Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

artur1978, wiem,spow .metabolizm,zatrzymanie wody w organizmie,i mega apetyt.Jadlam mianse dopóki się nie przekonałam ,jak po niej przytyłam.Juz nie mam pomysłu na lek,a ile można nie spac,a na drugi dzień trzeba funkcjonować,a padasz na pysk z niewyspania :(

 

-- 18 lut 2015, 16:38 --

 

A 2,5mg działa na spanie u Ciebie artur1978, Mnie taka mikro dawka nie ruszy.

2,5mg i spie jak zabity, oczyz mi sie same zamykaja.

 

Za to zolpidemu moge wziac z 60 mg i mimo ze film urwany to nie poloze sie spac tylko rozne dziwne rzeczy bede robil :D

 

Co glowa to rozna reakcja na leki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 masz pod ręką jakieś badanie wskazujące spowalniający metabolizm wpływ mianseryny?

 

TO mam, spowolnienie metabolizmu to jedno z mozliwych wyjasnien, ale ja jedzac tyle samo i cwiczac tyle samo przytylem po tym 6 kilo, nie widze innej mozliwosci niz zmiana bilansu energetycznego. MUsialo sie to odbyc albo przez obnizenie temperatury albo spadek calkowitego tempa przemiany materii, ciezko wymyslic inna opcje.

http://www.nature.com/nature/journal/v450/n7169/full/nature05991.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że miansa spowalnia metabolizm. Nie wiem czy Wy, ale ja mam problemy z zaparciami i wzdęciami, chyba po tym leku. Wydaje mi się , że apetyt mam normalny, ale na pewno nie chudnę. Sam nie jestem przekonany do tego leku, z zasypianiem jest w miarę, a przypisany został tylko po to by niwelować skutki uboczne paro (seroxat 20mg), ale tak czy siak nie mogę "skończyć", chyba paro tak kastruje. ehhh te leki, czy kiedyś będzie normalnie, że będę miał przyjmność z sexu i życie bez lęków i depresji. Piszcie jak jest u Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie ogromny głód po tym, biorę tylko 10mg na noc od tygodnia a przebija się on przez 225mg wenlafaksyny. I nie tylko głód ale i postrzeganie wraz z samopoczuciem i myśleniem jest podobne do tego po thc, albo coś jak psylocybina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, może ZOK czasami nawet pogarszać.

W tym temacie kto-bierze-antydepresanty-conajmniej-10-lat-t54639.html napisałeś , że mirtazapina to reasumując najlepszy lek jaki dane było ci brać, że działał z pośród wszystkich najlepiej na leki. Mirta nie działa podobnie do mianseryny u większości ludzi (do średnich dawek - wysokie to na miansie wiadomo - nor.) ? A przecie wiadomo że w OCD jedyną kwestią na którą działają leki i wtórnie osłabiają przez to jego objawy jest lęk. Naprawde SSri mniej tępiły lęk niż mirtazapina :D ? Brzmi torchę jak SCIFi , a Ty znany jesteś z postowania bardziej życzeniowego, niż opartego na faktach (nie obrażaj się :P, jakoś musiałem to napisać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, jakbyś posiadł jego wiedzę chociaż w połowie to by dobrze było. On odwala kawał niezłej roboty w przeciwieństwie do Ciebie (łatwo krytykować nieprawdaż?). P.S. ten post jest mało życzeniowy bardziej oparty na faktach.

??? Chyba idź jednak do tego szpitala bo wcale sie nie polepszyło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, jakbyś posiadł jego wiedzę chociaż w połowie to by dobrze było. On odwala kawał niezłej roboty w przeciwieństwie do Ciebie (łatwo krytykować nieprawdaż?). P.S. ten post jest mało życzeniowy bardziej oparty na faktach.

??? Chyba idź jednak do tego szpitala bo wcale sie nie polepszyło :P

 

Niemoge z wami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir pisałem, że mirtazapina to najlepiej działający u mnie lek i to podtrzymuję, co nie znaczy, że działa na mój ZOK, pisałem wielokrotnie, że nie działa i muszę wybierać co leczyć, czy ZOK czy depresję. ZOK idealnie u mnie leczą SSRI ale na depresję już gorzej. Nie wydaje mi się by dało się tak łatwo połączyć leczenie lęku i ZOK, tzn nie zawsze leki przeciwlękowe leczą ZOK bo wtedy lekami pierwszego rzutu byłyby benzo, a są leki serotoninowe.

 

Depresja dzięki za dobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy lekami pierwszego rzutu byłyby benzo, a są leki serotoninowe.

Bo benzo sa lekami działającymi na lęk drugą z 2ch dróg , a tu trzeba serotoninową ścieżką :) Poza tym benzo to można leczyć zły nastój po tym jak chłopak cię rzucił, albo pies zdechł, a nie zryty beret przez parę lat bez przerwy :) P.S. benzo właśnie też ładnie się spisują z OCD ponoć, ale takie leczenie z powyższych pow. nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne leki przeciwlękowe które jednak słaboobie radzą z zok - jak właśnie mirtazapina, doxepina czy nawet amitryptylina, lyrica, gabapentyna itd. Dam Ci przykład - mirta działa u mnie na lęk ale na zok już nie, a ssri leczą u mnie zok ale lęk słabo. Paradoks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirta działa u mnie na lęk ale na zok już nie, a ssri leczą u mnie zok ale lęk słabo. Paradoks?

I to bliźniąt , u mnie SSRI, klomi, czy cokolwiek innego nawet nie tyka w bańce mechanizmów samego OCD, tych skojarzeń i uczuć w danej sytuacji... u know what I mean OCD man :) , ale stępiaja mozliwość odczuwania lęku i przez to likwidują mechanizm wspomagający błędne koło natręctw :D Tak się zastanawiam czy w moim specyficznym wieczornym OCD by sie nie sprawdział mirta :D ? Musze spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u dr ,zmienić tisercin na coś innego ,bo boje się go brac,ze względu na uboczne.Proponowal wiele leków,neuroleptyki głównie,ale stanęło na mianserynie ,na moja prośbę właściwie.10 mg,ale czy mnie to uspi nie wiem,lekarz powiedział "zobaczymy"Boje się ze nie usne :( Tisercin dobry na spanie,ale kurcze znowu uboki :( Mirte miałam jeszcze do wyboru,ale po tym to się tyje,dodatkowo puchnie,jeszcze gorsza od miansy Teraz bede się głodzić,odwadniac i nie wiem co jeszcze,ale trudno :( Oby mnie chociaż ta dawka uspila .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×