Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

bonsai, jak Ty po jednym dniu biegunki lecisz do lekarza to współczuje lekarzowi, że przychodzą pacjenci z takimi pierdołami.

nie masz bladego pojęcia o leczeniu biegunki. nawet w szpitalu nie daje się loperamidu człowieku jeśli to jest rotawirus czy bakteryjna biegunka.

loperamid to biorą pacjenci, którzy mają biegunki np. po Nutridrinkach, czy przy biegunkach na tle nerwowym, ale to jest zupełnie inna etiologia.

a żeby się koleżanka nie odwodniła jest sposób, ale niestety doktorku, wątpię czy sama sobie podłączy kroplówkę z Natrium Bicarbonicum, a wątpię czy płatek che wylądować na internie.

 

a no i jeszcze jedno, tanalbina znawco, właśnie hamuje resorbcje wody do jelit. po polsku, zapobiega jej utracie.

 

kuźwa, 'uwielbiam' ludzi którzy są najmądrzejsi a w rzeczywistości nie mają o czymś bladego pojęcia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, nie temp nie mam ale juz mam stresa ze mi to nie przejdzie . Moje cialo chyba nie lubi byc zdrowe ! Jak nie rak to inne przypadlosci.

Kaszke jadlam na slono i burczy mi w brzuchu i bulgota .

 

acherontia-styx, wezme na noc jeszcze dwie tablety a jak nie minie do jutra to masakra bo mam dentystke i ginekolozke :hide:

 

pije i pije i pije , mietke , rumianek i forselit diwe saszetki wypilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, wiedzialam ze dasz rade , nam nie sluza dlugie przerwy w danych czynnosciach czy miejscach tak samo z ludzmi , pozniej od nowa wszystko przezywamy , tyle ze jak juz miejsce znane to szybcej znow sie przyzwyczajamy:)

 

Ja musze moje miejsca i ludzi oswoic ale powtarzam sobie ze beda hece a pozniej moze juz bedzie lepiej.

 

acherontia-styx, nie chce do szpitala :silence::silence::silence: na zadne kroplowki , ja wole w domku .... A co mi lekarka moze zapisac jak nie minie? Antybiol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, ja nigdy nie miałem biegunki, która trwałaby dłużej niż jeden dzień. Może dlatego, że miałem loperamid. :D No ale dobrze, dobrze, wszak życzę jak najlepiej platkowi rozy, więc niech diagnozuje się przez internet i słucha wszystkiego, co jej powiesz. :uklon: Nawet, jeśli kolejną dobę spędzi w łazience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, jedynie antybiotyk. ale to będzie jak wróżenie z fusów, bo na oko po jednym dniu nie idzie sprawdzić jaką etiologię ma biegunka: wirusową czy bakteryjną. musiałby być pobrany kał na posiew, a na wyniki posiewu czeka się 3 dni.

o Clostridium Cię nie podejrzewam, bo to raczej domena szpitalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, bez komentarza. pracowałam na gastroenterologii, miałam pierdyliard godzin praktyk na pediatrii gdzie połowa dzieciaków to biegunki, ba, nawet egzamin dyplomowy zdawałam na dziecku z biegunką i śmiem sądzić, ze mam większą wiedzę i doświadczenie w tym temacie od Ciebie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, daj znać jak tam idzie, czy przechodzi czy nie? Jak nie tu, to napisz mi na facebooku. Forselit o ile dobrze pamiętam dawkowanie to też ok. 6 saszetek na dobę (ale sprawdz ulotkę bo lecę z pamięci) także pij go pij :) jedzenie możesz sobie odpuścić jak wytrzymasz, tylko, żebyś piła, czy to samą wodę, czy wodę z solą, czy elektrolity.

 

Btw., każdy ma chyba swój rozum i wie kiedy jest z nim na tyle źle, że wypadałoby odwiedzić lekarza.

 

wracam do koarktacji aorty, większy pożytek z tego będzie ;) przynajmniej dla mojej pracy magisterskiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Ty jesteś nieobiektywna, bo dzielą nas, dość mocno, poglądy religijno-polityczne (więc mam Twoje brawa gdzieś), ale ostracyzm ze strony acherontii-styx trochę mnie zdziwił. Wszak poleciłem Stoperan nie biegunkę - nadal nie wiem, co było w tym niestosownego. Lek ten pomógł wiele razy mnie, moim znajomym. Natomiast proste przenoszenie tego, co wyniosło się z pracy związanej z medycyną do każdego przypadku problemów jelitowych człowieka (tym bardziej, że wie się tylko tyle, ile napisze platek rozy), jest niepokojące.

 

Serio, lekki szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, dla Twojej wiadomości, rozmawiałam z płatkiem poza forum.

Dwa, uparłes się na jeden lek, bo go wszędzie reklamują, a jak wiadomo reklama dzwignią handlu. Ile koncern włoży w reklame taką ma sprzedaż. Nigdzie nie napisałam, że loperamid to zło, bo lek jak każdy inny, ale trzeba widzieć kiedy go stosować.

 

Dobra, teraz już na prawdę wracam do kardiochirurgii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, skąd, sam mam Imodium, a lek znałem nie z reklam tylko z zainteresowań opioidami. Nazwy Stoperan użyłem, bo każdy ją kojarzy po prostu. I nadal uważam, że na zatrzymanie problemu jest to jeden z lepszych leków. Natomiast działa, które wytoczyłaś, przerosły nieco moje sympatyczne dotychczas postrzeganie Ciebie. Cóż, pomyliłem się, nie pierwszy raz. Powodzenia w nauce tudzież pisaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gwoli wyjaśnienia. Nie do końca ufam lekom/suplementom diety z jednego prostego powodu. Suplement diety na rynek wypuścić może sobie każdy. Może cukier ulepić na kształt tabletki i wciskać ludziom kit, że są to cudowne tabletki działające na wszystko. Te leki nie przechodzą, a przynajmniej nie muszą przejść przed wprowadzeniem na rynek badań klinicznych, w przeciwieństwie do 'normalnych' leków. To koncern farmaceutyczny decyduje czy przeprowadzi badania kliniczne przed wypuszczeniem suplementu, czy nie. W większości koncerny się na to nie decydują, bo to kosztuje, dużo kosztuje. Można na placach jednej ręki policzyć takie leki/suplementy diety, które przeszły badania kliniczne.

 

A ja nie żyję forum i w sumie wisi mi to jak kto mnie postrzega, nie jestem tutaj po to, żeby zabiegać o czyjąś sympatię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, pije pije wode i mam suchary , sasiadka mi przyniosla wlasnie , moze moge zjesc suchara? bo mi burczy qw brzuchu i w sumie jesc sie chce.Forselit mam jakis bez opakowania bo mam 8 saszetek luznych :bezradny: to nie wiem wyplam dwie i na noc wezme trzecia.

 

bonsai, ja pamietam ze kiedys mialam imodium od lekarza , dawno ,dawno temu jak jeszcze do szkoly chodzilam tylko mnie po tym zaczopowalo na kilka dni:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, ja nigdy nie strzelam fochów. :> Po prostu odchodzę, tak już mam. Życie jest za krótkie na strzelanie fochów. Nie sądziłem tylko, że można się pokłócić o biegunkę osoby, która w ogóle przestała uczestniczyć w dyskusji. :D I z którą również mam kontakt poza forum, że tak nawiążę do słów acherontii-styx. I zupełnie nie chodzi mi o zabieganie o sympatię, bo mój wiek i doświadczenie doskonale radzą sobie z jej brakiem na tym, czy innym forum. Po prostu uważałem koleżankę za osobę nieco bardziej zrównoważoną/mniej agresywną.

 

A loperamid nie jest suplementem diety, tylko syntetycznym lekiem opioidowym, jezu. Co do suplementów diety, to zdanie mam podobne. Nawet ostatnio przytaczałem tu badania, że szeroko reklamowane suplementy zawierające kwasy omega-3 nie działają po prostu (działa tylko to, co dostarczymy sobie z tradycyjnego pożywienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Ty jesteś nieobiektywna, bo dzielą nas, dość mocno, poglądy religijno-polityczne (więc mam Twoje brawa gdzieś)

 

:mrgreen: Łomatko, ale się uśmiałam.... a cóż mają poglądy religijno-polityczne do Płateczkowej biegunki i przyznania racji Acherontii w poradach medycznych??? :shock:

Wszak dziewczyna jest w temacie na bieżąco z racji zawodu i jest bardziej zorientowana, a diagnozy nie postawiła (co Jej zarzucasz), jedynie zaproponowała inny, lek.

 

A moje brawa były zasłużone dla Acherontii - natomiast Twoja reakcja na nie mało kulturalna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×