Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mijają trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny. I dzisiaj są moje 25 urodziny. Z obu tych powodów ten dzień jest kompletnie do dupy... Nie wiem czy nie wrócić do tego gówna :cry:

 

Morphine90, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Nie daj się temu dziadostwu! Myśl, że to nagłe pogorszenie jest spowodowane odstawieniem leku i tak musi być. Kochana, dasz radę!

 

A tak w ogóle to wszystkiego dobrego :-) Fajna data urodzin :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mijają trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny. I dzisiaj są moje 25 urodziny. Z obu tych powodów ten dzień jest kompletnie do dupy... Nie wiem czy nie wrócić do tego gówna :cry:

 

Morphine90, nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Nie daj się temu dziadostwu! Myśl, że to nagłe pogorszenie jest spowodowane odstawieniem leku i tak musi być. Kochana, dasz radę!

 

A tak w ogóle to wszystkiego dobrego :-) Fajna data urodzin :-)

Ja bym był ostrożny z dawaniem takich rad, nie wiesz jak ona się czuje, tylko ona to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mijają trzy tygodnie od odstawienia paroksetyny. I dzisiaj są moje 25 urodziny. Z obu tych powodów ten dzień jest kompletnie do dupy... Nie wiem czy nie wrócić do tego gówna :cry:

no to spoko :) - najlepszego :D

ps. jeszcze młoda d*pa jesteś ;) :*

 

Dziękuję :smile: Szkoda, że moja wątroba po tych lekach ma więcej lat :roll:

Zażegnałam wczorajszy kryzys chyba, do prochów nie wracam.

Muszę tylko zaakceptować, że bez nich nie wszystko przychodzi mi łatwo - np. kontakty z ludźmi i wyjazdy w nieznane miejsca... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta to ciężki okres dla nas wszystkich spotkania rodzinne w dużych grupach których czesto nie lubimy.... wyjazdy w nowe miejsca....masakra...

 

Przyznam się szczerze, że wczoraj myślałem, że mam zawał.... po raz pierwszy....

Byłem cały nerwowy bo pojechałem na delegacje.... wróciłem tego samego dnia....

No i bedąć już w drodze do domu w miejscu zamieszkania które znam... nagle miałem wrazenie jakby serce mi się scisneło....

ścisk był mocny i czułem narastające uczucie gorąca.... oddychać też nie mogłem... po 5 sekundach puściło... a no i od razu brzydko powiem srać mi się za chciało... nie wiem czy to tak powiązane jest.... potem oczywiście przez godzine się denerwowałem i miałem chrype....

 

Wziąłem Clona by przetrwać sylwka... i dałem rade niestety na wspomagaczu... powiedzcie mi czy to mógł być zawał czy to nerwica dała znać o sobie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy to mógł być zawał czy to nerwica dała znać o sobie ???

 

ja stawiałbym raczej na nerwicę ,ale rzeczywiste mikrozawały też się zdarzają. Można mieć zawał , nawet nie wiedząc o tym .

Zrób badania serca , a napewno będziesz wiedział dokładnie. Moja ciotka ( lat 75 ) miała 3 zawały , a żadnego nie czuła . Dopiero po dokładnych badaniach serca lekarz jej oznajmnił ,że jej serce było 3 razy w " kryzysie " . Poza tym uważam ,że nerwica sprzyja zawałom lepiej niż cholesterol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd oni to wiedzą że trzy razy było w kryzysie?

na sercu pozostają ślady . Dokładniejsze EKG ( tak słyszałem ) potrafi wykryć każdy zawał . Nie wiem czy są to blizny na sercu odbijające się w gorszej pracy serca ( bo się na tym nie znam ) , czy co innego , ale dzisiejsza medycyna nie ma z tym pewnie problemów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym zawale po prostu umiera część komórek serca z powodu niedotlenienia - widać wtedy, że one się nie kurczą tak jak reszta.

Zawał objawia się głównie bólem, pieczeniem, uczuciem dużego ucisku na klatkę piersiową, bólem lub drętwieniem lewego barku/ramienia, dusznością. To co przeżyłeś mogło być np. wynikiem arytmii - warto, żebyś sobie zrobił ekg dla świętego spokoju.

Ja mam z nerwów dodatkowe skurcze nadkomorowe - bardzo nieprzyjemne, krótkotrwałe uczucie, kiedy nie mogę złapać oddechu i mam wrażenie, że serce przestaje mi bić. Ale jak już wiesz co to jest, to przynajmniej się nie denerwujesz, że to zawał i to już jedno zmartwienie mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie feniksx ze to tylko twoja nerwica dala o sobie znac.nie wkrecaj sie w zawaly itd.

najgorsza jest nasza wybujala wyobraznia.niestety.

 

ja tez zawsze sie denerwuje,gdy mam isc bädz jechac w nowe miejsca.

a potem jest wszystko ok i sobie mysle :po co sie denerwowalam????

 

no ale to specyfika tej choroby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem niby sobie to mowie ze to kolejny atak ktory nie doszedł do skutku....

ale za kazdym razem sie boje.... za kazdym razem sobie mowie ze nie chcialem zyc jak bylem mlodym gowniarzem, a teraz gdy mam rodzine, dzieci i chce zyc bo mam dla kogo... wkradaja sie takie akcje i sie martwie ze nerwica wkoncu zabije mnie szybciej niz bym chcial...

 

te ataki zregoly wlasnie sie dzieja wtedy kiedy caly dzien np sie denerwowalem... i juz jestem w moim bezpiecznym miejscu i sie rozluznie wtedy mnie dopada.... coz... parogen tym razem dziala na mnie troche slabiej niz wtedy albo dla tego ze byly swieta... ktorych nie cierpie tylko dlatego ze to w swieta dostałem pierwszy atak.... i pierwszy raz wyladowałem w szpitalu na izbie przyjec potem kardiologia i widziałem jak ci ludzie walcza o zycie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nietu sprowadza... lęki niestety.... mam mega fobie na punkcie lekarzy i wszelkich badan medycznych (mam troche problemow ze zdrowiem i gdzies to wszystko mnie przewrażliwiło ?? ) apogeum bylo podczas wizyty u chirurga szczekowego... mialam wyrwac zeba a nie wyrwalam bo mialam takie cis i tetno ze lekarka sie nie podjela ... wyladowalam na ekg gdzie wyszla tachykardia ... no i od tamtego czasu mam gdzies jeden atak dziennie , paniczny lęk i wariujace serce ktore mega mnie nakreca , duszno mi i zle .... dostalam od lekarza xetanor , kilka dni po polowce a wczoraj cala , udalo mi sie zasnac ale po 5 rano obudzilam sie z lękiem i bijacym serduchem , musialam lyknac metocard i hydro, najgorsze jest to ze psychiatra nie wypisala mi zadnego ewentualnego wspomagacza,,,, moga byc tak durne skutki uboczne na poczatku brania tego leku ?? teraz tez siedze i pisze ale czuje ogromny niepokoj wewnetrzny .

tak ogolnie na imie mam Magda , mam 33 lata 2 dzieci (5 i 3 lat ) ... i jestem pogubiona ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalenka Paro zaczyna działać po kilku tygodniach,a najlepiej po około 3 miesiącach . Jeśli chodzi o wspomagacze to jeśli hydro nie pomaga to rzeczywiście dobrze jest siegnąć po coś mocniejszego np xanax. Wiem to po sobie. Po półtora miesiąca paro , złapał mnie codzienny niepokój, może lek. Musiałam wziąć xan i to w wigilie 1 mg. Biorę na razie codzień , ale już tylko 0,25mg. Najgorzej jest rano, kiedy trzeba wstać z łóżka. Może dzisiaj już nie będę musiała brać. I tego życzę Wam wszystkim abyśmy stopniowo, powoli przestawali brać leki, aby strachy poszły na lachy, a my spokojni, odprężeni dożyli późnego wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest pierwsze 14dni, od startu i potem od podniesienia dawki około 7dni.

Pierwszy raz skutki uboczne towarzyszyły mi prawie 3tygodnie.

 

 

Mili staram sie nie brać mam clonazepam.

ale tlumacze sobie wtedy ze nietedy droga i czuje sie jak przegrany.

 

Dziś jestem u znajomych i znowu poczułem to gorąco. Chłoną właśnie lyknelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nietu sprowadza... lęki niestety.... mam mega fobie na punkcie lekarzy i wszelkich badan medycznych (mam troche problemow ze zdrowiem i gdzies to wszystko mnie przewrażliwiło ?? ) apogeum bylo podczas wizyty u chirurga szczekowego... mialam wyrwac zeba a nie wyrwalam bo mialam takie cis i tetno ze lekarka sie nie podjela ... wyladowalam na ekg gdzie wyszla tachykardia ... no i od tamtego czasu mam gdzies jeden atak dziennie , paniczny lęk i wariujace serce ktore mega mnie nakreca , duszno mi i zle .... dostalam od lekarza xetanor , kilka dni po polowce a wczoraj cala , udalo mi sie zasnac ale po 5 rano obudzilam sie z lękiem i bijacym serduchem , musialam lyknac metocard i hydro, najgorsze jest to ze psychiatra nie wypisala mi zadnego ewentualnego wspomagacza,,,, moga byc tak durne skutki uboczne na poczatku brania tego leku ?? teraz tez siedze i pisze ale czuje ogromny niepokoj wewnetrzny .

tak ogolnie na imie mam Magda , mam 33 lata 2 dzieci (5 i 3 lat ) ... i jestem pogubiona ....

 

Wybudzanie się rano jest typowe przy braniu Xetanoru, bardzo "popularny" skutek uboczny. Możesz przeczekać albo poprosić lekarza o Trittico - działa nasennie i występuje w wersji, która długo się uwalnia, więc zapobiega porannym wybudzaniom - dość często stosowane są te dwa leki w połączeniu.

 

Ale czy ja wiem czy akurat paroksetyna jest dobra na lęk paniczny? Wątpliwe. Magdalenko, rozważyłabym bardziej podjęcie psychoterapii przy lęku napadowym, żebyś opanowała lęki "w głowie", a ten lek potraktowała jako tymczasowy ratunek, zanim nie staniesz sama na nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nietu sprowadza... lęki niestety.... mam mega fobie na punkcie lekarzy i wszelkich badan medycznych (mam troche problemow ze zdrowiem i gdzies to wszystko mnie przewrażliwiło ?? ) apogeum bylo podczas wizyty u chirurga szczekowego... mialam wyrwac zeba a nie wyrwalam bo mialam takie cis i tetno ze lekarka sie nie podjela ... wyladowalam na ekg gdzie wyszla tachykardia ... no i od tamtego czasu mam gdzies jeden atak dziennie , paniczny lęk i wariujace serce ktore mega mnie nakreca , duszno mi i zle .... dostalam od lekarza xetanor , kilka dni po polowce a wczoraj cala , udalo mi sie zasnac ale po 5 rano obudzilam sie z lękiem i bijacym serduchem , musialam lyknac metocard i hydro, najgorsze jest to ze psychiatra nie wypisala mi zadnego ewentualnego wspomagacza,,,, moga byc tak durne skutki uboczne na poczatku brania tego leku ?? teraz tez siedze i pisze ale czuje ogromny niepokoj wewnetrzny .

tak ogolnie na imie mam Magda , mam 33 lata 2 dzieci (5 i 3 lat ) ... i jestem pogubiona ....

 

Wybudzanie się rano jest typowe przy braniu Xetanoru, bardzo "popularny" skutek uboczny. Możesz przeczekać albo poprosić lekarza o Trittico - działa nasennie i występuje w wersji, która długo się uwalnia, więc zapobiega porannym wybudzaniom - dość często stosowane są te dwa leki w połączeniu.

 

Ale czy ja wiem czy akurat paroksetyna jest dobra na lęk paniczny? Wątpliwe. Magdalenko, rozważyłabym bardziej podjęcie psychoterapii przy lęku napadowym, żebyś opanowała lęki "w głowie", a ten lek potraktowała jako tymczasowy ratunek, zanim nie staniesz sama na nogi.

zdecydowanie chce uderzyć do psychologa, choc jakiekolwiek osoby z kregu medycznego wywołują u mnie ten lęk ... a najlepsze jest to ze jestem z wyksztalcenia fizjoterapeutką co wiecej , pracowalam w szpitalu wiec jakby ten caly swiatek medyczny nie jest mi obcy... co do spania to mam z tym problem , bralam nasen , ale psychiatra stwierdzila zeby odchodzic od tego typu lekow , bez tego w ogole ciezko mi zasnac... wczoraj podnosilam dawke xetanolu z 10 do 20 mg i musze powiedziec zze mnie lekko zamuliło wiec zasnęlam spokojnie bez tabletki nassennej a tu rano bum mnie siekło ...jesli taki stan rzeczy sie utrzyma to musze isc do psychiatry po cos konkretniejszego ...

 

-- 02 sty 2016, 19:17 --

 

Najgorsze jest pierwsze 14dni, od startu i potem od podniesienia dawki około 7dni.

Pierwszy raz skutki uboczne towarzyszyły mi prawie 3tygodnie.

 

 

Mili staram sie nie brać mam clonazepam.

ale tlumacze sobie wtedy ze nietedy droga i czuje sie jak przegrany.

 

Dziś jestem u znajomych i znowu poczułem to gorąco. Chłoną właśnie lyknelem.

jakie skutki uboczne miałes ???

tak to cholerne uczucie ciepła , mi natychmiast pojawiają sie "plamy" na dekoldzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nietu sprowadza... lęki niestety.... mam mega fobie na punkcie lekarzy i wszelkich badan medycznych (mam troche problemow ze zdrowiem i gdzies to wszystko mnie przewrażliwiło ?? ) apogeum bylo podczas wizyty u chirurga szczekowego... mialam wyrwac zeba a nie wyrwalam bo mialam takie cis i tetno ze lekarka sie nie podjela ... wyladowalam na ekg gdzie wyszla tachykardia ... no i od tamtego czasu mam gdzies jeden atak dziennie , paniczny lęk i wariujace serce ktore mega mnie nakreca , duszno mi i zle .... dostalam od lekarza xetanor , kilka dni po polowce a wczoraj cala , udalo mi sie zasnac ale po 5 rano obudzilam sie z lękiem i bijacym serduchem , musialam lyknac metocard i hydro, najgorsze jest to ze psychiatra nie wypisala mi zadnego ewentualnego wspomagacza,,,, moga byc tak durne skutki uboczne na poczatku brania tego leku ?? teraz tez siedze i pisze ale czuje ogromny niepokoj wewnetrzny .

tak ogolnie na imie mam Magda , mam 33 lata 2 dzieci (5 i 3 lat ) ... i jestem pogubiona ....

 

 

Ja przez pierwszy tydzienbbuszilem się z tachykardia.... powoduje to na początku parogen tyka samo wyburzanie dlatego lekarze z reguły na drugiej wizycie pytają jak się Ci śpi.

 

Poza tym nerwy nerwica powoduje większe tworzenie adrenaliny co powoduje szybsze bicie serca....

 

 

Poza tym chodzę do psychologa i już na początku mi powiedziała ze zaczniemy terapię jak leki się ustabilizuja... więc tobie również polecam poczekać na działanie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×