Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

nie no jasne, ja wiem, że wsparcie jest niezbędne.... tylko myślę, że pewne limity już wyczerpałam

bo niestety moja choroba to nie tylko nerwica lękowa i hipochondria, ale wcześniej głównie zaburzenia odżywiania i osobowości (borderline), przez które spędziłam "urocze" pół roku w szpitalach psychiatrycznych, bo tak bardzo nie chciałam już żyć (przez ten cały czas on był ze mną/obok mnie i widział, że niestety czegokolwiek nie zrobi to i tak nie jest w stanie mi pomóc)...

ostatnio wszystko było już dość mocno poukładane (tzn przez ostatnie 2-3 lata), w lipcu bierzemy ślub, jesienią odstawiłam leki, żeby przygotowywać się do zajścia w ciążę no i niestety część tego całego dziadostwa do mnie wróciła, ale i tak cieszę się, że "tylko" nerwica lękowa i strach przed chorobami a nie silna chęć autodestrukcji i zniknięcia z tego świata 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja juz nie moge sobie radzić z moją nerwicą, a mam dopiero 18 lat. Było wszystko super w weekend bo byłam bardzo zajęta i nie mialam nawet kiedy o tym myślec, ale dzisiaj tzn. teraz znowu to samo :( tak mnie serce czasami mocniej pobolewa, boje sie. Chce sie cieszyc z życia, jestem młoda, ale nie potrafie. Siedze tylko i wymyślam sobie choroby. Wiem, że nic mi nie jest, ale pomimo to i tak sobie wmawiam jakąs chorobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich,jestem pierwszy raz na tym forum.Podobnie jak wszyscy z Was mialam juz mnostwo chorob.Teraz przerabiam tetniaka,mam klucia w glowie od jakiegos czasu.Bylam u lekarza pierwszego kontaktu,ktory nie stwierdzil nic nieprawidłowego.A ja jestem przerazona :( mysle tylko o tym.Wczoraj nei moglam zasnac,balam sie ze umre:(.W srode ide znowu do lekarza bo ostatnio moje cisnienei wynosilo 146/95 a puls 100 !!1 nie wiem czy to ze stresu czy cos gorszego.Jedno jest pewne jestem chodzaca NERWICA.Boja sie tez o zdrowie bliskich,jakas masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszajace jest to,ze nie tylko ja tak mam,chociaz wolalabym zeby zadna z Nas tego nie miala.Ale jednak w glowie klebi sie mysl:a co jesli to nie nerwica,a co jesli tym razem to cos powaznego :( .Te klucia sa nagle,takie ostre z reguly z lewej strony raz u gory raz w okolicach potylicy,czasami po prawej stronie :( Pracuje na nocne zmiany,mieszkam w Anglii,wiec nie ma tutaj az tak dostepu do prywatnych lekarzy.Czuje ze tylko Tomografia lub rezonans mnie uspoko :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnaA86, a ja właśnie na badania nie pójdę z nerwów nie dałabym rady.. mnie też kuje z lewej strony..i odczuwam ucisk w okolicach zatok..albo czasami coś po prosu mnie uwiera, uciska..też sobie tak myślę, co jak to jednak nie nerwica..staram się sobie mówić że gdyby to było coś poważnego, byłyby inne objawy do tego..czasem to wręcz sobie mówię że jak jestem chora czy jak umrę to i tak nic na to nie poradzę. i będę sięmartwić jak faktycznie będzie mi się coś działo..dziś ogólnie było lepiej, ale teraz dopadł mnie taki niepokój właśnie z tą głową..jestem już tym zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie martwcie się! :-) Ja mam czasami takie napady nerwicy, że naprawde boję sie ze zaraz mi sie cos stanie, i boje sie polozyc spać bo wydaje mi się ze sie nie obudze. Ale gdy wiem że nadchodzi napad to staram sie zajac czymś innym, bardzo często oglądam sobie kabarety, bardzo mi pomaga. Nie dość że przy tym można się poplakac ze śmiechu to jeszcze pomaga mi zapomnieć o wymyślonych "chorobach" . Ja też już miałam chyba każda chorobe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to juz 3 miesiac:/Ale wiem,ze nerwica moze dawac wiele objawow!!!Na dodatek jesli cos sobie wmawiamy to nasze bole sie poteguja.Ale mnie to nie uspakaja:( biore tabletki ziolowe na uspokojenie,krople walerianowe i popijam meliske.Niedlugo planuje odwiedzic psychiatre zanim zycie minie mi na analizowaniu swoich dolegliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to co piszecie to tak jakbym czytała o sobie. Ja miałam robiony rezonans magnetyczny głowy- wyszło wszystko ok. Zaczeło sie od strasznych zawrotów głowy, chodziła dosłownie po ścianach i 2 tygodnie byłam na zwolnieniu lekarskim bo nie byłam w stanie isc do pracy. Poszłam do lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie do neurologa który dał mi skierowanie własnie na rezonans magnetyczny mózgu i jeszcze nic mi nie mówiąc napisał na skierowaniu : rozpoznanie- stwardnienie rozsiane!!! Przeczytałam to dopiero w domu i nogi sie podemną ugieły. Na rezonans czekałam 2 tygodnie ( to bardzo krótko) i te dwa tygodnie praktycznie całe przepłakałam. W koncu postawiono mi diagnoze NERWICA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny to jest tak , jak o tym nie myślicie jesteście czymś zajęte nie macie głowy o tym myslec to wszystko jest ok. A jak się o tym myśli i wymyśla odrazu chorobe to faktycznie ból jest. Ze mną jest dokładnie tak samo. Dlatego ja zawsze staram się czymś zając żeby o tym nie myslec. A jak siedze w domu to najczęściej oglądam sobie kabarety ktore rozbawiają mnie do łez. Jak dobrze porozmawiać z osobami, które przeżywają dokładnie to samo co ja! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Czy mialyscie lub macie czasami takie uczucie przetykania uszu lub ucha???no i to cisnienie mnie martwi,ech...Kiedys mialam klucia w klatce piersiowej i trudnosc w oddychaniu,ale okazalo sie ze spadl mi potas,to taka rada dla tych co maja tego rodzaju dolegliwosci :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu minął juz rok a ja wmawiałam juz sobie chyba wszystkie choroby swiata. Walcze z miomi lękami i różnie mi to wychodzi. Niedawno zaczełam terapie u psychologa. Jakis leków przepisanych przez psychiatre nie chce brac bo wiem ze one nie rozwiążą mojego problemu choc wiem ze niektórym bardzo pomagają. Ja przez dwa lata leczyłam sie na depresje i średnio mi te leki pomogły, ale to było dawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta walka wogole nie wychodzi:( ja musze miec wszystko na papierze,ze jest ok!Bolal zoladek-gastroskopia(prywatnie)wynik-nadzerki dwunasticy i Helicobacter pyroli,nadkwaosta,glownie ze stresu! Czasami bola mnie nogi-juz sie boje zakrzepicy,nosze podkolanowki uciskowe!!Ostatnio bolal mnie hemoroid-moja diagnoza Rak,poszlam prywatnie do lekarza(tego samego ktory robil mi gastroskopie) nic nie zauwazyl ;) ale sie wsytdu najadlam czulam sie jak idiotka.No,ale glowa to nie pupa i tutaj jestem przerazona:(

 

-- 05 mar 2012, 19:37 --

 

Juz samo pisanie o tym,dziala na mnie kojaca-bo widze ile juz mialam"chorob" na dodatek ze wzgledu na rodzaj pracy mam duzy kontakt z chorymi:/wiec wyobraznia dziala.Aha jeszcze nie daj boze uderze sie w glowe,brzuch-2 dni z zycia wziete!! boja sie urazow wewnetrznych :why: no to jestem calkowicie pokrecona :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nerwice bardzo krótki okres czasu i wyczytałam że wczesnie wykryta daje calkowite wyleczenie. Ale boje sie powiedziec rodzinie o moim problemie. Wyśmieją mnie i powiedza ze sobie to wymyslilam. Ale moje objawy są identyczne jak objawy nerwicy lękowej.

 

-- 05 mar 2012, 20:41 --

 

OnaA86 naprawdę nie masz co się martwić, bo nie jesteś sama. Ja sie lepiej czuje mogąc podzielić się z innymi moimi historiami z nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiaaaaka ja uwazam,ze powinnas komus powiedziec.Trudno jest dusic w sobie caly czas swoje leki.Duzo zalezy od tego jacy sa swoi bliscy,moja mam sama ma nerwice od lat,wiec mnie rozumie.Niestety jest daleko,wiec mamy tylko kontakt przez skype.Ale Ty jak tylko mozesz to powiedz komus bliskiemu o swoim problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłam od neurologa, bo to drętwienie i mrowienie już mnie wku... denerwuje. Dostałam hydroksyzynę i zapewnienie po raz wtóry, że to nie jest schorzenie neurologiczne. Mam za to przebadać tarczycę. No i teraz kolejny wkręt - niedoczynność tarczycy, zaraz będę miała wole jak stąd do Honolulu, przytyję z 50 kg i wyjdą mi wszystkie włosy. Albo jeszcze lepiej - guzy na tarczycy. Ratunku.... :why::zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam dobrych relacji z mamą, dlatego obawiam się że nie przejmie sie w ogole moimi dolegliwościami. Z tatą mam bardzo dobry kontakt, ale obecnie nie ma go w Polsce, wyjechał do Niemiec i tam pracuje. Jedyna osoba która na pewno mnie zrozumie jest moja babcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest,jak nie jedno to drugie.Skad ja to znam!!

 

-- 05 mar 2012, 19:55 --

 

to powiedz babci,moze babcia tez miala takie problemy w przeszlosci??Chociaz najlepszym rozwiazaniem bedzie z pewnoscia psychiatra.Ja juz niedlugo mam zamiar sie wybrac i moze to cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kami ja mam niedoczynnosc tarczycy, biore leki i żyje. Wszytsko jest normalnie pozatym ze musze codziennie rano wziąć tabletke. Nie mam nadwagi ani nic innego sie nie dzieje.

 

sardyna dobrze wiem o czym mówisz jesli chodzi o kase. Ja przez te moje lęki totalnie sie spłukałam bo nie mogłam czekac na badanie np 2 miesiące bo bym zwariowała wiec brałam kase i szłam odrazu robic prywatnie zeby juz nie czekac. Teraz nie mam pracy i żadnych oszczędnosci:( Dobrze ze chociarz mąż zarabia, ale wiadomo ciężko z jednej pensji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×