Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

zaneta434, mnie 40 mg troszke bardziej uspokoiło niż 20 mg.Nastrój jakoś się ani nie poprawił ani nie pogorszył,odczuwam taką pustkę jedynie często,ale daje sobie czas do tego typu leków,tymbardziej że zwiększyłem dawke,a nie chciałbym znowu czegoś zmieniać,kombinować;aczkolwiek fluo działa na mnie bardzo subtelnie.Nie obawiaj sie skutków ubocznych u mnie praktycznie nie wystąpiły.

 

-- 06 gru 2014, 22:01 --

 

Zastanawiam sie też czy mianseryna którą biore czasami na sen nie psuje mi,aby efektu fluoksetyny poprzez zmulenie następnego dnia,ale jakoś spać też trzeba :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam straszne, strasze,straszne efekty uboczne jak zaczelam brac fluo dlatego sie obawiam zwiekszenia dawki. Na dobre zaczely mi dzialac tabletki w 10-11 tygodniu ale mam jeszcze napady paniki sporadycznie i jestem czasami nadal apatyczna do zycia. Musze jednak przyznac ze pomimo tych epizodow jest o niebo lepiej niz przed leczeniem. Tak, bym juz dala rade zyc ale skoro moze byc lepiej to chce sprobowac

 

-- 06 gru 2014, 21:57 --

 

Nie biore nic wiecej. Wczesniej,zeby zalagodzic skutki uboczne balam clony ale to tylko Tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami (jak teraz) tuż po wzięciu tabletki fluoksetyny miewam bóle brzucha, takie jakby pieczenie które podchodzi pod gardło, jest bardzo niekomfortowe i bolesne, do tego lekkie mdłości. Tym razem wymusiłem trochę wymiotów ale nic to nie dało. Czym to może być spowodowane? Myślałem że może jest tak gdy biorę na pusty żołądek ale obecnie byłem najedzony, może aż za bardzo najedzony. Przechodzi zazwyczaj do godziny po wzięciu tabletki. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesmialytyp, dolegliwości typu zgaga,palenie w przełyku,żołądkowe,jelitowe są częste przy braniu fluoksetyny.Spróbuj popijać fluo jedną a jeśli będzie za mało dwoma szklankami wody,herbaty,u mnie to pomaga.Bo mam takie wrażenie że kapsułki te potrafią się przykleić gdzieś w przełyku,jeśli sie dobrze nie popije i przez to są te dolegliwości.Ja tam biore fluo na czczo nie chce mi sie z rana jeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam bo biore na razie 40 mg fluo ale troche jakby mi czegoś brakuje,straszna pustka,nie wiem czy czasem czy tylko serotoniny mi brakuje czy może jeszcze innego przekaźnika.Pamiętam jak brałem Trittico co prawda w małych dawkach na sen,ale jakoś przez miesiąc czułem wyraźnie wszystko,nie czułem anhedonii,z drugiej strony na drugi dzień potrafiłem być troszke wybuchowy.Zastanawiam sie czy może nie brakuje mi jeszcze noradrenaliny albo innego neuroprzekaźnika,chociaż chyba 40 mg fluo powinno poruszyć coś więcej oprócz serotoniny ? Na jakie przekaźniki i w jaki sposób działa trazodon że powoduje mniejszenie anhedonii i zwiększenie wybuchowości ? W temacie o trazodonie znalazłem podobne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam apel. Jakby ktoś miał na zbyciu wolną paczkę fluo to bym wziął. Mogę zapłacić lub wymienić się na sertralinę, trittico, mam trochę wenlafaksyny też. Chcę sprawdzić jak to zadziała z wellbutrinem. Mogę też zapłacic ofkors. Najlepiej jakaś mała dawka 10mg albo tabletka 20mg, nie kapsułka bo jak sobie podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadły mnie jakieś sensacje jelitowo-żołądkowe od 2 dni,bezsenność.Tak jak pisałem od 2 tygodni biore dawke 40 mg.Apetyt mi spadł.Po wzięciu kapsułek a biore je na czczo,moje flaki i żołądek wydają serie dziwnych odgłosów,przez długi czas,do tego wodnista biegunka.Nie wydaje mi sie żeby to była zwykła jelitówka,jest to powiązane na pewno z braniem fluo.Mieliście coś takiego ? Powinno minąć ? Za to samopoczucie mam dobre,jestem spokojny a zarazem nie przymulony,mimo dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore loperamid i smecte ratuje sie czym moge :mrgreen: .Z chęcią brałbym 30 mg ale tylko seronil jest robiony obecnie po 10 mg,albo bioxetin bym łamał i brał po półtora tabsa żeby było 30 mg innej alternatywy nie ma,dlatego łatwiej mi brać dwie 20tki.Poza tym 10 nie są refundowane ;) Wytrzymam mam nadzieje że sie organizm jakoś przywyczai do tej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu dawki z 10 na 20 była wyraźna poprawa, tylko że się już wyczerpała.

miałem podobnie z Paroksetyną ,,, dopiero dołożenie do Niej Brintellixu postawiło mnie na nogi .

Ja ( zaznaczam ja ) na Twoim miejscu dołożyłbym do Fluo Moklobemid .

Zaczynał bym od dawki 37,5 mg , a potem albo, albo zależy od efektów .

Brałem ( siedząc w ciemniej dupie ) 20mg Paro + 150 Moklo + po trochu Wenli . I dopiero to Trio przywróciło mnie do żywych . Nawet Paro + Moklo nic nie dawało , dopiero dołożenie 3 antydepa to był strzał w 10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, ja biorę do fluo dwa stabilizatory, może całościowo to nie jest leczenie dla mnie, chociaż nie wiem czy bez nich nie byłoby gorzej. Nie chcę dokładać 4 leku. Zobaczę dziś, co mi lekarz powie, obstawiam, że zaproponuje mi oddział dzienny, co nie jest dla mnie żadnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×