Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to ze ten lek w wiekszosci ludzi pobudza czyt(aktywizuje) i ci maja szczecie, bo na mnie ten lek wlasciwie wogóle tak nie dziala, no trudno mam pecha takie zycie, w kazdym razie lek ten nie jest przeznaczony do leczenia choroby NN i wszedzie jest tak napisane to glównie lek przeciwdepresyjny, gdyby osoba miala tylko mysli obsesyjne bez kompulsji wtedy podanie wenli mialoby sens jakis, ale na pewno lepszy rozwiazaniem byloby podanie ssri np paroksetyny która moje natrectwa wyleczyla, za to wenla je nasila, chcesz dalej dyskutowac z wiedza ogólniedostepna i zdrowa logika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek w wiekszosci ludzi pobudza czyt(aktywizuje) i ci maja szczecie,

no.. pamietam poczatki, czulam sie jak nowo narodzona. za to jestem wenli wdzieczna :uklon: moglam do szkoly chodzic, mature napisac, skonczyc studia, podniesc sie po wielu kopach zadanych przez parszywych ludzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

Z jaka logika dyskutowac?dzialanie tych lekow jest nie do przewidzenia,to co jednych pobudza innych zamula a Ty ze stanowczoscia twierdzisz ze cos nie ma prawa zadzialac,ja mialem wiecej energii na sedatywnej paroksetynie niz na pobudzajacym Wellbutrinie i logika tego nie wyjasnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983, jak dlugo trwalo to dzialanie??

Nie jestem w stanie okreslic, wracalam do tego leku kilkakrotnie, najlepszy zawsze byl pierwszy rok brania, pozniej tolerancja a pozniej z reguly zaczynala juz szkodzic, pojawialy sie le,ki itp, az w koncu zejscie wogole nie bylo mozliwe albo objawy wracaly. Takie bledne kolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na paroksetynie miales wiecej energii niz na wellbutrinie? co ty wogóle piszesz, pamietam jak narzekales na paro ze cie zmulilo na maksa i nie masz sily przez nia, a teraz twierdzisz ze miales wiecej energii na najbardziej sedatywnym leku niz na stymulancie jakim jest buprupion??

Nawet jezeli miales wiecej energii na paro to pewnie tylko na poczatku przez jakis, czas potem to jest tylko zamulenie i nie ma sie ochoty palcem kiwnac, jak klamiesz lub naciagasz prawde to pamietaj chociaz co kiedys pisales :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez tak jakby nasilała lęki na wenla. Agresywny byłem, nerwowy, co by wskazywalo na to ze chyba mam to OCD, bo jednak taki anafranil lepiej działa, chociaż generalnie życie rozpuszcza w seretoninie. Ja to bym sie na waszym miejscu nie spierał. Ci lekarze gówno wiedzą to myślicie że wy jesteście tacy mądrzy? Też słyszałem, że venlafaksyna ma uspokajac, bo właśnie po to ją dostałem dawno temum a dlaczego zadziałała inaczej? Kto to wie... Lekarz mi ostatnio nawet sugerował żebym zmienil anafranil na wenlę. Mnie anafranil uspokaja, wenla kiedyś sie nie sprawdziła, o czym ten lekarz wie, wiec dlaczego poleca do niej wracać? Pewnie dlatego że teraz coś wskazuje na to że może zadziałać inaczej. W tej dziedzinie nie ma nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o nasilenie lęków, tylko chodzi o to ze ten lek po prostu nie nadaje sie do leczenie NN, napisane jest na jebanej ulotce ze jest na depresje i zaburzenia lekowe roznego pochodzenia, sadzac po tym jaki Bei dostala lek, mysle ze jestem zdecydowanie duzo madrzejszy od jej./jego psychiatry, a jesli nie madrzejszy to ostrozniejszy na pewno. Jezeli ktos podwaza cos co jest napisane na ulotce to dla mnie jest delilkatnie mówiac ignorantem.

 

Koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wenla jest za słaba serotoninowo żeby była tak skuteczna na ZOK (co nie znaczy, że komuś nie pomoże, ale wiecie jak to jest z lekami i typami ZOK). Ale wystarczy porównać "moc" najlepszych na ZOK leków - paroksetyny (najmocniejszy serotoninowo lek) i klomipraminy (drugi po paroksetynie najmocniejszy serotoninowo lek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore oriven juz 4 tyg od 1 tyg w dawce 75mg. Na poczatku bylo ciezko a teraz juz nie mam takich napadow lęku czy leku samego z siebie. Nie wiem czy to dzieki lekom czy moze oswoilem sie w nowej pracy i jest mi lzej. Wczesniej wspomagalem sie afobamem doraznie teraz juz od tygodnia nie biore go bo mi nie potrzeba i ogolnie czuje sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata siedziałem w domu nie mogłem powrócić do szkoły, miałem lęki i cały czas sprzatałem - ZOK, odkąd biorę Wenla i chodze na psychoterapię, już jestem w 2 klasie Liceum i dalej mi idzie dobrze :) Więc zastanów się czy wenla nie działa..?

 

-- 13 gru 2014, 20:42 --

 

Może dla Ciebie nie działa OK! ale na innych działa, więc zmieniaj lek i tyle. Dziękuje i dobranoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pij sobie dalej czlowieku to nie sa cukierki zeby to wpierdalac pol zycia, poza tym za jakis czas przestanie dzialac, i co wtedy zrobisz znowu bedziesz siedzial w domu kilka lat bo jestes niesmialy?

 

-- 13 gru 2014, 21:50 --

 

Koniec tematu :time:

 

-- 13 gru 2014, 21:52 --

 

Ja ci powiem ze nie dziala bo bralem paro i nie mialem zadnych natrectw a na tym zajebanym gównie czasami mam, a na paro nie mialem wogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech na tym forum już nie można chyba sobie normalnie porozmawiać, żeby Ci ktoś pomógł itp.. Kurde.. gdzie podziały się ludzie którzy jeszcze byli tutaj z pół roku temu..? :?

 

Jak komuś pomagają i bez antydepresantów nie ma życia no to.. kolego... Trzeba się czymś wspomagać :) To dlaczego nie bierzesz tego zamulacza jakim jest Paro tylko Wenle? Nie pasuje Ci? Zmieniaj i nie pisz już w tym temacie.

 

I proszę Ci przestań się ze mną spierać ponieważ czytają nas ludzie w tej chwili którzy mają problemy psychiczne a Ty ich już nastawiasz na to że Wenla nie działa albo działa źle.

 

Leki to nie wszystko, chodzisz na psychoterapię?

 

Ja dostałem Wenle ponieważ siedziałem w domu! A że chciałem to zmienić i pójść do szkoły to dostałem lek aktywizujący! I w czym Ty masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×