Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kółko ateistyczne.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Zadaj sobie jedno proste pytanie. Dlaczego chrześcijaństwo jest najdłużej trwającą religią ? Było wiele religi mono i politeistycznych, mnóstwo proroków i fasłszywych mesjaszy. Ale tylko czyny i słowa Jezusa przetrwały? Masz jak najbardziej prawo niewierzyć, po to masz wolną wole i rozum ale nie obrażaj ludzi wierzących bo nie wszyscy to moherowe berety. Tak na marginesie, jakby polska nie przyjeła chrzestu i dalej wierzyła w swoje pogańskie wierzenia, nigdy nie została by krajem.

 

Nie wiem,czy zauważyłeś że,chrześcijaństwo to bardzo ekspansywna religia.Przykładem jest Ameryka Południowa,gdzie siłą i przemocą wprowadzano katolicyzm.Także nawracanie w Afryce,gdzie ciemnym Murzynom wciskaną Biblię,jako remedium na ich problemy.Dziś jest to samo,w Ugandzie czy Togo.Czyta się Murzynom Biblię,i to ma ich nie wiem.Uzdrowić ? Dać lepsze warunki na lepsze jutro.

Dlaczego Chiny,Japonia,Indie,nie przyjęły chrześcijaństwa ? I jakoś się dobrze trzymają ? Chiny to dziś potęga gospodarcza.I tam nie potrzebują wiary w Jezusa.

Starożytny Rzym,był potęgą za pogaństwa.Katolicki Rzym szybko upadł.

A przecież dziś następuję odrodzenie pogańskich kultów.

Rozumie,że dla katolika każda inna wiara,jest straszna,ale Rodzima Wiara jest obecna.Na Białorusi spotkana pogan są bardzo popularne.Ale katolickie media w Polsce są wroga nastawione do każdej inne wiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie jedno proste pytanie. Dlaczego chrześcijaństwo jest najdłużej trwającą religią ?

Bo w swojej historii stosowało przemoc i terror. Przy zbrodniach chrześcijaństwa zbrodnie nazizmu to szkółka niedzelna.

 

... Było wiele religi mono i politeistycznych, mnóstwo proroków i fasłszywych mesjaszy. Ale tylko czyny i słowa Jezusa przetrwały? Masz jak najbardziej prawo niewierzyć, po to masz wolną wole i rozum ale nie obrażaj ludzi wierzących bo nie wszyscy to moherowe berety.....

Może najpierw niech katole przestana obrażać wszystkich innych. Dupa Ci się z głowa zamienia.

 

A inne religie nie narzucały terrorem swoich racji? Zresztą pisze tutaj o czasach krótko po zmartwywstaniu Jezusa. Wtedy to jeszcze chrześcijanie nie mieli takiej siły żeby narzucać swoje racje a i tak wiara stała sie popularna w europie, zwłaszcza w rzymie.

 

Powiedz mi kogo "katole" obrażają i w jaki sposób? Nie wiem może te babcie moherowe bo nie mają innego życia ale nie koniecznie bym je stawiał jako wzór dobrego katolika. To że kościół się nie zgadza na pewne rzeczy typu aboracja itp nie nazwał bym tego obrażaniem. Mają takie prawo bo kierują się pismem świętym i nawet gdyby chcieli się zgodzić to nie mogą bo wtedy nie była by to już religia chrześcijańska. A tak poza tym popełniacie jeden błąd, katolicy, księża, protestanci itp to ludzie którzy są też grzeszni którzy popełniaja takie same błędy jak osoby niewierzące. Kościół to instytucja która składa się tylko z ludzi więc niektórzy z nich są podatni na grzech. Za czasów krucjat i inkwizycji kościół pełnił organ władzy który nijak się miał do wartości głoszonych przez Jezusa. Mało tego, wielu z tamtych księży nie widziało biblii na oczy. Tak samo jest teraz, nie da się w 100 % zweryfikować kogoś czy nie jest gejem, pedofilem czy innym zboczeńcem, ktoś kto chce zostać księdzem. Ale to nie znaczy że nie ma w nich dobrych ludzi z powołaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda religia ma swoje inkwizycje,religie pogańskie też nie były ...święte.Też potrafiły robić rzeczy straszne.

Co do aborcji,to ja jestem za prawem do aborcji.Ale,temat ten to w innych dziale.

Zauważ,że to Kółko Ateistyczne.Nie antykatolickie.Tu nie atakujemy,jednej wiary.Tylko skupiamy ludzi,którzy nie wierzą.Ani w Boga,Peruna.Allaha czy Aresa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy zauważyłeś że,chrześcijaństwo to bardzo ekspansywna religia.
To już raczej czas przeszły, teraz jest w odwrocie, w bogatych krajach ludzie masowo od niego odchodzą a w biednych przechodzą na islam często pod wpływem siły. Chrześcijaństwo a zwłaszcza katolicyzm umiera podobnie jak cała Europa pod rządami lewactwa miłującego multi kulti. W Ameryce południowej ludzie masowo przechodzą z katolicyzmu na religie protestanckie w Brazylii niegdyś wybitnie katolickiej dziś 1/3 to protestanci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy zauważyłeś że,chrześcijaństwo to bardzo ekspansywna religia.
To już raczej czas przeszły, teraz jest w odwrocie, w bogatych krajach ludzie masowo od niego odchodzą a w biednych przechodzą na islam często pod wpływem siły. Chrześcijaństwo a zwłaszcza katolicyzm umiera podobnie jak cała Europa pod rządami lewactwa miłującego multi kulti. W Ameryce południowej ludzie masowo przechodzą z katolicyzmu na religie protestanckie w Brazylii niegdyś wybitnie katolickiej dziś 1/3 to protestanci.

 

Poruszyłes ciekawy temat, i teraz was zapytam jako ateistów. Kościół czy jest zły czy dobry zawsze był pewnym murem który nas chronił przed wpływem obcych kultur. Czy w takim razie wybrać "mniejsze zło" jakim jest dla was wiara chrześcijańska czy pozbawić się tego muru i możliwe że w przyszłośći być najechanym przez muzułmanów. Wspomne tylko http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/londyn-sadiq-khan-burmistrzem,641671.html

 

I jeszcze dodam że jako osoba wierzącva nic nie mam do ateistów którzy żyją sobie i nie starają się na siłe narzucać swoich racji i ośmieszać osoby wierzące wyzywając ich od ciemniaków i debili, owszem pewnie i są tacy co to wierzą we wszystko co ksiądz powie ale nie wszyscy. Owszem są pewne konsrwatywne (negatywnie) osoby które obrażają ateistów, ale wy uważający się za bardziej cywilizowanych nie powinniście wogóle wchodzić w dyskusje z takimi osobami którzy przynoszą wstyd nam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpowiedź dla dwóch.

Bogate kraje odchodzą od katolicyzmu,bo katolicyzm jest nie dzisiejszy.I nie chodzi tylko o aborcję,ten temat zostawmy w spokoju.

Choćby sex przed ślubem,robi to mnóstwo ludzi.Kościół nadal tego zabrania.I to bogate kraje odciąga od wiary.

To,że w Europie umiera katolicyzm,to wina samego kościoła.On,do tego doprowadził.Ciągłe wtrącanie się,we wszystko.Pouczanie ludzi.Zakazy jak ze średniowiecza.

We Francji,czy Norwegii katolicyzm umiera,bo ludzie wiedzą.Mamy rok 2016,a według kościoła nadal jest rok 1600.

Co do dyskusji to,zawsze się znajdzie jakiś hejter.A często i po amfce,który musi się wyrzyć.Bo w życiu mu nie wychodzi.Stąd durne dyskusje.

Czy Europa stanie się islamska ? Raczej wątpię,to nie mieszkańcy Paryża czy Hagi,są poprawni politycznie,tylko ich władzę.Sprowadzają muzułmanów,do siebie.Bo,ktoś musi myć kible.Kolender tego nie zrobi,za wielki pan z niego jest.

Po za tym,nie mam pewności czy cała Europa jest ateistyczna.Zarówno w Luksemburgu znajdzie się,ludzi wierzących jak i w Polsce ateistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Owszem są pewne konsrwatywne (negatywnie) osoby które obrażają ateistów, ale wy uważający się za bardziej cywilizowanych nie powinniście wogóle wchodzić w dyskusje z takimi osobami którzy przynoszą wstyd nam.

To prawda, tylko ja nie muszę wysilać się celem dokonywania podziałów na katoli dobrych i złych. W istocie nie obchodzi mnie kto i w co sobie wierzy. Jednak zaczynia mnie obchodzić, kiedy dokonuje się ekspansja katolskich dogmatów na obszary, które powinny pozostawać wolne od indoktrynacji. To, co obecnie wyrabiają katole radykalizuje przeciw nim sprzeciw totalny. Nawet na niniejszym forum znajdują przykłady katolskiej ekspansji. Fanatycy mnożący wątki religijne w bliżej nieokreślonym celu: viewtopic.php?f=47&t=58542&p=2245778

Przecież w internecie jest dostatecznie dużo miejsc znacznie bardziej odpowiednich do poruszenia tematu "pogłębiania wiary" - po co się agresywnie pchać z fanatyzmem w publiczne przestrzenie nie przeznaczone do celebrowania "relacji z bogiem"? Nie byłoby tematu. Tego wątku również nie.

 

Tu lokalny przykład obrażania przez nawiedzonego oszołoma:

 

Brzmi groźnie.

Następny niedorozwój. Wy naprawdę jesteście tacy egocentryczni czy udajecie, chyba to pierwsze.

Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

 

Obecną w mediach mowę nienawiści wykreowali katole. Sami postawili się na pozycji zarazy, którą należy tępić. Przykład:

„Prezesiku parchobolszewicki miocie i wywłoko Agnosiewicz niebawem zawiśniesz na latarni. Wyrok wydany. Reaktywowana NSZ. Pomiocie parchobolszewii, lecz przed powieszeniem 150 wyciorów na gołą dupę, jak to robił z takimi jak ty mój śp. Ojciec oficer NSZ. Pisz już testament, nie znasz skurwysynu ni dnia ni godziny, oglądaj się na ulicy za siebie. To ja twoje przeznaczenie i śmierć. mieczdamoklesa".

->

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8847/q,Jeszcze.sie.z.ta.pania.policzymy.Radio.Maryja.w.sadzie

 

Mi generalnie zaszczepiono tolerancję - w równym stopni do gejów, jak i do katoli. Teraz widzę, ze to gejów należy bronić przed katolami, nie odwrotnie. Choćby dlatego, że jest ich mniej, są słabsi i nie plują dogmatycznym jadem. Paradoksalnie ja, jako ateista, bardziej się stosuję do katolskiej ewangelii, niż sami katole.

 

Stąd moja i wielu radykalizacja antykatolskich zachowań. Nie zamierzam tego zmieniać i nie zamierzam tolerować katolskiej ekspansji.

 

[videoyoutube=A7c9aXB7Ne4][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Poruszyłes ciekawy temat, i teraz was zapytam jako ateistów. Kościół czy jest zły czy dobry zawsze był pewnym murem który nas chronił przed wpływem obcych kultur. Czy w takim razie wybrać "mniejsze zło" jakim jest dla was wiara chrześcijańska czy pozbawić się tego muru i możliwe że w przyszłośći być najechanym przez muzułmanów. Wspomne tylko http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/londyn-sadiq-khan-burmistrzem,641671.html....

 

Na razie to katole kreują najwięcej zła. Wzniecają anty muzułmańską histerię umotywowaną politycznie. W rzeczywistości zdecydowanie bardziej obawiam się katolskich patriotów wychodzących z meczu, niż muzułmańskich ekstremistów - nawet siedząc w monachijskim metrze.

 

Nie wiem, co przykład wyboru Sadiq Khan ma dowodzić. Skala jego zwycięstwa na tle sytuacji politycznej świata wskazuje, że jest odpowiednią osobą na stanowisko burmistrza Londynu. W przeciwieństwie do katolskiej mafii wandali w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłes ciekawy temat, i teraz was zapytam jako ateistów. Kościół czy jest zły czy dobry zawsze był pewnym murem który nas chronił przed wpływem obcych kultur. Czy w takim razie wybrać "mniejsze zło" jakim jest dla was wiara chrześcijańska czy pozbawić się tego muru i możliwe że w przyszłośći być najechanym przez muzułmanów. Wspomne tylko http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 41671.html
Jakos mi sie wydaje, ze KK nawołuje własnie do przyjecia migrantów, Franio mył im nogi i twierdził, ze nas ubogaco, hmm. W Niemczech koronnym argumentem ich przyjecia jest odwołanie się do zalecen chrzescijanskich typu pomoc potrzebującym. Niemcy akcentują tez non stop zdziwienie, dlaczego katolicki kraj jak Polska nie chce nieść tej pomocy i wzbrania się zaleceniom KK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do papieża Franciszka to nagle lewicowo- liberalna Europa ma swojego bohatera, bo on popiera przyjmowanie wszystkich imigrantów. Chociaż jeszcze do niedawna Kościół katolicki był passe i odpowiadał za przemoc domową i dyskryminację kobiet. Wyborcza i inne lewackie popłuczyny teraz pieją z zachwytu nad papą i upominają polskich katolików jak mają mają postępować.

Poruszyłes ciekawy temat, i teraz was zapytam jako ateistów. Kościół czy jest zły czy dobry zawsze był pewnym murem który nas chronił przed wpływem obcych kultur. Czy w takim razie wybrać "mniejsze zło" jakim jest dla was wiara chrześcijańska czy pozbawić się tego muru i możliwe że w przyszłośći być najechanym przez muzułmanów.
Takie są realia ale tak nie musiałoby być gdyby ateiści i ogólnie świeckie osoby walczyłyby o naprawdę świeckie państwo wyzwolone nie tylko od wpływu chrześcijaństwa ale innych szkodliwych religii, kultur, zwyczai. Niby jest spora grupa ateistów i to znanych typu Dawkins, Harris którzy mocno krytykują islam ale nie mają oni żadnego posłuchu u tzw elit które stoją zawsze po stronie mniejszości nieważne jakby szkodliwa była. W ciągu ostaniach lat we Francji, Niemczech pojawili się lewicowcy jak np Sarrazin krytykujący islam i co od razu nazwano ich rasistami i przypisano do skrajnej prawicy.

 

Program właśnie o tym jak lewica traktuje lewicowych krytyków islamu, równiez w Polsce partia razem idzie tym tropem i bojkotuje program racjonalista tv za islamofobię choć wcale tam ona nie występuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma KOD to ateizmu przecież oni walczą rzekomo o demokrację a tak naprawdę o zachowanie koryta. To że prawdopodobnie na marszach KOD jest więcej ateistów niż na marszach prawicowców nie znaczy że reprezentują oni ateizm czy ogólnie świeckie państwo, przecież to politycy tego nurtu uchwalili konkordat, wprowadzili i podtrzymywali lekcje religii w szkołach i wpływy kościoła na politykę. A różnica między PIS a nimi jest taka że robili to z wyrachowania a PiS z ideowości choć i tego pierwszego wykluczyć nie można bo Kaczor podobno tylko udaje wielkiego katolika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłes ciekawy temat, i teraz was zapytam jako ateistów. Kościół czy jest zły czy dobry zawsze był pewnym murem który nas chronił przed wpływem obcych kultur. Czy w takim razie wybrać "mniejsze zło" jakim jest dla was wiara chrześcijańska czy pozbawić się tego muru i możliwe że w przyszłośći być najechanym przez muzułmanów. Wspomne tylko http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 41671.html
Jakos mi sie wydaje, ze KK nawołuje własnie do przyjecia migrantów, Franio mył im nogi i twierdził, ze nas ubogaco, hmm. W Niemczech koronnym argumentem ich przyjecia jest odwołanie się do zalecen chrzescijanskich typu pomoc potrzebującym. Niemcy akcentują tez non stop zdziwienie, dlaczego katolicki kraj jak Polska nie chce nieść tej pomocy i wzbrania się zaleceniom KK.

 

Daj spokój z Franciszkiem, nie widzisz że coś jest z nim nie tak? Poczytaj sobie o zakonie jezuitów i co maja wytatuowane na klatce piersiowej postawieni wysoko rangą zakonnicy. Może to być teoria spiskowa ale widząc co robi Franciszek odnosze wrażenie że chce rozwalic kościół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie,to Papież wybitny.Jego przeprosiny,za krwawą chrystianizację pogan,bardzo mi się podobały.Także umycie nóg dla pań,też.
Bo to ulubiony papież lewicy i niewierzących. Ja w sumie tez poza jego stosunkiem do muzułmanów go lubię, za to że jest wierny ideałom NT czyli ubóstwa i pokory i nie jest też mocno konserwatywny tak jak był JP II. No ale polskiej narodowej prawicy podobać się on nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu coś mi w nim nie pasuje, pewnych rzeczy nie powinien robić i mówić. Ale kościół katolicki przechodzi kryzys w tych czasach, szatan chce go rozwalić od środka wysyłając swoich sługusów, i wydaje mi się że Franciszek jest jednym z nich, może nawet o tym nie wie. Ale to są tylko moje domysły, może być faktycznie dobrym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bo to ulubiony papież lewicy i niewierzących. ...

Ale wiesz, że nasza rządząca ekipa nacjo-prawo-oszołmków jest ulubioną głownie przez niewyksztalconych katolskich przygłupów z wiochy. To tak jakbyś nie wiedział, jaki wizerunek siebie tworzysz, bo raczej sam się tego nie domyślisz - za trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W Niemczech koronnym argumentem ich przyjecia jest odwołanie się do zalecen chrzescijanskich typu pomoc potrzebującym....

W DE koronnym argumentem jest starzenie się społeczeństwa i brak siły roboczej do prac najprostszych. Z ekonomicznego punktu widzenia jest dla nich korzystne przyjęcie znacznej ilości uchodźców. Za dużo czytujesz ideologicznych bzdur i kompletnie zatracasz racjonalność oceny tego konkretnego zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×