Skocz do zawartości
Nerwica.com

zosia.samosia

Użytkownik
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia zosia.samosia

  1. Prof. Alina Borkowska jest kierownikiem Katedry Neuropsychologii Klinicznej mieszczącej się w szpitalu Jurasza. Czeka się tam na wizytę dość długo, ale warto. Pozdrowienia z CM :)
  2. To, że w Polsce jest mała świadomość kim jest psycholog, psychiatra, terapeuta jest prawie znikoma, to wszyscy niestety wiemy. Możemy spróbować z tą niewiedzą walczyć. Ale trzeba zacząć od początku. Z własnych obserwacji zauważam, że dzieciaki w szkole podstawowej, mimo że mają dostęp do psychologa to nie korzystają z jego pomocy, bo boją się wyśmiania przez rówieśników. Ot i moja prośba, po pierwsze uświadamiajcie swoje pociechy, że psycholog/pedagog to ktoś kto pomoże rozwiązać problem, wysłucha, doradzi, że jest miły i sympatyczny, że można na nim polegać i że nie wyjawi nikomu o czym z nim rozmawiały. Po drugie, przydałaby się dobra akcja informacyjna na ten temat w szkołach podstawowych. Moim zdaniem można by zacząć już od klas 1-3. Napisać ciekawe opowiadanie o ich rówieśnikach, którzy mieli problem i sympatyczny Pan lub Pani psycholog pomógł im go rozwiązać. Potem przeprowadzić pogadankę na ten temat. Może zorganizować kolorowankę, komiks i jakąś maskotkę promującą akcję. Taką akcję mogliby przeprowadzić psychologowie, pedagodzy, studenci, wolontariusze a najlepiej nauczyciele, bo to osoby z którymi takie dzieciaki są najbardziej związane i najbardziej im ufają. Z doświadczenia wiem, że na akcje długoterminowe trudno zebrać chętnych, więc kompromisem byłaby akcja obejmująca 1-3 spotkania po 45 min. Mam już jakiś ogólny pomysł, jakby to mogło wyglądać i znam kilka osób, które byłyby chętne włączyć się w akcję. Co na ten temat myślicie? Jestem otwarta na świeże pomysły, odnośniki do innych tego typu akcji a nawet na krytykę. Gdyby ktoś był chętny napisać opowiadanie, narysować kolorowankę, komiks albo ma pomysł na hasło akcji to zapraszam do dzielenia się w tym temacie albo na priv. Do moderatora: jeśli zamieściłam temat w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie.
  3. czekolada Po zjedzeniu czekolady rośnie w mózgu poziom neuroprzekaźników: serotoniny i endorfin. Serotonina przeciwdziała depresji oraz zmniejsza podatność na schorzenia układu nerwowego, np. schizofrenię. Endorfiny poprawiają nastrój i potęgują odczuwanie przyjemności. Czekolada zawiera też duże ilości magnezu. Pierwiastek ten nie tylko usprawnia funkcjonowanie mięśni oraz ułatwia wchłanianie wapnia, ale podobnie jak serotonina przeciwdziała stresom. Zmniejsza też dolegliwości syndromu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Dlatego właśnie tak wiele kobiet przed menstruacją ma apetyt na czekoladki. Warto jednak wiedzieć, że dobroczynne działanie czekolady odczują jedynie osoby sięgające po nią sporadycznie.
  4. zosia.samosia

    [Kielce] i okolice

    dukenukem30, sprawdź PW, tam wysłałam namiary
  5. Każdy ma inny charakter, jedni wolą w wolnym czasie imprezować, inni posłuchać w domu muzyki a jeszcze inni poczytać dobrą książkę. Masz prawo być inna od wszystkich, inaczej się zachowywać, mieć autorytety, szanować nauczycieli. Masz prawo do bycia kim chcesz. I nie ma w tym nic złego. Ważne, żebyś była sobą. Czy ciocia i babcia mieszkają z Tobą? Czy jesteś w jakiś sposób zależna od nich lub od ich zdania? Twoi koledzy z tego wyrosną po drodze robiąc niejedną głupotę, której potem będą żałować. A Ty prawdopodobnie tego unikniesz. To, że jesteś odpowiedzialna zaowocuje w przyszłości. I nie pozwól nikomu sobą kierować. Nie pozwól się zdominować przez klasę. Żyj tak jak chcesz.
  6. Mnie pasuje popołudnie 16 czerwca. Znajdę tak ze dwie godzinki wolnego czasu. Co Wy na to?
  7. Ja jestem w Bydgoszczy tylko do końca sesji. Potem będę tylko czasami wpadać, więc proponowałabym spotkanie na początku czerwca. Co Wy na to?
  8. Co w trawie piszczy, czyli wiadomości z Bydgoszczy: Tak jak co roku Katedra Psychiatrii Collegium Medicum UMK organizuje cykl spotkań, warsztatów i wykładów dotyczących depresji. W tym roku 26 lutego 2011 r. (sobota) w godzinach 1000-1300 w Katedrze Psychiatrii w Bydgoszczy przy ulicy Kurpińskiego 19 przeprowadzony będzie „Dzień otwarty – Wszystko o Depresji”. Psychiatrzy i psychologowie będą prowadzić wykłady dla wszystkich zainteresowanych na tematy dotyczące depresji; objawów, przebiegu i możliwości leczenia. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w spotkaniach warsztatowych, których celem będzie nabycie wiedzy: kiedy, gdzie i jak szukać pomocy w sytuacji gdy mamy problem ze swoim zdrowiem psychicznym. Będzie możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z psychologiem czy psychiatrą. A ponadto ponawiam temat spotkania... Pozdrawiam gorąco :-)
  9. Ja bardzo chętnie :) Kto jeszcze?
  10. zosia.samosia

    [Kielce] i okolice

    Była w Kielcach grupa wsparcia. Nawet jeszcze rok temu funkcjonowała, ale niestety się rozpadła. A szkoda...
  11. paryżanka, daj znać na priv to będziemy się mogły umówić Pozostałych użytkowników z Bydgoszczy i okolic też zapraszam, może wreszcie uda nam się zorganizować jakieś spotkanie. Czekam na chętnych
  12. Poszukuję informacji na temat genetycznego podłoża depresji. Znacie jakieś opinie na ten temat?
  13. Od niedawna mieszkam już w Bydgoszczy. Ludzik, ja mogłabym się spotkać. Musimy tylko ustalić termin :) Gdyby ktoś chciał mnie oprowadzić po mieście byłabym szczęśliwa :)
  14. zosia.samosia

    [Kielce] i okolice

    Polecam psychologów z Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji. Znam tam przynajmniej 2 naprawdę dobrych terapeutów. Jeśli będziesz chciał jakieś namiary to pisz na priv. Pozdrawiam i życzę powodzenia
  15. Ja czekam na telefon z Sobieskiego. I mam takie przyziemne pytanie, ale dla mnie bardzo ważne. Czy na oddziale całodobowym można używać telefonów i komputera? Czy jest możliwość podłączenia się do internetu? Dla mnie to ważne, bo nie wiem czy jest sens zabierać swojego laptopa. Właśnie zauważyłam, że powielam pytanie rimbaud ... Przepraszam Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
×