Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Może wreszcie uwolnię się od tego Rispoleptu, bo przestał pomagać. Słysze głosy znowu. Wizytę u Psychiatry mam 25 listopada i prawdopodobnie dostane Abilify albo Solian. Ciesze się bo mam także objawy negatywne a czytałem, że te leki na nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freya, moja waga stanęła w miejscu, mam BMI 22,8. Niby prawidłowy, ale czuję się źle z tą wagą.

 

seaw, może spróbuj umówić się na wcześniejszy termin, może do innego lekarza. Jak sobie na co dzień radzisz z tymi objawami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailorka Po poprostu olewam to bo na szczęście krytycyzm mi pozostał. Moje głosy polegają na tym że uaktywniają się dopiero wtedy gdy wychodzę z domu. Słysze tak jakby myśli innych ludzi (objaw a nie prawda). Siedząc sam z mamą w domu mam względny spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na tej stronie:

http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Kowalczyk06

 

Że "Wydaje się, że największy udział w zmianach depresyjnych mają udział szlaki aktywowane poprzez receptory 5-HT1A, 5-HT2A i 5-HT3."

 

Więc istnieje prawdopodobieństwo, jeśli się nie mylę, że Arypiprazol działa lepiej antydepresyjnie od Amisulprydu.

Bo działa podobnie jak AMI jeśli chodzi o dopaminę (choć mocniej), podobnie też jeśli chodzi o 5-HT7,

ale dodatkowo działą na 5-HT1A, 5-HT2A i 5-HT3 które prawdopodobnie też mają znaczenie, jeśli to dobrze zrozumiałem.

 

Co o tym sądzicie ?

Być może mylę agonizm z antagonizmem, dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,

Haaahhaa, a jednak nie wymienili 5HT2C.

Może i mają rację, wszak takie SSRI jak paroksetyna i fluoksetyna "nawalają" na ten receptor a poprawa w depresji po nich mizerna a i po mainseryna/mirtazapina u wielu pacjentów jest średnio.

A dlaczego odejmowac 5HT3 " chłopcze" skoro agonizm tego receptora to hamowanie acetylocholiny i przez to wzrost dopaminy plus wyzwalanie glutaminianu, co nieeeee? Trzeba dokładnie czytać farmakologię a nie po anankastycznemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×