Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

hej :) brałam cital przez kilka miesięcy :) działał bardzo dobrze, na tyle dobrze, że w międzyczasie udało mi się dokonać duuuużych postępów w psychoterapii i teraz chwilowo nic nie musze brać :) cital (apteka warszawa mi dobrze doradziła!) sprawił, że miałam ochotę na życie - wiecie, wstanie rano, praca i jeszcze potem wyjść z psem czy ze znajomymi :) być może to koniec mojej lekoterapii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy citalopram al 20 mg pomoze?

 

Witam.Jestem na forum nowa i mam nadzieje ze dobrze zrobilam.Niestety mieszkam w Niemczech i brak bratniej duszy,aby porozmawiac o klopotach,radosciach o babskich sprawach.Popadlam w depresje zdaniem pani doktor..placze z byle powodu,np wspomnienia,obarczam sie klopotami dzieci,.Jestem juz stara,staram sie zyc z mysla ze moze jeszcze doczekam ze bedzie lepiej.Ale fakt ze chyba bede musiala isc na terapie i brac Citalopram Al -uswiadamia mnie ze robie sie psychicznie uposledzona.Wykupilam lek 10 dni temu, ale czytajac o skutkach ubocznych w pierwszym miesiacu brania strach mnie oblecial.Jutro mam spotkanie w sprawie przyuczenia do zawodu.Kurs ma trwac 4 tygodnie z rana od 8 do 12./A tabletke mam tez brac o poranku..Czy dam sobie rade?Czy nie usne albo zaczne miec inne objawy..I znowu stres ,tam sami niemcy a ja kalecze ich slownictwo..wiem ze musze dac sobie rade ale...czy dam rade.?kurs i tabletki?proosze o porade. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy citalopram al 20 mg pomoze?

 

Witam.Jestem na forum nowa i mam nadzieje ze dobrze zrobilam.Niestety mieszkam w Niemczech i brak bratniej duszy,aby porozmawiac o klopotach,radosciach o babskich sprawach.Popadlam w depresje zdaniem pani doktor..placze z byle powodu,np wspomnienia,obarczam sie klopotami dzieci,.Jestem juz stara,staram sie zyc z mysla ze moze jeszcze doczekam ze bedzie lepiej.Ale fakt ze chyba bede musiala isc na terapie i brac Citalopram Al -uswiadamia mnie ze robie sie psychicznie uposledzona.Wykupilam lek 10 dni temu, ale czytajac o skutkach ubocznych w pierwszym miesiacu brania strach mnie oblecial.Jutro mam spotkanie w sprawie przyuczenia do zawodu.Kurs ma trwac 4 tygodnie z rana od 8 do 12./A tabletke mam tez brac o poranku..Czy dam sobie rade?Czy nie usne albo zaczne miec inne objawy..I znowu stres ,tam sami niemcy a ja kalecze ich slownictwo..wiem ze musze dac sobie rade ale...czy dam rade.?kurs i tabletki?proosze o porade. :why:

 

nie bierz leku jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx,,tzn.ze te kilka tygodni tez nie brac?Termin u lekarza mam 3 sierpnia znowu bedzie badanie krwi i ekg..czy mozna oszukac?kiedy ja nz sama mysl juz sie oblewam potem i serce malo co nie wyskoczy.A jutro napewno sie pobecze,a najgorsze jest to ze kolana mi sie trzesa gdy mam stres i ..brak slow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx,,tzn.ze te kilka tygodni tez nie brac?Termin u lekarza mam 3 sierpnia znowu bedzie badanie krwi i ekg..czy mozna oszukac?kiedy ja nz sama mysl juz sie oblewam potem i serce malo co nie wyskoczy.A jutro napewno sie pobecze,a najgorsze jest to ze kolana mi sie trzesa gdy mam stres i ..brak slow..

 

Chodzilo mi o dzien jutrzejszy, pisalas, ze skoro musisz byc w formie na tym kursie to lepiej nie ryzykowac brania leku juz jutro, mozesz zaczac np. w srode, nie do konca rozumiem, jezeli chcesz sie leczyc to w twoim interesie jest brac lek jak najszybciej bo jego dzialanie w najlepszym wypadku zacznie sie gdzie po 3-4 tygodniach, nie wiem czy jest sens czekac az do 3 sierpnia, po co chcesz oszukiwac testy?? przeciez to nie narkotyki! :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze musze zaczac go brac,ale kurs zaczyna sie od jutra,to moze brac go wieczorem?thx,ze piszesz,tak mnie to wszystko pzeraza.mam tak mnostwo klopotow..Ale dam rade,musze pozytywnie myslec.musze jak najszybciej do pracy..Co ma byc to bedzie.moze bedzie lepiej..bo gorzej juz....oj znowu zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze musze zaczac go brac,ale kurs zaczyna sie od jutra,to moze brac go wieczorem?thx,ze piszesz,tak mnie to wszystko pzeraza.mam tak mnostwo klopotow..Ale dam rade,musze pozytywnie myslec.musze jak najszybciej do pracy..Co ma byc to bedzie.moze bedzie lepiej..bo gorzej juz....oj znowu zaczynam.

 

Generalnie wziecia na noc w jakims stopniu ci pomoze, ale to nie jest dobre wyjscie, a ile trwa ten kurs tylko jutro masz byc na chodzie, czy dluzej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze musze zaczac go brac,ale kurs zaczyna sie od jutra,to moze brac go wieczorem?thx,ze piszesz,tak mnie to wszystko pzeraza.mam tak mnostwo klopotow..Ale dam rade,musze pozytywnie myslec.musze jak najszybciej do pracy..Co ma byc to bedzie.moze bedzie lepiej..bo gorzej juz....oj znowu zaczynam.

 

Generalnie wziecia na noc w jakims stopniu ci pomoze, ale to nie jest dobre wyjscie, a ile trwa ten kurs tylko jutro masz byc na chodzie, czy dluzej??

patryk 29..kurs bedzie 8 tygodni a w miedzyczasie chce jeszcze kurs jezyka niemieckiego,a od wrzesnia wracam na statek..musze sie czyms zajac bo glupieje..Jestem agresywna albo placzliwa.Jestem juz Antykiem,wiem co jest dobre lub zle,ale nie potrafie zrozumiec-czemu gdy sie staram aby bylo dobrze... dostaje po glowie od zycia.Menopauza tez swoje robi a Citalopram to co czytalam ma rozne efekty uboczne i trzeba go dlugo brac.Czyli uzaleznia..Ale jesli dzieki temu przestane fixowac i nogi beda sie normalnie zachowywac.to chyba nabiore odwagi aby GO brac.Jutro od 12..po kursie. pozdrawiam.thx. :uklon:

 

-- 10 lip 2015, 13:23 --

 

 

 

-- 15 lip 2015, 14:26 --

 

Citalopram zaczelam brac od kilku dni i biore w poludnie tak jak ww.Pomimo moich obaw jak bede sie zachowywac i czy bede aktywna podczas kursu,podjelam decyzje leczenia .Jest chyba ok..Pozytywne myslenie ze dam rade i muzyka takze ma wplyw.Czasami dudni mi serce gdy musze odpowiadac lub wykonywac polecenia podczas spotkan.Wieczorem zasypiam bardzo szybko i jak nigdy mam mocny sen.Kolana tylko czasami jeszcze drgaja gdy mam duzy stres.Rok temu bralam Chlorprotixen 15 Holsten i zawsze po 2 godzinach bylam baardzo senna.Przy Citalopramie jestem pelna wigoru,moze to tylko teraz zanim minie 2-3 tygodnie gdy moj organizm zaakceptuje te tabletki.

 

-- 15 lip 2015, 14:30 --

 

Wiem ze musze zaczac go brac,ale kurs zaczyna sie od jutra,to moze brac go wieczorem?thx,ze piszesz,tak mnie to wszystko pzeraza.mam tak mnostwo klopotow..Ale dam rade,musze pozytywnie myslec.musze jak najszybciej do pracy..Co ma byc to bedzie.moze bedzie lepiej..bo gorzej juz....oj znowu zaczynam.

 

Generalnie wziecia na noc w jakims stopniu ci pomoze, ale to nie jest dobre wyjscie, a ile trwa ten kurs tylko jutro masz byc na chodzie, czy dluzej??

patryk 29..kurs bedzie 8 tygodni a w miedzyczasie chce jeszcze kurs jezyka niemieckiego,a od wrzesnia wracam na statek..musze sie czyms zajac bo glupieje..Jestem agresywna albo placzliwa.Jestem juz Antykiem,wiem co jest dobre lub zle,ale nie potrafie zrozumiec-czemu gdy sie staram aby bylo dobrze... dostaje po glowie od zycia.Menopauza tez swoje robi a Citalopram to co czytalam ma rozne efekty uboczne i trzeba go dlugo brac.Czyli uzaleznia..Ale jesli dzieki temu przestane fixowac i nogi beda sie normalnie zachowywac.to chyba nabiore odwagi aby GO brac.Jutro od 12..po kursie. pozdrawiam.thx. :uklon:

 

-- 10 lip 2015, 13:23 --

 

 

 

-- 15 lip 2015, 14:26 --

 

Citalopram zaczelam brac od kilku dni i biore w poludnie tak jak ww.Pomimo moich obaw jak bede sie zachowywac i czy bede aktywna podczas kursu,podjelam decyzje leczenia .Jest chyba ok..Pozytywne myslenie ze dam rade i muzyka takze ma wplyw.Czasami dudni mi serce gdy musze odpowiadac lub wykonywac polecenia podczas spotkan.Wieczorem zasypiam bardzo szybko i jak nigdy mam mocny sen.Kolana tylko czasami jeszcze drgaja gdy mam duzy stres.Rok temu bralam Chlorprothixen 15 Holsten i zawsze po 2 godzinach bylam baardzo senna.Przy Citalopramie jestem pelna wigoru,moze to tylko teraz zanim minie 2-3 tygodnie gdy moj organizm zaakceptuje te tabletki. :papa:

 

-- 17 lip 2015, 15:24 --

 

Witam,sorki ze sie naprzykrzam ale chyba jedynie na tym forum moge dostac odpowiedz od osob z podobnymi problemami co moje.Wracajac dzisiaj w poludnie z kursu poczulam ze swiat wiruje i upadne.pierwsza mysl..oddychaj gleboko i co bedzie jesli umre.../OD dwuch dni boli mnie w mostku jakby serce kamien przygniatal, dzis ten dziwny stan,,Nie zapomne tego nigdy,nie potrafilam dac pare krokow przedsiebie,szlam na bok,karuzela w oczach i glowie.zatrzymalam sie i pomalutku doszlam do poreczy w parku,Postalam pare minut bezradna z trzesacymi kolanami.,zaczelam spokojnie oddychac.Jestem juz w domu,wzielam znowu ten Citalopram mialam chec zadzwonic do mojego lekarza ale dzis juz weekend od poludnia ..Boje sie ze te objawy to przez ten lek..co mam zrobic dalej go brac czy to moze normalne w mojej sytuacji? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Citronil parę lat temu i podziałał po 2 tygodniach ,zero sk ubocznych.Teraz po 3 letniej przerwie wróciłam do niego i fajnie nie jest.Już nie działa tak szybko.Biorę od maja ,chyba zmienię lek.

 

-- 24 lip 2015, 22:11 --

 

Czy są jakieś różnice miedzy Cipramilem a zamiennikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różnie esci od cital :

w działaniu bo ze S-enancjomer citalopramu to to już wiem ;)

 

Niczym się nie różnią, escitalopram ponoć ma łagodniejsze skutki uboczne, no i firma chciała zarobić na kolejnym gównie, pod inna nazwą.

Citalopram ma małe powinowactwo do H1, escitalopram nie ma tego powinowactwa i jest najbardziej selektywnym lekiem z grupy Ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Biorę Citalopram od tygodnia. Najpierw przez 3 dni pół tabletki , a teraz 1 dziennie - 20 mg. Na początku wszystko było ok , lecz od dwóch dni po łyknięciu tabletki dostaje powracających falami uderzeń gorąca , ręce mi sie pocą , czuje , jakby robiło mi sie słabo . Ten stan trwa ok dwoch godzin a potem mija i wszystko jest w porządku . Czy to normalna reakcja na leki ? Czy ktoś z Was tez tak miał ? Naczytałam sie o zespole serotoninowym i trochę mam stracha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Biorę Citalopram od tygodnia. Najpierw przez 3 dni pół tabletki , a teraz 1 dziennie - 20 mg. Na początku wszystko było ok , lecz od dwóch dni po łyknięciu tabletki dostaje powracających falami uderzeń gorąca , ręce mi sie pocą , czuje , jakby robiło mi sie słabo . Ten stan trwa ok dwoch godzin a potem mija i wszystko jest w porządku . Czy to normalna reakcja na leki ? Czy ktoś z Was tez tak miał ? Naczytałam sie o zespole serotoninowym i trochę mam stracha :(

:yeah: witam..wszystko to jest normalne..Ja po prawie 2 tygodniach czulam karuzele w glowie i ze nie moge isc prosto,,strach i panika....,i pytanie-brac dalej?Wszystko po spotkaniu z lekarzem okazalo sie normalne np ,pocenie sie nagle,natlok mysli,,pamietasz sny.Ale teraz od kilku miesiecy biore go w samo poludnie,po kursach,i wiem ze serce mi tak nie dudni jak kiedys, spokojniej znosze fakt ze w danym dniu cos zepsulam,albo cos nie tak poszlo po mojej mysli..Uspokoilam sie,mniej agresywna jestem.Ale gdy naprawde mam jakis wielki emocjonalny problem lzy leca mi same i drzenie kolan powraca..Zalecany mam spokojny tryb zycia,ale to raczej nierealne.Mysl pozytywnie o tym leku,ale wsparcie bliskich w tym czasie gdy bierzesz lek tez jest wazne..Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Cital biorę od połowy czerwca w związku ze zdiagnozowaną depresją. Teraz jest dobrze ale początki były trudne. Miałam dużo ze wskazanych w ulotce skutków ubocznych, w tym m.in. bardzo realistyczne sny, nadmierne pocenie, biegunkę, zawroty głowy - byłam pewna że zasłabnę. Po tygodniu brania leku prosiłam lekarza by mi przepisał inny a on kazał kolejne 5 dni brać pół tabletki i spróbować po tym czasie wejść na całą. Po około 2 tygodniach wszystko zaczęło ustępować a pierwsze pozytywne skutki brania odczułam po miesiącu. Także psychiatra miał rację. Mam nadzieję że za jakieś pół roku będę mogła odstawić Cital i funkcjonować bez niego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat biorę Citronil .Jak zaczynałam brać to zawsze 1/2 tab przez 2 tygodnie a potem całą.

 

-- 06 paź 2015, 23:35 --

 

Już myślałam ,że lek będę zmieniać.Teraz działa dużo wolniej niż poprzednio. Senność koszmarna przeszła 4 msc stosowania.Kłopoty z zaśnięciem mam nadal.Jednak brakuje mi w nim tego czegoś -sama nie wiem jak to opisać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przepisała mi p. psychiatra lek Citabax (połówkę). Ale ja się boję nawet Apap czasami brać, w obawie przed skutkami ubocznymi itp. (mam fioła na punkcie swojego stanu zdrowie, częste lęki przed chorobą, cierpieniem i śmiercią).

 

Potrzebuję chyba kogoś, kto kopnie mnie w tyłek i powie: p_inka, masz brać ten cholerny Citabax. Ktoś? Coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 10mg ponad miesiąc, lęki jak miałem tak mam dalej. 10mg nawet nie poczujesz zapewne, dla mnie to był taki tic tac. Smutne jest to, że do dzisiaj nie znalazłem żadnego leku który by mi w znaczący sposób pomógł na moje dolegliwości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam mieć kłopoty z pamięcią krótkotrwałą.Zwiększona dawka do 30 mg.Dobrze było przez jakiś czas .Teraz znowu się pojawiły kłopoty .Odstęp od tych epizodów bardzo krótki.Co zauważyłam gdy nie brałam leku parę dni?Koncentracja super ,w głowie jaśniej ,pamięć ok.Niestey bez niego inne objawy są .Wizytę mam 9 grudnia i mam szczerze dosyć tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam citabax przez parę miesięcy. Fizycznie uspokajał, nie miałam dziwnych odruchów, byłam spokojniejsza. Ale na natrętne myśli w głowie nie pomógł. Odstawiłam ten lek i już czuję skutki, pojawiły się znowu nerwobóle i parę dni temu miałam pierwszy po odstawieniu poważny atak. Myślałam, że dam sobie radę bez leków, ale się myliłam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×