Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

kosmostrada, selegilina, rasagilina ale jest strasznie droga 460zł za 28 tabletek 1mg :o Powaliło ich na łep. Albo spróbuj typowych leków na zbicie prolaktyny czyli kabergoliny, bromokryptyny.

 

-- 09 kwi 2015, 09:52 --

 

Ja na tym miksie co teraz mam nie mam absolutnie zadnego problemu z dojsciem, a doznania sa zajebiste :o Normalnie jestem w szoku :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek111,mam na myśli stan normalny od tego stanu po neurolach czyli zamułki,spania czasami po 14 godzin,dziwnego nastroju jak w moim przypadku bo biore perazyne a lekarz mówi że nie musze brać ich całe życie i za jakiś miesiąc ma mi odstawić i stąd moje pytanie ile czasu wraca się do stanu poprzedniego z przed brania leków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak obeznany w neuroleptykach wiec nie bede tutaj próbował dywagować.Brałem w życiu dwa neuroleptyki olanzapinę i włsnie sulpiryd.Pomogły mi w jakims tam stopniu zwłaszcza na objawy negatywne u mnie głownie pustka i brak uczuć teraz juz nie czuje działania sulpirydu i mam wrazenie ze bardziej odczuwam skutki uboczne w postaci zamułki,ospałosci,zamglenia umysłowego z resztą wiecie o co chodzi.Sulpiryd i tak jest chyba najlepszy z wiekszosci neuroleptyków bo ma ten profil aktywizujący.Mam zamiar zacząc sprobowac radzic sobie bez leku z racji ze moje zaburzeni nie jest az tak cięzkie.

Sulpiryd był dla mnie dobry ale chyba poprostu przestał u mnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... jestem 3 dzień na Sulpi... mam pytanko- czy też na początku mieliście zaburzenia snu (nie śpię wcale, jak zasnę to płytkim snem, bez fazy REM) plus łapią mnie napady lęku w nocy (dawkę biorę rano i tylko na razie 50 mg) ....

kolejne pytanie (mam Hashimoto) czy Sulpi podwyższył Wam w wynikach krwi poziom TSH??? Wiem o prolaktynie, ale czy TSH też może podskoczyć mega do góry??

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzeba czekać na działanie na objawy psychosomatyczne? Głównie liczę na poprawę pod kątem nerwicy żołądka, która nie daje mi żyć. Wziąłem dzisiaj 100mg, takie mam tabletki,dzielić się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno pomóc bardzo szybko. 2 dni i różnica powinna być zauważalna. Jedynie co to dawka dość mała. Ja biorę 400mg w dwóch podzielonych dawkach po 200 rano / południe. Jedyne co mogę Ci powiedzieć to Sulpiryd da spokój z objawami (albo przynajmniej powinien - bo dawka mała) na nie dłużej pewnie niż 3-4 tygodnie. Potem zauważyłem (jak i wielu z nas tutaj), że przestaje działać albo zwyczajnie człowiek przyzwyczaja się do tego i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Byłem dzisiaj u psychiatry zdiagnozował u mnie nerwice. Dostałem Sulpiryd mam brać 1 x 50mg. Są to moje pierwsze tabletki. Zaczynam je brać od jutra, ktoś mi powie czego mogę się spodziewać. Są jakieś duże skutki uboczne? Kiedy mogę się spodziewać jakieś poprawy? - Jeśli to wgl mi pomoże. Mogę pić kawę po zażyciu leku czy lepiej kawę odstawić do półki, i nie wyjmować jej do odstawienia leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeFun, u mnie bardzo szybko organizm zareagował, bez sensacji na początku. 50 to mała dawka, ja tak zaczynałam, potem weszłam na 100 rano. Mi bardzo pomaga, mój organizm nie zaakceptował innych leków. Pamiętaj o braniu na czczo i przynajmniej 20 min przed posiłkiem. Kawę to nareszcie mogłam znów zacząc pic po tym leku, bo już mnie tak nie telepało po niej. ;) U mnie świetne działanie aktywizujące, przeciwlękowe, uspokojenie sensacji żołądkowych.

Skutek uboczny - podniesienie poziomu prolaktyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę np jak wstanę napić się kawki, a za jakieś 10 - 15min zażyć lek? Dużo osób pisze, że się po nim tyje, czy to prawda? A może to zależy od dawki przyjmowanej? Jak sam napisałeś mam małą dawkę, mam brać 50 mg, jeśli nie będzie mi ona pomagała to mam brać 100 mg lekarz tak uznał, że tyle mi starczy dodam, że mam 17 lat. Jak spojrzałem na cene to nie uwierzyłem, za 3 opakowania zapłaciłem jakieś grosze chyba z 4 zł. Jak na taki lek to strasznie mało, aż mnie to zdziwiło. Dzisiaj przyjmuje pierwsza dawkę, czytałem w ulotce, że mogą się pojawić jakieś skutki uboczne, ale jak napisałeś, że u Ciebie nic się nie działo to mam nadzieje, że u mnie będzie tak samo. Najbardziej przeraża mnie to, ze ludzie piszą "Przytyłem/am 10 kilo, 5 kilo, 20 kilo" - Czy tak naprawdę jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeFun, najpierw zażyc lek, po conajmniej 20 min. napic się kawki. Przytyłam o tyle, że wróciłam do poprzedniej wagi, skończyły się sensacje żołądkowe i jadłowstręt, więc znów zaczęłam jeśc i tylko tyle.

Tak, jest przyjazny dla portfela... ;)

Trzymam kciuki, żeby Ci pomógł, chwilę to trwa zanim się rozpędzi w organiźmie, ale pierwsze efekty powinienieś poczuc szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam lek w sobie ma efekt tycia, czy to zależy od tego, że chce się ciągle jeść? Bo jak to zależy od tego, że się chce jeść to mozna to kontrolować..

 

Tak, trochę więcej chce się jeść i dlatego się tyje, a z tabletek nie można tyć, nie mają one kalorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×