Skocz do zawartości
Nerwica.com

[POZNAŃ]


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś chodził do pani Moniki Chrząstowskiej w POZP na os.Kosmonautów. Proszę o opinie .

 

-- 13 sie 2012, 17:05 --

 

Jeśli chodzi o psychiatrów to moge polecic mojego - pan Maciej Wilczyński, przyjmuje na os.Marysieńki w przuchodni Hipokrates i w POZP na os.Kosmonautów , w obydwu na NFZ :) Wspaniały człowiek no i póki co dobry lekarz.

 

Na os.Kosmonautów chodzę do p Moniki Chrząstowskiej ale zmieniam ją, bo nie moge sie jakos dogadac a po drugie wątpie czy wizyta u psychologa powinna trwac 15-20 min i ledwo sie rozkręcisz z mówieniem i poukładasz co chcesz powiedzieć to ona kończy wizyte, powie dwa zdania i cześć. Nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego psychoterapeute w Poznaniu lub w okolicach. Tak sobie myśle, że może to pomogłoby mi wyjść z błędnego koła nerwicy!

 

Polecam Monikę Łuczak z Centrum MIND - możesz się umówić w koło Swarzędza lub Poznaniu. Dobra psycholog/terepautka z sensownym podejściem do życia i terapii. Pomogła mojemu bratu w trudnej sytuacji. Dane kontaktowe są dostępne na stronie psycholog-poznan.com.pl - zadzwoń i umów się na wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownia Psychoedukacji i Rozwoju Osobistego MOC Poznania

ZAPRASZA NA WEEKEND DLA SIEBIE

 

pt.: SAMOAKCEPTACJA - TRENING BUDOWANIA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI

 

 

13-14.10.12

godz. 10.00-18.00

 

W procesie zmian Twoim najważniejszym narzędziem pracy jesteś Ty sam. Aby dobrze Ci się z sobą samym współpracowało, niezbędne będzie polubienie siebie, pokochanie swoich mocnych stron przy jednoczesnej świadomości i akceptacji słabych. Podczas tego warsztatu w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze będziemy pracować nad samoakceptacją, samouznaniem, odpowiedzialnością i integralnością naszego Ja.

Dzięki warsztatowi:

 

poznasz techniki radzenia sobie z negatywnymi myślami na temat niskiej samooceny i zwiększania poczucia własnej wartości,

 

doświadczysz wspierającej, szczerej, empatycznej relacji z grupą,

 

odpoczniesz, zrelaksujesz się w twórczy sposób,

 

docenisz siebie, odkryjesz - po raz pierwszy lub na nowo - to, co w sobie kochasz,

 

będziesz pracować ze swoimi myślami, emocjami oraz wyglądem fizycznym, co wzmocni Twoje samouznanie we wszystkich obszarach Twojego Ja.

 

Pamiętaj - aby kochać innych i aby inni kochali Ciebie, najpierw potrzebujesz pokochać samą siebie/samego siebie!

 

Metody pracy i narzędzia zmiany, w jakie zostaniesz wyposażona/y podczas warsztatu, możesz z powodzeniem wykorzystywać zarówno w życiu osobistym, kształtując satysfakcjonujące i pełne zrozumienia relacje z bliskimi Ci osobami, jak i w życiu zawodowym, odkrywając swoje mocne strony, wyznaczając ważne dla siebie cele i wybierając to, co jest Twoją pasją.

 

Podczas zajęć pracujemy metodami aktywnymi, takimi jak ćwiczenia, dyskusje, mini-wykłady, wizualizacje. Wykorzystujemy techniki Racjonalnej Terapii Zachowań oraz NLP.

 

Miejsce:

 

PRACOWNIA MOC POZNANIA

 

Poznań, ul. Wyspiańskiego 14/25

 

 

 

Zajęcia prowadzi:

 

Aleksandra Stanek – psycholog, dyplomowany trener, doradca, coach. Ukończyła psychologię na UAM oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Master NLP oraz terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowania. Specjalizuje się w szeroko pojętym obszarze rozwoju osobistego.

 

Uczestnictwo:

 

Udział w dwudniowym warsztacie (sobota i niedziela, koszt: 350zł) lub tylko w warsztacie sobotnim (koszt: 200zł).

 

Zapisy i wszelkie informacje:

 

pracownia@mocpoznania.pl,

 

tel. 797 311 050

 

(w zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, nr tel. i tytułu warsztatu)

 

 

 

Zapraszamy:)

 

http://mocpoznania.pl/

polub nas na Facebooku, będziesz na bieżąco:

http://www.facebook.com/#!/pages/MOCPOZNANIA/188120014562771

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Przemek mam 28 lat. Na co dzień mieszkam w Poznaniu. Nie od dziś czuję, że potrzebuję psychoterapeuty. Moje problemy to głównie: trudności w kontaktach międzyludzkich, bardzo niskie poczucie własnej wartości, izolacja, wyobcowanie, trudności w podejmowaniu decyzji, huśtawki nastrojów, depresyjne stany. Oprócz tego ponad rok temu zakończył się mój wieloletni związek z kobietą. Do dnia dzisiejszego nie odzyskałem jeszcze w pełni równowagi. Chciałbym zmienić tą sytuację. Chciałbym sobie pomóc. Podjąłem decyzję, że zapiszę się na psychoterapię. I tutaj moja prośba / pytanie do Was drodzy czytelnicy. Czy ktoś z Was mógłby polecić naprawdę dobrego psychoterapeutę w Poznaniu? Bardzo zależy mi, aby była to osoba z pasją, a nie przypadkowy człowiek. Chciałbym, żeby to była kobieta, certyfikowany psychoterapeuta z doświadczeniem. Naprawdę nie chcę trafić na kogoś kto rozminął się z przeznaczeniem. Pożądane cechy: cierpliwość, wyrozumiałość, ciepło i empatia - wydaje mi się to takie oczywiste...

 

Czy ktoś z Was odbywa/odbył psychoterapię jest bardzo zadowolony z efektów, czuje zmiany na lepsze i byłby w stanie polecić mi kogoś z Poznania? (mile widziane linki do jakichś stron www gabinetów)

 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wypowiedzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego psychoterapeute w Poznaniu lub w okolicach. Tak sobie myśle, że może to pomogłoby mi wyjść z błędnego koła nerwicy!

 

Polecam Monikę Łuczak z Centrum MIND - możesz się umówić w koło Swarzędza lub Poznaniu. Dobra psycholog/terepautka z sensownym podejściem do życia i terapii. Pomogła mojemu bratu w trudnej sytuacji. Dane kontaktowe są dostępne na stronie psycholog-poznan.com.pl - zadzwoń i umów się na wizytę.

 

moge sie podpisać pod powyższym - dobry fachowiec i bardzo mily człowiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania

Zapisy

 

Na początku przyszłego roku w Poznaniu zostanie otwarte prywatne centrum terapii zaburzeń odżywiania.

Ośrodek będzie znajdował się w domu jednorodzinnym gdzie zapewniona będzie całodobowa opieka przez 7 dni w tygodniu.

Jednorazowo CTZO zamierza przyjmować 6 osób dla zachowania kameralności ośrodka.

Warunkiem jest pełnoletniość oraz BMI nie niższe niż 14. Wnioski rodziców i opiekunów osób niepełnoletnich rozpatrywane będą indywidualnie w ramach wolnych miejsc.

Oferta obejmować będzie terapię indywidualną, grupową, interpersonalną, systemową (dla chętnych), arteterapię, relaksację, zajęcia ruchowe (w miarę indywidualnych możliwości pacjentów),psychoedukację a także inne zajęcia z zakresu komunikacji interpersonalnej, samooceny i wizerunku ciała.

Dla osób z zewnątrz możliwe jest także uczestnictwo w grupach wsparcia - dla osób z zaburzeniami odżywiania lub dla rodziców i bliskich takich osób (grupy płatne, cena zależna od ilości uczestników).

Zapewniamy spotkanie z dietetykiem i ustalony na tej podstawie catering oraz posiłki przygotowywane na terenie ośrodka.

W chwili obecnej CTZO podejmuje działania mające zapewnić osobom uczącym się lekcje indywidualne a także opiekę psychiatry i lekarza ogólnego w miarę potrzeb pacjentów.

Leczenie odbywa się w turnusach 6 tygodniowych a jego przewidywany koszt wynosi 7,000zł.

Pod e-mailem ctzo.kontakt@gmail.com przyjmujemy wstępne zapisy na przyszłoroczne turnusy. Zapis nie jest obciążony żadnymi kosztami! Daje natomiast gwarancję kontaktu i pierwszeństwo w zapisach w momencie otwarcia ośrodka.

 

Na pytania odpowiadam pod podanym kontaktem e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam 28 lat i od miesiąca mam ogromne problemy w małżeństwie, co prawda zaczyna wychodzić wszystko na prostą ale to co było odbiło się na mojej psychice dość mocno ! Czy możecie polecić mi jakiegoś terapeutę, nie ukrywam że najlepiej by było na NFZ.

Chyba, że jest ktoś tutaj kto jest w stanie mi pomóc ?

 

jestem wdzięczny za każdą pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego MIND.

Centrum oferuje pomoc osobom z rozmaitymi zaburzeniami (np. jedzenia, snu), osobom uzależnionym i współuzależnionym. W ofercie także terapia par i małżeństw, terapia uzależnień, terapia rodzinna i indywidualna. Centrum MIND organizuje też warsztaty psychologiczne (najbliższe już we wrześniu - szczegóły tutaj).

 

a tak, mogę się pod tym podpisać :)

prowadzi to bardzo sympatyczna psycholożka (Monika Łuczak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego MIND.

Centrum oferuje pomoc osobom z rozmaitymi zaburzeniami (np. jedzenia, snu), osobom uzależnionym i współuzależnionym. W ofercie także terapia par i małżeństw, terapia uzależnień, terapia rodzinna i indywidualna. Centrum MIND organizuje też warsztaty psychologiczne (najbliższe już we wrześniu - szczegóły tutaj).

 

a tak, mogę się pod tym podpisać :)

prowadzi to bardzo sympatyczna psycholożka (Monika Łuczak)

 

 

Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego psychoterapeute w Poznaniu lub w okolicach. Tak sobie myśle, że może to pomogłoby mi wyjść z błędnego koła nerwicy!

 

Polecam Monikę Łuczak z Centrum MIND - możesz się umówić w koło Swarzędza lub Poznaniu. Dobra psycholog/terepautka z sensownym podejściem do życia i terapii. Pomogła mojemu bratu w trudnej sytuacji. Dane kontaktowe są dostępne na stronie psycholog-poznan.com.pl - zadzwoń i umów się na wizytę.

 

moge sie podpisać pod powyższym - dobry fachowiec i bardzo mily człowiek :)

 

Jestem ciekawa, kto pisze te wszystkie posty chwalące "Centrum MIND" ... bo na kilometr coś mi tu śmierdzi... ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy juz w Poznaniu- czy ktos zna adresy- terapeutow- specjalistow dot terapii behavioralno-poznawczej? lub NLP?

 

Są coachingi na powdstawie NLP. Ale to nie jest terapia tylko wlasnie "trening".

http://www.mirachlebowska.pl/nlp/indywidualne-konsultacje

 

Co do innych, prywatnych, to znam http://www.cpi.poznan.pl

 

BirdyNamNam

 

Tu masz panstwowych (o ile masz ksiazeczke ubezpieczeniowa), ale nie wiem jak to jest z receptami:

 

http://www.katharsis.poznan.pl/

 

Ja polecam trenerów z Centrum CPISP

http://cpisp.pl - szczególnie pana Mariana Gojżewskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl warsztatów psychologicznych

MIŁOŚĆ

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.

(A. Sapkowski)

 

Dzięki warsztatom:

- zyskasz przestrzeń i okazję do przyjrzenia się swojemu sposobowi przeżywania miłości i bliskości,

- poznasz proste i skuteczne techniki budowania satysfakcjonujących i pełnych zrozumienia relacji z bliskimi osobami,

- dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami w bliskich związkach,

- doświadczysz wspierającej, szczerej, empatycznej relacji z grupą,

- odpoczniesz, zrelaksujesz się w twórczy sposób.

 

Zapraszamy:

- kobiety i mężczyzn,

- osoby zainteresowane miłością i relacjami partnerskimi, jak i miłością i relacjami w ogóle,

- osoby będące i niebędące aktualnie w związku.

 

Program:

 

1. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU I

1.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 6.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

2. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU II

8.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 13.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Ludzie różnią się między sobą w wielu aspektach – jednym z najbardziej całościowych i najważniejszych z nich jest styl charakteru, czyli tendencja danej osoby do odczuwania określonych emocji i do pewnych zachowań oraz procesów myślowych. Podczas tych dwóch warsztatów porozmawiamy o rodzajach stylów i przyjrzymy się naszemu indywidualnemu stylowi, a także zastanowimy się, jak ta wiedza wpływa na rozumienie przez nas naszego sposobu doświadczania miłości oraz jakie korzyści i trudności mogą z niego wynikać.

 

3. SAMOTNOŚĆ

15.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 20.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Samotność to naturalny stan emocjonalny, który od czasu do czasu staje się naszym udziałem, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku, czy czujemy się spełnieni w szeroko rozumianym życiu społecznym. Będziemy spoglądać na samotność poprzez pryzmat jej zalet i wad, odpowiemy sobie na pytania: czy moja samotność jest dla mnie korzystna? Czy potrzebuję zmiany? Dowiemy się także, jakie czynniki mogą stać na przeszkodzie stworzeniu związku partnerskiego.

 

4. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY

22.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 27.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Miłość i bliskość nie są czymś, co się nam „przydarza”; są wartościami, które cały czas budujemy i które wymagają od nas zaangażowania i pracy. Na warsztacie będziemy zgłębiać tajniki dobrego, aktywnego słuchania, sposoby konstruktywnego wyrażania emocji i zasady komunikacji bez przemocy Rosenberga, które w naturalny sposób wzbogacają i ułatwiają nasze życie oraz nasze związki.

 

5. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – ANALIZA TRANSAKCYJNA

29.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 3.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Zajęcia będą poświęcone budowaniu miłości i dobrej komunikacji w związku za pomocą metod wywodzących się z analizy transakcyjnej. Poznamy jej podstawowe założenia, takie jak stany Ja, transakcje równoległe i skrzyżowane, pozycje psychologiczne, wybrane gry psychologiczne, i od razu przećwiczymy je w praktyce.

 

6. TWÓRCZE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW W ZWIĄZKACH

5.04.13 (pt) 10.00-12.00 lub 10.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów to umiejętności przydające się niemal w każdym obszarze życia. Są bardzo ważne również w tworzeniu związków, w których często popadamy w różne błędne koła czy opieramy swoje działania na utartych schematach. Poznamy m. in. metodę sześciu kapeluszy De Bono, pomagającą w twórczy i wieloaspektowy sposób radzić sobie z trudnościami, które pojawiają się w każdym związku.

 

7. WDZIĘCZNOŚĆ A MIŁOŚĆ

12.04.13 (pt) 10.00-12.00 lub 17.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Wdzięczność jest uczuciem blisko powiązanym z miłością i ze szczęściem – pobudzanie swojej wdzięczności i uznania dla siebie samego i dla innych osób może nam pomóc w pełniejszym odczuwaniu innych pozytywnych emocji i nastrojów. Na warsztacie nauczymy się metod pracy z wdzięcznością oraz doświadczymy wizualizacji oraz medytacji związanej z uznaniem i miłością.

 

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych / wybranym.

 

Prowadzi: Karolina Kasprzak-Tomys - studentka V roku psychologii (UAM Poznań)

 

Miejsce: Pracownia Psychologiczna Kreska, ul. Grunwaldzka 37a/15, Poznań

 

Cena promocyjna: 15 zł za 1 warsztat dla osób, które polubią nasz profil na FB - http://www.facebook.com/PracowniaKreska/ ,

20 zł za 1 warsztat dla pozostałych

 

Zapisy i wszelkie informacje:

karolina.kasprzak.tomys@gmail.com

tel. 608 489 442

http://pracowniakreska.blog.interia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl warsztatów psychologicznych

MIŁOŚĆ

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.

(A. Sapkowski)

 

Dzięki warsztatom:

- zyskasz przestrzeń i okazję do przyjrzenia się swojemu sposobowi przeżywania miłości i bliskości,

- poznasz proste i skuteczne techniki budowania satysfakcjonujących i pełnych zrozumienia relacji z bliskimi osobami,

- dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami w bliskich związkach,

- doświadczysz wspierającej, szczerej, empatycznej relacji z grupą,

- odpoczniesz, zrelaksujesz się w twórczy sposób.

 

Zapraszamy:

- kobiety i mężczyzn,

- osoby zainteresowane miłością i relacjami partnerskimi, jak i miłością i relacjami w ogóle,

- osoby będące i niebędące aktualnie w związku.

 

Program:

 

1. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU I

1.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 6.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

2. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU II

8.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 13.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Ludzie różnią się między sobą w wielu aspektach – jednym z najbardziej całościowych i najważniejszych z nich jest styl charakteru, czyli tendencja danej osoby do odczuwania określonych emocji i do pewnych zachowań oraz procesów myślowych. Podczas tych dwóch warsztatów porozmawiamy o rodzajach stylów i przyjrzymy się naszemu indywidualnemu stylowi, a także zastanowimy się, jak ta wiedza wpływa na rozumienie przez nas naszego sposobu doświadczania miłości oraz jakie korzyści i trudności mogą z niego wynikać.

 

3. SAMOTNOŚĆ

15.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 20.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Samotność to naturalny stan emocjonalny, który od czasu do czasu staje się naszym udziałem, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku, czy czujemy się spełnieni w szeroko rozumianym życiu społecznym. Będziemy spoglądać na samotność poprzez pryzmat jej zalet i wad, odpowiemy sobie na pytania: czy moja samotność jest dla mnie korzystna? Czy potrzebuję zmiany? Dowiemy się także, jakie czynniki mogą stać na przeszkodzie stworzeniu związku partnerskiego.

 

4. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY

22.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 27.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Miłość i bliskość nie są czymś, co się nam „przydarza”; są wartościami, które cały czas budujemy i które wymagają od nas zaangażowania i pracy. Na warsztacie będziemy zgłębiać tajniki dobrego, aktywnego słuchania, sposoby konstruktywnego wyrażania emocji i zasady komunikacji bez przemocy Rosenberga, które w naturalny sposób wzbogacają i ułatwiają nasze życie oraz nasze związki.

 

5. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – ANALIZA TRANSAKCYJNA

29.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 3.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Zajęcia będą poświęcone budowaniu miłości i dobrej komunikacji w związku za pomocą metod wywodzących się z analizy transakcyjnej. Poznamy jej podstawowe założenia, takie jak stany Ja, transakcje równoległe i skrzyżowane, pozycje psychologiczne, wybrane gry psychologiczne, i od razu przećwiczymy je w praktyce.

 

6. TWÓRCZE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW W ZWIĄZKACH

5.04.13 (pt) 10.00-12.00 lub 10.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów to umiejętności przydające się niemal w każdym obszarze życia. Są bardzo ważne również w tworzeniu związków, w których często popadamy w różne błędne koła czy opieramy swoje działania na utartych schematach. Poznamy m. in. metodę sześciu kapeluszy De Bono, pomagającą w twórczy i wieloaspektowy sposób radzić sobie z trudnościami, które pojawiają się w każdym związku.

 

7. WDZIĘCZNOŚĆ A MIŁOŚĆ

12.04.13 (pt) 10.00-12.00 lub 17.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Wdzięczność jest uczuciem blisko powiązanym z miłością i ze szczęściem – pobudzanie swojej wdzięczności i uznania dla siebie samego i dla innych osób może nam pomóc w pełniejszym odczuwaniu innych pozytywnych emocji i nastrojów. Na warsztacie nauczymy się metod pracy z wdzięcznością oraz doświadczymy wizualizacji oraz medytacji związanej z uznaniem i miłością.

 

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych / wybranym.

 

Prowadzi: Karolina Kasprzak-Tomys - studentka V roku psychologii (UAM Poznań)

 

Miejsce: Pracownia Psychologiczna Kreska, ul. Grunwaldzka 37a/15, Poznań

 

Cena promocyjna: 15 zł za 1 warsztat dla osób, które polubią nasz profil na FB - http://www.facebook.com/PracowniaKreska/ ,

20 zł za 1 warsztat dla pozostałych

 

Zapisy i wszelkie informacje:

karolina.kasprzak.tomys@gmail.com

tel. 608 489 442

http://pracowniakreska.blog.interia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl warsztatów psychologicznych

MIŁOŚĆ

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.

(A. Sapkowski)

 

Dzięki warsztatom:

- zyskasz przestrzeń i okazję do przyjrzenia się swojemu sposobowi przeżywania miłości i bliskości,

- poznasz proste i skuteczne techniki budowania satysfakcjonujących i pełnych zrozumienia relacji z bliskimi osobami,

- dowiesz się, jak radzić sobie z trudnościami w bliskich związkach,

- doświadczysz wspierającej, szczerej, empatycznej relacji z grupą,

- odpoczniesz, zrelaksujesz się w twórczy sposób.

 

Zapraszamy:

- kobiety i mężczyzn,

- osoby zainteresowane miłością i relacjami partnerskimi, jak i miłością i relacjami w ogóle,

- osoby będące i niebędące aktualnie w związku.

 

Program:

 

1. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU I

1.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 6.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

2. RÓŻNE STYLE CHARAKTERU II

8.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 13.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Ludzie różnią się między sobą w wielu aspektach – jednym z najbardziej całościowych i najważniejszych z nich jest styl charakteru, czyli tendencja danej osoby do odczuwania określonych emocji i do pewnych zachowań oraz procesów myślowych. Podczas tych dwóch warsztatów porozmawiamy o rodzajach stylów i przyjrzymy się naszemu indywidualnemu stylowi, a także zastanowimy się, jak ta wiedza wpływa na rozumienie przez nas naszego sposobu doświadczania miłości oraz jakie korzyści i trudności mogą z niego wynikać.

 

3. SAMOTNOŚĆ

15.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 20.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Samotność to naturalny stan emocjonalny, który od czasu do czasu staje się naszym udziałem, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku, czy czujemy się spełnieni w szeroko rozumianym życiu społecznym. Będziemy spoglądać na samotność poprzez pryzmat jej zalet i wad, odpowiemy sobie na pytania: czy moja samotność jest dla mnie korzystna? Czy potrzebuję zmiany? Dowiemy się także, jakie czynniki mogą stać na przeszkodzie stworzeniu związku partnerskiego.

 

4. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY

22.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 27.03.13 (śr) 19.30-21.30

 

Miłość i bliskość nie są czymś, co się nam „przydarza”; są wartościami, które cały czas budujemy i które wymagają od nas zaangażowania i pracy. Na warsztacie będziemy zgłębiać tajniki dobrego, aktywnego słuchania, sposoby konstruktywnego wyrażania emocji i zasady komunikacji bez przemocy Rosenberga, które w naturalny sposób wzbogacają i ułatwiają nasze życie oraz nasze związki.

 

5. BUDOWANIE RELACJI W ZWIĄZKU – ANALIZA TRANSAKCYJNA

29.03.13 (pt) 10.00-12.00 lub 3.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Zajęcia będą poświęcone budowaniu miłości i dobrej komunikacji w związku za pomocą metod wywodzących się z analizy transakcyjnej. Poznamy jej podstawowe założenia, takie jak stany Ja, transakcje równoległe i skrzyżowane, pozycje psychologiczne, wybrane gry psychologiczne, i od razu przećwiczymy je w praktyce.

 

6. TWÓRCZE ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW W ZWIĄZKACH

5.04.13 (pt) 10.00-12.00 lub 10.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów to umiejętności przydające się niemal w każdym obszarze życia. Są bardzo ważne również w tworzeniu związków, w których często popadamy w różne błędne koła czy opieramy swoje działania na utartych schematach. Poznamy m. in. metodę sześciu kapeluszy De Bono, pomagającą w twórczy i wieloaspektowy sposób radzić sobie z trudnościami, które pojawiają się w każdym związku.

 

7. WDZIĘCZNOŚĆ A MIŁOŚĆ

12.04.13 (pt) 10.00-12.00 lub 17.04.13 (śr) 19.30-21.30

 

Wdzięczność jest uczuciem blisko powiązanym z miłością i ze szczęściem – pobudzanie swojej wdzięczności i uznania dla siebie samego i dla innych osób może nam pomóc w pełniejszym odczuwaniu innych pozytywnych emocji i nastrojów. Na warsztacie nauczymy się metod pracy z wdzięcznością oraz doświadczymy wizualizacji oraz medytacji związanej z uznaniem i miłością.

 

Można uczestniczyć we wszystkich warsztatach lub tylko w wybranych / wybranym.

 

Prowadzi: Karolina Kasprzak-Tomys - studentka V roku psychologii (UAM Poznań)

 

Miejsce: Pracownia Psychologiczna Kreska, ul. Grunwaldzka 37a/15, Poznań

 

Cena promocyjna: 15 zł za 1 warsztat dla osób, które polubią nasz profil na FB - http://www.facebook.com/PracowniaKreska/ ,

20 zł za 1 warsztat dla pozostałych

 

Zapisy i wszelkie informacje:

karolina.kasprzak.tomys@gmail.com

tel. 608 489 442

http://pracowniakreska.blog.interia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam sprawdzonego psychologa na NFZ - mam skierowanie od internisty, ale nie chce (jeszcze) placic za spotkania, tylko isc na ogolna konsultacje. Moze mi ktos kogos polecic, kto mnie szybko przyjmie? Bo rozumiem ze skoro NFZ to bede musial czekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam sprawdzonego psychologa na NFZ - mam skierowanie od internisty, ale nie chce (jeszcze) placic za spotkania, tylko isc na ogolna konsultacje. Moze mi ktos kogos polecic, kto mnie szybko przyjmie? Bo rozumiem ze skoro NFZ to bede musial czekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Jestem psychologiem i psychoterapeutą Gestalt, prowadzę gabinet prywatny oraz przyjmuję w Poradni Zdrowia Psychicznego w Poznaniu w ramach kontraktu z NFZ. Jeżeli poszukujesz pomocy terapeutycznej zapraszam pod http://www.konsultacja-psychologiczna.pl.

Krzysztof Juchacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×