Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Zbychu77, a co to sie ma do uzaleznien?

 

-- So lis 19, 2011 5:51 am --

 

Zbychu77, w takim razie moj lekarz jest zwyklym idiota skoro po 5 latach stosowania wenli zamienil na to samo tylko o innej nazwie, albo nawet slabiej dzilajace niz wenla, zloze na niego zazalenie :pirate::pirate:

 

-- So lis 19, 2011 6:31 am --

 

Zbychu77, jasne, tylko w cudownej Polsce stwierdzili, ze nie trzeba refundowac bo wenla jest taka sama. Polska wie najlepiej, Bo inne kraje to jakos ja przyjely i refunduja. Polska jak nie przyjela do refundacji to ojjjjjj ma wielkie znaczenie, ze widocznie nie jest dobrym lekiem a wenla jest praktyznie nawet lepsza wiec po co refundowac. POLSKA, jakos ich opinia mnie nie przekonuje.

 

-- So lis 19, 2011 6:39 am --

 

a tak apropo to wyczytalam na angielskich stronach, ze dziala gorzej niz SSRI, w dupe z taka robota, to co ja mam brac, jak wenla tez do dupy??????

 

-- So lis 19, 2011 6:44 am --

 

PS. 2. pisza, ze na NN ma takie samo dzialanie jak wenla a na deprsje slabsze niz wenla. Chyba bede musiala zmienic ten lek. Ja na depresje cos potrzebuje innego od wenli. 24 mam wizyte u psychola niech sie bierze za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, to, że wenlafaksyna nie spełniła Twoich oczekiwań, nie oznaczy, że z tym lekiem będzie tak samo.To, że teoretyczne działanie powinno być bardzo podobne, nie oznacza, że lek nie zadziała. Wytrwaj te kilka tygodni, bo tyle mniej więcej lek się rozkręca i wtedy będziesz wiedzieć, czy się sprawdził. I radzę nie sugerować się tym co pisze Zbychu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhehe, zbychem sie nie sugeruje. podam ci linka na privie. po angielsku smigasz wiec nie bedziesz miec problemu. :P

 

-- N lis 20, 2011 2:05 pm --

 

dzisiaj pierwszy dzien od dawna wstalam z w miare dobrym humorem :) nie jakas szczesliwa i super wszystko ok, ale inne dni to byl koszmar podniesc sie z wyra cokolwiek zrobic, a dzis wstalam, posprzatalam i zrobilam obiad. :) nie wiem moze deprecha czasem ma takie dni a moze juz troche zaczyna dzialac lek ..............dopiero kilka dni...........

 

-- N lis 20, 2011 9:04 pm --

 

mozna prosic moderatora o wstawienie w tytule nazw miedzynarodowych: Cymbalta, Ariclaim, Xeristar, Yentreve, Duzela

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, po kilku dniach mialam zwiekszyc dawke z 30 na 60mg czyli brac juz 2 nie jedna. (domyslam sie, ze nastepne pudelko bedzie juz z tabsami po 60mg ni 30)

oczywiscie swoim starym cwanianctwem wzielam swoja 30mg cala a z drugiej odsypalam pol. dzisiaj jescze tez tak zrobie :P

a pozniej juz wezme cale 60mg.

 

czuje sie, nie wiem, dalej mam depresje itd, ale co najwazniejsze nie mam skutkow ubocznuch prawie zaddnych. jedyne to:

po zazyciu, za okolo 1-2h strasznie mi sie chce spac. czasem ide czasem nie ide od razu (biore przy kolacji)

 

i drugi co mnie wkorza,ze ide spac i niewazne czy bardzo zmeczona czy nie: spie jak w zegarku max 3h i sie budze i zebym nie wiem jak spiaca byla i nawez jak zarzuce sporo benzo na pomoc to nie zasne. dopiero zasypiam nad ranem i wtedy moge spac wiecej godzin. moze chodzi o to, ze juz cymbalta sie od wieczora wyplukala i daje mi spac znowu, nie wiem chyba zmienie na branie rano. bo mi zupelnie miesza ze spaniem. jak sie wyspie popoludniu bo przecieez po 3h snu jestem nieprzytomna to pozniej spie w dzien, jak spie w dzien to do 4 rano nie cce mi sie spac. a nawet jak pojde spac o 4 czy 5 rano to i tak za 3h rowno pobudka. i co dalej niewyspana itd.

 

dzisiaj o 13.00 ide do pscyhola zobaczymy co powie. mam nadziej, ze trafie na jekiego dobrego bo ja poznam od razu czy rzeczywiscie sie przejmuje wyleczeniem czy tylko bierz leki i spadaj. poprosze tez o psychologa bo nigdy nie bylam a tu psychiatra musi skierowac do psychologa. tak jak do psychiatry musi skierowac rodzinny. uff. ak ten bedzie do kitu to poprosze o nastepna wizyte z innym i tyel tyle co ja przeszlam psychiatrow to niektorzy to sie w glowie nie miesci, masz takai paniki, ahh prosze alprozolam, koniec wizyty. masakra. ahh zle sie czujesz po seroxacie, do domu albo tabsy na padaczke i na zwolnienie pracy serca aja dalej sie zle czulam. masakra. tylko jeden lekarz w polsce mi pomogl i byl zaje.... wyciagnal mnie ze wszystkiego. ale on mi poscwiecal czas, rozmawial, tlumaczyl, pytal, tlumaczyl jak dziala choroba i dlaczego to czuje, bla bla bla, ale po wizycie wychodzilam uspokojona!!!!!!!! i wyciagnal mnie z bagna.

 

co do cymalty nie ma skutkow ubocznych jak narazie oprocz snu: jesli to w ogole jej wina. a dodam, ze jestem bardzo wrazliwa i przewaznie mnie dopadaja skutki uboczne i to te najgorsze. zmian jakis konkretnych nie widze ale to za malo czasu bo bralam male daweczki po 30mg do dzisiaj.

 

narazie deprecha jak byla tak jest. nie wiem moze troche mnie mysle o glupotach ze zycie bez sensu itd. ale dalej nie chce mi sie nic robic. tylko ten jeden dzien mialam taki, ze jakos z wieksza przyjemnoscia zabralam sie za rzeczy w domu i ugotowalam obiad nie z przymusu :)

ale moze to tylko taki dzien. kazdy z depresja moze miec lepszy dzien.

 

bede opisywac zmiany jak bedzie jakas, czy negatywna czy pozytywna, jak bedzie tak samo to nie bede sie rozpisywac.....

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juhuuuuuuuuuuuuu

, trafilam na zajebistego lekarza. mam depresje nie gleboka ale chroniczna, juz wyuczona itd, wenle bralam 5 lat ale za male dawki, tylko 75, pownni mi podwyzszyc. powiedzial, ze bardzo zle mialam prowadzone leczenie. ale nie obwiniam lekarzy bo jak zaczelam wenle to pozniej mieszkalam w UK wiec mama mi wysylala to co mi lekarz wypisywal. pozniej hiszpania to tez mnie dokladnie nie zbadali tylko przepisywali to co juz z poslki mialam stwierdzone.

narazie mam brac 60mg i RANO bo ja bralam do kolacji dlatego nie moglam spac! na noc dostalam Lorazepam. dostane tez psychologa, gadal ze mna prawie godzine od 13 a o 14 mial jakies klasy dawac czy cos i nie mial czasu. powiedzial, ze wpisze mnie osobiscie bez rejestracji i czekania w swoj grafik jak najszybciej i wpisal na wtorek, juhuuu,

 

1. powiedzial, ze gowno prawda, ze venla to to samo albo slabsze na depresje co cybmbalta.

2. po miesiacu zobaczymy i prawdopodobie podwyzszymy na 120.

3. psycholog.

4. pytam ile czasu trzeba takie leki brac. mowi ze jak trzeba to i 5 lat. a pozniej czasem wraca i trzeba wrocic do lekow, takie zycie.

5. we wtorek juz mi ustali dokladne leczenie, dokladniej ze mna jeszcze pogada. no i psycholog nauczy mnie roznych rzeczy czy nie wiem co tam robi psycholog bo nigdy nie bylam,

 

co robi psycholog na depresje?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co robi psycholog na depresje?????????????

 

bierze kasę za zasianie ziarna nadziei, że może być lepiej. W praktyce działanie znikome.

 

A to to juz zalezy od charakteru depresji. Sa typy depresji na , ktore psychoterapia malo co pomoze, ale sa tez takie rodzaje na ktore to moze byc zbawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, tobie sie splycil a ja na odwrot, chodzee jak zombie, spie po 3h na dobe... juz nie mam sil ciagle mi zimno, chyba dlatego, ze spiaca, zemczona niewyspaniem. te efekty uboczne prrzy poczatku brania chyba ustepuja nie? czy to juz taki urok cymbalty?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 dzień brania. Lek nie działa jeszcze. Czekamy dalej...

 

-- 08 gru 2011, 00:09 --

 

http://www.emedexpert.com/compare/effexor-vs-cymbalta.shtml

 

fajne porównanie Cymbalty i wenlafaksyny.

 

-- 08 gru 2011, 00:30 --

 

A i jeszcze jedno. Czytam fora zagraniczne i w większości przypadków, Cymbalta jest bardzo chwalona. Co nastraja mnie optymistycznie :)

Swoją ''recenzję'' umieszczę za jakiś czas. Jak zadziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz jest lepiej. dalej mi sie nic nie chce ale przynajmniej nie chodze zdolowana myslac ciagle o bezsensownosci zycia.

 

-- Cz gru 08, 2011 2:23 pm --

 

co do forow zagranicznych duzo osob narzeka na spadek potasu. musze pogrzebac o co chodzi i czym sie objawia. no i jak temu zaradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×