Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, szkoda. Mialam jakąs taka cichą nadzieję, że może szybciej się tego pozbęde. Ale faktycznie, to nie miałoby sensu, bo przy regularnym zażywaniu organizm różnych leków pozbywa sie nawet parenaście, a może i więcej dni. Bardzo długi okres półtrwania..

dream*, wystapiła u ciebie wysypka? Jeśli tak, to kiedy?

Sama nie wiem, dlaczego tak na mne podziałał, ale wiele leków u mne nie podchodzi, bo dodatkowo podbija lęk i zamiast pomagac, szkodzi. Mogłabym apteke otworzyć. Mam niewykorzystaną olanzapine, pernazynę, tisercin, promazynę, lyricę, i teraz lamitrin.. Szkoda, że tak źle reaguje na farmakologię ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*, wystapiła u ciebie wysypka? Jeśli tak, to kiedy?

nie, nie wystąpiła, mimo, że z 25mg przeszłam odrazu na 75g z pominięciem dawki 50mg ... (akurat facet mnie rzucił i uznałam, że wyższa dawka to dobry pomysł)

Sama nie wiem, dlaczego tak na mne podziałał, ale wiele leków u mne nie podchodzi, bo dodatkowo podbija lęk

A co Ci dolega? Może z jakimś lekiem p. lękowym by było ok?

albo może to są lęki związane z nowymi lekami - ja za każdym razem je czuje bo oczywiście obawiam się najgorszych uboków świata lub śmierci albo permanentnej derealizacji ale po jakimś czasie ten lęk mija.Nie wiem jak jest u Ciebie - sama znasz swój organizm najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja + lamo 100mg = brak koncentracji. Czasami ciężko mi zartykuować swoje myśli, czasami zapominam słów.... czy to minie?

 

minie, po 2 latach na lamo jestem w stanie pracować umysłowo bez większych przeszkód, problemy z pamięcią ustąpiły, koncentracja na zadowalającym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 200mg lamo do 200mg sertry, które aktualnie biorę, gdyż jak to stwierdził lekarz- "mimo iż nie mam ChAD to dostanę lamo, gdyż moje zaburzenia depresyjne ze względu na atypowość objawów obrazem klinicznym przypominają sezonowe zaburzenia afektywne występujące w przebiegu jednego z podtypów zaburzeń afektywnych dwubiegunowych". :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guernone, Tzn. docelowo 200, ale nie od razu, stopniowo mam wchodzić. Kwetiapinę kiedyś brałem, ale głównie na spanie (50-100mg), ale też mi wtedy lekarz mówił, że mogę sobie łykać 200-300mg na stabilizację, bo jestem "taki trochę chadowy". :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 200mg lamo do 200mg sertry, które aktualnie biorę, gdyż jak to stwierdził lekarz- "mimo iż nie mam ChAD to dostanę lamo, gdyż moje zaburzenia depresyjne ze względu na atypowość objawów obrazem klinicznym przypominają sezonowe zaburzenia afektywne występujące w przebiegu jednego z podtypów zaburzeń afektywnych dwubiegunowych". :P

 

A co to są za atypowe objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jak mam teraz depresję, to lamo może mi pomóc?

 

Tak lamotrygina działa antydepresyjnie troszkę inaczej od typowych antydepresantów jak np.SSRI ale świetnie może uzupełniać działanie antydepresantów stabilizując nastrój, wprowadzać jasny świeży umysł,i zapobiegać wpadaniu w dołki gdy się robi smutniej szybciej się z tego wychodzi i jest znów stabilnie normalnie do tego zapobiega nawrotom depresji.Jeśli będziesz dobrze go tolerować to pewnie po może :)

 

-- 11 paź 2014, 10:29 --

 

Zmniejszyłem dawke Lamo do 100mg mimo iż nie działa to nie ma uboków jak po 150 niesie mnie w górę czyli napęd a myśli depresyjne wciąż.Ale przynajmniej fizycznie czuję się jak człowiek jak ja a nie warzywko.Pisze normalnie, oglądam mecz, wszystko pamiętam,nie robie błędów w mówieniu,pamiętam nazwy prostych rzeczy,nie zawieszam się,nie mam natręctwa powtarzanie kilku słow 20x żeby zapamiętać,wiem co cztam co oglądam,mam zbrorność ruchów,usta nie pękają po lamo gorączki brak,nie pisze co innego a myślę co innego,nie robię głupich ortografów,nie szukam debilnie liter na klawie,nie naciskam innych liter tylko to co pisze to wiadomo żaden progress choroby tylko lamo ma takie uboki na większej dawce + inne ale nie chce mi się wymieniać.Za to nastrój tragiczny chwieje w dwie strony konkretnie stany mieszane kurestwo.Psychicznie chujnia ale fizycznie ok.Chyba nie będę leczył chad skoro 150 lamo ma już takie uboki że chodzę wężykiem po wstaniu rano.Ciągle się o coś potykam.A to lek w Chad który ma najmniej uboków a reszta to większy syf.Bez leków źle z lekami gorzej.Jak z tym sobie poradzić jprd :roll: Za zwykły równy nastrój jak każdy normalny człek trzeba płacić aż taką cenę to szok :twisted: Nie potrafię wybrać mniejszego zła.Wszystkie leki w Chad to syf antydepresanty przy nich to cukierki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze ktoś tu solo lamotrygine ? duże dawki np.

 

-- 12 paź 2014, 12:23 --

 

Ciekawiłoby mnie działanie lamo, na osobowość neurotyczną.

Boje się jedynie wpływu na pamięć/koncentrację, wyobraźnie, abstrakcyjne myślenie...bo przez depresje mam to w strzępach. Chociaż gdyby lamo zapobiegało tym gigantycznym zniżką nastroju, to kto wie. Resztę z mojej neurozy, powiedzmy że akceptuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze ktoś tu solo lamotrygine ? duże dawki np.

 

-- 12 paź 2014, 12:23 --

 

Ciekawiłoby mnie działanie lamo, na osobowość neurotyczną.

Boje się jedynie wpływu na pamięć/koncentrację, wyobraźnie, abstrakcyjne myślenie...bo przez depresje mam to w strzępach. Chociaż gdyby lamo zapobiegało tym gigantycznym zniżką nastroju, to kto wie. Resztę z mojej neurozy, powiedzmy że akceptuję.

 

Szczerze moja pamięć i koncentracja po żadnym antydepie i żadnej ciężkiej depresji nie była tak zjebana jak po lamo.Przynajmniej na początku i przy zwiększaniu m.in dlatego nie mogę wejść na 150mg bo wtedy już mam to w strzępkach.Na moje żadna depresja nie da rady tak upośledzic pamięci i funkcji poznawczych jak leki przeciwpadaczkowe w większych dawkach.Lamo to odkurzacz pamięci :lol: Nie zniechęcam nikogo piszę jak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę lamotryginę od roku. Na początku faktycznie ściąga w dół, potem nastrój się wyrównuje. Myślę, że to dzięki niej mogę być na minimalnej dawce antydepresantu, wcześniej ładowałem w siebie maksymalne dawki.

elfrid, co bierzesz i ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę lamotryginę od roku. Na początku faktycznie ściąga w dół, potem nastrój się wyrównuje. Myślę, że to dzięki niej mogę być na minimalnej dawce antydepresantu, wcześniej ładowałem w siebie maksymalne dawki.

elfrid, co bierzesz i ile?

 

Długo miałeś skutki uboczne jak zaniki pamięci,brak koncentracji,gorączkę,ból stawów no głównie mega problemy z pamięcią po dojściu do 200mg lamo? Czy przeszły całkiem jak tak to po jakim czasie? Po co bierzesz metylo,lekarz to przepisał na co? Też mam wejść na lamo 200mg ale przez tą spier... pamięć nie daję rady :(:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, Odpada kweta, dlatego że odstawiam wszystkie leki przeciwdepresyjne i neuroleptyków też nie zamierzam dotykać.

Zaczynam inna formę leczenia, której zawsze byłem przeciwny.

Pytałem z ciekawości o lamo.

 

slow_down, też zauważyłem że ściąga w dół na początku, brałem trzy razy, za pierwszym nie zauważyłem lub nie zwróciłem uwagi. Za drugim i trzecim razem, czułem wyraźnie że lamo ściąga mój nastrój w dół i trzyma go tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, wróciłeś do kwety mimo tycia? I jak się czujesz?

 

Pozdro,

Paździoch

 

-- 13 paź 2014, 11:38 --

 

Popiol, ja próbowałem powoli odstawiać 200mg lamo, wpadałem w doły, więc cóż, będę brał do usranej śmierci.

 

-- 13 paź 2014, 11:59 --

 

Nie miałem żadnych skutków ubocznych przy wchodzeniu na lamo (lekarz zalecał zwiększanie o 25mg co dwa tyg, ja robiłem to co tydzień i było ok). Hmmm początkowo miałem problemy z koncentracją, ale to mija powoli. Metylo właśnie mam w celu poprawienia koncentracji i pamięci. Na zajęciach na uczelni jest jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×