Skocz do zawartości
Nerwica.com

[POZNAŃ]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mógłby polecić mi w Poznaniu dobrego psychologa potrafiącego poradzić sobie z borderlinem, przyjmującego i prywatnie, i na fundusz? Cierpię od wielu lat, ostatnio przerwałam psychoterapię na rok, a leków nie brałam pół roku, co doprowadziło mnie prawie do samobójstwa. Nie stać mnie, żeby się leczyć całkowicie prywatnie, chodzę po poradniach, ale tam nie chcą udzielić mi informacji, czy dany psycholog przyjmuje również prywatnie, w necie multum nazwisk, trudno jest coś wyłowić, czuję, że tracę niepotrzebnie czas. Może kogoś polecicie? Dodam, że preferowana płeć to mężczyzna, ale nie jest to wymóg konieczny. Z góry dziękuję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam psychologów w Swarzędzu w poradni IPSIS ( to poradnia Instytutu Psychoedukacji) przyjmują w ramach NFZ, do psychoterapeuty wystarczy skierowanie od rodzinnego. Jeśli był ktoś uzależniony w rodzinie, to nawet bez skierowania. Poradnia uzależnień też tam jest na fundusz. www.ipsis.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowa na tym forum, czytałam wcześniej ten wątek, ale nie natrafiłam na informację, albo ją pominęłam. Otóż - czy w Piastowskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego na os. Piastowskim pod numerem 81, psycholog/psycholodzy przyjmują na Narodowy Fundusz Zdrowia (w internecie wyczytałam różne informacje - że logopeda, owszem, przyjmuje na NFZ, z kolei na innej stronie, że wszyscy lekarze przyjmują na NFZ; notabene od początku roku mogło się coś zmienić) i czy do rejestracji potrzebne jest zaświadczenie od np. lekarza rodzinnego? Dzwoniłam na podany w internecie ich numer telefonu, ale nikt nie odbiera :( to byłaby moja pierwsza wizyta u lekarza zajmującego się problemami psychicznymi, nie znam schematu postępowania w takich sprawach, ale wiem, że psycholog jest mi potrzebny i nie chcę się zniechęcać do leczenia przez nieodebrane telefony.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowa na tym forum, czytałam wcześniej ten wątek, ale nie natrafiłam na informację, albo ją pominęłam. Otóż - czy w Piastowskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego na os. Piastowskim pod numerem 81, psycholog/psycholodzy przyjmują na Narodowy Fundusz Zdrowia (w internecie wyczytałam różne informacje - że logopeda, owszem, przyjmuje na NFZ, z kolei na innej stronie, że wszyscy lekarze przyjmują na NFZ; notabene od początku roku mogło się coś zmienić) i czy do rejestracji potrzebne jest zaświadczenie od np. lekarza rodzinnego? Dzwoniłam na podany w internecie ich numer telefonu, ale nikt nie odbiera :( to byłaby moja pierwsza wizyta u lekarza zajmującego się problemami psychicznymi, nie znam schematu postępowania w takich sprawach, ale wiem, że psycholog jest mi potrzebny i nie chcę się zniechęcać do leczenia przez nieodebrane telefony.

Pozdrawiam :)

Tam lekarze przyjmują na NFZ. Na pierwszą wizytę musisz przynieść skierowanie od rodzinnego. A numer chyba się zgadza, zapytam jeszcze i napiszę Ci na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję emme_4 za odpowiedź :)

Właśnie stamtąd wróciłam, postanowiłam się przejechać, zamiast czekać, aż ktoś odbierze. To znaczy, że moja sinusoida wahania humorów, niechęci do wszystkiego, co żyje i zdeterminowania jest na górze.

Pani w rejestracji potwierdziła, po pierwsze: skierowanie, po drugie: rejestracja dopiero od połowy przyszłego tygodnia, bo muszą się jeszcze dogadać z NFZ (jak komuś się spieszy z tym, to ważna informacja), po trzecie: rejestracja dopiero na luty. Ale poczekam :)

I numer tak, ten co w internecie, ale mają jakieś zakłócenia na linii.

I kolejna przydatna informacja: niby to jest przychodnia psychologiczna dla dzieci, ale przyjmują i studentów (trzeba wraz ze skierowaniem przynieść ksero legitymacji studenckiej). Dorosłych, nie będących studentami odsyłają na Kórnicką, za akademiki Politechniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać coś na temat doktor Chwalisz-Kaczmarek i Wilczyńskiej? Warto się wybrać do którejś z nich?

 

-- 16 sty 2012, 21:53 --

 

Byłam dziś u doktor Chwalisz-Kaczmarek, co prawda na prywatnej wizycie, ale myślę, że to nie ma znaczenia (akurat pilnie potrzebowałam pójść do psychiatry). Z ręką na sercu mogę ją każdemu polecić, przemiła kobieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jesli chodzi o poradnie katharsis przy kórnickiej to polecam psychiatre kamile krawczyk. Super kobieta:) na terapie chodze do mgr Skuzy. Sama nie wiem, niby jest super kobieta, sympatyczna, ciepla ale efekty srednie... nie wiem czy moj przypadek jest tak ciezki czy to nie to...

moze wy macie jakies doswiadczenia z psychologiem na nfz???? moze kogos polecicie przy nerwicy natrectw i lekowej???? z góry wielkie dzieki - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen1988, jedziesz normalnie do izby przyjęć na konsultację, rejestrujesz się i masz konsultację u psychiatry, która stwierdza czy potrzeba Ci zamknięcia w takowym szpitalu. Jeśli ją poprosisz i ona stwierdzi zagrożenie życia pacjenta lub kogoś w jego otoczeniu, będziesz mogła tam być do kiedy zechcesz praktycznie.

Informacje nie mogą dotrzeć do pracodawcy, on nawet nie ma prawa o to zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zna dobrego psychoterapeute specjalizującego się w leczeniu nerwic i depresji w Poznaniu?

 

Witam,

postanowiliśmy zrobić Drzwi Otwarte dla osób, które chcą skorzystać z bezpłatnej konsultacji z psychoterapeutą.

Jeśli znasz kogoś kto może być zainteresowany skorzystaniem z takiej możliwości prześlij mu informację o tym wydarzeniu.

Zostało 7 wolnych miejsc.

 

 

 

 

DRZWI OTWARTE DO PSYCHOTERAPII

 

 

 

 

 

Dnia 30 marca zapraszamy osoby indywidualne oraz pary na bezpłatne konsultacje z psychoterapeutami naszego Ośrodka.

 

 

 

Konsultacja ma na celu wyjaśnienie możliwości i zastosowań psychoterapii w sytuacji konkretnej osoby (lub pary), pozwala wstępnie określić problem i zaproponować sposoby pracy nad nim.

 

 

 

Czas konsultacji – 50 min.

 

 

 

Godzina konsultacji zostanie ustalona bezpośrednio podczas zgłoszenia.

 

 

 

Zapisy i informacje (rezerwacja miejsc):

 

Sekretariat Ośrodka – tel. 61 657 09 77 lub 606 42 42 00

 

Decyduje kolejność zgłoszeń

 

 

 

Jesteśmy zespołem psychoterapeutów współpracujących ze sobą od kilku lat.

 

Wiedza i doświadczenie naszego zespołu decydują o jakości naszej pracy.

 

Specjalizujemy się w pomaganiu osobom dorosłym.

 

Naszym celem jest wspieranie rozwoju i pomoc we wspólnym rozwiązywaniu trudności.

 

Nasz zespół jest częścią Grupy Spotkanie funkcjonującej na poznańskim rynku od 2001roku.

 

 

 

OK Osrodek 1

 

 

 

Ośrodek Psychoterapii i Treningów „Spotkanie”

 

ul. Barska 4/1 Poznań

 

www.terapeucipoznan.pl

 

www.spotkanie.edu.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jesli chodzi o poradnie katharsis przy kórnickiej to polecam psychiatre kamile krawczyk. Super kobieta:) na terapie chodze do mgr Skuzy. Sama nie wiem, niby jest super kobieta, sympatyczna, ciepla ale efekty srednie... nie wiem czy moj przypadek jest tak ciezki czy to nie to...

moze wy macie jakies doswiadczenia z psychologiem na nfz???? moze kogos polecicie przy nerwicy natrectw i lekowej???? z góry wielkie dzieki - pozdrawiam

 

Też chodże do mgr Skuzy na NFZ ale mam dobre zdanie o niej, terapia daje efekty.

Co do psychiatrów z Katharsis, polecam Mackiewicza - może wydawać się dziwny, ale świetnie dobrał mi leki, ogólnie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma jakieś info na temat szpitala psychiatrycznego na Szpitalnej? Czy można tam mieć komórkę, laptopa? Jacyś goście mogą odwiedzać?

Z góry dzięki za odp ;)

 

ja byłam na oddziale dziecięcym, bo byłam przed ukończeniem 18 lat.

ale mogłam mieć komórkę `jak przytyłam do odpowiedniej wagi`

 

osoby które nie chorowały na anoreksję, miały normalnie telefony.

goście na takiej samej zasadzie - anorektyczki mogły mieć gości po przytyciu do określonej wagi, pozostali pacjenci normalnie w godzinach przyjęć jakoś do 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

prawidłowa diagnoza i leczenie zaburzeń rozwojowych dziecka to ogromne wyzwanie. Maluchy nie potrafią same powiedzieć, co dokładnie ich boli lub sprawia trudność. Rodzicom, nawet tym najbardziej troskliwym, często ciężko jest samemu stwierdzić, czy dziecko prawidłowo się rozwija – zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dlatego z myślą zarówno o dorosłych jak i dzieciach, 19 maja poznańskie Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Integra-Med bezpłatnie udostępnia swoją Placówkę wszystkim osobom, które zainteresowane są tematem problemów rozwojowych. Podczas Drzwi Otwartych zarówno rodzice, jak i dzieci, będą mieli okazję się przebadać, zasięgnąć opinii i skorzystać z konsultacji szeregu lekarzy specjalistów: psychologa, neurologa, laryngologa, logopedy, audiologa, dietetyka oraz fizjoterapeuty. Dodatkowo, każdy kto tego dnia odwiedzi Integra-Med, poza konsultacją będzie mógł również bezpłatnie zbadać ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu oraz glukozy w organizmie. Specjaliści z dziedziny dietetyki obliczą nasze BMI, czyli prawidłowy wskaźnik masy ciała oraz zbadają poziom tkanki tłuszczowej. Osoby cierpiące z powodu bólów mięśni czy reumatycznych będą mogły także wypróbować terapię światłem Bioptron. Drzwi Otwarte odbędą się w godzinach 9.00-16.00. Każdy pacjent, aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji, proszony jest o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod numerem 61 222 54 39.

 

Zapraszamy Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne Integra-Med

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Monika moderator:

 

Jesli nadal tu zagladasz napisz prosze na jaka teraie uczeszczasz i jesli to nie tajemnica to do kogo bo ja wlasnie szukam.Mam podobny problem , ktory tu opisalas.Serdecznie dziekuje:)

 

Do innych osob:

Napiszczie prosze jakiego psychoterapeute polecacie jesli chodzi o lek i natrectwa myslowe.serdecznie dziekuje

 

Pozdrawiam wszystkich nerwicowocow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry;]

czytam forum od jakiegoś czasu, jednak to będzie mój pierwszy post:)

nie będę opisywać historii mojej choroby, bo nie jest to temat wątku, zajmę się więc tylko finałem, jakim było (jest!!) wyleczenie i powrót do normalnego funkcjonowania

oczywiście oprócz pracy nad sobą, ogromną rolę odegrało trafienie na odpowiedniego terapeutę. Nie widziałam, żeby to nazwisko już się tutaj pojawiło więc wymienię Panią Agnieszkę Marlińską..

nigdy nie miałam przekonania do pracy z psychologiem, uznawałam, że nie działają na mnie ich proste sposoby manipulacji, twierdziłam i nadal twierdzę, że to nie dla mnie. jednak Pani Agnieszka to, że tak powiem.. inna bajka. poleciła mi ją znajoma, od niechcenia poszłam na wizytę i od tego czasu chodzę co tydzień (to już ponad rok:))

pokazała mi jak patrzeć na świat tak, żeby to on bał się mnie, a nie ja świata, pracuje w zawodzie, gdzie jestem cały czas pod presją, i odkąd spotykam się z moją terapeutką, doskonale sobie z nią radzę, wręcz nie wyobrażam sobie życia bez niej (bez presjii, chociaż bez Pani Agnieszki też byłoby dziwnie:)) jest naprawde wyjątkowo

gorąco polecam!

namiary możecie znaleźć na jej profilu na fb, najlepiej chyba kontaktować się telefonicznie (przynajmniej tak ja się z nią umawiam)

https://www.facebook.com/pages/fresh-view/181149665269428

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×