Skocz do zawartości
Nerwica.com

"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!


magdasz

Rekomendowane odpowiedzi

wiola173, tu musi być strasznie ciężkie. Zabrałoby mi to całą przyjemność z jedzenia. Ale może warto dla zdrowia.

 

ja jestem na podobnej diecie jak Wiola tylko na bardziej restrykcyjnej, i wcale nie uważam tego za coś ciężkiego, bo ta dieta mi służy i dobrze robi, przynajmniej pozbyłam się koszmarnych objawów ze strony przewodu pokarmowego. no i mi smakuje, jakiś czas po przejściu na nią zmienia się smak, i syf przestaje zwyczajnie smakować. :twisted::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thazek, odkładam słodkie i napoje gazowane na początek. No i mniej posiłków, a częściej. Warzywa i owoce w większej ilości. Ja generalnie mam problemy z odbijaniem się teraz straszne.

 

i jeszcze proponowałabym zmniejszyć ilość spożywanego białka w diecie (zwłaszcza mięso i nabiał krowi) na rzecz warzyw i węglowodanów złożonych w postaci kasz.

 

-- 01 cze 2011, 17:41 --

 

w Wawie wciąż duszno, i tak się zanosi na deszcz... ale czy spadnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiu, Ale ja nie lubię kasz :hide: jejku jak ja to przeżyję? :roll:

ryż jeszcze zjem... ale kaszy nie lubię nigdy nie jem. jak mama robi gulasz to zamiast kaszy jem chleb :P

ale za to makaron uwielbiam i mogę go jeść cały czas... Warzywa też lubię ale tak same warzywa? Bez mięsa? Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thazek, oooo makarony to obowiązkowo odstawiamy... :nono::hide: A wiesz, że ja też na początku nie mogłam się przekonać do kasz? A teraz uwielbiam. :D Jadam gryczaną, jaglaną, ryż brązowy (dobrze jest dodać w czasie gotowania kurkumę - ma wtedy fajny kolorek i smak). Warzywa jeść z kaszą/ryżem/ziemniakami (heh, to też warzywo :P ) i np. oliwą albo warzywa z białkiem czyli mięsem/rybą/jajkiem. Grusia tu pisała o pozytywach wegetarianizmu - muszę przyznać, że ja po odstawieniu mięsa i prawie całkowicie ryb poczułam się duuużo lepiej. Białko jem w postaci jajek, orzechów i nasion, pestek oraz warzyw strączkowych.

 

-- 01 cze 2011, 17:48 --

 

warzywa z kaszą bądź ryżem też mogą być sycące. ja na przykład bardzo lubię ryż brązowy z gotowaną czerwoną fasolą, albo ziemniaki z fasolą i surówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_, Muszę się nad tym zastanowić... ale ciężko będzie. Znów w domu będzie sajgon,że mama gotuje.

A ja zdziwiam i nie jem tego co Ona zrobi :roll:

Będę musiał coś wymyślić tylko nie wiem co... Zawsze był kłopot z tym w domu.

Będę sobie sam gotował i CH.I.W.D :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiu A makaron z żytniej mąki? Ja jadam. Nie smakuje tak jak z białej , ale da się zjeść:)

 

Dziewczyny Jak nie mogę wytrzymać bez słodkiego to albo owocki suszone albo czasem słodzę coś ksylitolem. Jest bardzo zdrowy ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jedyna wada to cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolu, ja wyeliminowałam wszystko co zawiera gluten, i służy mi ta eliminacja. tak więc żytniego też nie jadam. ale Thazek może spróbować. :smile:

Co do słodyczy to mnie jakoś nie ciągnie teraz w ogóle do słodkiego smaku, ostatnio spróbowałam świeżą brzoskwinię to wydała mi sięza słodka, straszliwie! no i czasem skubnę kxylitolu. ale totalnie pozmieniały mi się smaki. może zamiast suszonych to jedz świeże owoce?bo przy grzybie to suszone są zdecydowanie zakazane.

 

Thazek, spróbuj przekonać mamę, że dla niej też będzie to zdrowe i jej na dobre wyjdzie jak zacznie co innego gotować i jeść. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_, Ciężko będzie... bo ojciec nie lubi takich rzeczy... on uwielbia tłuste rzeczy :roll:

a ja czasem zjem ale bez przesady...

tylko jest jeden problem...

jak zacznę jeść takie rzeczy to schudnę a ja już nie chcę :why::why: dopiero co udało mi się pójść w górę 8kg :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaha, to widzę że i ja nie mam się czym martwić! :D

 

// Za 7 godzin pobudka i kolejna igła.. Jak trzeba mieć mocną psychę aby znieść takie wkłuwanie się co dwa-trzy dni przez pół roku albo rok? Nie mam pojęcia i szczerze podziwiam. Pociesza mnie jedynie myśl, że na 8 tygodni jeśli się nic nie wydarzy, mam spokój. Nie mam już sił ludziska..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( Dean )^2, zakola są sexi ;) serio

Ale kurde ja nawet nie mam 21 lat i już pokazne zakola,mój ojciec wyłysiał jak miał ok 24 lata i widzę że mnie też to czeka.

 

Powaznie nie jestem pewny siebie a jak będę do tego łysy,szczerze to odbierze mi resztki pewności siebie i na pewno nie znajde sobie dziewczyny.Z włosami nie umiem a co dopiero łysy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie nie jestem pewny siebie a jak będę do tego łysy,szczerze to odbierze mi resztki pewności siebie i na pewno nie znajde sobie dziewczyny.Z włosami nie umiem a co dopiero łysy...

 

Słucham?

Od razu z góry zakładasz jak będzie, nastawiasz się - może to spowodować nawet wywołanie wilka z lasu!

Ja osobiście zawsze się oglądam za albo długimi włosami albo głowami łysymi. Owszem, nie każdemu to pasuje i nie każdy potrafi żyć ze swoją fryzurą - szczególnie mnie odrzucają długie zaniedbane kłaki u wielu facetów, ale kiedy ktoś lubi swój fryz lub łysinkę i nawet potrafi czasem zaskoczyć żartem na ten temat - jest ten ktoś o wiele atrakcyjniejszy niż dziesiątki panów o standardowym wyglądzie. Podejrzewam, że to nie tylko moje odczucie.

A mój kuzyn, który zaczął łysieć też w wieku 20 lat, znalazł sobie na stałe dziewczynę właśnie dopiero gdy zaakceptował swoje zakole i zaczął z nim żyć za pan brat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×