Skocz do zawartości
Nerwica.com

SIBUTRAMINA (Meridia, Zelixa, Lindaxa, Afibron, Reduce) [WYCOFANY!]


zibimark

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie sie zastnawiam bo akurat bralam meridie ktora zawiera sibutramine, jako ze rozne informacje krazyly po necie na jej temat ze niby jest pochodna amfetaminy to szukalam informacji na jej temat.

teraz mi cos internet nie hula ale jak bedzie lepiej to wrzuce ulotke i opis dzialania sibutraminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpoczelam kuracje meridia 15 i jedyne co zauwazylam to lekkie pobudzenie z czego akurat sie ciesze mam depresje psychotyczna i nerwice lekowa wiec zdazaja mi sie skoki cisnienia ale biore do tego propranolol dwa razy dziennie i cisnienie przy m mi sie nie zmienia jak narazie do zrzucenia troche dodatkowych kilogramow przez leki i zaburzenia odzywiania mam nadzieje ze m mi pomoze napisze za jakis czas o efektach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się, że od dawna ciekawi mnie ten specyfik. Narazię kończe brać wenlafaksynę i nie mogę tego brać. Za 2 tygodnie będę ''wolny''. Po tym muszę odczekać 2 tygodnie i będę mogl pomyslec o zazywaniu tego. A czy w zwiazku z tym pobudzeniem nie ma problemow z zasnieciem? Ja musze schudnac pare kilo. Narazie biore karbamazepine , ktora rzekomo ma stabilizowac nastroj, tylko ze chyba odstawie. Jakos nie widzi mi sie ten lek. I powaznie mysle nad tym.

marti marti, daj znać jak będzie toczyła się kuracja :)

 

[Dodane po edycji:]

 

no wlasnie sie zastnawiam bo akurat bralam meridie ktora zawiera sibutramine, jako ze rozne informacje krazyly po necie na jej temat ze niby jest pochodna amfetaminy to szukalam informacji na jej temat.

teraz mi cos internet nie hula ale jak bedzie lepiej to wrzuce ulotke i opis dzialania sibutraminy

 

I co z tego, że pochodna? Sibutramina ma się do amfetaminy jak tramal do heroiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy odczuwasz ''bycie szczęśliwszą'' po tym leku? Podwyższa poziom serotoniny więc powinno tak być:) I czy faktycznie łaknienie jest znacznie mniejsze po tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marti marti, bralam sibutraminè przez okolo 3 tygodnie,wlasnie w celu schudniècia..fakt schudlam ale pojawily siè zawroty glowy wièc zaprzestalam.teraz pozostal mi basen rower i yoga polecam!!no i juz siè nie przejadam :D ogolnie z tego co wiem zdania sà podzielone na temat sibutraminy+inne antydepresanty:tu w Belgii lekarze chètnie przepisujà ten lek,nawet jesli Twoje BMI jest mniejsze niz 25,i jesli làczysz sibutr;z innymi antydepres.

natomiast na forum spotkalam siè z opinià ,ze làczàc ten lek z innym antydepres.mozesz doswiadczyc objawu serotoninowego czy jakos tak to siè nazywa.Ja bioràc sibrutam.nie bralam innych lekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałam jak to nazwać ale jest tak jak pisze wova. akurat sama spytałam moją panią psycholog o meridie bo skiro działa jak ssri i nsri i jeszcze dodatkowo na coś tam to czemu nie przepisywać ich na depresje, jeszcze człowiek schudnie. no ale niestety jakos tak mi to wytłumaczyła, że nie do końca ją zrozumiałam, ale nie poleca.

 

ja brałam kiedyś sibutraminę i jakoś szczęsliwsza nie byłam, wręcz wpadłam wtedy w największą depresję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialam z psychiatra i kardiologiem powiedzieli ze bez problemu moge brac i zespol serotoninowy mi nie grozi :) wova wiesz ja probowalam chodzic na aerobic ale nawet na silowni nerwicy dostaje dla mnie w ogole wyjscie z domu to tragedia :-| paranoja prawda jest taka ze kazdy inaczej na m reaguje ja pisze jak ja sie po niej czuje branie m trzeba przemyslec porozmawiac z lekarzem sama balam sie m brac bo nerwica depresja ale jest ok az mnie to dziwi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lap mnie za słówka z łaski swojej. Chodzi mi o to, że nie koniecznie tylko i wyłącznie lek ten stosuje się w skrajnej otyłości. Pytalem psychiatre gdy brałem wenlafaksynę o to, powiedzial, że nie wolno mieszać tych 2 leków razem. Powiedział, że nigdy nie zapisywał tego leku, ale w przypadku zaburzeń łaknienia, ewentualnie trochę jako stabilizator nastroju można by ten lek zastosować. No i dodał, że jak skończę brać wenlę możemy wrócić do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, coz Ty taki nerwowy dzisiaj,??zle spales czy jak? :P

Paranoja, moze w Polsce przepisujà ten lek tylko jak masz powyzej 30 bmi,tu gdzie mieszkam wystarczy 24 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×