Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Meg, dziękuję :*

 

Wiecie czy mając receptę na setaloft [tańszy] mogę w aptece poprosić o asentre? [droższa]?

 

Nie możesz, da się tylko na tańszy, po co to zamieniać to jest to samo, a przecież asentra to też zamiennik nie lek oryginalny, jak już to wolałbym wziąść oryginalny zoloft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmykaj do lekarza pierwszego kontaktu i niech Ci przepisze receptę na Asentrę. Choć pewnie stracisz refundację, znając życie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupa tam. Jadłem Asentrę, Asertin, Seragen, Setaloft i raz chyba Luxetę podjadłem jak mi brakło i nie widzę absolutnie żadnej różnicy. Chociaż moja lekarka twierdzi, że Asentra jest najlepszym zamiennikiem sertraliny. Ale ona w ogóle lubi przepisywać leki made by KRKA, wiec może dostaje w łapę od tego koncernu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a brał ktoś sertaline + alprozam (alprox) na ulotce jest napisane że sertaline przedłuża działanie alprozamu bo wątroba wolniej metabolizuje czy coś takiego...

 

czy połączenie alprozamu do sertaline skutecznie blokuje/niweluje lekkie pobudzenie i lęki ew. aktazje pojawiające się podczas brania sertaline i na dłuższą metę pojawi się działanie przeciw-lękowe + zostanie podstawowe przeciwdepresyjne ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał. W ulotce jest tak napisane, bo SSRI w różnym stopniu blokują enzymy mikrosomalne wątroby cytochromu P450. Sertralina jest słabym inhibitorem CYP3A4, który to odpowiada za metabolizm alprazolamu, stąd też może nieco podbijać jego stężenie/wydłużać działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- (minusy) brania sertaliny lęki (a raczej taki niepokój) + obawa że coś się stanie złego + drazliwosc i zdenerwowanie prawie agresja

 

-- 04 sie 2015, 15:31 --

 

mam nadzieję że Alprozam (alprox) sobie z tym poradzi ...

 

-- 04 sie 2015, 15:36 --

 

i po pewnym czasie pojawi się też dodatkowo spokój i ukojenie a zostanie dobry humor i koncentracja który jest od początku stosowania :D

 

-- 04 sie 2015, 19:46 --

 

+ (plusy)poprawa humoru mobilizacja i koncentracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to napar(wodny wyciąg) to nawet całą cysternę bo związki chemiczne występujące w dziurawcu odpowiadające za efekt przeciwdepresyjny, tj. hiperycyna, hiperforyna, adforyna, pseudohiperycyna są w gruncie rzeczy nierozpuszczalne w wodzie, toteż nie przenikają do naparu. Inaczej sprawa ma się z alkoholowymi wyciągami dziurawca(nalewki, intrakta), wtedy już trzeba uważać, bo wcześniej wspomniane związki rozpuszczają się w etanolu, a są inh. wychw. zwrt. monoamin /inhibitorami MAO i mogą wchodzić w interakcje. Poza tym w takie upały generalnie nie polecam dziurawca bo nasila on fototoksyczność i można się poparzyć na słońcu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jednak sertraline z alprozam (Alprox) zobaczymy psychiatra stwierdził że w moim przypadku lepsze będzie jednak sertraliny stosowanie z benzo ...

 

to go się słucham...

 

chyba że bardzo da mi się we znaki ta sertralina ;)

 

-- 05 sie 2015, 15:58 --

 

a lęki mają minąć od 2tyg do 1 miesiąca ...

 

-- 05 sie 2015, 16:00 --

 

może to nie są o tyle lęki co obawa zdenerwowanie niepokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile opakowań sertaliny Wam lekarz przepisuje na jednej recepcie max? Bo jak miałam recke na 3 op. to pani w aptece na mnie dziwnie spojrzała i zapytała czy brałam już ten lek wcześniej. Zresztą od tego czasu lekarka już mi przepisuje max 2 op. na jednej recepcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mieliście na początku pobudzenie psycho-ruchowe (drażniło was wszystko ...

a potem przerodziło się to z czasem w brak lęków lub ich załagodzenie?

 

*U niektórych pacjentów we wczesnej fazie leczenia może dojść do poprawy w zakresie napędu psychoruchowego i aktywizacji.

 

Jasne, ze tak sertralina potrafi pobudzic na poczatku jak mala krecha amfy i nie ma w tym nic nadzwyczajengo, dlatego lekarze w ostrej fazie depresji czasami nalegaja na szpital, przez kilka tygodni i jest to bardzo odpowiedzialne zachowanie z ich strony, na poczatku pacjent moze byc pobudzony, ale z nastrojem jest tragedia, dlatego ludzie z depresja, bardzo czesto odbieraja sobie zycie wlasnie na poczatku leczenie, inna kwestia jest tez to ze ssri potrafia wywolac mysli samobójcze u osoby, która nigdy ich wczesniej nie przejawiala. Jezeli pacjenta chce sie leczyc w domu to rozsadny lekarz, rozpisze powolne wchodzenie na ustalona dawke i dopisze benzodiazepiny by uspokoic pacjenta, wazne jest czy pacjent ma rodzine, czy mieszka sam czy z kims, wszystko ma znaczenie, ile czasu znajduje sie w depresji itd. dobry lekarz potrafi przewidziec zachowanie pacjenta.

 

Meg1985, Zgadzam sie z meg1985, tez radzilbym ci zostac na tych lekach, lub zmienic je calkowicie na inne, ale zrobic to z glowa z dobrym lekarzem, a sulpiryd to mozesz co najwyzej wyjebac do smietnika, stary neuroleptyk, huja warty, na poczatku podbije ci dopamine poprzez blokade receptorów D1/D2 potem przestanie dzialac i bedzie mulil na maksa, przytyjesz, podbije ci prolaktyne i kto wie co jeszcze, poza tym nie zawsze da sie dojsc do pelnego zdrowia nie wazne na jakim leku, niestety, ale psychiatria jest na bardzo slabym poziomie i glównie mamy te zajebane esseraje, które cos tam daja, ale ciagle jest niedosyt, to jak lizanie lizaka za szyba, takie dzialanie maja ssri na pacjenta, niby czlowiek nie odczuwa depresji, ale w srodku jest nieszczesliwy, przygnebiony, ciezko z jakas wewnetrzna radoscia, choby dlatego, ze jest ladna pogoda i mozemy wyjsc z pracy wczesniej. Jeszcze dlugo nie bedzie takich leków, ze czlowiek nie bedzie nawet odczuwal, ze cokolwiek bierze i bedzie zdrów jak ryba, dla mnie wyleczenie depresji to funkcjonowanie z normalnym nastrojem bez leków, ktos kto bierze leki przeciwdepresyjny, nigdy nie moze powiedziec o sobie ze jest zdrowy, z jednego dosc blachego powodu, wiecie jakiego?. Bo codziennie musi przyjac ta biala tableteczke, która przypomina mu ze bez niej moze bardzo szybko stac sie wrakiem, bywa tez tak, ze najwiekszym problemem depresanta, jest paradoksalnie wlasnie przyjmowanie ssri, ale zeby nie bylo tak ponuro, to na koniec troche optymizmu nie kazda depresje wraca, a nawet jesli wróci to moze wróci slabasz, lub wróci za kilka lat, a za kilka lat bedzie nastepna generacja leków przeciwdepresyjnych, kazdy tydzien czy miesiac bez depresji to dla nas komfort i zyskujemy na czasie, luzik. :mrgreen:

 

Czyli że według Ciebie leki nikogo ne wyleczą? sa tylko po to by troszkę zniwelować objawy depresyjne?? a terapia to według Ciebie też o dupę potłuc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile opakowań sertaliny Wam lekarz przepisuje na jednej recepcie max? Bo jak miałam recke na 3 op. to pani w aptece na mnie dziwnie spojrzała i zapytała czy brałam już ten lek wcześniej. Zresztą od tego czasu lekarka już mi przepisuje max 2 op. na jednej recepcie.

Dostawałam po 4 op na jednej recce, wizytę miałam co 2 miesiące, brałam 100mg/d .Nikt się na mnie dziwnie nie patrzył. Pecha miałaś ,kurcze,dziwna farmaceutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×