Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam często biały nalot. Po jedzeniu nabiału przy paleniu papierosów przy refluksie przy nerwicach to normalne. Ważne żeby myjac żeby myć tez język oddzielna szczoteczka najlepiej żeby wszystkie resztki eliminować. Mi całkowicie ten nalot zlikwidował płyn do płukania jamy ustnej choć czasem sie pojawia. Badania wymazy ok bo juz sobie grzybice wkrecalam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNatalia, pooddychaj, będzie OK. Nie umrzesz, to obiecuję. Postaraj się funkcjonować dziś obok swojej nerwicy - objawy swoje, a Ty swoje. Może się uda? Ja dziś tak walczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :smile:

 

bezsilna spoznione, ale szczere :D : Sto lat!! No i przede wszystkim zdrowia i spokoju ci zycze!!!!

 

Nalot na jezyku mialam, a jakze i nadal miewam, ale olewam to i juz :twisted:

 

Panna Natalia nie umrzesz, nie masz zadnej sepsy tylko nerwice :D Wez gleboki oddech i ZENNNN :D

 

 

U mnie oczywiscie za dlugo nie moglo byc za spokojnie :evil::evil: Spoznia mi sie okres :why: i raczej w najblizsze 2-3 dni go nie dostane, bo od 3 lat przez 2-3 dni przed kazda miesiaczka mam brazowe plamienia i dopiero potem przychodzi wlasciwe krwawienie. A tym miesiacu nic. Dwa dni temu powinnam dosta okres a tu cisza, zero plamienia :bezradny: Dzis zrobilam test: negatywny, ale to mnie nie uspokoilo, bo Mili tez miala pierwszy test negatywny. Poza tym jakies 1,5 tyg. temu snilo mi sie, ze bylam w zaawansowanej ciazy i urodzilam chlopczyka :bezradny::bezradny:

Tak, czy siak sram w gacie bo na razie 3 potomka nie planowalam. Moze za rok, poltora tak, ale nie teraz. Koncze studia i chcialabym troche odpoczac, nie miec nic na glowie.

Z drugiej strony zastanawiam sie, ze jesli to nie ciaza to gdzie podziewa sie moj okres :bezradny::bezradny: Jak nie sraczka to urok jednym slowem :evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt chlopie, trzymaj sie tam i nie puszczaj ;) Tak to juz jest z ta nasza nerwica...okres spokoju, schizy, spokoj, schizy i tak w kolo Macieju...

Nie pozostaje nic innego jak nauczyc sie z tym dranstwem zyc i nie dac soba rzadzic.

I glowa do gory, niedlugo pojawi sie nowy czlonek rodziny (corcia, o ile dobrze pamietam) :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili od 4 lat nie biore zadnych hormonow.Obserwuje cykl i w okresie plodnym uzywamy prezerwatyw. Balam sie, ze cos moglam zle zinterpretowac, policzyc itp. Wiec ryzyko jakby nie bylo jest.

No ale wczoraj przed pojsciem spac zaczelam plamic, wiec chyba wszystko ok ;) Okresy jak dotad mialam bardzo regularne. Nie wiem skad to opoznienie.Moze rzeczwiscie stres...

A jak ty sie czujesz?? Wiesz juz kiedy bedzie kolejne usg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash dziękuję pięknie!

kochani, u mnie masakra... wizytę u doktor gastrolog miałam mieć jutro, lecz wczoraj było tak źle, że zadzwoniłam i pani z recepcji powiedziała, żebym przyjechała ok 18 i między badaniami endoskopowymi doktor mnie przyjmie wyjątkowo (tak to przyjmuje jedynie w środy, a w poniedziałki badania).

No i przy pani doktor się poryczałam... ona jest taka kochana, powiedziała, że musimy współpracować... czopkami i lewatywami wyjałowiłam całą florę, przez co namnożyła się ta zła, dlatego mam takie wzdęcia, bo to efekt fermentacji w jelitach...

jest masakra ogólnie...

wczoraj myślałam, że brzuch mi rozerwie, takie wzdęcia, dzisiaj doszły kolki szczególnie z lewej strony, do tego zgaga, sikam co 5 minut, pieczenie, zaparcie. Najgorsze, że jelita są cale zapchane, ale nie mogę już stosować tych środków. Najgorsze, że one działaly jedynie na końcowym odcinku, a tam powyżej wszystko zakorkowane. Po prostu drożdżaki i bakterie opanowały moje jelita i z tego powodu mam jelito drażliwe (przez dysbiozę).

Powinnam być na diecie bez zbóż, bo po nich kolki mam... jadłam na śniadanie kaszę jaglaną gotowaną z cynamonem, olejem kokosowym, a do tego mus z zmiksowanego dojrzałego banana, truskawek i karobu...

ehh, chyba muszę przejść na paleo, ale mam wyrzucić to wszystko co kupiłam? eko drogie żarcie...

z leków dostałam: debutir 2 x dziennie, vivomix vsl 3 probiotyk w saszetkach na 20 dni (a 10 saszetek kosztuje 80 zł,czyli dobry musi być) jest on bez glutenu i laktozy i ma 450 miliardów bakterii, do tego jeszcze w razie czego jeden lek na wzdęcia, ale nazwy zapomniałam. dziś rano kupiłam debutir, po pracy jadę po pobiotyk, bo zamówili mi w aptece. waga 36.5 kg, a jelita mi wykręca. za tydzień jadę do doktor znów,prywatnie jak wczoraj albo za 2 tygodnie i wtedy postanowimy co dalej. być może dostanę xifanax antybiotyk na dysbiozę... do tego od piątku nowa psychoterapia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, i co powiedziała dokładnie lekarz? Widzisz mowilam Ci o probiotykach ale nas nie sluchasz:( mam nadzieje ze to pomoże nic sama nie kombinuj. Pytalas doktor o diety? Wydaje mi sie ze duzo sama sobie dopowiadasz;)

 

Ardash jeszcze nie wiem ... Czekam ciągle na list ale jutro IDE do rodzinnego po receptę to zapytam bo miało być pilne a tu czekam i czekam...

Dzis mnie troche głową boli wczoraj bylo mi niedobrze byłam głodna a nie mogłam nic zjeść koszmar... :( co do cyklu to owulację mialam 2 dni przed czasem mimo ze zawsze mam rowniutko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna czyli gastrolog powiedziala ci to, co my wszyscy powtarzalismy ci po 100 razy: czopkami i lewatywami szkodzilas swoim jelitom.

Czy to gastrolog powiedziala, ze nie powinnas jesc zboz?? Tak jak Mili mam wrazenie, ze duzo rzeczy sama sobie dopowiadasz i kombinujesz.

To, co dostalas od gastrolog to zwykle leki na rozregulowane jelita, dostepne bez recepty.

Czyli tragedii nie ma. Teraz powinnas sluchac lekarza i przestac udziwniac swoja diete.

Wynikow takich zlych tez nie masz. Sa wprawdzie odstepstwa od norm, ale nie jakies ogromne. To moze byc zwiazane z twoim sposobem odzywiania. Skad niby organizma ma czerpac skladniki odzywcze, skoro jesz same dziwactwa i dodatkowo katujesz jelita czopkami i lewatywami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się zaczęły problemy jelitowe już 1,5 roku temu, candida i glistnica. Jesienią już miałam kolki, czyli dysbiozę też już, mimo, że wtedy nie stosowałam nic. Zaparcia i kolki już były.

Zdycham dzisiaj, 4 dzień bez zadnego czopka, brzuch mi rozsadzi, u góry wszystko zalega, jak dotykam, to jakbym tam piłki miała. Nie idzie wyrobić

:cry: wzdęcia straszne.....

zobaczcie, dziś tak jadłam:

rano: kasza jaglana (moczona przez noc) gotowana z cynamonem i olejem kokosowym, na to mus ze zmiksowanego banana, truskawek, karobu (po tym sniadaniu uczucie straszne...... zalegania, gnicia, wzdęcia, co chwilę sikam, piecze mnie od grzybicy wszystko)

w pracy: sałatka z gotowanej marchewki i cukinii zielonej, całego awokado, oliwek, sokku z cytryny, świeżych ziół, ostropestu, soli morskiej

potem: trochę sałaty podgryzłam i:

filet z łososia gotowany na parze z ziołami świeżymi, do tego cukinia zielona i szpinak (gotowane) i łyżka oleju kokosowego, zioła

potem 2 male surowe marchewki (i wzdęcia jeszcze większe)

a teraz na siłę: duzy filet dorsza na parze z ziołami świezymi, do tego gotowany szpinak i cała cukinia, 2 łyzki oleju kokosowego, świeże zioła, śol morska, ostropest.

 

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, i bierzesz nadal te wszystkie suplementy? Nic juz nie bierz oprócz leków od lekarki i słuchaj jej i nie dopowiadaj sobie...

Co do candidy to mnie szlag trafia z tym... Candida występuje w jelitach jako naturalna flora! Dbając o bakterie w jelitach jest zachowana równowaga i żadne bakterie wtedy nie szkodza... Nie masz tam nic złego to w Twojej głowie jest tak silne skupienie na tym ze pewnie przez to jelita wariuja... Nie mecz ich o słuchaj zaleceń lekarzy...

 

Ps co do ciśnienia to zawsze mam 120/80 wiec to chyba niskie dla mnie nie wiem moze to przez hormony... Wrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju.....

zaraz się wścienkę chyba albo padnę na zawał, uduszę się :cry:

za dużo chyba jednak dla mnie 50 mg hormonu tarczycy, bo mam już objawy nadczynności niektóre. Duszności, serce dziwnie bije, w głowie kłuje.

Jeeeeeju, boję się, minie czy wezwać pogotowie? Uduszę się :cry:

i ten brzuch :cry:

Boziu, za co to wszystko :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×