Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak biorę rano to wyczuwam najsilniejsze działanie wieczorem i na szczęście słabnie przed porą snu z którym mam problemy. Rozłożenie dawek teoretycznie może troszeczkę zmniejszyć skutki uboczne ale może spowodować problemy ze snem. Musisz sama wyczuć i zdecydować co będzie lepsze. Na leczenie nie ma to raczej żadnego znaczenia.

 

Są jeszcze wersje o natychmiastowym uwalnianiu? Myślałem, że teraz wszystkie są o przedłużonym.

 

Zwykle tez sa, bralem zwykly velafax, w teorii te o przedluzonym uwalnianiu powinno sie brac raz dziennie,

ale przy duzej dawce leku to moga byc kosmiczne skutki uboczne, ja strasznie reaguje na ten lek, nie wiem

w sumie czy on wogóle na mnie dziala tak naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore venlectine er o przedluzonym dzialaniu. Przy 112,5 praktycznie nic nie odczulam to moze mnie uboki ominą ? Powiem Wam ze nie przyznalam sie lekarz ze sama zwiekszylam o 37,5 jakoś mi glupio bylo. Sama mi kazala przez 14 dni tak zrobić a potem wejść na 150.

 

-- 24 wrz 2014, 18:43 --

 

Także od jutra 150. Jeśli ma byc problem ze spaniem to moze faktycznie odrazu walnąć 150 ? 112,5 biore juz dosyc dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore venlectine er o przedluzonym dzialaniu. Przy 112,5 praktycznie nic nie odczulam to moze mnie uboki ominą ? Powiem Wam ze nie przyznalam sie lekarz ze sama zwiekszylam o 37,5 jakoś mi glupio bylo. Sama mi kazala przez 14 dni tak zrobić a potem wejść na 150.

 

-- 24 wrz 2014, 18:43 --

 

Także od jutra 150. Jeśli ma byc problem ze spaniem to moze faktycznie odrazu walnąć 150 ? 112,5 biore juz dosyc dlugo

 

Ja bym zrobil tak ze przez 14 dni bralbym jeszcze to dawke 112,5mg póki co moze byc tak ze dawka jeszcze sie rozbuja,poza tym tabletki beda sie zgadzaly, jesli nie chcesz zeby lekarka sie kapnela ze jej nie powiedzialas ze juz jestes na zwiekszonej dawce.

chyba ze nie chcesz czekac i wziasc od razu 150mg, ale ja bym jeszcze zostal na tej dawce, wenla potrafi zaskoczy nawet po miesiacu od zwiekszenia, gdzies tak czytalem, generalnie jak zwiekszasz sama lepiej powiedz o tym lekarzowi, to jednak nie witamina c, lekarz powinien o tym wiedziec, pozdro crazyalexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem u mojego lekarza. Dlugo rozmawialismy, tlumaczylem mu, ze chyba potrzebne byloby mi cos co aktywizuje, i zagadnalem, ze takie wlasciwosci przypisuje sie wenlafaksynie i sertralinie. Powiedzial, ze wenla i owszem, natomiast sertralina raczej nie, co rozmija sie z troche z opiniami ludzi. Sam chcial mi zaproponowac moklobemid, z racji neutralnego wplywu na libido ale ten lek jakos strasznie popularny nie jest Nie mam pojecia, czy to dobry wybor. Sczegolnie boje sie tych strasznych dzialan na wejscie (wymioty, biegunki, prady w glowie!) na fluo tego nie mialem, wiedzialem czego sie spodziewac - brak apetytu, potliwosc - nie wygladalo to az tak zle jak opisujecie. I jeszcze jedno mnie zmartwilo - w ulotce oprocz spadku libido, problemow z orgazmemwymieniono także impotencje u mezczyzn. Rzeczywiscie moze byc az tak tragicznie? Troszke czytalem wczesniejszych postow, ale jakos az takich ekscesow sie nie doczytalem. Wrecz przeciwnie,mozna spotkac opinie, ze z libido nie jest najgorzej, niz np. na fluo, i czasem jest tendencja wzrostowa.

 

Jesli na tym leku nie bedzie jakichkolwiek efektow na plus, to wracam do fluoksetyny bo juz nie mam sily i czasu na probowanie innych rozwiazan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

--

 

Chodzi mi o CHAD z szybka zmiana faz i hipomania w której życie jest ok :) bo mania to juz ciezsza sprawa. Ja juz tak rozmyślam nad tym co mi jest i dlaczego leki mi malo dają...bo mam depre, leki slabo dają a jak są przeblyski to czuje sie zajebiscie...ale to trwa krotko a potem znów ch...mial ktoś z Was tak ???

 

 

 

 

ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieks PATRYK :) tabletki to sie chyba będą zgadzać bo te 37,5 co dokladalam to mam od lekarza ogólnego. A wypisala mi dwa opakowania także jeszcze mam dużo za dużo tego. A mój psychiatra tez sie chyba pomylila :( nastepna wizyte mam za dwa mce a zapisala mi 6 opakowań nie wiem czemu po 75 mg...powinno byc chyba 4 ale to sie kapnelam dopiero w aptece. No ja jestem na 112,5 od 21 sierpnia. Na 150 sama balam sie wejść. Czekalam na lekarza. A tak wogole to psychiatra ciągle mi mówi, ze potrzebna mi psychoterapia...bylam raz i dziekuje bardzo a na prywatna mnie nie stać.

 

AISHA a leczysz sie na depre ?

 

-- 25 wrz 2014, 01:01 --

 

Ja nie wiem co to będzie ale na razie nie mam sily na dalsze życie...mam nadzieję ze nabiorę i ze odstawie wenle raz dwa. Tylko naprawdę nie wiem czemu jest ta depra potem chwila euforii i potem znów ta depra :( no ile to mozna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieks PATRYK :) tabletki to sie chyba będą zgadzać bo te 37,5 co dokladalam to mam od lekarza ogólnego. A wypisala mi dwa opakowania także jeszcze mam dużo za dużo tego. A mój psychiatra tez sie chyba pomylila :( nastepna wizyte mam za dwa mce a zapisala mi 6 opakowań nie wiem czemu po 75 mg...powinno byc chyba 4 ale to sie kapnelam dopiero w aptece. No ja jestem na 112,5 od 21 sierpnia. Na 150 sama balam sie wejść. Czekalam na lekarza. A tak wogole to psychiatra ciągle mi mówi, ze potrzebna mi psychoterapia...bylam raz i dziekuje bardzo a na prywatna mnie nie stać.

 

AISHA a leczysz sie na depre ?

 

-- 25 wrz 2014, 01:01 --

 

Ja nie wiem co to będzie ale na razie nie mam sily na dalsze życie...mam nadzieję ze nabiorę i ze odstawie wenle raz dwa. Tylko naprawdę nie wiem czemu jest ta depra potem chwila euforii i potem znów ta depra :( no ile to mozna ?

 

Moze powinnas cos dolozyc w niskiej dawce do tej wenli mianseryne albo mirtazapine!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK ja mialam kiedys mianse na noc do citalu dodaną. Fakt ze spalam jak zabita i zasypialam raz dwa ale rano byl zgon, jakby mi leb urwalo :( potem mialam pramolan na noc do fluo. Mirtazapiny nie znam. Dzis jak musialam wstać katastrofa zniechęcenie zero ogarnięcia. A musialam gdzieś jechac. No ale jakoś poszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś po zadzwonieniu budzika się przebudziłem i...zaczęło sie.Próbowałem leżeć spokojnie jednak czułem, że zaczyna się coś niedobrego rozgrywać w mojj głowie.Dziewczyna mi mówi, że serce mi szybko bije.Wstałem zacząłem chodzić po pokoju odrealnienie zaczęło już się nasilać w tym czasie już moi rodzice byli na nogach próbowali mnie jakoś uspokoić.Tak długiego ataku nie miałem jeszcze nigdy.Trwało to jakieś 3 minuty może iut więcej, może ciut mniej, w każdym razie pamiętam że lęk jak mnie ogarnął zmusił mnie do wypowiadania zdań typu "trace umysł, nie widze senu żyć.." itp.Po 3 minutach zacząłem po mału wracać do siebie.Położyłem się jeszcze troche i mmo wszystko pojechałem do pracy.Czuje się wypluty wiadomo, ale czego się spodziewać po takim ataku.Obecnie jestem od piątku na 150mg.Lekarz rodzinny mi zmniejszyła dawke z 225.Różne rzeczy pewnie mają wpływ na to, że takie napady występują i lęk i napięcie i zmiana dawki pewnie.Ale zdecydowanie wole być na 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek- wspólczuje ci takich akcji, musisz miec jakies dobre bezno pod reka, bo nie wyrobisz tak dalej, ja mam zawsze minimum pake alprozolamu na czarna godzine, w depresji te godziny sa prawie zawsze

 

-- 25 wrz 2014, 12:44 --

 

Ja to wogólw bralbym benzo scisle wedlug ulotki leku, lub jakiegos lekarza kumatego, zmien lekarza i wszystko mu zobrazuj jak to wyglada i powiedz stanowcz kurwa tak sie nie da zyc, najlepiej niech to bedzie facet a nie kobieta, bez urazy dziewczyny :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o benzo mam go ciągle pod ręką ( Tranxene 5mg) z tymże od 12.08. go nie użyłem już ani razu.W momencie napadu benzo i tak mi nie pomoże, dopiero po chwili it o zapewne walnął bym się spać, bo by mnie jeszcze bardziej zmuliło.A ja po 7 do pracy musiałem jechać.Jedno jest niezmienne w tych napadach, każdy jest po przebudzeniu się.Teraz jestem woapdmo wypluty , taki nieswój, ale to w zasadzie jest u mnie ciągłe. nie mam aż takiego mocnego odrealnienia.To jest pocieszające jedynie.We wtorek mam wizyte u psychiatry, w środę u psychologa.Zobaczymy co na to powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie pamiętam że lęk jak mnie ogarnął zmusił mnie do wypowiadania zdań typu "trace umysł, nie widze senu żyć.." itp.Po 3 minutach zacząłem po mału wracać do siebie.

 

Ty to masz dobrze. Ja mam tak 24 h na dobe, wiec ciesz sie, ze to tylko 3 min bo moze byc gorzej.

 

ja nie mam ataków, ale nie czuję by cokolwiek się poprawiło w moim nastroju. nie chcę wstawać z łóżka, widzieć ludzi, nie zbieram się do pracy choć ze wszystkich sił staram się przymuszać. senność, otępienie, rozpacz.

 

No wlasnie to jest tragedia, ja tak mam. Nie wiem jak dlugo sie z tym zmagasz, ale ja juz nie daje rady. A teraz jeszcze dostalem ta wenle, bede calkiem chodzil jak czubek, jak mi nie pomoze to za nim wroce do fluoksetyny i sie poprawi juz nikogo nie bede obchodzil. Madseason, po co nam zyc? Zycie bez chemii w mozgu jest czyms abstrakcyjnym - zastanawiasz sie po co i kto to wymyslil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, nie upatrywałabym w życiu jakiegoś inteligentnego projektu. żyjemy i jakoś sobie większość z nas próbuje znaleźć tu cele, metody działania, plany. coś się buduje, nawiązuje się kontakty z innymi, rozmawia, pisze. szukamy kontaktu, wsparcia, obrony przed chaosem - tak mi się wydaje. nie wiem jak długo dam radę bo nie umiem stwierdzić na ile sama sobie to robię i dla własnych korzyści siebie w tym trzymam a na ile to efekt zewnętrznych czynników typu chemiczna nierównowaga. śpię a jestem zmęczona, odpoczywam a jestem wyczerpana, gadam a równie dobrze mogłabym milczeć. czuję że jeszcze jedna wiadomość, jedno stresowe wydarzenie i się rozpadnę na kawałki. z lekarzem się widzę w przyszłym tygodniu. oczywiście wydaje mi sie, że to wieczność. bo jak do przyszłego tyg nie wezmę się za zaległości to po mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy u Was tez występuje takie otepienie że z nikim na żywo nie mozecie przerowadzic rozmowy bo sie nie skoncentrujecie, bo myslicie o czyms innym, a z drugiej strony macie pustke w głowie , że nie potraficie podciąganc nawet błahego tematu?

 

Bo mnie ta depresja bardzo niszczy takie funkcje poznawcze i przez to czuje sie jak jakis down

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak cos na ten temat wiem. Teraz mam takie przybicie, najchętniej bym sie polozyla ale k...wstawilam rosol żeby sie czymś zająć...ale jest coraz gorzej :(

 

-- 25 wrz 2014, 14:44 --

 

Mi sie czasem nie chce z nikim gadac, zmuszam sie do tego. Inni ciągle uśmiechnięci ględzą i napier...o tym i o tamtym a mi sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mio85 nie obraź się, ale deczko przesadzasz.Oczywiście nikt w nasyzhc mózgach nie siedzi, ale gdybyś miał 24/h na dobe to co ja przeżyłem przez 3 minuty dziś, to byś po prostu nie był w stanie wejść na komputer, nie móiąc już nawet o pisaniu czegokolwiek.Po prostu byś nie dał rady.Ja też przez 24 h na dobe trzeci mieisąc mam odrealnienie mniejsze lub większe, ale jest ono takie że po ścianach ale da się przeżyć, natomiast to co np ja dziś złapałem jest połączeniem ataku paniki z najsilniejszą formą lęku i odrealnienia i gdybyś miał kieć to 24 h to ju ż dawno byłbyś na szpitalnym oddziale.Wiem, że wielu z nas swoje objawy widzi jako te najbardziej straszne, ale zapewniam Cię, że nie jestes sma i nie mas zich najgorszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29 ja się nie mam zamiaru licytować tylko chciałem koledze Mio85 uświadomić, że tkaiego stanu który miałem dziś nie można mieć przez 24h, ponieważ to tak jakby kazał pijanej w sztok osobie prowadzić samolot.

 

Co do dawki ja mam powyżej 75 nie wiem czy lepiej było na 75 czy terz ciężko mi powiedzieć, wiem jedno będę raczje chciał zejść z tej dawki 150, myślę że 75 by wystarczyła ale poczekam do wizyty u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 75 mg nie pomogło. 150 mg pomogło mi dużo na nastrój, myśli S i tym podobne, ale nie ze wszystkim sobie poradziło. Każde kolejne zwiększenie dawki trochę mi pomogło, już nie w samopoczuciu ale w codziennym funkcjonowaniu. Na 225 mg poprawiła mi się koncentracja i zmniejszyło zmęczenie. Na 300 mg codziennie przez kilka godzin mogę się przełamać i zacząć się uczyć (za tydzień wracam na studia). Dziwne jest to o tyle, że następuje moment w ciągu dnia, coś się w mózgu przełącza i mogę się uczyć, później znowu się przełącza i nie jestem w stanie się zabrać za naukę :? Na 250 mg nie mogłem się przełamać wcale. 300 mg powoli zmienia mój sposób myślenia i poprawia rzeczy, które były najbardziej utrwalone, ciągle się coś dzieje. Ogólnie moja deprecha nie specjalnie ma ochotę dupę ruszyć i spier***** ale leki jakoś sobie radzą. Na razie nie planuję dalej zwiększać dawki :D Ogólnie jeśli mam powiedzieć czy duże dawki są lepsze od niższych to chyba zależy od objawów. Jeżeli ktoś nie ma problemów z ruszeniem tyłka to wydaje mi się, że dawki powyżej 200 mg nie są mu jakoś potrzebne, a mogą zaszkodzić. Trzeba się zastanowić nad bilansem ewentualnych korzyści/strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 75 mg nie pomogło. 150 mg pomogło mi dużo na nastrój, myśli S i tym podobne, ale nie ze wszystkim sobie poradziło. Każde kolejne zwiększenie dawki trochę mi pomogło, już nie w samopoczuciu ale w codziennym funkcjonowaniu. Na 225 mg poprawiła mi się koncentracja i zmniejszyło zmęczenie. Na 300 mg codziennie przez kilka godzin mogę się przełamać i zacząć się uczyć (za tydzień wracam na studia). Dziwne jest to o tyle, że następuje moment w ciągu dnia, coś się w mózgu przełącza i mogę się uczyć, później znowu się przełącza i nie jestem w stanie się zabrać za naukę :? Na 250 mg nie mogłem się przełamać wcale. 300 mg powoli zmienia mój sposób myślenia i poprawia rzeczy, które były najbardziej utrwalone, ciągle się coś dzieje. Ogólnie moja deprecha nie specjalnie ma ochotę dupę ruszyć i spier***** ale leki jakoś sobie radzą. Na razie nie planuję dalej zwiększać dawki :D Ogólnie jeśli mam powiedzieć czy duże dawki są lepsze od niższych to chyba zależy od objawów. Jeżeli ktoś nie ma problemów z ruszeniem tyłka to wydaje mi się, że dawki powyżej 200 mg nie są mu jakoś potrzebne, a mogą zaszkodzić. Trzeba się zastanowić nad bilansem ewentualnych korzyści/strat.

 

Odczuwales jakies silne skutki uboczne?? jesli tak to jakiej i ile trwaly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy u Was tez występuje takie otepienie że z nikim na żywo nie mozecie przerowadzic rozmowy bo sie nie skoncentrujecie, bo myslicie o czyms innym, a z drugiej strony macie pustke w głowie , że nie potraficie podciąganc nawet błahego tematu?

 

Bo mnie ta depresja bardzo niszczy takie funkcje poznawcze i przez to czuje sie jak jakis down

 

ladywind pytanie mam co teraz aktualnie bierzesz? pisałaś, że sertra przestała działać ile czasu ją brałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×