Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Rocky2no a co w tym dziwnego ? wiele osób tutaj bierze 2 nawet 3 leki drugi jakby osłaniajaco ;)

zresztą najpierw poddałeś ten plan w wątpliwość a potem poddaleś rozwiązanie :P

 

Napisałem o benzo żeby dołożyć na kilka tygodni by znieść lęk i agresje czy tam wkurw.

Zasada jest prosta, najpierw bierze się 1 antydepresant, przez odpowiedni długi czas i potem się ocenia czy coś trzeba zmienić, zwiększyć, dodać, odjąć, jeżeli nie ma poprawy to się zwiększa dawkę i znowu czeka, jeżeli nadal nie ma poprawy, to się zmienia lek, nie ma sensu łączyć 2 ssri, bo to nie ma żadnego sensu, można połączyć np: 2 leki, ale o różnych mechanizmach działania a nie 2 leki działające na serotonie, to że ktoś bierze 3 antydepresanty na raz, nie oznacza, że jest to mądre, ale to lekarz decyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś z was zoloft? Mieliście po nim skutki uboczne jak PSSD? Ile trwają?

 

Zaburzenia seksualne, będą trwały póki będziesz brał leki.

No ja nie biorę już 10 miesięcy i nie wiem czy to od depresji czy od tego bo czytałem, że to może trwać kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś z was zoloft? Mieliście po nim skutki uboczne jak PSSD? Ile trwają?

 

Zaburzenia seksualne, będą trwały póki będziesz brał leki.

No ja nie biorę już 10 miesięcy i nie wiem czy to od depresji czy od tego bo czytałem, że to może trwać kilka lat.

 

No ja też nie wiem, a masz jakieś objawy depresji, prócz spadku libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie wiem, a masz jakieś objawy depresji, prócz spadku libido?

 

Tak. Jestem ciągle zmęczony i przygnębiony, nic mi się nie chce. Nie śpię w nocy pomimo tego, że wcześnie wstaję i mam męczący dzień. I ciągle myślę o PSSD.

 

To mogą być objawy depresji a równie dobrze, może być to spowodowane przez lek ssri, ja też tak miałem kiedyś po mimo odstawienia ssri, przez długi czas nie mogłem dojść do siebie, te leki blokują transmisje dopaminergiczna i czasem nawet mimo odstawki ciężko dojść do siebie a jak brałeś lek to też tak miałeś, że nic ci się nie chciało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie wiem, a masz jakieś objawy depresji, prócz spadku libido?

 

Tak. Jestem ciągle zmęczony i przygnębiony, nic mi się nie chce. Nie śpię w nocy pomimo tego, że wcześnie wstaję i mam męczący dzień. I ciągle myślę o PSSD.

 

To mogą być objawy depresji a równie dobrze, może być to spowodowane przez lek ssri, ja też tak miałem kiedyś po mimo odstawienia ssri, przez długi czas nie mogłem dojść do siebie, te leki blokują transmisje dopaminergiczna i czasem nawet mimo odstawki ciężko dojść do siebie a jak brałeś lek to też tak miałeś, że nic ci się nie chciało?

 

Jak dobrze pamiętam to było tak samo. Nie wydaję mi się, żeby lek wpływał na mnie korzystnie. Najgorsze jest to, że jestem w wieku dojrzewania i nie wiem czy nie mógł mi zahamować rozwój płciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty1234 10 miesięcy i nic ¿?¿ :( nawet Ci nie drygną troszkę kompletna rozklapiocha :? to możesz niestety mieć już pssd i powinieneś iść z tym do lekarza to da się i trzeba leczyć http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047-644.html tu masz cały wątek na ten temat :szukam: i powodzenia :)

a ile ty masz lat ? szkoda by było więc najlepiej jest brać coś z dopamina :)

 

-- 15 sie 2015, 07:03 --

 

:pirate:

 

-- 15 sie 2015, 07:06 --

 

:pirate:

 

-- 15 sie 2015, 09:11 --

 

a czym się różni w działaniu sertraline od fluoksentyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty1234 10 miesięcy i nic ¿?¿ :( nawet Ci nie drygną troszkę kompletna rozklapiocha :? to możesz niestety mieć już pssd i powinieneś iść z tym do lekarza to da się i trzeba leczyć http://www.nerwica.com/zespo-pssd-dysfunkcje-seksualne-spowodowane-za-ywaniem-ssri-t38047-644.html tu masz cały wątek na ten temat :szukam: i powodzenia :)

a ile ty masz lat ? szkoda by było więc najlepiej jest brać coś z dopamina :)

 

-- 15 sie 2015, 07:03 --

 

:pirate:

 

-- 15 sie 2015, 07:06 --

 

:pirate:

 

-- 15 sie 2015, 09:11 --

 

a czym się różni w działaniu sertraline od fluoksentyna ?

Nie aż tak źle nie jest. Tylko mam osłabione libido i rano chyba też trochę gorzej. 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty1234 no to może nie jest z tobą aż tak źle :)

może to tylko kwestia czasu - ale ja się nie znam najlepiej idź do lekarza i mu powiedz co i jak czasem przypisuje się wtedy leki pobudzające wydzielanie dopaminy i to wtedy pomaga a może wystarczy poczekać ...

 

jesteś b. młody i nie wiem dlaczego już dali Ci ssri i czy inne leki na dopamine Ci nie zaszkodzą ale pewnie są jakieś powody dla których przepisano Ci ssri

 

... może niech ktoś mądrzejszy się wypowie a najlepiej zapytaj psychiatre u którego się leczyłeś skoro brak poprawy i libido spadło to dlaczego przerwał leczenie ?

 

ale ja to tam mam pssdfobie więc nie wiem :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jednak to prawda, że leki SSRI to czysta loteria - dla każdego lepsze co innego ;) U mnie paroksetyna kompletnie nie sprawdziła się w działaniu przeciwlękowym, za to sertralina na lęki działa bardzo dobrze. To świetny lek. Działanie przeciwlękowe stawiałbym tutaj na równi z działaniem przeciwlękowym wenlafaksyny, z tymże wenla chyba trochę lepiej działała u mnie na depresję, ale sertra też daje radę. Moja rada: nie kierujcie się zawsze tylko teorią podczas dobierania u siebie poszczególnych SSRI. Nie zawsze to się sprawdza w praktyce o czym sam się przekonałem. Ja tak samo myślałem kiedyś, że skoro paroksetyna ma profil przeciwlękowy to będzie dobrym wyborem w moim przypadku. Niestety w ogóle nie ruszyła ona moich lęków. Tymczasem sertralina jak najbardziej. Jeszcze kiedyś podczas pierwszej kuracji wenlafaksyną było super, z tymże zaskoczyła ona dopiero po kilku miesiącach kuracji. Podczas drugiej kuracji wenlą nie odczułem już żadnego działania. Później było przejście na paro i też nic a teraz jest sertralina od kilku miesięcy i jest bardzo dobrze. Właściwie dopiero teraz po jakichś 3-4 miesiącach kuracji sertraliną zaczyna być naprawdę dobrze. Sertralina daje mi jednak dużo większe wyluzowanie jakiego nie było na wenlafaksynie. Te leki potrzebują bardzo dużo czasu na rozkręcenie się. To kwestia miesięcy a nie tygodni. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×