Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kobiece sprawy :)


linka

Rekomendowane odpowiedzi

która z Was miala usuwane pieprzyki u chirurga?

 

pamiętam, że chyba linka?

 

 

:zonk::zonk::zonk::zonk::zonk::zonk::zonk:

 

-- 08 kwi 2011, 10:59 --

 

jak to wygląda?

duże blizny?

ja mam dwa dosyć spore pieprzyki na dodatek wystające w miejscu, gdzie zapina się biustonosz

 

przygotowywuje się do zabiegu jakoś?

boli?

ile to trwa?

:zonk:

 

nigdy nie byłam u chirurga :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Słoneczko, ja miałam usuwany pieprzyk u chirurga. Tylko mi napisz masz zmiany płaskie, czy takie jakby "kulki" przyczepione do skóry?

 

-- So kwi 09, 2011 11:51 am --

 

Aha, doczytałam, wystające - to masz szczęście - pewnie będziesz miała wypalane.

Dostaniesz znieczulenie w zastrzyku jak u dentysty, poczekasz 10 minut i gwarantuję ci NIC NIE POCZUJESZ, samo usuwanie będzie trwać może 1-2 minuty, później zdezynfekują i zakleją plasterkiem i tyle, nie ma się co bać - poważnie, ja panikara dentystyczna ci mówię :mrgreen:

Kup sobie maść Solcoseryl - po niej szybko się goją takie rany. No i za 3 tygodnie masz wynik badania tych pieprzyków.

 

-- So kwi 09, 2011 11:55 am --

 

Jak są płaskie zmiany - ja taką miałam, wtedy po znieczuleniu lekarz wycina pieprzyk i troszkę skóry dookoła na kształt oka ( nie wiem czy taki kształt ma swoją nazwę), zakłada szwy, zakleja plasterkiem i do dumu. Później trzeba codziennie zmieniać opatrunek, za tydzień na zdjęcie szwów i jeśli masz szczęście - po 2 tygodniach rana jest już zagojona, jeśli natomiast jesteś pechowcem jak ja to po zdjeciu szwów rana się rozwali i przez następne półtora miesiąca męczysz się z dziurą w skórze i kończysz z brzydką blizną na brzuchu. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wystający, drugi bardziej płaski... :hide:

długo to się goi?

duże blizny zostają?

ja mam wyżej tatuaż...

specjalnie zrobiłam go parę cm wyżej żeby w razie w został nienaruszony

 

-- 09 kwi 2011, 12:59 --

 

jaką blizną na brzuchu??? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Po wypalaniu -goi się tydzień, po wycinaniu, po tygodniu masz zdjęte szwy i jeśli jest ok to po 2 tygodniach też jest zagojone.

Jak duży pieprzor to blizna zostanie - jak mały nie. Easy. Możesz sobie kupić maść (np Cepan zapiernicza cebulą - ale tani albo Contractubex - droższy ale ładnie pachnie i nie tłuści) i regularnie nią smarować, 2 razy dziennie, przez 2 miesiące po utworzeniu się blizny - i powinna zrobić się jasna i mniej widoczna.

 

-- So kwi 09, 2011 12:05 pm --

 

paradoksy, no mówię ci, mi po zdjęciu szwów rana się rozeszła i nie miałam tego znowu szytego, tylko czekałam aż się dziura w skórze zabliźni - więc została mi blizna. Ale normalnie zostaje mała tycia kreseczka po szyciu :) Po wypalaniu - praktycznie nic nie widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa, bo ja se pomyślałam ,że też mialaś na plecach i zastanawiałam się, skąd blizna na brzuchu :lol:

zastanawia mnie jak to niby wypalają.... ja mam ten pieprzyk dość spory, także jeśli to wszystko ma mi wypalic to olaboga :hide:

 

boję się i tak

ale dziękuję za odpowiedź - przynajmniej wiem mniej więcej jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurzyłam się

dzisiaj chirurg mnie tylko obejrzał, a zabieg wykona za 2 tygodnie , bo jak twierdzi -przed świętami wolałby nie, bo mogą być komplikacje i wtedy w święta gdzie ja pójdę :shock: pytam się jakie to mogą być komplikacje, a on że ropa, krwotoki... to mi dodał otuchy...

ale powiedział, że będę mieć wycinane, nie wypalane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo możliwe :smile:

 

Mam kobieco- biżuteryjną sprawę - kupiłam sobie ostatnio bransoletkę modułową typu Pandora(http://www.apart.pl/files/cbiz_img/img_prod5221_0_m.jpg) i rzemyk modułowy ( http://fotoo.pl/zdjecia/files/2011-04/498c360b.jpgno i nie bardzo mnie stać żeby sobie do niej kupować koraliki po 50 zł jeden i wyczaiłam na allegro, jest tych koralików pełno (http://allegro.pl/koraliki-koraliki-modulowe-93142?order=t), może któraś z was ma jakiegoś zaufanego sprzedającego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem

 

 

ale teraz tak się zastanawiam- te pieprzyki mam w bliskiej od siebie odległości, a skoro wycina naokoło... podejrzewam, że będę mieć jedno wielkie nacięcie... i szwy wzdłuż, a nie osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jak sobie radzicie z usuwaniem włosków (nogi, pachy, okolice bikini itd.) - depilator elektryczny? wosk? maszynka jednorazowa? krem do depilacji?

Tak mnie natchnęło na to pytanie, bo stwierdziłam, że muszę znów ogolić nogi :pirate: , używam depilatora, mam strasznie wrażliwą skórę, więc boli mnie jak cholera, no i trzeba uważać na wrastanie włosków... Ale w moim przypadku to i tak najlepszy sposób. Zastanawiam się jakie metody Wy stosujecie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depilator boli, wiec uzywam meskiej maszynki mach 3. Jednorazowe i wszystkie damskie sa do dupy, bo po zgoleniu polowy nogi juz nadaja sie wg. mnie do wyrzucenia, wiec ja dziekuje za takie golenie;) Mozna pojsc z torbami :D

Krem moze byc jak dla mnie ale tyle z tym zachodu - nalozyc, czekac, zdjac, jeszcze umyc nogi po nim. Nie chce mi sie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem, bo nie dopuszczam nigdy do takiego porostu wlosow, abym mogla to ocenic ;)

Czy szybciej? No na pewno szybciej od depilatora i kremu, tak co 2 dni trzeba golic... No ale cos za cos...Zreszta jak zgolic depilatorem wlosy lonowe ale te rosnace dalej tj. nie na lonie konkretnie? :mrgreen: Ja bym tego nie umiala zrobic depilatorem a i kremy nie wszystkie sie do tego nadaja...Wiec maszynka pozostaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jak zgolic depilatorem wlosy lonowe ale te rosnace dalej tj. nie na lonie konkretnie? :mrgreen:

 

o w życiu! :hide: tam to maszynka tylko. :pirate:

 

-- 17 kwi 2011, 18:39 --

 

Ale latem potrafię nawet pod pachami się depilatorem wydepilować :D

 

ojjj, ja pod pachami nie miałam odwagi próbować depilatorem. też maszynka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×