Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

To dobrze..ja czuje sie niby dobrze pod wzgledem nastroju ale jestem za bardzo nakręcony..:( nie moge w spokoju poczytac ksiązki,obejrzec filmu,ciagle mam gonitwe mysli i koncentracja uleciala ze mnie..;/.Lexapro robi ze mnie idiote..eh a do tego ta wrazliwosc na glosnie dzwięki (przestalem sluchac muzyki) i irytowanie sie byle pierdolami.Natręctwa myslowe zlikwidowal ale czemu az takim kosztem? Czy kiedys bedzie jeszcze dobrze?.

 

Ide jutro do lekarki bo nie moge zniesc tego psychicznego adhd..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto branie tego leku zaczynać od brania połówki tabletki przez pare dni a potem całej (10mg),

czy może odrazu warto wziąć pełną dawkę ? psychiatra zasugerował by 5-6 dni brać połówkę a potem całą,

jak się na to zapatrujecie ? bo dziś pierwszy dzien wzialem polowke ale zastanawiam sie czy jutro juz nie wziac calej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes twardy i masz czas na ewentualne "przecierpienie w spokoju nieporzadanych objawów" to bierz cała dawke jesli chcesz.. szybciej zadziała a czas to pieniądz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram działa najszybciej z wszystkich dostępnych SRRI, pod warunkiem, że zastosuje się od razu standardowa dawkę tj. 10mg. Skoro przyjmuje się poczatek dzialania innych SSRI po ok. 14dniach, a w badaniach udowodnili, że escitalopram działa o ok.6 dni wcześniej, to należy przyjąć, że zaczyna działać po ok tygodniu od zastosowania dawki 10mg.

Ja czułem sie fatalnie i nie miałem czasu na bawienie sie w ćwiartki, połówki. W zanadrzy miałem Zomiren i gdy byłem jakis bardziej zdenerwowany, to wrzucałem w siebie pół tabletki Zomirenu 0,25mg (czyli dawka żadna...), ewentualnie na noc brałem całą tabletkę. Zomiren nie uspokaja, nie usypia, a działa bardziej przeciwlękowo. Dobrym rozwiązaniem jest np. Cloranxen, który łykasz wieczorem i działa przez nastepny dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek33, no nie gadaj ,że zomiren nie usypia bo ja po nim śpie jak niemowle - jak tylko zaczyna działać oczy same się zamykają :lol:

i nie dawajcie ludzie rad tybu :bierz od razu całą! Skoro lekarz zalecił początkową dawkę 5 mg przez kilka dni to wiedział co robi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wale to, przez 2 dni brałem 5mg, od dzis zwiekszylem do 10mg.

ciekaw jestem po ilu dniach poczuję wyraźną poprawę.

bo najgorszy jest dla mnie dzień, tak do godziny 20:00, potem

jestem juz spokojniejszy i czasem mogę nawet się czymś zająć

a nie tylko leżeć biernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie masz jakis wiekszych przebojow w pierwszych dniach:).Ja np musialem ratowac sie uspokojaczami bo nie wytrzymywalem euforii przemieszanem z mega napięciem.Teraz zmniejszylem do 5 mg i docelowo do 2.5 mg.Niestety dawka 10 mg daje mi zbyt duzego kopa i adhd jak malowane;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze nie masz jakis wiekszych przebojow w pierwszych dniach:).Ja np musialem ratowac sie uspokojaczami bo nie wytrzymywalem euforii przemieszanem z mega napięciem.Teraz zmniejszylem do 5 mg i docelowo do 2.5 mg.Niestety dawka 10 mg daje mi zbyt duzego kopa i adhd jak malowane;)

 

biore dopiero 3 dzien, ale znowu wracam do Xanaxu w malych dawkach bo na razie nie czuje dostatecznego

uspokojenia po Escitalopramie.

jestem cały czas taki jak byłem, cały czas leże, cały dzień, bo wszystko mnie przeraża, nie mam co ze sobą

zrobić - bo na nic nie mam ochoty, mega-smutek (mega depresja), taka stagnacja totalna, do tego łatwo

sie rozdrazniam i chce sie izolowac, bardzo latwo tez bym sie poruszyl smutna melodią (uruchamia mi sie płaczliwosc).

 

dziwią mnie negatywne komentarze nt. Escitalopramu, bo poprzedni Citalopram za dawnych czasów trochę mi pomagał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydawalo ze esci to silniejszy citalopram ale po doswiadczeniach z jednym i drugiem lekiem wiem ze maja zupelnie inne dzialanie(przynajmniej na mnie).Na citalopramie lezalem jak trup ..nie mialem sil nawet umyc sie a na esci jestem nakręcony coroz jakies nowy dziwne pomysly przychodza do glowy ..wszystko wydaje sie pozytywne no ale jednak za silne to wszystko i robiac cos i przerzucajac sie na inna czynnosc dochodzi w koncu do tego ze nic nie potrafie zrobic :roll: .Do tego jestem potwornie nerwowy i agresywny w stosunku do ludzi.Na citalopramie to nie wiedzialem wlasciwie jak sie czulem bo lek ten stowrzyl ze mnie prawdziwe zombie.

 

Ah jaki ja teraz nakrecony jestem :roll:

 

 

Obserwuj zagzax swoj stan i wyciagaj wnioski:).W koncu znajdziesz lek ktory Ci podpasuje i zmieni Twoj pogląd na świat.Po sobie wiem ze różne leki róznie potrafia ukierunkowac nasze myslenie.

 

 

Pozdrawiam

 

Zapomnialbym ze praktycznie prawie wcale nie spie na esci a biore dodatkowo 100 mg pernazyny i 600mg kwasu walproinowego.Liczę na to że w koncu cos ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,możecie opisać swoje przygody z tym lekiem.Co to w ogóle jest za lek? Ja dostałam go wczoraj od psychiatry,ale mało jest na jego temat w necie nie wiem czy go w ogóle wykupować.Chciałam Efektin,a on dał mi jakiś nieznany lek.Dodam, że leczę się na depresje i nerwicę lękową i od 2 miesięcy biorę coaxil i tak średnio mi pomaga.

 

[Dodane po edycji:]

 

Naprawdę nie ma tu nikogo kto brał ten lek?Bardzo mi zalezy na opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widac reakcje na leki sa bardzo skrajne.Taka niemozliwa do opanowania sennosc mialem wlasnie na citalopramie a na esci odwrotnosc.Rozumiem ze dziala antydepresyjnie ale zeby az tak? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz tak własnie esci na mnie działało.. wenla natomiast juz w dawce 19 mg powodowała potworne pobudzenie..wieksze jak bupro w dawce 300 mg czy sertra w dawce 100 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serta pobudza i dobrze jesli o mnie chodzi ,ale subtelnie nie tak jak brutalna wenla... do paro podobnie moim zdaniem działa własnie esci,citalopram.... chyba własnie fluwoksamina ma najbardziej zbilzone działanie do paro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×