Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pod Trzeźwym Aniołem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

taaaa... wczorak jedna noc bez alko a to tylko dlatego ze myslalam ze cos jeszcze mam a nie było..

dzis zaczelam na nowo

nie chce tak zyc a nie mam sily z tym skonczyc :(

to tak pomaga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 60 browarów miesięcznie to normalne?!

 

 

Ludzie strasznie demonizują alkohol, a te dwa piwa dziennie to naprawdę niewiele i na pewno nie zaszkodzą, a mogą dać komfort psychiczny. Ja właśnie piję po te 2 piwka dziennie, ale mam żelazną zasadę- nie zwiększać ilości spożywanego alkoholu. Ćwiczę siłowo, dobrze się odżywiam, sylwetkę mam przyzwoitą, więc nie sądzę, by to mi zaszkodziło. Bywały też okresy, kiedy w ogóle nie piłem i rzucenie tych piwek nie sprawiło mi żadnego problemu, ale po prostu lubię piwo i nie widzę sensu, by z niego rezygnować. Absolutnie nie uważam się za alkoholika.

 

Równie dobrze można nazwać seksoholikiem kogoś, kto kilka razy w tygodniu przeleci swoją żonę. Alkohol podobnie jak seks to przyjemność, ale nie można przesadzać, jednak dwa piwa dziennie to tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, od takich 2-óch piwek się zaczynało a teraz się pije ciągami po pare dni :twisted: A Ty petra ile masz lat i czy ten 13 sierpień to jakie ma znaczenie? piłaś od tego czasu non stop czy zaczęłaś pić więcej? :D bo coś mi się zdaje, że nie jest tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2 piwa nie więcej to nic się nie powinno dziać ze zdrowiem(wątroba może mieć ciężko) ale nie da się zatrzymać na tych umownych 2-óch piwach bo jak się pije codziennie to zaczyna się nałóg(prędzej czy póżniej) a ciąg to jest ciągłe dopijanie alkoholu przez pare dni, niekoniecznie bez przerwy 24/h :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja historia jest taka. Piję w weekendy po czteropak piwa. Ostatnio wypiłem dwa dni pod rząd, po sześć piw. Rodzice zabrali mnie na oddział szpitala psychiatrycznego, gdzie dostałem F10 i zalecenie leczenia się na zamkniętym oddziale. Niepije dużo a pomimo to rodzice zapowiedzieli że jeszcze wypje raz a do sądu wystąpią do sądu o leczenie pszymusowe. Ja nie mam kiedy się leczyc ja mam plany studia. Czy mogo to zrobic nie wiem już nic nie wiem ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan_bomba to współczucie :D jeśli to prawda to starzy wyolbrzymiają problem, 4-pak to niekiedy pije koło południa ;) w miesiącu koło 150 piw (czasem mam dni, że wogóle nie pije) a dwa dni pod rząd to też nic, mi się zdarzało po 2 tygodnie pić po 8 dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petra,

ee to niedobrze bo z tego trzeba chcieć wyjśc samemu , ale jak jest terapia grupowa i zajecia z psycoterapeutą to może jakoś byś sie zmobilizowała na indywidualna nie mozesz isć tamtejszej słuzby zdrowia albo przy okazji tych AA jakoś sobie pogawędki załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petra,

no przykre,ale dobrze,ze zdajesz sobie z tego sprawe i widzisz ,ze jest cos nie chalo to juz połowa sukcesu teraz tylko trzeba zacząć odstawiac jak benzo, niektórzy, powodzenia, ja tam wierze w Twoją dobra strone mocy, przestan nie nadajesz sie na Lorda Vadera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×