Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Deprexolet okazuje się nieskuteczny na spanie a wcześniej przyjmowane Triticco również, to o jakich lekach powinien pomyśleć lekarz, żeby pacjent w końcu mógł po nich spać?

Proszę o przykłady w oparciu o Wasze doświadczenia.

cierpię na kłopoty ze snem od kilku lat i z kilku leków, które brałem bezkonkurencyjna jest mirtazapina w dawce 7,5mg (nie więcej!). Spróbuj brać taką dawkę i jeśli w ciągu 2-3 dni Cię ładnie nie uśpi dopiero wtedy możesz spróbować z większymi dawkami. np. 15mg. Mnie mirta ścina po 1 tabsie, a próbowałem trittico i kwetiapinę, ale nie usypiały mnie, miansa już lepiej, ale mirta jest po prostu bezkonkurencyjna w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które brały lub biorą mianserynę dłuższy okres, po jakim czasie zaczyna działać, czy to początkowe zamulenie mija, jak działa na lęk oraz czy zauważyliście napęd do działania i większą otwartość do ludzi. Może ktoś ma porównanie w poziomie kortyzolu przed rozpoczęciem przyjmowania mianseryny z tym po pewnym okresie jej brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stosuję od miesiąca depralin (Escitalopram) ( 10mg ) i stosowałem miansec (10mg) przed snem, lecz wczoraj z niego zrezygnowałem.

Szybko mnie usypiał, sen był głęboki, nie budziłem się w nocy, ale przez co spałem zawsze po 10-12h, nawet gdy nastawiłem budzik obudziłem się i jeszcze spałem. Wczoraj i dziś go nie wziąłem na próbę i obudziłem się dużo wcześniej i wypoczęty bardziej. Nie mam problemów z zasypianiem również.

 

1. Czy lepiej przestać brać ten miansec i się nie męczyć z rannym wstawaniem? bo same problemy potem przez to mam, a może wtedy zwiększyć depralin do np. 15mg ?

2. Czy te tabletki miansec 10mg można dzielić na pół 5mg, bo nie mają przedziałki i mają otoczkę wokół, bo lekarka kazała mi brać 5mg miansec w Marcu, ale nie jestem pewien czy mógłbym je dzielić czy nie, żeby trafiły tam gdzie mają trafić,kilka razy wziąłem 5mg na sen i rano się czułem bardziej wyspany.

3. Przy esci zauważyłem ogromny spadek libido, jest jakiś sprawdzony sposób przez Was żeby tak mnie było, chociaż trochę żeby było poprawy pod tym względem i jednocześnie się wyleczyć z depresji. ? słyszałem, że lek trittico tak nie zaburza libido, może zamiast miansecu go stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Twoj wybor, ale na pewno skonsultowalbym to z lekarzem. Sam zdecyduj, czy chcesz sie pomeczyc, miec mniejsze uboki i szybciej wyleczyc, czy miec wieksza wygode. Sprobuj tez wiekszych dawek mianseryny - dziala wtedy bardziej na neuroprzekaznik noradrenaliny, powodujac tym samym wieksze pobudzenie. No i z czasem bardzo czesto ten efekt ustepuje, o ktorym piszesz.

2. Nikt raczej nie powie Ci na 100%, ale mozliwe jest, ze zaczna dzialac szybciej[nie maja otoczki, ktore musza rozpuscic] i moze w minimalnym stopniu ulegac rozpadowi przekrojona i niezjedzona tabletka.

3. Mianseryna ma wlasnie chronic Cie[m. in] przed ubokami ze strony esci. Pewnie za mala dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemol123, esci to najgorszy wybór z SSRI . lek jest bardzo mocno selektywny i całą swoją siłę kumuluję w serotoinę , najbardziej zamula i zaburza libido.

 

1 ) miansa zamula , spróbój mirtazepinę , mnie przynajmniej nie zamula na drugi dzień a miansa nawet jak brałem nie przerwanie zawsze zamulała,no i mirtazepina bardziej chroni libido poprzez swój większy wpływ antagonistyczny na 5ht2c w stosunku do 2a.

2) smiało można dzielić. c

3) triticco najlepiej działa na poprawę libido , . możesz zamiast miansy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, widzisz, w tym tkwi ewenement psychiatrii.

1. Mnie miansa pobudza a nie zamula.

2. Trittico ani trochę nie poprawiło mi libido, w żadnej dawce.

3. Esci z wszystkich SSRI zamula? Hmmm u mnie zero zamulenia i libido nienaruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki Panowie za rady :) po Esci jako tako nie mam zamulenia, raczej mam energii dużo. Tylko libido siadło więc może pójdę do lekarki i zamiast tej mianseryny bym zastosował Trittico lub Mirtazapina. Kilka lat temu brałem citabax i też miałem spadek libido.

Chciałem jeszcze zapytać czy te leki na noc są konieczne? bo bez leków nie mam problemów z zasypianiem, czy one są po to żeby zlikwidować skutki uboczne tego esci ? czy mógłbym brać tylko ten 1 lek skoro normalnie zasypiam? depresja trwa około 2 miesięcy, teraz już jest w porządku, wcześniej miałem 2 lata temu i widocznie się do końca nie wyleczyłem bo przerwałem brać leki jak się już dobrze czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemol123, tak, miansa chroni przed ubokami ze strony SSRI, ale rowniez wykazuje efekt terapeutyczny[szczegolnie w kombinacjach]. Ciesz sie, ze trafiles na lekarza, ktory Ci to przepisal, bo w sredniowiecznej Polsce[mowie o czasie terazniejszym...] nie zawsze sie przepisuje taka kombinacje.

Poranne zamulenie, zwlaszcza ze mija z czasem, nie jest chyba az tak silnym ubokiem. Nie skarzysz sie na apetyt - nie ma roznicy, czy Ci to pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemol123, przy braku libido przy ssri daje się antagonistów 5ht2c , czyli trittico,miansa,lerivon , jak lerivon cię najbardziej zamula to sprObuj coś z tego. ew możesz brać 1 lek jak nie masz problemów ze spaniem ,jak cie nie obchodzi sex , albo się przemęczysz jakos :)) te leki co mają antagonizm 5ht2c są odrazu nassene.

 

-- 13 lut 2015, 22:46 --

 

tak efekt terapeutyczny zwiększa się w mixie. dlatego też dodałem mirtę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmuję paro od 2 tygodni i na razie efekt leczniczy mizerny. Lekarz kazał mi brać mianserynę 30mg, ale jakoś się jej obawiam (ostatnio przyjmowałem ją z esci). Mam podobne dylematy jak kolega czy zostać na 1 leku skoro nie mam problemów ze spaniem czy włączać drugi. Pamiętam że albo po esci albo po mianserynie miałem zaparcia, wzdęcia i ogólnie źle się czułem.

Jestem ciekawy jaką decyzję podejmę dzisiejszego wieczoru:)

Pozdrawiam wszystkich walczących. Zmieniłem esci na paro (po 2 miesiącach brania) bo esci nie radziło sobie z moimi lękami. Mam nadzieję że paro , lub paro+miansa będą skuteczniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam mile wspomnienia po paro, ale nie wiem czy tą miansę dorzucać. Czemu w takim razie esci na mnie nie działa. Paro powoduje seksualnie że nie "szczytuje" i ogólnie zaburza. Chyba zaryzykuje i wezmę ten lerivon, ale strasznie boję się uboków (to też chyba efekt nerwicy).

 

I teraz głupie pytanie. Mam sztuczny ząb (jedynkę) i teraz jak mam straszne nerwy tak mi on przeszkadza, po prostu go czuję i wkurwia mnie niemiłosiernie. U dentysty byłem i mówi że wszystko jest ok, a ja ciągle go czuję, ciągle mi przeszkadza. Jak myślicie czy może być to spowodowane nerwami, nerwicą? On jest sztuczny na mostku, ale mam takie dziwne wrażenie, non stop o nim myślę wrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boogyman, proponuję wypie*olić zęba obcęgami :)

 

-- 14 lut 2015, 00:09 --

 

spróbuj lerivonu , a uboków się nie bój , jak będzie źle to odstawisz. jeszcze masz trazodon i mirtazpinę[to polecam]

też może być że nie pomoże ci w libido , bo paro to jednak kosa , i te leki moga nic nie dać

 

-- 14 lut 2015, 00:10 --

 

esci nie działa bo to selektywna serotoninowa kosa .

 

-- 14 lut 2015, 00:12 --

 

paro lepsze , na papierze działa na wychwyt zwrotny NA , większe szansę że podziała. ale to tylko na papierze bo zamula,ale mniej niż esci i sertalina. jak dla mnie paro to najlepszy lek na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz, lekarka kazała mi brać tą mianseryne do końca marca a esci dużo dłużej. Jutro jadę do niej na zmianę leku na trittico lub na mirtazapanine, jeśli mam brać do końca marca to nie wiem czy mi się opłaca go zmieniać, Moim zdaniem ten lek na wieczór powinienem cały czas brać skoro niweluje skutki uboczne esci. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz silna nerwicę, wystarczy twoje 2 posty przeczytać, a lekiem "roboczym" jest tu SSRI, mianseryna nie ma działania anksjolitycznego, gdzie indziej niż na wikipedii.

Moim zdaniem ten lek na wieczór powinienem cały czas brać skoro niweluje skutki uboczne esci. Jak myślicie?

Wyjaśnij o co chodzi ? Jakie skutki uboczne escitalporamu ma niwelować mianseryna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żadnych skutków ubocznych spowodowanych przez ssri nie niwelowała, ani mianseryna ani mirtazapina, choć tu po forum chodzi taka propaganda. W teorii to możliwe ale w praktyce to już inaczej wygląda, chyba że ktoś się mocno naczyta, że niweluje to może mu zniweluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja muszę stwierdzić że biorę chyba 4 ddzień mirtazapinę do fluo(5tyg) i od 4 dni mój wacek się strasznie skurczył , wniosek mirtazepina sama powoduje brak libido , fluo brałem solo bez niczego i libido miałem okej , odkąd dołozyłem mirtazapinę flak totalny.

tyle że i tak ją będe brał , bo nie obchodzi mnie libido . biore antydepresyjnie do fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wagi po mianserynie nie wynika tylko z faktu ze wiecej sie je.Nawet przy normalnej diecie mozna przytyc bo mianseryna spowalnia znaczaco metabolizm.

 

W eksperymencie na nicieniach powodowalo to wydluzenie ich zycia o 30%, taka ciekawostka.

Wolniejszy metabolizm, mniej wolnych rodników, mniejsza szansa na blad genetyczny i raka etc.

Za to kazdy wysilek fizyczny to meczarnia, dla mnie oslabiajacy mechanizm tego leku byl nie do wytrzymania, czasami biore doraznie na sen 1,25mg do 2,5mg i wtedy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, wiem,spow .metabolizm,zatrzymanie wody w organizmie,i mega apetyt.Jadlam mianse dopóki się nie przekonałam ,jak po niej przytyłam.Juz nie mam pomysłu na lek,a ile można nie spac,a na drugi dzień trzeba funkcjonować,a padasz na pysk z niewyspania :(

 

-- 18 lut 2015, 16:38 --

 

A 2,5mg działa na spanie u Ciebie artur1978, Mnie taka mikro dawka nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×