Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Bydgoszcz] Bydgoszcz i okolice


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również poszukuję specjalisty Psychoterapeuty ponieważ nie jestem do końca zadowolony z poprzedniej wizyty.

Jeśli ktoś ma dobre doświadczenia to proszę o info.

 

Tymczasem chciał bym się podzielić jednym filmem może komuś pomoże zrozumieć:

 

I może tak w końcu się spotkamy :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Sam borykam się z depresją od 14go roku życia,ale mam dobrze ustawione leki i jest w miarę ok.Studiuję na CM,zajmuję się też psychofarmakologią,więc mogę parę osób polecić,które znam osobiście.Na Sułkowskiego jest super psychiatra-Marcin Jakubczyk.Koleś wygląda na zupełnego luzaczka,ale ma dużą empatię,potrafi słuchać,ma czas dla pacjenta,nigdy go nie lekceważy,zna życie i potrafi bardzo dobrze dobierać leki.Z kolei na Kurpińskiego jest Katedra Psychiatrii.Przyjmuje tam psychiatra-dr Chimiak -Drożdżowska.Na początku może wydawać się oschła,ale nie można się tym zrażać.Jest też specjalistą leczenia uzależnień,więc nie zrażajcie się,gdy będzie pytać o alkohol i narkotyki.Kobieta ma ogromne doświadczenie,potrafi super dobierać leki.Jej szefem jest prof.Araszkiewicz-krajowy konsultant ds.chorób afektywnych-klasa sama dla siebie,wspaniały człowiek.Ludzi z zewnątrz przyjmuje prywatnie,ale gdy wszyscy inni zawiodą,to warto.Z psychologów jest tam prof Alina Borkowska-nie spotkałem lepszej.Super babka,taka matka ziemia.Ogromne doświadczenie i empatia.Dość ciężko się do niej dostać,ale warto powalczyć,uda się-warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Poszukuję dobrego psychiatry na terenie Bydgoszczy - najlepiej kobietę i nie prywatnie, tylko na NFZ. Czy to realne?

Nie radzę sobie kompletnie z życiem, wszystko mi się rozlatuję i myślę, że to jedyne rozwiązanie. :(

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek namiary na dobrego lekarza, to bardzo proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w poradni akademickiej na Fordonie byli dobrzy psychiatrzy (chociaż psycholożka była tam bez szału).

Nie wiem, kto tam teraz urzęduje.

 

http://www.znanylekarz.pl/jakub-wozniak4/psychiatra/bydgoszcz-inowroclaw

 

Tego pana wyjątkowo polecam, ale nie wiem, czy przyjmuje gdzieś na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o psychiatrów polecam przychodnię na Stawowej.

Dzwonisz danego dnia rano i przyjmują Cię od ręki!

Polecam zwłaszcza dr Rolbiecką i Seredykę! Choć inni też są ok.

 

Czy możecie polecić jeszcze jakichś psychologów dobrych w Bydgoszczy?

 

Mogę się podzielić, że właśnie miałem odkrycie. Odkryłem, że moja nerwica to kara jaką sobie zgotowałem za popełnione grzechy. Wymierzam sobie w ten sposób "sprawiedliwość". Kara wydaje mi się naturalną konsekwencją tego co zrobiłem. Wiem o tym. Teraz trzeba zacząć zmieniać przyzwyczajenie do karania siebie. To musi potrwać. Tyle.

 

Trzymajcie się dzielnie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Jeśli macie jakieś informacje, to napiszcie ile kosztują prywatne wizyty i jakie widzicie równice pomiędzy prywatnymi wizytami a na NFZ (jeżeli ma ktoś takie doświadczenia)?

 

Dostałem polecenie do centrum Terapeutica. Czy macie jakieś doświadczenia z tym centrum, a w szczególności z Panią Aleksandrą Janiszewską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calm Finder, prywatne wizyty 50-100 zł za godzinę.

 

Jak dla mnie między prywatnymi a NFZowskimi jest po prostu przepaść, ale mam doświadczenie tylko z jedną państwową poradnią.

Prywatnie jest o tyle fajnie, że umawiasz się na konkretną godzinę i od razu wchodzisz do gabinetu. Ponadto terapeuta ma dla Ciebie wyznaczony czas (jakoś w okolicach godziny) i możesz się przez ten czas spokojnie wygadać.

W poradni państwowej bywa, że 15 minut i do domu, co kompletnie mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre info :)

 

To o czym piszesz jest przykre. Patrząc z perspektywy osoby z problemami w takiej kolejności: stres - depresja - brak pracy - brak pieniędzy to jest porażka. Jak mają sobie radzić ludzie, którzy mają problemy z kasą, przez to, że mają problemy z psychiką. To jest tak jakby mogli pomagać sobie tylko ludzie nie potrzebujący pomocy...

 

Na szczęście jeszcze nie mam tego problemu... idę do specjalisty (prywatnie), tylko poczekam na jakieś opinie co do dobrych fachowców. Chodzi mi o psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 doświadczenie z NFZ na Błoniu w Bydgoszczy - 30 minut pytań (z arkusza). Po czym diagnoza - krótko zwięźle i na temat."- no to jest od tego i tego" "serotonina się Panu zmniejszyła".

0 pytań o powody tego czy coś. Recepta. Next please!!

Prywatnie - wyznaczona godzina (musi tak być - zarówno terapeuta jak i pacjent muszą się trzymać pewnych zasad bo bez tego ani rusz), najpierw ja potem terapeuta, spokojnie, relax. Terapeuta zbiera informacje na Twój temat by później starać się pomóc rozwiązać problem do którego trzeba dojść samemu i samemu go rozwiązać.

 

Nie ma porównania - ja nie czekałem na NFZ.

Koszt mojej terapii 70pln. Mogę podać namiary - ja jestem zadowolony.

 

W Klinice Wojskowej nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :mrgreen: pomieszkuję w Bydgoszczy i tak sobie czytam...viii chyba masz rację, że jeśli już terapia to prywatnie...jak to dokładnie wygląda-jesteś zadowolony to znaczy każda taka wizyta Ci pomaga i jesteś bliższy rozwiązania konkretnego problemu? terapia indywidualna lepsza niż grupowa czy nie masz porównania? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koraaa90, rodzaj terapii zależy od Twojego problemu. Jak na moje to zwykle lepsza jest indywidualna.

Nadal polecam tą samą poradnię, co wcześniej:

http://www.opp.bydgoszcz.pl/

 

Swoją drogą, jakby się ekipa z Bydgoszczy chciała gdzieś spotkać i poznać to ja jestem jak najbardziej na TAK. Na pierwsze spotkanie można by grzecznie się do herbaciarni wybrać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bylem w przychodni na sulkowskiego w bygoszczy zachecony wasza pozytywna ocena dr jakubczyka, jednak pani z rejestracji oznajmila mi ze dr nie przyjmuje nowych pacjentow. Mam pytanie czy wiecie cos o prywatnych wizytach dr Jakubczyka i ile one mniej wiecej kosztuja? A moze polecicie kogos innego, sporo sie mowi o prof. Araszkiewiczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×