Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

przemo_22, My z perłą też nie mamy jeszcze stwierdzonej, ale wiemy jak to jest.

 

Jak bardzo się martwisz to idź do laryngologa, ale na pewno nie masz tam żadnego guza. Wiem bo kiedyś się bałam, że mam i lekarz mi powiedział, że przy guzie krtani jeść nie można. Przełykanie jest bolesne a potem prawie niemożliwe i strasznie boli gardło. :D

 

Ewelina z tą nogą to masz zwykłą nerwicę, nic innego. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo_22, My z perłą też nie mamy jeszcze stwierdzonej, ale wiemy jak to jest.

 

Jak bardzo się martwisz to idź do laryngologa, ale na pewno nie masz tam żadnego guza. Wiem bo kiedyś się bałam, że mam i lekarz mi powiedział, że przy guzie krtani jeść nie można. Przełykanie jest bolesne a potem prawie niemożliwe i strasznie boli gardło. :D

 

Ewelina z tą nogą to masz zwykłą nerwicę, nic innego. :smile:

 

:) troche mi poprawilas humor. choc dzisiaj czuje jakbym mial w gardle wielka gule...i mi ona przeszkadza. przeczytalem jednak ze przy nerwicy to typowe. Powiedzcie czy mozemy sie z tego kiedys na dobre wyleczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Czy znacie jakieś środki na uspokojenie, które po pierwsze nie są na receptę a po drugie są w miarę skuteczne. Tylko nie persen, brałam i mogę to łykać jak cukierki. No i deprim też próbowałam, zero efektu.

 

Bardzo Was proszę o pomoc. Mam zamiar wyjechać w styczniu i nie chcę się stresować wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sunset

Ja biorę labofarm - mi nawet na początku bardzo pomagał, teraz chyba mi się organizm przyzwyczaił, ale i tak jest skuteczny. Tylko w aptece, zawsze dają malutkie opakowanie (w necie widziałam, że są większe) a należy go brać 2-3tabl. I ma okropny, po prostu obrzydliwy smak i zapach

nerwosol - to jest bardzo skuteczne, tylko też mało wydajne. I jest na alkoholu, więc nie można po nim prowadzić.

nervomag - polecił mi to lekarz ze względu na świetny skład, ale efektu zbytniego nie zauważyłam.

 

przemo_22 też miałam taką gule w gardle i ona właśnie jest objawem nerwicy. Nie martw się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia ja takie rwanie mam przy okresie ale zastanawiam sie czemu tylko jedna noga :( juz jest troche lepiej. Ale jeszcze nic nie jadłam czemu ja jesc do poludnia nie moge :( tak niepowinno byc. asia mi neurolog jedynie powiedzial ze to na tle psychogennym a na poczatku jak poszlamdo niego to stiwerdzil nerwice wegetatywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewelina a nie zasugerowałaś się tym, że rak kości dotyka tylko jedną nogę? Wiesz, że my możemy sobie wszystko wmówić. Jeśli neurolog Ci powiedział, że to bóle psychogenne to tak jest. Przecież dokładnie Cię przebadał.

 

przemo_22 ja nie pamiętam,jak było z tym przełykaniem. Pamiętam tylko, że bolało mnie gardło i miałam taką gulę w gardle. Ale bolało tylko jak sobie o tym przypomniałam. Wtedy miałam fazę na raka noso-gardła z przerzutami do węzłów chłonnych. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo_22 ja nie pamiętam,jak było z tym przełykaniem. Pamiętam tylko, że bolało mnie gardło i miałam taką gulę w gardle. Ale bolało tylko jak sobie o tym przypomniałam. Wtedy miałam fazę na raka noso-gardła z przerzutami do węzłów chłonnych. :lol:

 

ja chloniaka przerabialem juz jakis czas temu :) pojde jednak do laryngologa zeby sie upewnic ze to nic groznego

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miała przerzuty to miałabyś już złą morfologię i czułabyś się fatalnie. Nic Ci nie jest. Ale jeśli bolą Cię dwie nogi to nie wina nóg, tylko jak już to kręgosłupa. A skoro kręgosłup masz przebadany, to neurolog ma rację i są to bóle nerwicowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EwelinaTy nie możesz jeść, a ja spać. Od tygodnia nie śpię do 3 i budzę się ok.8. Nie wiem dlaczego, najpierw zadręczałam się tym guzkiem pod uchem ale teraz już powoli dochodzę do wniosku, że to nic poważnego. A jak to nie będzie kość, tylko mięsak to pozwę lekarkę. :lol:

To powtórz morfo jak się denerwujesz.

 

przemo_22 Idź do lekarza jak się denerwujesz, ale zapewniam Cię, że nic Ci nie jest. Rak krtani to chyba choroba starszych osób. :smile:

 

maksinek Myślisz, że ma schizofrenie? Wydaje mi się, ze osoby chore psychicznie myślą, że są zdrowe. Nie biorą pod uwagę choroby psychicznej. Nie martw się, nic Ci nie jest. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joakar4 niby starszych ale swego czasu piłem sporo alkoholu ( ehh te studia) . ale generalnie jestem w super kondycji fizycznej gdyz nie mam wyjscia , bo jestem sportowcem. Pewnie gdybym mial raka to czulbym sie fatalnie. Czytajac o Twoim guzku pod uchem - nie martw sie. Mam tez cos takiego :smile: Wydaje mi się , że to węzły chłonne. Mam to odkąd tylko pamiętam więc głowa do góry :smile: a od tygodnia tez zasypiam koło 3...wiec sporo nas łaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnie dziś boli ręka:(. No i od czego? w stawach mnie rwie, palce mnie bolą, staw barkowy, nadgarstkowy. No i od czego???

 

[Dodane po edycji:]

 

Ewelnka! Nic Ci nie jest, tylko masz nerwicę. Juz niedługo masz wizytę :D

sunset nervosol mi tylko kiedyś pomagał. Validiol wcale.

maksinek potwierdzam słowa joakar4 , że osoba chora na schizofrenię twierdzi, ze jest zdrowa, a osoba chorująca na nerwicę lękową boi sie że jest chora lub czuje się chora. Akurat rozmawiałam z moim psychiatrą i to jego słowa. Więc na pewno ne masz schizofrenii.

przemo_22 przy nerwica gula w gardle to podobno normalne, a ja miałam tak, że miałam uczucie ,ze nie mogę połykać . Potem przeszło jak zapomniałam :D

No i od czego ta ręka mnie boli??

 

[Dodane po edycji:]

 

Asia a Ty kiedy wyruszasz do psychiatry? I o co chodzi z tym frugo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anetka a mnie b rzuch dalej i co mało jem kurka nie chce schudnac bo wmowie sobie ze przez chorobe chudne a nie przez to ze niejem :/ Anetka to jest nerwica kiedys przeczytalam z ejakies emocje powoduja te bole ale ja sama nie wiem od czego mnie bola taknogi raz to raz to wedrujace jedynie na wieczor jak leze jest spokoj :/ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kitty, Frugo zrobiło na mnie kolosalne wrażenie! :brawo: Ciągle mi się gęba śmieje na samą myśl.. :D:D:D

joakar, a czy wiesz, że Twoja kulka również może być taką zakrętką Frugo? Jest to jak już mówiłam – kostka, jakich wiele na kości twarzoczaszki. Nie oznacza to, że skoro kość to od razu twarda jak skała. Znajdź w dowolnym miejscu czaszki podobną narośl (kto szuka ten znajduje, tam jest tego mnóstwo) i sprawdź "jak reaguje" na mocny ucisk. Jak się dobrze postarasz - Twoja kulka będzie działać jak Frugo (powiedzmy, że: "wduszać się" bo w sumie nie wiem jak to inaczej nazwać.).

 

Perla, nie mam wprawdzie żadnych osiągnięć w dziedzinie neurologii ani prawa stawiać jakichkolwiek diagnoz – ale opisywane przez Ciebie zjawisko ma znamiona subtelnych metamorfopsji wzrokowych – albo zwyczajnych zawrotów głowy!!!. Mówię subtelnych: bo nie miewasz rotacji widzianego obrazu, ani mienienia się obrazu przed oczami i nie widzisz podwójnie – masz jednak zaburzenia chodu charakterystyczne dla tego zjawiska. Myślę tak dlatego, że uczucie o którym mówisz często zgłaszają astygmatycy / krótkowidze – zwłaszcza przy niepoprawnej korekcji wady szkłami cylindrycznymi. Im również może się wydawać, że "podłoga się obniża / wpadają w podłogę / zapadają się / gubią schody / i tak dalej – i wtedy mówi się właśnie o tych metamorfopsjach. Żeby je wykluczyć: sprawdź, czy masz to uczucie przy chodzie z zamkniętymi oczami. Jeśli tak - to nie będą to nawet metamorfopsje a po prostu zawroty głowy.

 

Amnie dziś boli ręka

 

Macie wybitnie zmienną lokalizację bóli... :D olinelka, nie spałaś przypadkiem na tej ręce, nie przycisnęłaś ją głową? Czasem jak człowiek we śnie, niewygodnie się położy - a do tego ma skoliozę czy inne wady postawy - to po takiej nocy ma tydzień z głowy. Rwy, bóle reumatoidalne, uciski naczyń, zwyczajne przeciążenia, nawet istnieje w gwarze lekarzy i techników określenie "porażenia sobotniej nocy", którym nazywa się bóle i rwania ręki po niewygodnym leżeniu. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetVi moja kulka się tak chyba nie wciska jak frugo, raczej palec mi się z tego ześlizguje. Ale już dałam spokój. Bo zaczęło mnie już tam tak jakby mrowić (od momentu jak doczytałam jakie mogą być objawy mięsaka).

 

Aneta do psychiatry wybieram się 25 stycznia. A tutaj masz link do frugo - poszukaj postu kitty zaczyna się od alergologa.

post167850.html#p167850

 

sunset Wychodzi na to, że brałam wszystkie lekarstwa na uspokojenie, bo valused też swego czasu miałam. :lol: I pomagał.

 

przemo_22 moja kulka jest na kości, to nie węzeł wg radiologa. Na pewno nie masz raka krtani, pomimo picia na studiach. :lol:

 

maksinek nie masz schizofrenii. :smile: Współczuje złamanej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joakar4, chyba kupię sobie validol i valused i spróbuję. Tylko czytałam, że valused powoduje senność, bo to na problemy z zasypianiem, więc będę go brać wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×