Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Flymo

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam. Dziś chciałem poruszyć temat schizofrenii w związkach. Dlaczego tak, jest, że schizofrenia oznacza wykluczenie? Czy to przez brak wiedzy o tej chorobie? Choruję od pół roku. I wszystkie potencjalne partnerki zawsze to odstraszało gdy tylko napomknąłem na co cierpię.
 2. Flymo

  Przyczyny zachorowania

  Jestem DDA, więc chyba więcej nie muszę dodawać.
 3. Śmiać mi się chce jak coś takiego czytam. Akurat mam schizofrenie i jakoś po zalecanej przez autora głębokiej refleksji, nie czuję się ani zdrowy, ani lepiej. Durne anty-psychiatryczne postulaty...
 4. Flymo

  Mam i co dalej?

  Monika, trudno powiedzieć. Brat ojca był w Dziekance, ale nie wiem z jakiego powodu. z leków biorę Ketilept 200mg i Haloperidol 2x1mg - to wieczorem. Rano - ParoGen 20mg i Biotropil 1200mg. czuje się po nich dość dobrze, jestem jedynie lekko ospały. Uczęszczałem na psychoterapię, ale psychoterapeuta ten zajmuje się głównie leczeniem zaburzeń osobowości. Teraz planuję rozpocząć terapię w miejscu gdzie chodzę do psychiatry.
 5. Dawno mnie tu nie było, wracam za to z nową diagnozą. Moja historia: Mam 20 lat. 2 lata temu zacząłem "przygodę" z PZP. Pierwotna diagnoza to depresja, niestety była źle leczona. Po roku psychiatra uznał, że jestem "zdrowy" - leczenie zakończył, leki odstawił. Niedalej jak po 3 miesiącach po jego zakończeniu, stoczyłem się i znalazłem nowego psychiatrę. Zaczęło się od zaburzeń osobowości, ale z powodu występowania objawów psychotycznych diagnozę zmieniono na zaburzenia urojeniowe. Głosy i urojenia były jednak tak silne, że ostateczna diagnoza to schizofrenia. Więc tak od miesiąca mam zdiagnozowaną schizofrenię. Przeważają urojenia wysokościowe, omamy słuchowe. Jestem w 2 liceum, której pewnie nie dam rady skończyć. Rzuciła mnie partnerka (bo z wariatem nie będzie), jestem na rencie i pracuje jako kasjer. Zastanawiam się nad psychoterapią grupową. Macie jakieś rady, jak się z tym pogodzić?
 6. 1 semestr drugiej LO jakoś przetrwałem, objawy psychotyczne dołączyły pod jego koniec. Schizofrenikiem jestem od 2 miesięcy. Nie jestem w stanie się w ogóle uczyć, całe szczęście mogę pracować, choć jestem na rencie. Mam 20 lat i brak wizji na jego resztę.
 7. Flymo

  Coś nowego?

  http://atc24.pl/ Tylko co to ma do rzeczy?
 8. Flymo

  Coś nowego?

  Cały czas wydaje mi się, że jestem właścicielem wielkiej korporacji, wymyśliłem całą strukturę tej "firmy", założyłem stronę internetową, Wieczorami niby jeszcze do tego prowadzę TIR'a. Pozoruje rozmowy telefoniczne, wymyślam ludzi. Nie mam prawa jazdy nawet. To dysocjacyjne zaburzenie osobowości?
 9. Flymo

  Coś nowego?

  Cały czas wydaje mi się, że jestem właścicielem wielkiej korporacji, wymyśliłem całą strukturę tej "firmy", założyłem stronę internetową, Wieczorami niby jeszcze do tego prowadzę TIR'a. Pozoruje rozmowy telefoniczne, wymyślam ludzi. Nie mam prawa jazdy nawet. To dysocjacyjne zaburzenie osobowości?
 10. Czy psychiatra może wypisać receptę na Cyproteron? Mam zaburzenia preferencji seksualnych a nie stać mnie na terapię u Seksuologa.
 11. Flymo

  [POZNAŃ]

  Też chodże do mgr Skuzy na NFZ ale mam dobre zdanie o niej, terapia daje efekty. Co do psychiatrów z Katharsis, polecam Mackiewicza - może wydawać się dziwny, ale świetnie dobrał mi leki, ogólnie jest super.
 12. Od ok 3 lat wydaje mi się, że jestem świetnym kierowcą, mimo, że nie mam prawa jazdy, ani nie siedziałem w życiu za kółkiem. Kiedyś kiedy udawałem fałszywe rozmowy telefoniczne, poruszałem w nich temat własnej firmy, a w zasadzie wielkiego konsorcjum informatycznego, zachowywałem się jak jego szef. Od jakiegoś miesiąca słyszę głosy - jakby ktoś mówił coś, że nie mam czegoś robić, czuje sie w tedy bardzo dziwnie.
 13. Co do wieku jestem pewnien, a początek miało w czasach podstawówki, lub na przełomie gimnazjum
 14. Mam zdiagnozowane. Do tego dochodziło udawanie rozmów telefonicznych, ale po Fluanxolu przeszło. Ciężko sie z tym żyje.
 15. Jak najbardziej. Wyolbrzymiam każdą sytuację, wszystko przeinaczam - choćby było najprostsze.
×