Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechęć do rozmów z innymi - czy jest to choroba?


aleks96love

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałabym się spytać, Was forumowiczów czy moja niechęć do rozmów z ludźmi jest chorobą czy jednak jestem samotnikiem. Wszystko zaczęło się od 6 klasy podstawówki, skończyłam ją w Norwegi (tu też mieszkam), miałam problemu z komunikacją, ale raczej wynikało to z nieznajomości języka norweskiego. Później byłam nękana przez jednego ucznia, ale w między czasie kolegowałam się z dziewczynami z klasy (dzięki czemu nauczyłam się szybko języka). Jednak odczuwałam silną potrzebę samotności, denerwowało mnie że ludzie mnie otaczają, czuła się nieswojo i poddenerwowana kiedy w około mnie było za dużo osób. Wolałam spędzać czas sama, nie musiałam nic robić, po prostu siedziałam i patrzyłam się ślepo w jakiś punkt. W momencie kiedy skończyłam szkołę podstawową i gimnazjum, poszłam do szkoły zawodowej na lądzie, gdzie poznałam klika polaków. Jednak i tam nie czułam potrzeby spędzania z nimi czasu. Poznałam chlopaka który został moim przyjacielem i ogólnie lubię z nim spędzać czas. Mam teraz też chłopaka, jest podobny do mnie, ale on lubi rozmawiać z ludźmi, to znaczy nie ma z tym problemu tak jak ja. Teraz w ogóle nie czuje potrzeby rozmawiać z kimkolwiek, nawet czasem z chłopakiem. Wole być sama w pokoju, sama oglądać telewizję, sama jeść i dalej sama patrzeć ślepo w ścianę. W pracy także z nikim nie rozmawiam, tylko czasem z wujkiem, ale lubię nic nie mówić i nie musieć z nikim rozmawiać. Sprawia mi to problem i przeszkadza mi to że muszę z kimś o czymś rozmawiać. Czy jest to zaburzenie jakieś? Czy może trauma z pierwszego roku w Norwegi? A może po prostu jestem samotnikiem i lubię samotność.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj aleks96love!

 

Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Twoja niechęć do rozmowy z innymi ludźmi może świadczyć o jakichś problemach (np. depresji, nieśmiałości), ale być może jesteś po prostu introwertyczką, dlatego przedkładasz samotne spędzanie czasu nad towarzystwo i rozmowy. Jeśli brak rozmowy i trudności z inicjowaniem rozmowy Ci przeszkadzają, to najlepiej, żebyś skonsultowała się bezpośrednio z psychologiem. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×