Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Perla86, odnośnie tych metamorfopsji. Metamorfopsje i problemy z równowagą... Jedno i drugie to zawroty głowy tyle, że to pierwsze dotyczy wzroku (źle leczony astygmatyzm i tym podobne wady) a drugie TYPOWYCH zawrotów głowy, nie mających nic wspólnego ze wzrokiem. Jeśli wykluczymy z tego problemu wzrok – to wtedy nie ma mowy o metamorfopsji a jest mowa o zwyczajnych zawrotach głowy. Jeśli nie wykluczymy wzroku – to takie metamorfopsje też mogą być nazywane zawrotami, tyle, że mającymi okulistyczne źródło. Czyli tak czy siak – to są zawroty głowy. Różnią się źródłami. Jest tak jak mówiłam na początku: zawrotami będzie nawet mienienie się obrazu. Każde poczucie przesuwania, opadania czy niestabilności są klasyfikowane jako zawroty. Nie widzę najmniejszych nawet podstaw do podejrzewania jakiejś strasznej choroby OUN czy może SM... bo same zawroty – niezależnie od tego jak silne i jak określane – to jeszcze nie krytetium do takich podejrzeń. Jeśli zaś o biegunki chodzi – jasne to prędzej przy zaburzeniach trzustki, co w Twoim wieku jest raczej małoprawdopodobne. :-)

 

Zauważyłyście że ostatnio mnóstwo z Was ma tutaj kulkowo-żuchwowo-śliniankowy problem? To chyba jest zaraźliwe! :D Bo z tego, co pamiętam, olinelka chyba coś miała... później joakar i teraz widzę, że mel też! :P Zostawcie te biedne kulki w spokoju – od tego uciskania, doprowadzicie do obrzęku, w okolicach są wrażliwe na ucisk węzły – więc możecie doprowadzić do ich powiększenia, taki długotrwały ucisk jakiegokolwiek miejsca jest niebezpieczny o tyle: że jak już się obrzęk pojawi, to nawet doktor z honoris causa nie wyperswaduje Wam, nie przepowie że to nie patologia. :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, ja mam czasami podobnie, dziwne uczucie w głowie i przy tym trzęsiawka nóg i lęk. Ja sobie to tłumacze jako atak nerwicy. Z twoich postów wynika, że miałaś już coś takiego. Widzisz ile czasu od ostatniego czegoś takiego minęło. Spróbuj się tym pocieszyć. Miałaś to kiedyś, potem miałaś przerwę - wszystko jest ok. nic Ci nie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie objawy które towarzyszą nerwicy: od silnego bólu głowy po szczypanie kulek na zapadaniu kończąc - będą się utrzymywały tak długo, jak długo będziesz się ich obawiać. O głębokich analizach własnej anatomii, stanu zdrowia nie wspomnę. Objawy somatyczne nerwicy są trudne do zwalczenia właśnie z powodu lęków - które je nasilają. Gdybym potrafiła Cię jakoś przekonać, że nie jest to poważnym problemem: może gdybym dysponowała jakąś elektroniczną wersją podręczników medycznych, może gdybym zaprosiła tu specjalistę od problemów neurologicznych - uwierzyłabyś, że nie jest to objaw choroby i z całą pewnością to uczucie by znikło. Niestety.. przekonanie kogoś, że dany objaw nie jest powodem do większych obaw działa na krótką metę. Aż do czasu, kiedy znajdzie się coś "nowego". :D Więc.. albo uwierzysz, że nie jest to choroba której się boisz - albo hipochondrycznie przerzucisz całą uwagę na coś "innego". Chyba jednak lepiej dać przysłowiową wiarę i racjonalnie zgodzić się z faktem, że zawroty głowy to nie powód do załamywania się i podejrzewania ciężkich chorób. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetVi ja właśnie od początku miałam problem z węzłami, bo od nich wszystko się zaczęlo. w październiku robiłam wszystkie możliwe badania, bo internistkawystraszyła mnie , ze te węzły moga być "złe" i poszło lawiwonowo. Trafiłam w końcu do onkologa , potem do hematologa i oni stwierdzili, że prawdopodobnie sa to węzły pozapalne, (długotrwałe problemy z zębami, których już nie mam oprócz zatrzymanej ósemki po lewej stronie). Węzły w gorszym stanie mam po stronie prawej(tam były wieksze problemy z zębami), ale po lewej stronie też były powiększone. Dałam w końcu spokój z tymi węzłami bo w końcu uwierzyłam pani doktor onkolog i hematologowi , ze nie ma się czym zamartwiac, bo juz minęło troche czasu i wezły nie rosły, nie powiekszały się, a tu nagle jeb! Dzisiaj dotykam do szyi a tam wezeł przy dotyku boli i do tego chyba sie powiększył!(ten juz powiekszony wcześniej, który by ł cały czas taki sam). I nie mam żadnej infekcji. :why::why::why::why:

 

[Dodane po edycji:]

 

Pocieszam się , ze to od tej zatrzymanej ósemki może ale się bać zaczełam i popłakałam się dzisiaj, że zaczęłam brać leki, zaczęlam juz sie nie wkrecać tak bardzo w te wsystkie choróbska, zaczynałam nawet racjonalnie myślec , ze to nerwica tylko i krytycznie zaczęłam podchodzić do właśnie chociazby tych wezłów no i dziś znowu sie wystraszyłam :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochhh, jestem z siebie dumna. Mama mi zaproponowała, żebym zrobiła sobie morfologię bo ona idzie, to mogę iść przy okazji i ja. A ja odmówiłam, bo nie czuję takiej potrzeby. :yeah::yeah::yeah:

 

I nie wchodźcie na wp, bo na stronie głównej są jakieś nowotwory zwierząt i ja już swojego psa oblukałam, czy nic jej nie jest. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneta Dla Ciebie pomacałam mój węzeł i mnie też boli cały mięsień koło niego. Więc jakby co to będziemy razem chemię brały. :lol: Nie martw się, nie urósł Ci. Jak ja swój macałam to też codziennie wydawał mi się większy. A ruchome węzły nie są groźne, jak są twarde to zwłóknienia i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetvi te zapadania jeszcze przeżyje jedynie te nogi mnie najbardziej mecza probuje o tym nie myslec ale ciezko ( przez to ze nasłuchałam naczytalam kiedys duzo rzeczy a ten temat i trzyma mnie to) plecy tez raz bola raz przechodza :bezradny: miałam jakies kłucia nie dawno w rece ale przeszlo echh

Asia widziałam to o psie ale nawet nie wchodziłam w to hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób same crp, mi lekarz powiedział, że crp jest czulsze przy stanach zapalnych. Nie wiem jak morfologia w czasie miesiączki wygląda. Ale ja dzień po miałam minimalnie za dużo czerwonych krwinek i ob 19/20. Trochę wysokie ale w normie.

 

Wyplułam :lol:

 

Ewelina - ja też nie wchodziłam, tylko nagłówek zobaczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFU TFU TFU :!::!::!:

 

TFU TFU TFU :!::!::!:

 

TFU TFU TFU :!::!::!:

 

Proszę, byłam jeszcze raz psa sprawdzić. Czy nic na pysku nie ma, bo to o mięsaki tam chodziło.

 

 

Tylko Cię tą wspólną ch... przestraszyłam. Sorki. Ale była u mnie ciotka ze swoim likierem kukułkowym i troszkę za bardzo nam się z mamą humor poprawił :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ob, to jest opad płytek krwi to z okresem może mieć coś wspólnego.

Ja też nie wchodziłam (powiem szczerze, że próbowałam wejść ale to filmik był i wolałam nie widzieć tego na własne oczy), ale mi się przypomniało o tych mięsakach, bo gdzieś czytałam, że u ludzi to rzadki nowotwór, ale u psów nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie dziś węzeł nie boli. Ale sie rusza. Pod palcem.Jak go ruszę palcem to sie przesuwa. Mam taka ranke na podniebieniu (oparzyłam się kilka dni temu i potem podrażniłam jedzeniem) po tej stronie. Może to od tego troche sie powiększył i jeszcze ta zatrzymana ósemka? A może wcale sie nie powiększył, juz sama nie wiem, ale tak się znowu nakręciłam , że chodzę zdenerwowana. Niby ten hematolog mówił, że nawet najmniejsze zadrapanie w buzi moze spowodowac powiekszenie węzłów ale ja jak zwykle myśle tylko o jednym... :(

 

[Dodane po edycji:]

 

Boje się znowu... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×