Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczelem dzisiaj z tym specyfikiem. Mam zalecenie od lekarki,aby kazdego dnia informowac ja o stanie swojego zdrowia.Jezeli w przeciagu 2 tygodnii wystapia takie efekty uboczne jak na citalopramie to lek ma byc bezwglednie odstawiony.

 

Swoja droga jest tutaj ktos kto bral citalopram i zmienil na escitalopram?.Jest jakas roznica ,czy moze sa to bardzo podobne do siebie leki?.Citalopram zamienil mnie w roslinke bez uczuc,zadnej motywacjii,bez mozliwosci racjonalnego myslenia.Mogłem całymi godzinami patrzec sie w okno nie wiedziac nawet czy jestem u siebie w domu czy gdzies u obcych ludzi:P.Boję sie ze podobnie moze z lexapro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga jest tutaj ktos kto bral citalopram i zmienil na escitalopram?

 

 

Ja. Kiedys po dwoch latach przyjmowania citalopramu lekarz zmienil mi na escitalopram, ktory bralem rok. Pamietam, ze ogranizm odczul zmiane i kilka dni czulem sie dziwnie, ale to chyba cala roznica. Generalnie oba leki uwazam za bardzo srednie. Z SSRI moim zdaniem zdecydowanie najlepsze sa sertralina i fluoksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam serotonina wysysa niemal cały zapas dopaminy to nie ma sie co dziwic ze zaczynacie sie czuc troche jak bezwolne automaty... wiem cos o tym..sertralina to jedyny SSRI który w tym aspekcie się broni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze co? W zadnym momencie, przez 53 tygodnie przyjmowania Esci, nie czulam sie jak bezwolny automat.

Gdy lek zaczal dzialac czulam sie dokladnie tak jak przed choroba, czyli normalnie. Zadnego otepienia, zadnych napadow euforii...nic dziwnego nie zaobserwowalam...nie sadze zebym byla w tym wyjatkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sertralina to jedyny SSRI który w tym aspekcie się broni...

 

 

To ciekawe:) bo z tego co zaobserwowalem wiekszosc osob czula sie jak bezwolny automat własnie bardziej na sertraline niz lexapro:).

 

Ja obecnie juz drugi dzien jestem na tym leku i jak narazie wyłączajac nieznaczne pobudzenie wszystko jest ok:).(zapomnialbym o falach goraca ktore wyplywaja na moja twarz:P).O dziwot juz po pierwszej tabletce przespalem cala noc bez zadnych wybudzen(wczesniej budzilem sie po 10-15 razy w nocy).

 

Zobaczymy co bedzie dalej.Mam nadzieje ze te nakrecenie nieco zejdzie i nastana czasu wzglednego spokoju!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam nad Lexapro, biore Wenlafaksyne ale nie czuje wcale jakiegoś wesołego nakrecenia, a wrecz

znacznie szybciej sie dołuje i stres działa na mnie mocniej, czesto za dnia chce spac, nic mi sie nie chce,

nic mnie nie interesuje, nie chce gadac mi sie z ludzmi bo twierdze ze nie mam o czym, po tym leku czuję

się jakiś pusty, pusty jeszcze bardziej niż po Citalopramie który jest podobny do Escitalopramu.

 

nie wiem czy to wina tego że 8 dni temu zapaliłem trawe, ale przedtem też było chujowo, więc chyba odstawię Effectin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: Olaboga ale ten lexapro jest silny.Jeszcze 3 dni temu lezalem i umieralem na łóżku a teraz taka energia mnie rozpiera że zwariować idzie:P.Wszystkie kolory odmieniły sie a do tego non stop w głowie same pozytywne myśli. Jakas mania do cholery:P.O dziwot w ogóle nie mam potrzeby spania a wiekszosc czasu mam ochote bawić sie... :shock: .Zaraz cholera wyjde na dwor i zaczne biegac.Rozumiem że lek ma silne dzialanie antydepresyjne,ale żeby aż tak? Chora euforia.Ktoś też tak mial może? Przechodzi to z czasem czy z kazdym dniem mogę liczyć na zwiększenie tego efektu ? 3 dzien biorę 5 mg a już molgbym gory przenosic.To nie jest w zadnym wypadku akatyzja jakiej uswiadczylem na innych ssri. Tutaj to taki narkotyczny wrecz niemozliwy do opanowania optymizm i monstrualnie zwiększona pewnośc siebie. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wzielem xanax na uspokojenie tego naplywu pozytywnych myśli.Dobrze ze zaczal działac bo bym zaraz wyszedl na dwór i nie daj Boże cos glupiego zrobil a ja przeciez spokojnym czlowiekiem jestem.Widze ze w moim przypadku dobranie leku jest chyba niemozliwoscią.Będe musial chyba w koncu polozyc sie na oddzial.To co teraz mam to pewnie forma jakies manii ,tylko czy to mozliwe skoro ja nie mam zadnych afektywnych zaburzen? A może jednak? Eh jeszcze by brakowalo jakby mi chad stwierdzili..Cała sytuacja jest na tyle dziwna ze jeszcze 3 dni temu lezalem jak trup ,zupelnie bez myslenia i sily na dojscie do łozka a teraz to mam energi i pozytywnego myslenia za 10 zdrowych osob.Zobaczymy co z tego wyniknie.Obecnie troche xanax wyciszyl te moje zapędy;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie. Ale po Asertinie owszem.

Biorę Depralin już miesiąc i ciągle bez zmian. Zero pozytywnego działania. Idę w środę do psycha, zobaczymy co on na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz spokojniej:) aczkolwiek jakis taki dziwny lęk pojawil się.Mam nadzieje ze wszystko z czasem unormuje sie:).

 

4 dzien a wstalem taki szczesliwy jakbym jeszcze był malym dzieckiem:).Leki to potężna broń i naprawde potrafia zmienic czlowieka:)

 

[Dodane po edycji:]

 

6 dzien

 

No dzisiaj to juz wstałem czując sie jakbym byl kims kto osiagnie wszystko w zyciu.Wczoraj caly dzien jak szalony jezdzilem rowerem po lesie i musialem non stop hamowac swoje niecne zapedy w kierunku bycia czlowiekiem o nieograniczonych mozliwosciach.A te kolory trawy,drzew jak w jakies bajce. :105:

 

Jutro ide pogadac z doktorem bo to co mam to wyglada ma na głebsza sprawe.Może takie przejscie z glebokiej depresjii w taka niepohamowana niczym radosc swiadczy o tym ze jestem bipolar ? Albo nie daj Boże chad albo tez i bordeline.Wahania nastroju sa w moim przypadku conajmniej dziwne.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Trzeba korzystac z tego euforycznego stanu poki mozna:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depralin 10mg. Tydzień 5. Dwa dni temu już chcieliśmy z psychem odstawiać, bo miałam same skutki uboczne i do tego traciłam przytomność... Ale coś się dzieje :smile: Dziś mogę góry przenosić! Po prostu czuję się dobrze :D Fobia społeczna baaardzo mi się zmniejszyła! Lęku zero prawie że. Lęk przed podróżami... minimalny :smile: Codziennie wstaję o 7 rano i jadę załatwiać sprawy- na luzie! Więc w sumie jest zajebiście. Oby tak dalej. Zobaczymy jak będzie jutro.

p.s. Ale badania robię- krew itd, od czego te mdlenia? I nawet głowa dziś mnie nie boli :smile: Może od kawy? heh

Tylko natręctwa mnie męczą, czasem ćmienie głowy i bardzo realistyczne sny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie natręctwa Madziu tylko gonitwa myśli jaka towarzyszy takiemu podwyzszonemu stanowi nastroju:).Wiem cos o tym bo sam uswiadczylem niesamowitej euforii wręcz manii na tym leku i obecnie jest lepiej a wlasnie dzieki dolaczeniu stabilizatora nastroju i 100 mg pernanzyny(neuorleptyk).Nie mam juz tego choregu poczucia wyzszosci wlasnej osoby i przestałem myslec o sobie w kategoriach najpiekniejszego i najmądrzejszego chlopaka na świecie.. :mrgreen: .Ot zostal taki normalny stan z dobrym humorem i pozytywnym wglądem w przyszłość.:))

 

 

Swoja droga znalazlem fajny artykul na tem esci.Jednak przewyzsza sila dzialania citalopram a do tego wyczytalem ze w dawce 10 mg jest o wiele bardziej skuteczniejszy niz 225 mg wenly;d.Kwestia tego zeby znormalizowac swoj stan i nie popasc w jakos manie bo to tez nie jest zbyt dobre szczegolnie w dlugofalowej perspektywie.

 

 

Ten artykul

 

http://pl.lundbeck.com/pl/PDF/Lexapro%20publications/psychiatria%20Polska%20escitalopram%202004.pdf

 

 

Aha chcialbym dodac ze len ten zlikwidowal u mnie wszystkie natręctwa a mam bardzo ostra postac NN.Zaczal dzialac juz 2 dnia wiec jak widac wszystko sie zgadza z badaniami naukowymi .W przypadku najciezszych postaci depresji lek ten zazcyna dzialac juz po kilku dniach.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już czuję się normalnie, pewnie przez okropny wczorajszy wieczór, który wyprał mnie totalnie emocjonalnie, przeżyłam ogromny stres i strach o ukochaną mi osobę.

Ja mam natręctwa nie myśli a ruchowe, to różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natręctwa nie myśli a ruchowe, to różnica.

 

Za cholere nic nie rozumiem:D.Mysli to obsesje a robienie czegos w sposob natretny to kompulsje.Wychodzi na to ze masz kompulsje ale termin ten odnosi sie glownie do nerwicy natręctw a nie natrectw ktore ma wiekszosc osob:).Masz stwierdzona NN przez lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera :lol: Tak napisałam, że sama nic nie rozumiem :shock::lol::mrgreen: haha

Mam natręctwa ruchowe, nie myśli - o to mi chodziło :pirate:

Nie, nie mam NN stwierdzonej, tylko NL- ale może dlatego, że za bardzo mu nie wspominam o tych natręctwach... :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłam... :bezradny::roll:

Lekarzowi. Wspominałam mu, że mam kompulsje, ale on chyba odebrał to jako początkowy skutek uboczny brania Depralinu. Natomiast mnie to męczy od dłuższego czasu niż biorę SSRI... Ale co mogę zrobić. I tak jedynymi lekami na kompulsje są SSRI, a te już biorę, nic więcej nie zrobię :roll: Mam kolejną wizytę za miesiąc. Jutro zaczynam drugie opakowanie. Lekarz powiedział, że jeśli nie będę się czuć za miesiąc super, to zmieniamy leki.

Na razie widzę znacznie zmniejszoną fobię społeczną, miałam też jeden dzień z totalną euforią... A poza tym... hmm... tak różnie, nie idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×