Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, dla mnie jest różnica w tyciu,brałam oba leki

Ktoś moze porównać sile działania nasennie.Trittico 125, a 10 lerivonu?,bo boje się,ze ta dawka miansy jest za mala i nie usne :( Lekarz większej nie chcial,dać narazie,co bym tak mocno nie przytyla,mam problemy z jedzeniem.

 

-- 03 mar 2015, 17:45 --

 

Miałam do wyboru jeszcze Ketrel 25-50mg Apetyt po kwecie masakra,zwłaszcza na slodycze i Chlorprothixen,który na mnie nie działa.Glupio to zabrzmi,ale boje się nocy ,bezsenności,lęków :( Dziś pierwsza dawka,nie brałam miansy kilka lat.

 

-- 04 mar 2015, 21:19 --

 

Noc kiepska,co 2h się wybudzalam,bez lęków nocnych,nerwów na szczęście.To taki sen nie sen,niewyspalam się :( Juz nie wiem ,co mam brać Tisercin,uboczne i strach przed neuroleptykami.Triittico 125 lekarz nie chce zwiększyć,bo biorę jeszcze wenlafaxyne 150.Dzis prawie nic nie jadłam przez Mianseryne,muszę się głodzić ,bo przytyje po tej miansie .Spac za nic nie mogę,juz nie wytrzymuje.... Dostałam dużego lęku jeszcze,który trzymał pol dnia.Juz nie mam siły :( Wczoraj pierwsza dawka miansy po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Użytkowników Forum.Mój pseudonim to Jupiler.Mam 34 lata i jestem alkoholikiem.Od 5 dni w abstynencji.Jestem na lekach deprexolet 30 mg.oraz ranofren 5 mg.Czytałem na forum opinie innych użytkowników,że taka dawka leków zwala z nóg,jednakze mnie tylko zamula,działanie nasenne zadne-zero wpływu na mój organizm.Wieczorem przechodze męczarnie żeby usnąć.Moja Pani Psychiatra na ostatniej wizycie wogole nie chciała mi przepisać leków tylko od razu skierować na zamknietą psychoterapię,jednakze się nie zgodziłem gdyż mam zobowiazania i muszę wyjechać do pracy.Chciałbym nadmienic ,że nie dosiegłem jeszcze dna-jestem zadbanym facetem,jednakże wiem ,ze wpadłem w sidła alkoholizmu a mój wynik przez ostatni czas to 11 piw dziennie i ciagle było mi mało-dlatego podjąłem walke.Ale czy mi sie uda -nie wiem.Czy ktoś zmagał sie również z takim problemem? Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupiler 81, receptory i ogolem mozg potrzebuja czasu na powrot do normalnosci i przyzwyczajenie sie braku wspomagacza, jakim byl alkohol. Mianseryna + olanzapina dzialaja w inny sposob nasennie, anizeli alkohol. Moze pijasz za duzo kawy/herbaty w ciagu dnia, lub masz zla higiene snu?

 

 

Mozesz tez sprobowac zmniejszyc dawke mianseryny[dziala wtedy bardziej nasennie], jezeli to nie pomoze, porozmawiaj z psychiatra o wlaczeniu lekow benzodiazepinowych[ale jakichs slabszych, np. diazepamu] i schodzeniu z konkretnej dawki. Benzodiazepiny oddzialuja na ten sam uklad co alkohol, w dzialaniu nasennym. Tylko wtedy pod zadnym pozorem nie moglbys wypic alkoholu, stad mialbys utrudnione zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jupiler 81, I właśnie dobrze ci pani doktor chciała poradzić, na psychoterapii byś się dowiedział między innymi że każdy ma swoje dno, dla każdego wygląda inaczej. Jeden śpi pod płotem drugi wystarczy że zarzyga pokój. Jak zaczniesz znowu chlać to co ci z tych zobowiązań i pracy? Możesz to wszystko przez picie stracić. Wiesz jak wątłe jest początkowe nie picie, jak łatwo sięgnąć po tego pierwszego ... łyka. Beczka za mało, kielich za dużo. Ja też miałem jazde ze spaniem na początku. Unormuję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z badaniem porównawczym, chociaż miałem styczność z takimi które potwierdzają obniżanie kortyzolu także przez mianserynę. Leki są podobne w tym względzie, a przewaga badań nad mirtazapiną jest zrozumiała, bo w części krajów nie ma już mianseryny (np. USA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam pytanie.Czy są szanse że przytyję po takim zestawieniu leków jakie biorę prezentowanych poniżej?Jestem szczupłym facetem (64 kg przy wzroście 182 cm).A chciałbym przytyć. Biorę te leki od dwóch tygodni i jakiegoś wzmożonego apetytu nie zauważyłem. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam pytanie.Czy są szanse że przytyję po takim zestawieniu leków jakie biorę prezentowanych poniżej?Jestem szczupłym facetem (64 kg przy wzroście 182 cm).A chciałbym przytyć. Biorę te leki od dwóch tygodni i jakiegoś wzmożonego apetytu nie zauważyłem. Pozdrawiam :)

Problem to jest, ale odwrotny - z tyciem po lekach. Widocznie leki nie wywołują u Ciebie nadmiernego "ssania" - wzmożonego poczucia głodu. Żaden to powód do zmartwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mirty przechodzę chyba na mianse (muszę z lekarzem pogadać,ciekawe czy się zgodzi,bo ciągle "skacze" po lekach,albo uboki,albo nie działa masakra jakas :( ) Po 10 śpij wam się lepiej niż po większej dawce (20-30mg) ? Ja tak mam ,ze po 10,spalam chyba lepiej niż teraz ,jak biorę 20 dziwne to.Teraz się wybudzam,spie niespokojnie jakos .Bralam ten lek kilka razy i nie bylo jazd,nie wiem co o tym myśleć.Im wieksza dawka tym gorzej się śpi? Powinno być odwrotnie chyba?Mam na myśli dawki rzędu 10-30mg.Jak to jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Użytkowników Forum.Mój pseudonim to Jupiler.Mam 34 lata i jestem alkoholikiem.Od 5 dni w abstynencji.Jestem na lekach deprexolet 30 mg.oraz ranofren 5 mg.Czytałem na forum opinie innych użytkowników,że taka dawka leków zwala z nóg,jednakze mnie tylko zamula,działanie nasenne zadne-zero wpływu na mój organizm.Wieczorem przechodze męczarnie żeby usnąć.

Z leków które bierzesz Deprexolet 30 mg. (1-0-2) Anticol 500 mg. (1-0-0) Ranofren 10mg.(0-0-1)

Tisercin 25-50 mg. (0-0-1) to typowym "zamulaczem" jest Tisercin. Jeśłi się po nim źle czujesz (a ja np. czułem sie źle) to zwiększ Ranofren, można go brać 20 mg.

Sugestia: Alkohol działa tłumiąco na OUN. Zaprzestanie picia powoduje zanik tego hamowania i układ nerwowy jest wtórnie pobudzony. Z tego powodu zdarzają sie w tym okresie napady drgawkowe i inne problemy. Jeśłi śpisz źle rozważ ze swoim lekarzem zastosowanie zamiast Tisercinu carbamazepinę (np. Tegretol 400) i jego bierz na wyciszenie. Mam sąsiada kóry dostał poadaczki poalkoholowej i któremu Tegretol 400 pomógł. Jeśli będzie Ciebie "nosić" z tego pobudzenia to znów możesz sięgnać po alkohol, co byłoby porażką. Wytrwaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegretol lub Depakine Świstak nie strasz padaczki chlopak nie dostanie ,nie ma juz raczej ostrego zespołu odstawiennego.Padaczka zdarza się rzadko.Tegretol 400-600mg. Jednak jeśli w miarę dobrze toleruje Tisercin to on sam na bank wystarczy na uspokojenie. T. jest naprawdę mocny.

 

-- 16 kwi 2015, 21:24 --

 

Zaczyna się,po tygodniu brania 30,dzis obzarlam się jak swinia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam trzy razy. Po tym leku tracę kontakt z rzeczywistością, a mózg nie nadąża z interpretacją obrazów, które dostaje, w związku z czym każde odwrócenie głowy w bok to dla mnie jakaś masakra. Nie mogę się nawet szybciej ruszyć, bo mózg nie wie, co się dzieje. Lek totalnie nie dla mnie.

Ostatnią dawkę wzielam w piątek wieczorem, a nadal czuję się jak ameba. Ma ktoś jakiś sposób na detoks po mianserynie?

 

-- 26 kwi 2015, 14:28 --

 

(O obzarstwie nawet nie wspomnę XD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość osób odstawia po dniu, góra paru dniach, ja początkowo też nie wyobrażałem sobie jak można brać na dłuższą metę np. taką mirtazapinę, ale u mnie z czasem mija senność i początkowe otępienie. Zawsze jakieś pozostaje, ale tolerka na to w miarę szybko rośnie (jak na wszystkich antagonistów H1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×