Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje :smile: ...teraz przeczytałem na stronie o lekach przeciwdepresyjnych ze działanie moze ujawnic sie dopiero w szostym tygodniu terapii...

pisza jeszcze ze noradrenalina odgrywa bardzo wazna funkcje w leczeniu depresji i leki które nie działaja na ten neuroprzekaźnik (SSRI) na wielu chorych nie działają pozytywnie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to są zwiastuny poprawy :-P

Tak jak mówię: na swoim przykładzie wiem, że poprawę widać dopiero po miesiącu. Ten lek dłuuugo się rozkręca. Ja na początku miałam strasznie potworne lęki, ryczałam w kółko, świat był jeszcze bardziej beznadziejny ale po 3 tygodniach lęki ustąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

biore asentre pare miesiecy,teraz powoli odstawiam zeby zobaczyc jak bedzie bez niej. aktualnie przez tydzien bede brala pol tabletki,zeby nie odstawic tak z dnia na dzien. i mam w tym miejscu pytanie,czy kiedy odstawie juz asentre,to po 2 dniach moge juz spozywac alko bez zadnych ALE jesli chodzi o niepozadane skutki? bo czytałam ze ogolnie asentra ma male prawodopodobienstwo wystapienia niepozadanych skutkow przy reakcji z alko,ale wole sie upewnic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czytałam ze ogolnie asentra ma male prawodopodobienstwo wystapienia niepozadanych skutkow przy reakcji z alko,ale wole sie upewnic :)

akurat u mnie sertralina w połączeniu z alkoholem powodowała bardzo nieprzyjemne skutki więc teraz unikam picia alko przy braniu ssri. Trzy razy po całkiem niedużej ilości alkoholu straciłam, że tak powiem panowanie nad sobą :oops: dlatego teraz unikam.

Jesli już musisz pić to na początek niewielkie ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , pierwszy raz wychodzę do ludzi ze swoim problemem. Od przeszło roku cały czas odczuwam niepokój, mąż miał już dość mojego strachu i wysłał mnie do psychiatry. Lekarz przepisał mi setaloft. Lek wykupiłam i już dwa tygodnie leży w apteczce.Boję się go wziąć, co jeśli poczuję się gorzej niż teraz. Ponoć mam nerwicę lękową, lek jest raczej na depresję, już teraz odczuwam kołatanie serca , bóle w klatce piersiowej, drżenie kończyn i takie tam. Cały czas walczę ze sobą i czasami czuję się tak jak kiedyś. Czy między wami jest ktoś kto poradził sobie bez leków?

 

Moja mama miała depresję i nie skończyło się to dobrze, brała mnóstwo leków, trzy razy była hospitalizowana, nie chcę skończyć tak jak ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to jest najgorsze: nie wezmę bo się boję.

Jeżeli lekarz przepisał to brać i nie zastanawiać się. To on jest specjalistą w tej dziedzinie i wie co robić.

Każdy kto zaczyna brać tego typu leki ma obawy. Ja też takie miałam bo naczytałam się różnych rzeczy jakie to skutki uboczne ludzie mieli i w ogóle cuda wianki ! Dziś śmiać mi się chce z tego, że tak można się wkręcić :)

 

Lek brać i już. Obserwować się przy tym ale bez przesady. Przypominam, że na działanie leku potrzeba sporo czasu. To nie ma tak hop siup i jest super. Super będzie jeżeli damy sobie pomóc w końcu i nie będziemy mądrzejsi od lekarza.

Także do dzieła!

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeszcze chciałam dodać, że bez leków to sobie nikt nie pomoże a jak pomoże to tylko na krótką chwilę bo i tak kiedyś to dziadostwo wróci. Nie wiem czemu ludzie mają taki opór przed tymi lekami? Przecież one nie uzależniają a skutki uboczne (jeśli takie wystąpią w ogóle) to miną.

Czy jak macie zapalenie płuc to też nie bierzecie leków, bo myślicie, że sami z tego jakoś się wyleczycie? No nie znam takich przypadków :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj bylem u lekarza zeby potwierdzic diagnoze innego psychiatry, nic nie mowilem ze lecze sie gdzie indziej, bo chcialem miec pewnosc ze tamta diagnoza jest sluszna, bo nie moge sobie pozwolic na bledy.Diagnoza w wiekszosci sie potwierdzila i dostalem asertin. Zazywam w tej chwili seronil i chcialbym sie dowiedziec czy asertin moglby w razie czego zastapic fluoksetyne ? To sa podobne leki ? Ktory lek jest lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, jednak sama muszę dojrzeć do decyzji o wzięciu tego leku. Moje obawy nie są bezpodstawne.Lekarzowi nie potrafię zaufać dlatego , że widziałam jak pod opieką lekarzy więdła moja mama. Chorowała na depresję rok czasu, leki zmieniano jej co chwilę i było coraz gorzej. Najgorsze było to, że nikt nie potrafił jej pomóc, a ona sama nie chciała wogóle podjąć walki.

Cały czas mam nadzieję, że skoro potrafiłam wmówić w siebie lęk, potrafię też go zwalczyć. Przecież to mój mózg i ja tu rządzę!

 

Moim zdaniem nerwica , to jednak nie to samo co zapalenie płuc i same leki tu nie wystarczą.

Przepraszam , że się wymądrzam, ale dzisiaj czuję się wyjątkowo dobrze i może dlatego znowu wierzę we własne siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa leki należa do SSRI ,TYLKO JEST PROBLEM Z FLUOKSETYNĄ... ma ona długi okres połtrwania w organiźmie (ok.tygodnia) wiec od razu po zaprzestaniu zarzywania fluoksetyny raczej nie powinno sie wprowadzać innego leku z tej grupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak obydwa naleza do tej samej grupy to moze poprostu mozna kontynouwac leczenie setralina ? chcialbym moc miec ten lek w zapasie bo teraz mam schizy ze mi sie skonczy a lekarz mi go nie da bo powie ze nie trzeba. A ja chcialbym zaczac wreszcie sie leczyc i normalnie funkcjonowac bo fluo nawet jeszcze nie zaczela dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: skoro nie masz zaufania do tego lekarza to dlaczego do niego poszłaś? Zawsze można poszukać innego.

Po drugie: Nie zawsze jest tak, że lek od razu będzie super dobrany. Przygoda z lekami czasami jest długa i wyczerpująca ale w końcu coś musi pomóc.

Po trzecie: oczywiście nie twierdzę, że leki są podstawą. Leki są tylko dodatkiem, a my sami musimy pracować nad sobą. To nie jest tak, że weźmiemy małą, białą tableteczkę i ona załatwi za nas wszystko. Ja od początku mojego załamania chodzę na psychoterapię. Każda rozmowa daje mi dużo do myślenia. Ja pracuję, a terapeuta mnie wspomaga. Jestem ponad miesiąc od pierwszej dawki leku i fakt- czuję się lepiej, ale dalej walczę z moimi myślami. Zaczęłam czytać książki na temat depresji, lęków itp. Wychodzę częściej na spacer, szukam w każdym dniu czegoś, co sprawi mi przyjemność.

 

Jeżeli nie chcesz brać leków to oczywiście nikt Cie do tego nie zmusi. Ale nie możesz tez porównywać swojej sytuacji do sytuacji Twojej mamy. Wiem, że widziałaś co się z nią działo i boisz się, ze tak samo może być z Tobą. Ale każda osoba indywidualnie przechodzi chorobę.

Tak czy siak- proponuję psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie trzy tygodnie na sertralinie ...pojawiają sie wiatry niosące zmiane ale nadal subtelne i bez fajerwerków,doskwiera mi wciąż ból głowy,źle sypiam ,podkrążone oczy i rozszerzone źrenice... tak wiec czekam na ten własciwy efekt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dosyc duze doswiadczenie z asentra - noo... raczej dlugie ;)

bralam asentre przez ponad 3 lata

po 3 latach stopniowo odstawilam

oprocz asenrty bralam udzial w psychoterapii grupowej i uczylam sie kontrolowac napady leku

mijaja 2 lata po odstawieniu

jestem zdrowa i silna

przedtem balam sie mowic slowa "zdrowa", bo moja nerwica to niezle przebiegla sztuka

dzisiaj wiem, ze jest naprawde dobrze

nawet wtedy, kiedy zycie sie wali i nie nadazam zbierac gruzu...

wiec moge powiedziec, ze asentra jest niezla, ale kolezanki, ktore odstawily szybko - bo czuly sie dobrze - mialy nawroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sertralina była fajna, u mnie zaczęła działać po 2 - 3 miesiącach ale niestety musiałam odstawić, bo mnie jelita bolały :? Teraz biorę citalopram ale oceniam go jako gorszy od sertraliny w działaniu lek. Sertra dawała taką energię na cały dzień, citalopram już tego nie ma, mogłabym czasem spać cały dzień :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!:)

Biorę Sertagen od 7 m-cy.. Początki były ciężkie, zwłaszcza pierwsze dni... Brałam 2 tabletki dziennie. W nocy czułam się okropnie:(roztrzęsiona i niespokojna i ze spaniem było nienajlepiej:( Jednak PO KILKU DNIACH OBJAWY TE USTĄPIŁY:) Leczenie tego typu lekami trwa długo, ok. pół roku.. Ale mi osobiście bardzo pomogło:) Odzyskałam radość i dobry humor.. Jest już coraz lepiej.. Odstawim leki, przez jakiś czas brałam 2 tabletki dziennie, potem jedną, teraz już połowkę i niedługo całkowicie przestanę.. Na efekty trzeba było trochę poczekać, ale są zadowalające. Teraz planuję zacząć chodzić na pływalnie i odstresowywać się poprzez sport;) Mam nadzieję, że Sertagen Wam również pomoże! Tylko uzbrójcie się w cierpliwość. No i druga sprawa to czy lek został dobrze dobrany, bo każdy z nas jest inny i jedne leki toleruje lepiej, inne gorzej, bo to do siebie mają te neurologiczne leki. Pozdrawiam:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba macie rację, muszę się przełamać i spróbować. Teraz jest jak na karuzeli - obudziłam się w nocy i bałam się ruszyć , pomyślałam , że jednak muszę to zmienić. teraz jest różnie- źle , bardzo źle , trochę lepiej.

Pozbieram się, wezmę setaloft i napiszę co się dzieje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×