale kto wie może było ich więcej . A tak poza tym , to trudno mi sobie przypomnieć teraz , na pewno przeczytałem setki kryminałów i może z dwie psychologiczne :mrgreen:

 

Tomciu, skoro Grzesiuka lubisz, to gorąco polecam Ci właśnie Króla Szczurów Clavella i Jezioro Bodeńskie Dygata,

o wojnie z ciekawej perspektywy, bez patosu, momentami zartobliwie.

a z kryminałów, mam ogromne braki, więc tu mi imponujesz :smile::smile:

 

 

Sama Koleżanka przywołała Fiodora i Jamesa. Zastanowi się jeszcze raz nad Karamazowami, to będzie wiedziała co mam na myśli pisząc o psychologicznej głębi. A jak nie, to wydam Koleżankę na pastwę Wielkiego Inkwizytora. :twisted:

 

Wiem co masz na mysli, proszę mi tu nie robić ze mnie ameby umysłowej.

Nie oceniam ksiązek FD w kategoriach głębi psychologicznej, widzę w tym wartości filozoficzne przekazane w zaj..e ciekawej fomie, on nie wyklada kawy na ławę [jak wspomiany, znienawidzony przeze mnie Pałlo K.] jak życ, a po prostu to życie pokazuje.

Bracia dla mnie to zdecydowanie najlepsza kniga FD.

 

-- 24 maja 2012, 17:23 --

 

Mi z Coelho najbardziej podszedł Zwycięzca jest sam . :smile:

 

ja to hejterka ;)

sorry,no bonus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, Wszystkie przygody Sherlocka Holmesa , Morderstwo w Orient Express - Agahty Christi

 

ooo Przygody Sherlocka Holmesa, uwielbiam, Agathe Christie też, już prawie wszystkie jej kryminały mam zaliczone :D Ogólnie Christie i sir Arthur Conan Doyle to dla mnie najlepsi twórcy kryminałów. Próbowałam coś z nowszych np. Cobena, też wchodzi, ale to już nie to samo. Stary, klasyczny kryminał, najlepiej angielski, nie ma nic lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam z polecenia " Rebeka" Daphne du maurier :) mam w domu jeszcze dwie jej książki..:P To dobrze bo na razie nie stać mnie na kupno, a uwielbiam mieć swoje książki. :) :105::105:

 

Jedna z moich ulubionych książek! :D Ma taki przyjemny, specyficzny i tajemniczy klimacik. Poza tym, sam styl pisania bardzo mi przypadł do gustu. Napisz po lekturze, jak wrażenia. ;)

Masz pewnie jeszcze "Ptaki" i... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę poczytać wasze posty bo właśnie szukam dobrych kryminałów. wlasnie koncze ostatnia ksiazke Harlana Cobena ktora jest u mnie w bibliotece( " w glebi lasu") a moze ktos ma pozyczyc, to bardzo chętnie :) oczywiście książki Cobena polecam gorrrrąco

trochę lepsze kryminały pisze chyba Jean-Christophe Grange, jego ksiazek tez szukam bo czytalam tylko pozycje " czarna linia" i " lot bocianow"

prosze poleccie jakies dobre kryminaly chyba ze juz wczesniej pisalisie to sobie poczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaskolka83, polecam Mankella, zaczytywałam się Cobenem i nim właśnie :) Do tego dobre są książki Fitzka thrillery psychologiczne.

Grange mnie nie powalił, nudziłam się..jeszcze raz polecam Mankella naprawdę dobre kryminały.

 

Cobena czytałam wszystkie, oprócz tej najnowszej co wyszła, ale jeszcze jej nie mam..

 

nube, a jeszcze mam książkę " Pani de Winter" innej autorki i jest napisane że kontynuacja Rebeki..hm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×