Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

tylko że ja nie wiem czy mi to pobudzenie w ogóle przejdzie ...

 

Przejdzie!

kiedy ? i skąd to wiadomo skoro sertralina ma profil pobudzajacy ???

 

Kiedy, w 2020r. :P

 

-- 12 sie 2015, 21:26 --

 

przejdzie przejdzie zawsze przechodzi zalejesz sie serotonina i przejdzie nieche niskich dawek chce 600 moklo + niskie dawki ssri serty najlepiej

 

Jemu nie przetłumaczysz, zadaje pytania jak dziecko w przedszkolu, wpisz sobie w google sertralina +, chyba już sam wiesz co trzeba dopisać, czy mam ci podpowiedzieć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie przetłumaczy ¿ po sertralinie jestem pobudzony jak osiedlowy dres i mam ochotę każdemu zaje**

 

biorę najniższą z możliwych dawek przez 2 tyg i nic dalej tak samo + pojawił się lęk uogólniony no to się pytam :) kiedy to minie ? i kiedy zaleje mnie serotonina :D

 

i ciekawe co to za przedszkole gdzie dzieci pytają o ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie przetłumaczy ¿ po sertralinie jestem pobudzony jak osiedlowy dres i mam ochotę każdemu zaje**

 

biorę najniższą z możliwych dawek przez 2 tyg i nic dalej tak samo + pojawił się lęk uogólniony no to się pytam :) kiedy to minie ?

 

Minie jak receptory się zdownereguluja, czyt. jak lek zacznie działać naprawdę to co teraz się z tobą dzieje to skutki uboczne sertraliny, a nie jej prawdziwe działanie, poza tym to jest tak niska dawka, że to aż dziwne, że cię tak nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie przetłumaczy ¿ po sertralinie jestem pobudzony jak osiedlowy dres i mam ochotę każdemu zaje**

 

biorę najniższą z możliwych dawek przez 2 tyg i nic dalej tak samo + pojawił się lęk uogólniony no to się pytam :) kiedy to minie ? i kiedy zaleje mnie serotonina :D

 

i ciekawe co to za przedszkole gdzie dzieci pytają o ssri

Dziwne to pobudzenie, pewnie skutki uboczne, słyszałem, że sertralina naprawdę pobudza w dawkach powyżej 100 mg, gdzie wpływa na wychwyt zwrotny dopaminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziwne właśnie co nie ?

 

dlatego się zastanawiam czy po prostu sertralina tak na mnie nie działa a nie że to są skutki uboczne które miną

 

bo może ta dopamina mnie aż tak pobudza bo mam jej i tak za dużo a to działanie dodatkowo mnie pobudza

 

i po sertraline mam taki humor że o wszystkich myślę źle że każdy to chu* i kurw* - taki wewnetrzny "zły człowiek" się we mnie budzi :(

 

a libido wywalone w kosmos mam ochotę na każdą dziewczynę ale bez zobowiązań

 

to może stąd to moje pssdfobie ???

 

-- 13 sie 2015, 11:00 --

 

ale za to po sertraline przestałem się pocić całkowicie to duży komfort szczególnie teraz w lecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominik_wot

 

po sertralinie to klasyk, częściowo to ustąpi, ale ta nakrętka - niepokój ogólny, agresor i ogólny "wkurw" to pozostanie bo

tym właśnie sie ten lek charakteryzuje, u mnie nawet w dawkach 25-50mg nie dawał spokoju, bywały dni spokojniejsze,

ale generalnie sertra to jest spiętrzacz lęków, dobry antydepresant, ale kiepski antylękowiec - piszę to na podstawie

własnego doswiadczenia jak i doswiadczenia innych znajomych z tego forum, z ktorymi w tym temacie przerobilismy

setki postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominik_wot

 

po sertralinie to klasyk, częściowo to ustąpi, ale ta nakrętka - niepokój ogólny, agresor i ogólny "wkurw" to pozostanie bo

tym właśnie sie ten lek charakteryzuje, u mnie nawet w dawkach 25-50mg nie dawał spokoju, bywały dni spokojniejsze,

ale generalnie sertra to jest spiętrzacz lęków, dobry antydepresant, ale kiepski antylękowiec - piszę to na podstawie

własnego doswiadczenia jak i doswiadczenia innych znajomych z tego forum, z ktorymi w tym temacie przerobilismy

setki postów.

no i dziękuje ci BARDZO :) tak mi się własnie wydawało ze jak jest działanie pobudzające to i lękowe i nerwowe

 

-- 13 sie 2015, 13:30 --

 

To co bierzesz oprócz serty na lęki?? lęk uogólniony i paniczny?

dlatego dodatkowo miałem Amitriptylinum VP ale tego nie brałem bo spałem po tym na siedząco i bałem się uboków a potem dostałem Alprox (Alprozam) ale mnie muli po nim i boli brzuch :?

 

-- 13 sie 2015, 13:51 --

 

A czy macie problemy z napięciowymi bólami głowy przy depresji??? zastanawiam się bo pisza że ciężko się wlaczy z tym bólem, no ale niby ból ten jest następstwem (maską) depresji, więc skoro depresja ma minąc to bóle też??

te leki tez pomagają na napięciowy ból głowy

 

-- 13 sie 2015, 13:58 --

 

chyba ;) jest jeszcze Bellergot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominik_wot

 

po sertralinie to klasyk, częściowo to ustąpi, ale ta nakrętka - niepokój ogólny, agresor i ogólny "wkurw" to pozostanie bo

tym właśnie sie ten lek charakteryzuje, u mnie nawet w dawkach 25-50mg nie dawał spokoju, bywały dni spokojniejsze,

ale generalnie sertra to jest spiętrzacz lęków, dobry antydepresant, ale kiepski antylękowiec - piszę to na podstawie

własnego doswiadczenia jak i doswiadczenia innych znajomych z tego forum, z ktorymi w tym temacie przerobilismy

setki postów.

 

To jakie SSRI polecałbyś na lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominik_wot

 

po sertralinie to klasyk, częściowo to ustąpi, ale ta nakrętka - niepokój ogólny, agresor i ogólny "wkurw" to pozostanie bo

tym właśnie sie ten lek charakteryzuje, u mnie nawet w dawkach 25-50mg nie dawał spokoju, bywały dni spokojniejsze,

ale generalnie sertra to jest spiętrzacz lęków, dobry antydepresant, ale kiepski antylękowiec - piszę to na podstawie

własnego doswiadczenia jak i doswiadczenia innych znajomych z tego forum, z ktorymi w tym temacie przerobilismy

setki postów.

 

To jakie SSRI polecałbyś na lęki?

na lęki paroksetyna i escitalopram :)

 

-- 14 sie 2015, 10:26 --

 

A czym się różni w działaniu fluoksentyna od Sertraliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co są wyższe dawki sertraliny na lęki czy depresję podaje się więcej mg sertraliny i czy wtedy uaktywnia się działanie dopaminy i co ono daje przy i tak max podniesionej serotoniny?

 

niby tak, ale praktyka pokazuje, że nie teoria się tutaj nie sprawdza, niektórych wyższe dawki tylko bardziej zamulały, nielicznych pobudzały - ale też tylko na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyzszych dawkach ujawnia sie subtelne działanie dopaminergiczne sertraliny,jest ono niestety tylko symboliczne.

 

Też bym tak to ujął, sporą dawkę bierzesz, ja brałem max 250mg, ale już od 150-200mg nie było różnicy, na wyższych dawkach

jedynie skutki uboczne dłużej męczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki selegilinie jakos funkcjonuje,sertralina strasznie obniza transmisje dopaminergiczną jak wszystkie SSRI.

 

no właśnie mniej strasznie, w twojej dawce owszem, ale w dawkach 5-150mg w porównaniu do innych SSRI to jest i tak dobrze,

weź pod uwagę np. ultra-selektywny ESCI/CITA albo Paroksetynę - to jest dopiero serotoninowa rozpier*olka ;)

w twojej dawce 300mg - to tutaj serotonina rzeczywiście całkowicie przejmuje stery a działanie na dopaminę jest tak jak pisałeś "umowne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co można dodać do sertraline na ten "wkurw" ?

 

Poczekać ten wkurw mija, będziesz dokładał kolejny lek by przykryć skutki uboczne 1 leku, ten 2 też będzie miał swoje skutki uboczne,

sertralina pobudza i daje tego wkurwa tylko jakiś czas, to mija, z czasem robi się zamuła jak na każdym ssri i tak się dziwie, że dawka 25 mg, może cie pobudzić, ja brałem dużo większe i nic mi nie było.

 

-- 14 sie 2015, 16:04 --

 

Doraznie benzo dołożyć i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×