Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest nerwica lękowa ?


matsusse

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu gdy muszę gdzieś wyjść np. do pracy, do dentysty, do rodziny zaczyna mnie boleć brzuch, nie mogę jeść bo żołądek mi się zaciska. Miałem coś takiego już dawno jakieś 10 lat temu jak jeszcze chodziłem do podstawówki a teraz mam 26 lat.

Ciężko mi się rozmawia z nowo poznanymi ludźmi ale także z rodziną którą pracuję co dziennie (brak mi słów, mam problem z opisaniem tego co myślę) . Nie mogę z nimi tak swobodnie rozmawiać jak np. z bratem, mamą.

Przez 3 lata pracuję w bardzo stresującej i odpowiedzialnej robocie za granicą . Ten ostatni rok jest dla mnie koszmarem. Wydaje mi się ze nie dam rady. Każdy problem nawet mały urasta do takich rozmiarów, że wydaje mi się że sobie nie poradzę i wywołuje bardzo silny stres. Ciągle jestem zmęczony.

Byłem u lekarza zapisał mi 3 lata temu zomiren 0.25g i miałem go brać doraźnie. Teraz po tych 3 latach biorę go 1g-1.25g 3 razy dziennie(nawet tego nie konsultowałem z neurologiem). Zjeżdżam co pół roku na 10 dni max 2 tygodnie a pracuje 7 dni w tygodniu, do pracy wstaje o 4.15 i zawsze mam wymówkę żeby nie iść do lekarza z tym problemem bo nie mam czasu.

Ostatnio przerzedziły mi się włosy a wiem ze bez włosów będę wyglądał brzydko bo mam nietypowy kształt twarzy .Za każdym razem gdy o tym pomyśle robi mi się słabo i myślę ze zaraz nie dam rady.

Są chwile gdy jest dobrze a nagle wszystko odwraca się o 360 stopni

Jak siedzę przed komputerem zawsze podryguje nogą góra duł i tak bez przerwy :(

Jóź nie daję rady z tym !!

Czy to nerwica lękowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matsusse, pewnie nerwica, co do włosow to przestan wybrzydzac nad kształtem twarzy bo masz na 100% normalny tylko wydziwiasz. Facececi z łysa głowa nawet lepiej wygladaja niz z włosami. Co do nerwicy warto udac sie do lekarza psychiatry po lek antydepresyjny, lub rozpoczac terapie. Akurat u Ciebie pewnie wpływ ma na to stresujaca praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to przez trudne dzieciństwo bo w szkole zawsze się ze mnie wyśmiewali. A teraz jak gdzieś muszę wyjść, coś załatwić to jestem chory. W dzieciństwie tylko do szkoły chodziłem i byłem zamknięty w sobie. Zero kolegów tylko komputer odrywał mnie od tej chu.owej rzeczywistości.

Mówią w robocie ze mam ADHD bo ciągle muszę mieć coś w ręce i nie mogę usiedzieć w miejscu. Gdy jest trochę luźniej w robocie i mogę nawet 3 dni odpocząć to po dniu normalnej roboty jestem zmęczony (coś mnie od środka dusi i "wysysa energię ") :P

A te podrygiwanie nogą to od depresji bo mam to już z 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spotkałem się z kuzynką którą widziałem kilka razy w życiu i się zaczęło. Ciężko mi było coś sensownego powiedzieć. A jeśli coś powiedziałem to wydawało mi się to głupie. A sama myśl ze mam się z nią spotkać mnie stresowała tak że musiałem wziąć extra połowę tabletki zomiren 0.5g

A może te objawy pasują bardziej do fobii społecznej? Chciałbym wiedzieć z czym mam iść do lekarza tak żeby mnie szybko zdiagnozował bo mam na to tylko 2 tygodnie jak pojadę na urlop.

A czy neurolog pomoże mi z tym, da jakieś leki ? Czy tylko wchodzi w grę Psychiatra ? Bo mam na to tylko 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te objawy pasują bardziej do fobii społecznej? Chciałbym wiedzieć z czym mam iść do lekarza tak żeby mnie szybko zdiagnozował bo mam na to tylko 2 tygodnie jak pojadę na urlop.

A czy neurolog pomoże mi z tym, da jakieś leki ? Czy tylko wchodzi w grę Psychiatra ? Bo mam na to tylko 2 tygodnie

 

Chłopie albo Ci źle i idziesz się leczyć albo kombinujesz. Do lekarza nie idzie się z gotową diagnozą to lekarz diagnozuje i proponuje leczenie. Mam nadzieję ze nie że nie sądzisz że w 2 tyg rozwiąże się Twój problem w dodatku że uzależniłeś się od leków. Nie myśl za dużo tylko idź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matsusse, nie próbuj sam się diagnozować - a to nerwica, a to depresja, a to fobia społeczna. Diagnozę pozostaw lekarzowi psychiatrze. Nie eksperymentuj z Zomirenem. To lek z grupy pochodnych benzodiazepiny. Samowolnie zwiększasz sobie dawkę, bierzesz lek jak chcesz, w zależności od stresującej dla Ciebie sytuacji. Tak nie można. Bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Monika napisała krótko i na temat - do psychiatry po diagnozę, a potem wdrażać leczenie i stosować się do wskazówek specjalisty. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz problem z lekami. Z tego co piszesz, masz wysoko rozwiniętą tolerancję na lek, bo jesteś uzależniony. W ogóle co to za samowolne zwiększanie dawek? Leki nie rozwiąża problemu. Nerwica lękowa jest nieuleczalna, da się ją opanować przy pomocy farmakoterapi i psychoterapii. Ale trzeba się wysilić a nie tłumić lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×