Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

nefretiswłaśnie boli tam gdzie tarczyca, ja ogólnie mówię, że moje jabłko Adama nie możę być , aż tak duże, to napewno jest wole, ale lekarka nawet nie spojrzała tylko kazała sobie zrobić USG,

 

no to zrób USG. Ta choroba nie jest śmiertelna ale nieleczona tarczyca daje popalić całemu organizmowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989[/b], skąd możesz wiedzieć że terapia nic nie daje skoro nie chodzisz :?: ja pm pierwszejwwizycie u psychiatry po pół godzinnym wywiadzie zostałam skierowana na terapię. Pani doktor powiedziała ze leki mnie wycisza ale nie wyleczya mojego myślenia.

Przez pierwszy miesiąc chodziłammco tydzień później raz na 2 tygodnie. Tak przez 7 miesięcy teraz chodzę raz na miesiąc. Chyba ze czuje potrzebę to częściej. U mnie oprócz nerwicy pojawiła się depresja przez pracę.

Poczytaj o psychoterapii na forum.

 

-- 22 lis 2014, 23:25 --

 

uote="sinister"]Tak zrobię może mi jakaś dorywcza praca teraz wpadnie to od razu pójdę zrobić, chciałbym max od nowego roku pójść do normalnej pracy, bo mozarin mi zaczął pomagać.

Dla mnie dużo zajęcia w pracy to najlepsze lekarstwo. Nie mam czasu myśleć co mnie boli. Zobaczysz znajdziesz coś byle nie w korporacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę na indywidualną. Na początku musiałam ze 3 spotkania opowiadać wszystko o sobie. W sumie po miesiącu widziałam skąd moja nerwica. Potem pojawiła się niewielka depresja ale szybko znaleźliśmy jej przyczynę. Naprawdę polecam. Wiadomo nie każdemu trafi się od razu żeby trafił w odpowiedniego terapeute ale nie można się poddawać. Mi akurat poleciła tego psychologa pani psychiatra. Ale warto pogrzebać w necie zawsze ktoś poleci dobrego psychologa. Ja długo nie potrafiłam zrozumieć ze tak negatywnie wpływają na nas media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko? Któraś z was ma swędzenie skóry przeczulicę itp? bo oprócz tego, że łatwo robiąmi się siniaki to często mnie swędzi skóra bez powodu np teraz dłonie jak podrape to odczyn jest bardzo silny.

Ja mam i mam tzw dermografizm - czyli skóra pochnie na linii podrapania. Czasem wyglądam jakby mnie ktoś rzemykiem zlał np na plecach :/

Generalnie na swędzenie pomaga bardzo claritine (ten bez recepty też) ale trzeba się wczytać w ulotkę od leków na NL bo to środek przeciwhistaminowy i mogą się wykluczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pczeczulica objawia się jakby nadwrazliwością, czasami boli mnie jak po przewianiu, swędzenie miałam dawniej

 

kurcze, czytam sobie inne tamty na forum i widzę, ze ludzie w wiekszosci zmagaja asie z objawami sercowymi, martwię się że u mnie sercowych brak, za to inne dziwne rózne, jakby nie nerwicowe:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, ja raczej serca tez nie mam mi atakuje głównie głowę. Zawroty bóle i przeczulica tak ostatnio miałam ze nie mogłam pół twarzy dotknąć. Czasami też nie umiem wziąć głębokiego oddechu. Poza tym mam wrażenie czasami ze się przewróce. Czasami brak mi totalnie sił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, z zawrotami idź do neurologa. Mnie leki od neurologa bardzo pomogły na zawroty i zdarzają się teraz sporadycznie. Od kilku dni chodze też na rehabilitację która cudnie działa i na dusze i na ciało :)

Nerwica swoją drogą ale żeby normalnie funkcjonować czasem trzeba sobie pomagać innymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, nie biorę tabletek bo bardzo się źle czuje po pigułkach. Miałam już chyba z 6 rodzajów i każdy dramat.

Jak bierzesz elicee to obniża skuteczność tabletek anty.ja kiedyś brałam escitil to ta sama grupa. Przy nerwicy moje libido bardzo skacze ale jak brałam tabletki to było prawie różne zeru :o

A co do terapii to może trafiłaś na terapeute który Ci nie pasował. Ja wyszłam z założenia że najszybciej zwraca się inwestycja w siebie i mój spokój. Teraz chodzę 2 razy w miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, to bez sensu żebyś brała skoro masz wątpliwości. Na pewno nie podniesie Ci libido a dodatkowo będziesz sobie nakręcac ze dostaniesz raka piersi. Jak boisz się ciąży to są inne sposoby. Ja miałam jakiś czas wkładkę. Są specjalne dla kobiet które nie rodziły.

masz nerwice to po co ja potegowac.z każdym opakowaniem będziesz się martwić czy juz Ci coś rośnie w piesi czy nie

moja mama miała badania genetyczne i nie jest obciążona wiec ja raczej też nie ale nie biorę tabletek bo po co mam się denerwować :D

staram się eliminować ze swojego życia problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juzdzis po zakupach. W sumie dziwnie sie czulem, ale jest teraz ok. Jedyne co mnie martwi to slady po siatkach na rekach i swedzenie tych rak. Nie wiem martwi mnie, ze moja skora stala sie taka czula, moze to jest bialaczka , albo jakas choroba krwi?:(

 

A kiedy robiłaś morfologię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, to od razu ci powiem że choroby krwi w grę nie wchodzą. Przy białaczce musiałabyś miec naprawdę wysoką leukocytozę. Ja kiedyś miałam 10 % ponad normę to był zwykły stan zapalny. Przy białaczce wyniki są kilkaset procent wyższe.

 

Przy NL niestety nasz organizm robi nam różne dziwne numery. Nie znam ciebie i twojej historii bo jestem nowa na forum, ale przypomnij sobie jakie inne choroby cię dopadały i jak z nich "cudownie ozdrowiałaś". Może i z tego za jakiś czas da się wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rodzilam wiec problemu chyba z wkładka nie będzie.

Moze z miesiąc czy dwa pobiorę przecież za ten czas to jeszcze nic sir nie stanie co?

to już musisz sama zdecydować nikt nie powie Ci bierz albo nie. Weź kartkę wypisz za i przeciw. Zobacz czy te przeciw powodują u Ciebie duże lęki czy może więcej będzie za i zdecyduj.

Skoro tabletki powodowały by t mnie lęki wiązane z rakiem piersi to bym nie brała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, to od razu ci powiem że choroby krwi w grę nie wchodzą. Przy białaczce musiałabyś miec naprawdę wysoką leukocytozę. Ja kiedyś miałam 10 % ponad normę to był zwykły stan zapalny. Przy białaczce wyniki są kilkaset procent wyższe.

 

Przy NL niestety nasz organizm robi nam różne dziwne numery. Nie znam ciebie i twojej historii bo jestem nowa na forum, ale przypomnij sobie jakie inne choroby cię dopadały i jak z nich "cudownie ozdrowiałaś". Może i z tego za jakiś czas da się wyjść?

No masz rację, czego to ja nie miałem fakt :) Plus przy białaczce ludzie chodzą z reguły po ścianach nie mają siły na nic , bo z dnia na dzień słabną, a ja mam raz lepsze raz gorsze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, help :(

Oprócz bólu głowy mam dzisiaj też nudności. Strasznie się boję, że to TO :( Boję się nawet przy defekacji, żeby mnie głowa nie zabolała. Nie wiem totalnie co robić... Chyba jutro zapiszę się na tomograf prywatnie, bo nie wytrzymam, boję się, że to mi się rozwija w głowie, a ja nic nie robię :(

 

Z drugiej strony miałam w lutym robione RTG głowy, czy tomograf teraz jakoś nie będzie zbyt niebezpieczny? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×